Skocz do zawartości
ONE

Guitar Hero 5

Rekomendowane odpowiedzi

Również służe pomocą co do technik grania ;), co prawda ostatnio praktycznie wogole nie gram, ale 2 lata na expercie troche dały ;D

Grałem raz z siekierą, przyznaję, że jego technika jest naprawdę rewelacyjna. Na GH:M na expercie leciał aż miło ;). szacuneczek.

co do GH:5 moim zdaniem set lista jest trochę lepsza niż w GH:WT, ale wiadomo to kwestia subiektywnych opinii. Jednak myślę, że tym razem zainwestuje jednak w Rock band: The Betles. Tylko nie wiem czy zaimplementowany będzie tam podobny sytem jak w gh:5 - mam na myśli party, i ustaienie gry tak, by nie dało się odpaść? Była by to duża frajda dla moich znajomych, którzy nie mają praktyki, i często nawet na easy im nie wchodzi - co powoduje frustracje i chęć przełączenia na buzza ;P. Ktoś ma jakieś info na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić GH 5?

Zależy na czym ci zależy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z gh, to polecam tańsze ghwt i kupienie zestawu wszystkich instrumentów. Jeśli już grasz, to uważam, że gra mimo dużych bugów jest jednak pozycją wartą uwagi (co do błędów poczytaj moje wcześniejsze posty). Przede wszystkim dużo bardziej przyjazny interfejs, party play, dowolne kombinacje instrumentów, możliwość grania w ok. 1/3 kawałków z ghwt i smash hits (pod warunkiem posiadania wcześniejszych gier i sciągnięcia patcha za kilkanaście złotych), darmowa kompatybilność dlc z ghwt. Moja biblioteka już liczy ok. 120 piosenek, po wydaniu patcha do ghwt będę miał ok. 160, a więc wybór będzie wielki;)

Jeśli masz rodzinę w USA, to możesz sprowadzić zestaw 4 instrumentów i ghwt, gh5 za bezcen (co prawda ntsc, ale nie robi różnicy). Jakbyś chciał szczegóły, to służę pomocą;)

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy zaimplementowany będzie tam podobny sytem jak w gh:5 - mam na myśli party, i ustaienie gry tak, by nie dało się odpaść? Była by to duża frajda dla moich znajomych, którzy nie mają praktyki, i często nawet na easy im nie wchodzi - co powoduje frustracje i chęć przełączenia na buzza ;P. Ktoś ma jakieś info na ten temat ?

Z tego, co wiem nie ma party - tylko co-op. Jest za to "no-fail mode", ktory jak sama nazwa wskazuje sprawia, ze nie mozna przegrac...

Edytowane przez Accoun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe GH zapowiada się super.. mam GH Metallica i jest superowe .. tylko choler*** drogie... 459zł zależy też gdzie się kupuje.. gitara 150zł a sama płyta 300 z kawałkiem..

Może jak z gwiazdki i z urodzin uzbieram to sobie kupie :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich spostrzeżeń moge napisać ze nie zauważyłem problemów z obrazem i wszystko smiga u mnie ze aż miło :whistling:

mozna gdzies kupic sama perkusje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cena to chyba spora przesada !!!!!!!!!!!!

nie opłaca się samej perkusji kupować, lepiej wziąść zestaw i opchnąć niepotrzebne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nie wiecie może do czego służy TO złącze ?

Dziś zakupiłem w empiku swoje GH5 i w instrukcji nie ma o tym słowa...

Znaczy się są 2 słowa... "expansion port".

Wygląda jak zwykłe złącze telefoniczne RJ11, ale niestety z gitary nie da się zadzwonić na miasto :P

Ktoś wie do czego to złącze może służyć ?

I jeszcze jedno pytanko...

Kumpel chce się pojawić u mnie ze swoją gitarą. Jak podłączyć 2 gitary pod jedną konsolę (o ile wogóle się da) ??

Edytowane przez janki41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że najbardziej podoba mi się gitara z zestawu beatles. Reszta wygląda strasznie dziecinnie przez te kolorowe przyciski.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nie wiecie może do czego służy TO złącze ?

Dziś zakupiłem w empiku swoje GH5 i w instrukcji nie ma o tym słowa...

Znaczy się są 2 słowa... "expansion port".

Wygląda jak zwykłe złącze telefoniczne RJ11, ale niestety z gitary nie da się zadzwonić na miasto :P

Ktoś wie do czego to złącze może służyć ?

I jeszcze jedno pytanko...

Kumpel chce się pojawić u mnie ze swoją gitarą. Jak podłączyć 2 gitary pod jedną konsolę (o ile wogóle się da) ??

Szczerze powiedziawszy to chyba ten port służy podłączeniu jakiegoś pedała, ale z tego co wiem albo taki pedał nie był produkowany, albo do rockbanda. Pedał zdaje się służył odpalaniu star power'a.

Drugiego pytania nie rozumiem. Jeżeli masz ps3 i gitary do ps3, to podłączasz dwa kontrolery (możesz nawet jeden do drugiego;)). Sam mam dwie gitary i działają perfekt. Każdy kontroler do gitary działa tylko z daną gitarą, na którą został ustawiony (zakodowany). Możesz podłączyć do 4 gitar na jednym ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja gitary jest w GH 5 ? Bo USA ma niby inną niż Europa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja gitary jest w GH 5 ? Bo USA ma niby inną niż Europa.

Zależy od sklepu. W USA zawsze dostaniesz gitarę z GH5. W Europie możesz trafić zarówno na gitarę z GHWT, jak i GH5. Szczegóły możesz sprawdzić u sprzedającego. W każdym bądź razie nie ma takiej zasady, że gitary w Europie są stare.

Tak dla waszej informacji, to nauczyłem się naprawiać i perkusję (całą) i gitary (głównie wadliwie działający strum bar, ale reszta też nie powinna być problematyczna). Także jakby ktoś miał problemy, to służę poradą;0

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to chyba ten port służy podłączeniu jakiegoś pedała, ale z tego co wiem albo taki pedał nie był produkowany, albo do rockbanda. Pedał zdaje się służył odpalaniu star power'a.

Dokładnie. Tu podłączamy pedał do Star Powera/Whammy. W sumie calkiem niezły pomysł, biorąc pod uwagę skiepszczony czujnik wychylenia w gitarce z WT...

guitar-hero-pedals-react.jpg

Edytowane przez Accoun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tu podłączamy pedał do Star Powera/Whammy. W sumie calkiem niezły pomysł, biorąc pod uwagę skiepszczony czujnik wychylenia w gitarce z WT...

guitar-hero-pedals-react.jpg

To już chyba dla 'profesjonalistów' grających w turniejach. Dla samej zabawy w życiu nie kupiłbym takiego czegoś, szkoda kasy i przeżyć związanych z podnoszeniem gitary i używaniem whammy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba dla 'profesjonalistów' grających w turniejach. Dla samej zabawy w życiu nie kupiłbym takiego czegoś, szkoda kasy i przeżyć związanych z podnoszeniem gitary i używaniem whammy;)

Tylko jak juz mowilem, u mnie czujnik wychylenia jest wadliwy i uruchamia sie wtedy, kiedy nie chce. Moze kiedys sobie taka skrzyneczke do SP zrobie ("Jareczku, szybciutko wdepnij Fuzza panu"), tylko na razie nie mam pojecia jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sklepu. W USA zawsze dostaniesz gitarę z GH5. W Europie możesz trafić zarówno na gitarę z GHWT, jak i GH5. Szczegóły możesz sprawdzić u sprzedającego. W każdym bądź razie nie ma takiej zasady, że gitary w Europie są stare.

Ale to są te same modele tj. Les Paul, tylko, że gitara z GH5 ma inny face ? Czy to są całkowicie inne modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak juz mowilem, u mnie czujnik wychylenia jest wadliwy i uruchamia sie wtedy, kiedy nie chce. Moze kiedys sobie taka skrzyneczke do SP zrobie ("Jareczku, szybciutko wdepnij Fuzza panu"), tylko na razie nie mam pojecia jak...

Pewnie możesz coś takiego samemu zrobić, jednak nie widziałem żadnych instrukcji w tym zakresie (potrzebna byłaby płytka scalona i czujnik uderzeń, myślę, że dałoby się zwykła stopkę z gh przekonwertować (lepiej i taniej nową gitarę nabyć;).

Ja niedługo będę miał już stopkę przypominającą prawdziwą stopkę do perkusji (kolega gra w zespole i załatwi jakąś nieużywaną). Przytwierdzę tylko czujniki i będę grał już na prawdziwym wypasie, a nie jeździł ze stopką po podłodze;)

Co do gitar to ta od gh5 się różni (chyba slider jest 'cyfrowy', czy coś takiego). Chociaż jakościowo pewnie jest podobna. Mam dwie gitary z ghwt i obie działają świetnie (jedna po naprawie). Generalnie na forum guitar hero był temat odnośnie zużytego sprzętu i jeden koleszka dobił 3 perkusje i ok 12 gitar w swojej karierze (z każdej odsłony po kilka;))

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gitar to ta od gh5 się różni (chyba slider jest 'cyfrowy', czy coś takiego). Chociaż jakościowo pewnie jest podobna. Mam dwie gitary z ghwt i obie działają świetnie (jedna po naprawie). Generalnie na forum guitar hero był temat odnośnie zużytego sprzętu i jeden koleszka dobił 3 perkusje i ok 12 gitar w swojej karierze (z każdej odsłony po kilka;))

Z tego co wiem, różni się od gitary z GH:WT głównie "wnętrznościami" faceplate to jedyna różnica w wyglądzie. Ale twórcy twierdzą, że udało im się naprawić wiele błędów starej gitary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. Czyli mimo wszystko muszę dzwonić po sklepach i wypytywać czy mają grę z gitarą od GH5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. Czyli mimo wszystko muszę dzwonić po sklepach i wypytywać czy mają grę z gitarą od GH5 .

Dokładnie. Czasem nawet na zdjęciach mogą mieć nową gitarę, ale sprzedawać stare zestawy. Ja kupiłem gh5 ze starą gitarą, ale za to kosztowała mnie jedyne 80 zico, więc cena odegrała kluczową rolę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszego pytania kolegi, mam ten sam problem gram może od tygodnia, przeszedłem wszystkie piosenki na medium ale na hardzie w ogóle sobie nie radzę ten 5klawisz kompletnie mnie wybija z rytmu i nie umiem znaleźć dobrego sposobu na przekładanie palców więc prosiłbym o jakąś dobra radę bo medium już mnie nudzi xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszego pytania kolegi, mam ten sam problem gram może od tygodnia, przeszedłem wszystkie piosenki na medium ale na hardzie w ogóle sobie nie radzę ten 5klawisz kompletnie mnie wybija z rytmu i nie umiem znaleźć dobrego sposobu na przekładanie palców więc prosiłbym o jakąś dobra radę bo medium już mnie nudzi xd

To po co grasz na medium. Weź włącz sobie party mode i jedziesz na hardzie, praktyka czyni mistrza. Masz dwie pozycje ręki 1. wskazujący na zielonym i po kolei następne 2. wskazujący na czerwonym i po kolei reszta. Przekładanie naprawdę nie jest problematyczne, wymaga jednak trochę wprawy. Jak już załapiesz dasz radę;). Tylko ćwiczenie jest dobrym sposobem, więc do roboty...

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to po prostu graj na Hardzie ile wlezie i zobacz, jak będzie ci najwygodniej. Ja nie mam jakiegoś określonego wzoru naciskania klawiszy - po prostu naciskam klawisze. Krótko mówiąc: nie zastanawiaj się, jak naciskać przyciski - po prostu je naciskaj, a po pewnym czasie będziesz to robił bez problemu (filozofia Zen?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×