Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem a później komentuj.

Piszę, że gra się lepiej na większej matrycy (nie piszę że się gra lepiej bo to full HD).

Ustawienie HD i Full HD - mam na myśli kalibrację obrazu a nie ustawienia rozdzielczości ekranu.

TV są droższe bo nowe mają masę "ulepszaczy" obrazu, które tak naprawdę są bardzo istotne w SD.

Mój post wyraźnie mówi o tym, że jeśli ktoś zastanawia się nad TV do PS3 to według mnie nie ma co wybrzydzać (im większy i tańszy TV tym lepiej - za 4 tys zł możesz mieć zarówno 32 cale jak i 42, wybrałbym osobiście 42). Natomiast jeśli ktoś chce oglądać jeszcze miernej jakość sygnał z kablówki bądź anteny naziemnej to wtedy warto zainwestować kasę w coś droższego (i wcale niekoniecznie full HD).

Podsumowując - chyba możesz płakać. Nie napiszę dlaczego.

Nie odpisuj mi już, najpierw naucz się pisac bo dałeś ostry popis wiedzy. I nadal nie rozumiem tego co piszesz.

Przepraszam za offa ale jeśli ktoś może mi posty tego pana na Polski przełożyc to proszę, bo ja nic nie rozumiem.

Aha, czym większe tym lepsze? Jesteś z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuje juz od paru tyg. zakup nowego telewizora [stary to jeszcze plazma z 2003r - wiec podpieta do ps3 na pewno nie daje tyle jakosci co lcd] a mianowicie cos w przedziale cenowym do 2700 zl i przekatnej 32 '' i teraz pytanie kupic nieco drozsze full hd czy hd ready ?

modele jakie mnie zainteresowaly ....:Samsung LE32A551 Samsung LE32A551P2R Sharp LC-32X20E LG 32LG7000 Sony KDL-32V4230 Samsung LE32A656 Sharp LC32D65E Toshiba 32XV505DG i Toshiba 32XV501P - wiec glownie full hd prosze o skometowanie i polecenie czegos od siebie z gory dziekuje i pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Planuje juz od paru tyg. zakup nowego telewizora [stary to jeszcze plazma z 2003r - wiec podpieta do ps3 na pewno nie daje tyle jakosci co lcd] a mianowicie cos w przedziale cenowym do 2700 zl i przekatnej 32 '' i teraz pytanie kupic nieco drozsze full hd czy hd ready ?

modele jakie mnie zainteresowaly ....:Samsung LE32A551 Samsung LE32A551P2R Sharp LC-32X20E LG 32LG7000 Sony KDL-32V4230 Samsung LE32A656 Sharp LC32D65E Toshiba 32XV505DG i Toshiba 32XV501P - wiec glownie full hd prosze o skometowanie i polecenie czegos od siebie z gory dziekuje i pozdrawiam....

Samsungi bym odrzucił, Tosie mam inną i jest mega! (czy jak to się teraz mówi) Sharpy nigdy nie zawodzą jeśli chodzi o obraz. Sony mają bardzo dobry obraz ale w tej cenie bym nie liczył na cuda od tej firmy. Polecem wybrac się do sklepu i obczaic na różnych źródłach sygnału. Każdy ma inne wymagania, a to poważny zakup!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja podpowiedź może Ci się wydac straszną wizją więc ujmę to bardzo delikatnie: INSTRUKCJA - czytanie ze zrozumieniem!

Moja instrukcja jest grubości pierwszej części Harrego Pottera, a po Polsku jest tam tyle co nic, trochę o złączach, konserwacji, pilocie... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze znacie jakies dobre forum o televizorech? w googlu szukalem al zadnego dobrego nie wyszukalem pamietam raz znalazlem ale nazwy nie zapamietalem ... szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sę zastanawiał tylko pomiędzy Sharpem , a Samsungiem. Cała reszta jest troszke niżej łącznie z SONY. "Tosia" w swiecie tv to padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wlasnie ten portal odwiedzilem przedtem .... a co do tv to sie nad samsungiem bardziej zastanawiam ...dziekuje slicznie za pomoc ale z kupnem sie chyba wstrzymam albo do swiat albo do wejscia na rynek telewizorow w technologii OLED/laserowej wtedy ceny pewnie sie potaczaa w dol jaesze raz dziekuje

i ... POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wlasnie ten portal odwiedzilem przedtem .... a co do tv to sie nad samsungiem bardziej zastanawiam ...dziekuje slicznie za pomoc ale z kupnem sie chyba wstrzymam albo do swiat albo do wejscia na rynek telewizorow w technologii OLED/laserowej wtedy ceny pewnie sie potaczaa w dol jaesze raz dziekuje

i ... POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gut iwnink

w zwiazku z tym,ze niedlugo sie przeprowadzam jestem zmuszony kupic sobie tv.sopdobal mi sie okreslony model,ktory nie nadszarpnie strasznie moich funduszy-samsung LE40A656A.czy ktos z tego szanownego towarzystwa posiada takowy lub ewentualnie ma opinie na temat tego modelu?

z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moze mi ktos doradzic? Samsung LE32A656A czy (Sharp LC-37X20E vs. Sharp LC-37B20E). Na poczatku chcialem tego Samsunga ale potem odkrylem Sharpa, ktory rowniez cieszy sie wspaniala opinia, jak nie lepsza. Oba TV w podobnej cenie, na ceneo.pl chodza po 2 500 PLN`kow. TV, wiadomo, glownie pod konsolke i ew. cyfre, zadnych anten itp

Sharp LC-37X20E

Sharp LC-37B20E

Samsung LE32A656 moze byc jeszcze wersja "A" Samsung LE32A656A

Mile widziane sa takze wasze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a widziałeś pierwszy post tego tematu ?

matteas jeśli masz gdzie porównać wybrane modele, to porównaj sobie tego sharpa z panasonic tx-32lx85.

Daje sobie rękę uciąć że wybierzesz panasa, sam tak zrobiłem, panas zniszczył tego sharpa jakością obrazu, głębią koloru i czernią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos doradzic? Samsung LE32A656A czy (Sharp LC-37X20E vs. Sharp LC-37B20E). Na poczatku chcialem tego Samsunga ale potem odkrylem Sharpa, ktory rowniez cieszy sie wspaniala opinia, jak nie lepsza. Oba TV w podobnej cenie, na ceneo.pl chodza po 2 500 PLN`kow. TV, wiadomo, glownie pod konsolke i ew. cyfre, zadnych anten itp

Sharp LC-37X20E

Sharp LC-37B20E

Samsung LE32A656 moze byc jeszcze wersja "A" Samsung LE32A656A

Mile widziane sa takze wasze propozycje

Witam,

Posiadam tego Samsunga z serii 6, 32 cale fullHD

Długo się zastanawiałem, bo bardzo mocno byłem napalony na Tv Sony Bravia,

Decyzja padła na Samsunga, bo żona się uparła, że jak już chcę coś zmieniać to musi być ładny i pasować do mebli, a że jego design (wiem mało istotne dla Nas ale nie dla mojej żony) jest jaki jest padło na Niego.

Porównywałem z Sharpem u sąsiada oraz Bravią w sklepie, różnice jak dla mnie znikome-niezauważalne, TV działa na zwykłej kablówce o nie najlepszym sygnale i daje radę,

Podłączony do laptopa przez kabel DVI>HDMI - obraz żyleta można normlanie czytać www, i inne teksty, rewelacyjne jakość filmów,

Podłączony do PS3 (HDMI>HDMI) - jak dla mnie 100% zadowolenia,

zwykłe DVD (component>euro przejściówka z cincy) - bardzo dobrze,

Powiem tak, nie jest maniakiem, nie mam sokolego wzroku, słuchu idealnego, zaoszczędziłem w porównaniu do Sony prawie 800 zł, i jestem zadowolony, że żonka się uparła, i taki wybór padł a nie inny

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos doradzic? Samsung LE32A656A czy (Sharp LC-37X20E vs. Sharp LC-37B20E). Na poczatku chcialem tego Samsunga ale potem odkrylem Sharpa, ktory rowniez cieszy sie wspaniala opinia, jak nie lepsza. Oba TV w podobnej cenie, na ceneo.pl chodza po 2 500 PLN`kow. TV, wiadomo, glownie pod konsolke i ew. cyfre, zadnych anten itp

Sharp LC-37X20E

Sharp LC-37B20E

Samsung LE32A656 moze byc jeszcze wersja "A" Samsung LE32A656A

Mile widziane sa takze wasze propozycje

Zdecydowanie jeden z Sharpów. Porównaj je w sklepie, pewnie nie będzie różnicy.

Ja z tych dwóch wybrałbym B20E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gut iwnink

w zwiazku z tym,ze niedlugo sie przeprowadzam jestem zmuszony kupic sobie tv.sopdobal mi sie okreslony model,ktory nie nadszarpnie strasznie moich funduszy-samsung LE40A656A.czy ktos z tego szanownego towarzystwa posiada takowy lub ewentualnie ma opinie na temat tego modelu?

z gory dziekuje za odpowiedz.

Ja posiadam taki telewizorek, i jestem z niego zadowolony, ma tylko 2 minusy po 1 słabe głośniki, po 2 obudowa strasznie się rysuje(ale te ryski widać tylko z bardzo bliska). Ogólnie jakość obrazu moim zdaniem bardzo dobra, więc nie zostaje mi nic jak go polecić, tylko trzeba się trochę namęczyć aby ustawić kolory, jasność itp. bo strasznie dużo ustawień ma(oczywiście aby były one perfekcyjnie dokładne). Do PS3 świetnie nadaje się ten telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matteas jeśli masz gdzie porównać wybrane modele, to porównaj sobie tego sharpa z panasonic tx-32lx85.

Daje sobie rękę uciąć że wybierzesz panasa, sam tak zrobiłem, panas zniszczył tego sharpa jakością obrazu, głębią koloru i czernią.

No ba. Ten Panas ma 100Hz a Sharp nie. W ogóle Sharp jakoś tak kiepsko nowości wprowadza do swoich TV. Mają je dobre ale po wprowadzeniu nowości często długo tłuką to samo w innych obudowach.

Co do Panasa to ma ten feler, ze bardzo dużo egzemplarzy ma problemy z równomiernością podświetlenia. Wręcz jest to rosyjska ruletka.

Ja mam na biurku X20E (potrzebowałem tanie kombo do PC i PS3) a w sypialni jest LX85 (100Hz dla kablówki, ale PS3 jeszcze nie podpinałem aby sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No ba. Ten Panas ma 100Hz a Sharp nie. W ogóle Sharp jakoś tak kiepsko nowości wprowadza do swoich TV. Mają je dobre ale po wprowadzeniu nowości często długo tłuką to samo w innych obudowach.

Co do Panasa to ma ten feler, ze bardzo dużo egzemplarzy ma problemy z równomiernością podświetlenia. Wręcz jest to rosyjska ruletka.

Ja mam na biurku X20E (potrzebowałem tanie kombo do PC i PS3) a w sypialni jest LX85 (100Hz dla kablówki, ale PS3 jeszcze nie podpinałem aby sprawdzić).

To najpierw sprawdz, a potem sie wypowiadaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisów tych telewizorów wynika że żaden nie ma "progressive scan"

Jeżeli tak to są do d..y, delikatnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłem swojego panasa sprawdziłem czy u niego nie ma tego problemu, zaden problem podłączyć lcd i sprawdzić to podświetlenie, koleś w sklepie panasa mówil mi że to była wada fabryczna za mocno skręconej obudowy która napierała na matryce i wten sposób ja uszkadzała, już to zalatwili trzeba tylko uważać na stare modele.

Z sharpów jedyny jak na teraz godny uwagi jest d44, przystepna cena no i nowa matryca w porównaniu do (b)x20e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z opisów tych telewizorów wynika że żaden nie ma "progressive scan"

Jeżeli tak to są do d..y, delikatnie mówiąc.

Co to jest to progressive scan? To jest koniecznosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progressive Scan - Usunięcie z filmu przeplotu, co pozwala zwiększyć jakość odtwarzanego obrazu. Brak przeplotu w filmie powoduje, że klatki pokazywane są od razu w całości.

Ja cały czas szukam do mojej konsolki jakiegoś TV 32" cena ...hmm..chcialbym sie zmiescic w przedziale 1500-1800 zł możecie cos polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas szukam do mojej konsolki jakiegoś TV 32" cena ...hmm..chcialbym sie zmiescic w przedziale 1500-1800 zł możecie cos polecic?

Sharp LC-32D44

Przekątna ekranu 32

Format obrazu 16:9

Rozdzielczość 1366x768 pikseli

Jasność 450 cd/m2

Kontrast 1500:1

Czas odpowiedzi 6 ms.

Kąt spoglądania 176 st.

Zintegrowany cyfrowy tuner DVB-T

Systemy odbioru PAL-B/G, PAL-D/K, PAL-I, SECAM-LL´, SECAM-B/G, SECAM-D/K

99 kanałów

Automatyczne sortowanie kanałów

Moc dźwięku 2x 10W

Telegazeta z pamięcią 500 stron

Złącza: 21 pinowe złacze SCART x2, S-Video, gniazdo słuchawkowe, PC in, RS-232C, HDMI x2

Wymiary z podstawą WxSxG: 57,5x77,6x23 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak szukam i szukam i zadnego TV z tym over-scaningiem nie moge znalesc ;/. Co powiecie jeszcze nam modelik Samsung LE37M87BD, lepszy bedzie od LE37A656?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overscanning to proces w którym lcd automatycznie obcina obraz ze wszystkich czterech stron, aby zapewnić stabilny i niezakłócony podgląd, więc jesli twój lcd ma być do ps3(gier) szukaj takiego w którym to nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×