Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję kupić konsole, ale mam wątpliwości czy zadziała ona na moim monitorze, który jest... taki jaki jest ;] (Samsung 933sn). Posiada on jedynie wyjście(czy wejście ;p) dvi. Istnieje jakaś szansa, że mógłbym odpalić na tym monitorze?

Z góry dzięki.

Edytowane przez Http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Playstation. Mam problem, gdyż nie umiem ustawić opcji automatic w Video Output Settings. Obraz robi się czarny, a po 20paru sekundach konsola automatycznie powraca do poprzednich ustawień. Co więcej, nie moge w opcji "custom" ustawić rozdzielczości 1080p - zachowuje sie jak powyżej opisana. Konsola jest podlączona do Samsunga UE46B6000, oczywiscie przez kabel HDMI. Ktoś wie o co chodzi?  

Spróbuj użyć innego kabla HDMI, ja miałem podobne problemy z samsungiem 46a786, 1080i działał bez problemu, natomiast 1080p za cholerę nie chciał zaskoczyć. Wymieniłem kabel na taki bez filtrów na końcach i poszło, co dziwne, na kablu na którym PS3 nie chciało działać dvd pioneera chodziło bez zająknięcia i dawało na wyjściu 1080p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.Jeżeli twój monitor obsługuje HDCP(czy jakoś tak)i ma wejście cyfrowe(DVI) to powinno ci śmigać.Wystarczy kupić kabel hdmi-dvi i graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomyliłeś modelu to coś jest nie tak - strona samsunga podaje, że ten model ma tylko wejście D-Sub, może być problem z podłączeniem, są kable D-Sub dla PS3, ale to trochę na okrętkę i niektórzy twierdzą, że jakość średnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor chcialem kupic tylko do ps3, takie sa moje preferencje. Myslalem ze jedna z tych technologi lepiej wspolpracuje z ps3, ale dzieki za podpowiedz postaram sie znalesc cos na necie. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z monitorem, poniewaz gdy jest podlaczony przez hdmi (badz czym innym) po pewnym czasie sam sie zaczyna wylaczac na pare sekund a potem wraca do normy z napisem brak sygnalu. Tak sie pozniej dzieje co jakies 30 sekund. Zauwazylem ze tak sie dzieje gdy gry obsluguja rozdzialke 1080i/p. Z grami 720 nie ma problemu.

Monitor to jest grundig 19'. niestety wiecej info o nim nie wiem... xD ma hd ready.

AA ps. Zmienilem w opcjach konsoli aby nie bylo rozdzialki 1080 - usunalem ja... bez skutku. Jezeli nic nie poradzicie, pojde go jutro wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomyliłeś modelu to coś jest nie tak - strona samsunga podaje, że ten model ma tylko wejście D-Sub, może być problem z podłączeniem, są kable D-Sub dla PS3, ale to trochę na okrętkę i niektórzy twierdzą, że jakość średnia

A mógłbyś podać jakiś link to tego kabla? Byłbym wdzięczny :]

Edytowane przez Http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić monitor 22" do PS3 z HDMI. Mam na oku 2 modele: ACER oraz LG. LG ma lepszy kontrast ale chyba nic poza tym.

Dodatkowo ACER ma wbudowane głośniki i jest tańszy.

Czekam na porady :)

Edytowane przez bartek7220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory tv byscie mi doradzili Sony KDL-40S5650 czy Sony KDL-40W5500 wiem ze model 40w5500 jest lepszy ale roznica w cenie w sklepie w ktorym kupuje to 700zł (tzn. 3100 lub 2400) czy warto przeplacac tylko dla lepszego kontrastu i kilku bajerów ??? Obecie uzywam samsunga seria5 40' Full HD z kontrastem 30 000:1 i jestem zadowolony

Edytowane przez robertps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory tv byscie mi doradzili Sony KDL-40S5650 czy Sony KDL-40W5500 wiem ze model 40w5500 jest lepszy ale roznica w cenie w sklepie w ktorym kupuje to 700zł (tzn. 3100 lub 2400) czy warto przeplacac tylko dla lepszego kontrastu i kilku bajerów ??? Obecie uzywam samsunga seria5 40' Full HD z kontrastem 30 000:1 i jestem zadowolony

Słuchaj tez chce kupic ten telewizor i raczej bedzie on lepszy od s5650 poniewaz ma bardzo duzo konfiguracji itd ... Jesłi masz 30 000:1 a bedziesz miał 10 0000:1 to wiesz inna bajka .... tak mi sie przynajmnij zdaje. Ten tv ma duzo wyjsc wiec w przyszlosci napewno tobie sie to przyda no i te 100 Hz ja mam na swoim sony starszym sony 40 cali 50 Hz i jest to dla mnie Wkur**** gdy  smuży mi ekran i wygląda jak by mi sie ps3 scinało co jest nie mozliwe :D mowie tak bo dzieje sie tak przy szybkich akcjach w jakis grach np w GTA IV jak jest poscig itp.. A pozatym widac to smuzenie ogólnie czesto..

P.S ja mam taki problem czy wziasc tego kld 40-5500     ---->            http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&order=p&string=KDL-40W5500

czy Samsung Led ---->    http://allegro.pl/item863154760_samsung_led_ue40b7000.html

Jak widac Samsung juz mozna kupic za 3500 zł

A ten telewizor Sonego Od 2800 do 3100 ( + nawet Blu ray ! )

Ciezko mi sie zdecydowac bardzo wiec prosze was o pomoc !!!!

Za samsungiem stoją takie + plusy jak

3 cm grubosci ( lans :D )

Zajebist***  Kontrast

100 Hz 

itd itp poczytajcie na ceneo.pl

a   --    to takie ze podobno sie psuje.. tak po 2 miesiacach w niektórych z egzemptlarzach ( nie wiem czy dobrze napisałem ^^ ) psuje sie cos matryca itp...

Oraz obsługa jesli chodzi o serwis Samsuga Tragiczna ..

A pozatym sony ma tam jakis lepszy wydajniejszy procesor i podobno matryce sa robione w tych samych fabrykach tak i to prawda !!! ale Sony ma matryce matowe a samsung błyszczące a inne podzespoły Sony robi sam i samsung a jak wiadomo sony ma ja o 100 razy lepsze. 

Oraz ta gwarancja ktory jest za sony 5 lat ale podobno juz wygasa wiec ci ktorzy kupią telewizory sony po 1 stycznia juz chyba nie bede mieli gwarancji na 5 lat tylko na 2. ( nie wiem dokładnie czy 1 stycznia ale wiem ze cos grudzien . Wiem tylko tyle ze mi juz jak bym miał kupowac została tylko 2 letnia gwarancja.)

PROSZE WSZYTSKICH O POMOC !!!! POCZYTAJCIE NA CENEO CO TE TELEWIZORY MAJA ITP POMOZCIE MI W WYBORZE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Rozdzielczość zrobiłem na automatyczną, w opcjach telewizora wyłączyłem cyf. redukcję szumu, przestawiłem ostrość na 100% i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj na necie - są różne zdania ale większość śmiga na LCD

osobiście mam LCD sony 40w4000 i uważam, że te 37-40 cali to minimum, żeby czerpać odpowiednią przyjemność z grania  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź w GOOGLE co jak działa i jak świeci zobacz wszystkie za i przeciw i sam zdecyduj nikt Ci tu nie powie,"kup plazme" albo "kup lcd" bo nikt nie wie jakie są twoje preferencje.

BTW. poczytaj tego posta od początku.!!

Drogi rafalato ja tobie radze zebys wzioł sobie 22 cali ( najlepiej 20 )   50 hz  bo i tak nie ma w takich 100 Hz chyba ze jest mniej ;p i bedziesz miał super jazde tak jak mastefix a ja sobie zostane przy swoich 40 calach :D

Edytowane przez Niko_9111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam smile.gif

Ja mam taką konfigurację:

ps3 250gb oraz telewizor Sony KLD-40W2000 full HD z systemem bravia (przez ostatnie dwa lata ma już kilku godnych następców z rodziny Sony), z którego jestem bardzo zadowolony.

Obraz jest super a żeby dopełnić całość i w pełni korzystać z systemu bravia dołączyłem:

amplituner Sony STR-DG710, aktywny subwoofer Sony SA-W2500, trójdrożne kolumny Sony SS-MF450H(tyły), czwórdrożne kolumny Sony SS-F6000P(przód), dwudrożne kolumny Sony SS-MB250H(na razie jako centralne, w przyszłości jako satelity)

Polecam gorąco ok.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to logiczne, ze np. Uncharted 2 lepiej wygląda na 22" TV a nie np na 40" :whistling: . :rofl:

ironia i sarkazm oczywiście:)

Trzech panów ekspertów wyśmiało gościa, który miał racje. Jeżeli gra jest w tej samej rozdzielczości, w tej chwili zakładamy 720p, to na mniejszym TV czyli 22 cale np. piksele będą mniejsze, czyli gra musi wyglądać ładniej, na większym TV piksel będzie większy, przy czym siłą rzeczy gra musi wyglądać gorzej.

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech panów ekspertów wyśmiało gościa, który miał racje. Jeżeli gra jest w tej samej rozdzielczości, w tej chwili zakładamy 720p, to na mniejszym TV czyli 22 cale np. piksele będą mniejsze, czyli gra musi wyglądać ładniej, na większym TV piksel będzie większy, przy czym siłą rzeczy gra musi wyglądać gorzej.

Pozdrawiam.

Dzięki Souly :thumbsup: Temu "gościowi" nie chciało się już strzępić języka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech panów ekspertów wyśmiało gościa, który miał racje. Jeżeli gra jest w tej samej rozdzielczości, w tej chwili zakładamy 720p, to na mniejszym TV czyli 22 cale np. piksele będą mniejsze, czyli gra musi wyglądać ładniej, na większym TV piksel będzie większy, przy czym siłą rzeczy gra musi wyglądać gorzej.

Pozdrawiam.

Dokładnie tak samo myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić monitor 22" do PS3 z HDMI. Mam na oku 2 modele: ACER oraz LG. LG ma lepszy kontrast ale chyba nic poza tym.

Dodatkowo ACER ma wbudowane głośniki i jest tańszy.

Czekam na porady :)

Na twoim miejscu brałbym Acer'a. Niby to jest tylko 60zł różnicy, ale jednak. Tyle różnicy w kontraście, i to na dodatek w monitorze to będzie zerowa różnica. Na dodatek ten Acer jak już wspominałeś ma wbudowane głośniki, będą pewnie one marnej jakości, ale jak nie masz innego nagłośnienia to może być alternatywą na jakiś czas.

Brałbym Acer'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki i tak podłącze swoje Creative 2+1. Przy Acer jest gniazdo audio to nie będę musiał kombinować z przepinkami itd. Dzięki za radę. Biore Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech panów ekspertów wyśmiało gościa, który miał racje. Jeżeli gra jest w tej samej rozdzielczości, w tej chwili zakładamy 720p, to na mniejszym TV czyli 22 cale np. piksele będą mniejsze, czyli gra musi wyglądać ładniej, na większym TV piksel będzie większy, przy czym siłą rzeczy gra musi wyglądać gorzej.

Pozdrawiam.

Witam. Do ekspertów się nie zaliczam, ale mogę odpowiedzieć z własnego doświadczenia. Na dzień dzisiejszy "jadę" na kineskopowcu Panasonic 29" 100Hz i o dziwo na połączeniu AV jest dobrze jak na ten set-up. Z tymi pikselami to bym nie przesadzał... Wole grać na 29" w rozdziałce PAL niż na mniejszej przekątnej IMHO.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ, bo widzę chłopcze, że nie masz o tym zielonego pojęcia, a robisz z siebie tylko błazna.

Witam. Do ekspertów się nie zaliczam, ale mogę odpowiedzieć z własnego doświadczenia. Na dzień dzisiejszy "jadę" na kineskopowcu Panasonic 29" 100Hz i o dziwo na połączeniu AV jest dobrze jak na ten set-up. Z tymi pikselami to bym nie przesadzał... Wole grać na 29" w rozdziałce PAL niż na mniejszej przekątnej IMHO.

Pozdro

Pomiędzy dużymi rozbieżnościami byłaby widoczna zdecydowana różnica, postaw sobie 2 metry przed sobą 52 calowy telewizor a 22 calowy, oba z hd, i w obu włącz grę z 720p. Przekonasz się wtedy na którym gra będzie mniej rozpikselowana. Nie chodzi mi o to, że trzeba kupować mniejsze telewizory dla ładniejszej grafiki, tylko po prostu, teoretycznie ładniejsza, o takiej samej rozdzielczości grafika będzie na mniejszej przekątnej.

Edytowane przez Souly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ, bo widzę chłopcze, że nie masz o tym zielonego pojęcia, a robisz z siebie tylko błazna.

Pomiędzy dużymi rozbieżnościami byłaby widoczna zdecydowana różnica, postaw sobie 2 metry przed sobą 52 calowy telewizor a 22 calowy, oba z hd, i w obu włącz grę z 720p. Przekonasz się wtedy na którym gra będzie mniej rozpikselowana. Nie chodzi mi o to, że trzeba kupować mniejsze telewizory dla ładniejszej grafiki, tylko po prostu, teoretycznie ładniejsza, o takiej samej rozdzielczości grafika będzie na mniejszej przekątnej.

nie płacz juz ..... dobrze zrozumiałem itp itd zajebisty obraz 20 cali chu*owy 40 cali wiem wiem ....

a błazna sam z siebie robisz ;d

Edytowane przez Niko_9111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×