Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam zestaw tv sony w5500 40 cali + ps3. Sprzet spiety kablem HDMI. Nie wiem jaka jest roznica w jakosci grafiki w grach podczas gdy ustawie w ustawieniach obrazu ps3 tylko 1080p odhaczajac 1080i oraz 720p. Chodzi mi o gry ktore korzystaja z rozdzielczosci 720p i sa prawdopodobnie skalowane do 1080p. Lepiej zostawic oryginalne ustawienia wyswietlania obrazu w ps3 czy wymusic skalowanie do 1080p ? Ja nie widze zadnej roznicy w jakosci obrazu w grach tworzonych w 720p i skalowanych do full hd.

Upscaling pogorszy jakość obrazu. Jak grasz w takie GTA4 obsługujące full hd to wiadomo, zaznacz manualnie 1080p, ale przy większości gier i tak będzie to 720p. Swoją drogą jak telewizor, mam ten model na oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upscaling pogorszy jakość obrazu. Jak grasz w takie GTA4 obsługujące full hd to wiadomo, zaznacz manualnie 1080p, ale przy większości gier i tak będzie to 720p. Swoją drogą jak telewizor, mam ten model na oku.

Telewizor rewelacja, obraz bardzo ostry, jasny, cale mnóstwo mozliwosci ustawien parametrow, tez sie zastanawialem na wyborem tv, chcialem sony i wybralem wlasnie ten model. DLNA tez posiada ale raczej nie przydatne komus kto ma juz ps3.

Telewizor rewelacja, obraz bardzo ostry, jasny, cale mnustwo mozliwosci ustawien parametrow, tez sie zastanawialem na wyborem tv, chcialem sony i wybralem wlasnie ten model. DLNA tez posiada ale raczej nie przydatne komus kto ma juz ps3.

Po za tym wracajac do mojego pytania na razie we wszystkich grach ktore posiadam tv skaluje mi obraz do full hd, ale na prawde nie wiem czy jest jakas roznica w 720p a 720p przeskalowanym do 1080p.

Edytowane przez malyklb
dzisiaj to normalnie jakas plaga baboli ortograficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak używam głośników Logitech X540 to zawsze je podłączam przez chinche, bo do głośników miałem taką przejściówkę. To źle? Można lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

widzę ze kolega posiada tv sony bravie w 5500 ja mam v5500 jest to podobny model i tak pytam z ciekawości jak masz ustawiony tv

czy coś ustawiałeś w tv żeby mieć jak najlepszy obraz w grach??

bo ja tylko ustawilem na scene gra i nie powiem obraz jest ladny ale czy mozna jeszcze cos zrobic zeby byl jeszcze lepszy prosze o pomoc

pozdrawialm pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

widzę ze kolega posiada tv sony bravie w 5500 ja mam v5500 jest to podobny model i tak pytam z ciekawości jak masz ustawiony tv

czy coś ustawiałeś w tv żeby mieć jak najlepszy obraz w grach??

bo ja tylko ustawilem na scene gra i nie powiem obraz jest ladny ale czy mozna jeszcze cos zrobic zeby byl jeszcze lepszy prosze o pomoc

pozdrawialm pa

podkrecilem do 3/4 ostrosc, lekko rozjasnilem obraz i w grach uzywam ustawienia GRA, to wszytko. Moze dalo by sie jeszcze cos wycisnac ale juz nie chce mi sie bawic ustawieniami, moze ktos jeszcze ma taki tv i podzieli sie doswiadczeniami. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za informacje

mam nadzieje ze się ktoś podzieli jeszcze informacja mi dotyczące sony bravia v5500

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy telewizor do 5-6 tyś ?

Tylko nie Samsung, poszukaj w ofercie Toshiby, np model XV 635...- coś koło 3 tyś a pod konsolę się nadaje, albo kup Sharpa DH65 lub DH77 (Według mnie i nie tylko najlepszy producent TV LCD na rynku) Loewe może obtaśtać Sharpowi :biggrin:

LEGALIZE! BLUE IS THE COLOUR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym

http://www.allegro.pl/item872666140_sony_bravia_kdl_40p5600_najlepszy_w_tej_cenie_mpg4.html

Chce kupić koniecznie Bravie i nad tym Tv myśle naprawde solidnei już prawie kupiłem ale wolę się spytać niż cierpieć potem na FFXIII katusze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Mam pytanie bo właśnie zakupiłem sobie przejściówkę DVI do HDMI i jak podłączam konsolę do monitora to on się wtedy tak jakby włącza, ale obraz się nie wyświetla :sad:. Co mam zrobić? Dodam, iż ostatni raz grałem na rozdzielczości Full HD na Lcd'ku ale zrestartowałem ustawienia obrazu przyciskiem włączania. Proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, problem z obrazem ciąg dalszy... :/

Przypomnę że posiadam telewizor LE32M51B (HD Ready), więc dosyć stary ale gdy był kupowany był dosyć drogi więc nie powinien być zły, ale to w sumie nie ważne. (jeśli ktoś posiada taki to proszę o kontakt)

Dzisiaj postanowiłem podłączyć PS3 do telewizora moich rodziców. Jest to Samsung LED 40" seria 7000. Po odpaleniu na tym tv gry U2 obraz wydawał mi się o 100x lepszy niż na moim, nawet rozdzielczość wydawała mi się lepsza chociaż jest to 720p (tak jak u mnie). Pograłem chwilę i włączyłem Fifę 10. Mówię sobie: "O wiele lepsza czerń" niż na moim gruchocie. :D Sprawdziłem w opcjach fify, kalibrację jasności. Było tak jak pisało u góry (żeby widzieć znaczek EA a nie jego cień). Mówię: "ok, sprawdzę teraz AC2". Grafika w Assassin's też super. Została mi ostatnia gra do sprawdzenia, Killzone 2. Tu się zaczął problem. Po włączeniu i sprawdzeniu gammy, znaczka Hellghastów nie było widać. We wszystich grach jest ok z jasnością tylko nie w Killzone 2 i u mnie było tak samo. Po przełączeniu RGB na Limited, niby widać znaczek ale na czerń się nie da patrzeć, wyblakła, obraz w grach za jasny. Teraz już sam nie wiem czy to wina tej gry, czy obu telewizorów. Ten Samsung rodziców, to nowy telewizor więc nie powinno być z nim żadnych problemów. Dodam jeszcze, że jak robiłem czerń z niskiej na normalną to też było blado. U mnie nie ma opcji czerni HDMI ale mam optym. kontrastu co przyciemnia czerń i chyba zostanę przy ustawieniach, optym. kontrastu: WŁ, RGB na Full. Mam gdzieś to czy widać znaczek w Killzone 2 czy nie, jak we wszystkich innych grach jest o wiele lepiej niż jak bym to miał wyłączone. Powiedzcie mi, czy wy też nie widzicie tego znaczka Hellghastów. Jakby mógł ktoś zrobić zdjęcie Fify 10 w menu i podczas gry na arenie lub w jakiejś innej wyżej wymienionej grze to bym był wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiam sobie kontrast ze nie widze tego znaczka i jakos normalnie gram.

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom

Jeśli chodzi o K2, to jego twórcy wymyślili sobie jakiś niedorzeczny test, który nikomu nigdy nie wychodzi, a jak już się uda, to obraz jest do dupy. Także tą grą sobie głowy nie zawracaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie pocial jakbym nie widzial znaczka helgastow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom

Jeśli chodzi o K2, to jego twórcy wymyślili sobie jakiś niedorzeczny test, który nikomu nigdy nie wychodzi, a jak już się uda, to obraz jest do dupy. Także tą grą sobie głowy nie zawracaj.

Dzięki, o to mi chodziło. Tak nawiasem mówiąc stwierdziłem, że i tak nie ma co przejmować się obrazem (który jest do du*y) na moim TV bo to stary szmelc, teraz zbieram kaskę na nowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co powiem ci, że za dużej różnicy nie ma pomiędzy HD READY a FULL HD. A to, że ma 100hz czy tam 200hz ten telewizor twoich rodziców to to i tak nic nie daje w grach, ponieważ to się przydaje przy oglądaniu telewizji meczy, aby nie było takiej smugi(poświaty za osobą która np. biegnie). Więc powiedziałbym, że nie ma sensu abyś kupował nowy tv skoro ten jest dobry. A i jeszcze jedno nie nazywaj tego telewizora szmelcem bo nie jest szmelcem. Szmelcem może być mój telewizor Panasonic CRT, który ma już 21 lat. :) I na nim gram na ps3 i obraz powiem jest dobry.;] Ale i tak w tym tygodniu dostaje swój własny telewizor do pokoju 32'' jakas toshiba regza za 1800zł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co powiem ci, że za dużej różnicy nie ma pomiędzy HD READY a FULL HD. A to, że ma 100hz czy tam 200hz ten telewizor twoich rodziców to to i tak nic nie daje w grach, ponieważ to się przydaje przy oglądaniu telewizji meczy, aby nie było takiej smugi(poświaty za osobą która np. biegnie). Więc powiedziałbym, że nie ma sensu abyś kupował nowy tv skoro ten jest dobry. A i jeszcze jedno nie nazywaj tego telewizora szmelcem bo nie jest szmelcem. Szmelcem może być mój telewizor Panasonic CRT, który ma już 21 lat. :) I na nim gram na ps3 i obraz powiem jest dobry.;] Ale i tak w tym tygodniu dostaje swój własny telewizor do pokoju 32'' jakas toshiba regza za 1800zł :).

Nie wiem dlaczego, ale po pograniu na TV moich rodziców różnica jak już mówiłem jest bardzo duża. Dzisiaj przyszedł do mnie kumpel, który ma X360, gra w Fifę 10 na jakimś starszym Panasonic Viera Full HD i powiedział coś w tym stylu: "ale ty masz jakieś niewyraźne i zamazane tektury". Po za tym czas reakcji matrycy mam 8ms. Niby powinno być ok ale przy podaniach w Fifie, obraz rozmazany i rzeczywiście występuję efekt smużenia. Druga sprawa to kontrast, u mnie chyba 3000:1 u moich rodziców pewnie z 50000:1. Po za tym u nich nie smuży jak u mnie. Różnicę widzę także w kolorach. Mój telewizor może i był dobry w swoim czasie ale teraz wysiada. Zdania nie zmienię, chyba że zobaczyłbym podobny obraz na nowym TV. Jak na razie widziałem na dwóch (Panasonic Viera, Samsung LED 7000) i różnica była wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z LG 42pq2000 i powiem ze sprawuje sie ZAJ***ście :D telewizor tani i przyzwoity ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas kupić nowy TV. Rozglądam się naprawdę powoli bo pieniędzy jak na razie brak, więc jeszcze trochę to potrwa. Nie znam się na tym ale myślę, że jakiś LCD będzie najlepszy. Cena do 2400 zł, 32 cale, najlepiej Full HD. Myślałem o Samsungu B650: http://www.samsung.c...tail&returnurl= lub o B550: http://www.samsung.c...tail&returnurl= . Nie wiem czym się różnią dokładnie. Wiem tylko, że B650 ma 100Hz a B550 nie ma. Jest to przydatne w grach? Słyszałem że to ma niby zapobiegać smużeniu. W takim razie o co chodzi z reakcją matrycy, czy te dwie rzeczy mają wpływ na smużenie? Po za tym jest jakaś różnica żeby płacić 600 zł więcej? Opłaca się? Na PS3 chciałbym mieć najlepszy obraz jaki da się z niej wycisnąć i nie chciałbym później żałować, że kupiłem B550 a nie B650 i obraz jest gorszy niż byłby na tym drugim.

Tak przy okazji chciałbym się spytać, bo zupełnie nie wiem za ile mógłbym sprzedać taki telewizor: http://www.maxaudio....rtykul/id/10180 . Tego TV już chyba w ogóle nie ma w sprzedaży. Telewizor używany około trzy i pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B650 32" i u mnie obraz jest jak żyletka. Grałem wcześniej na 26" z 50Mhz i wiele gorzej nie było, ale różnica jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zamiar kupić sobie TV. Mam już wyszukane modele i teraz nie wiem który wybrać.

1.Sony Bravia KDL-40S4000

2.Sony Bravia KDL-40W5500

3.SAMSUNG 40B530

4.Panasonic TX-P42S10E

Ostatni TV to plazma, reszta to LCDki.

Telewizor będzie używany do PS3 oraz cyfry plus (dekoder po HDMI)

odległość oglądania to jakieś 4,5-5 metrów.

Byłem napalony na plazmę Panasonica, ale dopiero co wracam od kumpla, który ma dokładnie ten model i chciałem porównać i jestem załamany. Mimo technologii obraz dalej się wypala :( Dlatego zastanowiłem się nad SONY 40W5500, ale ten ma z kolei duży input lag, więc przy multi odpada. Nie wiem już sam. Może polecicie mi jakiś konkretny tv? Może Toshiba, może Sharp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupic mniejszy TV 32 np sony bravia czy wiekszy42 a firm takich jak LG lub JVC ?

musze kupic telewizor do 3tys cos na sciane wink.gif prosze doradzcie mi cos wogole sie na tym nie znam

co powiecie na ten:

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B174630/cid/15017/Sony_KDL_40V5500/#detailtop

Edytowane przez kokosanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj zakupiłem Playstation 3 slim i kilka gierek.

Zapragnąłem podłączyć konsolkę do monitora Dell 2405FPW, który posiada tylko wejście DVI. Kupiłem więc przejściówkę HDMI-DVI i podłączyłem konsolę. Niestety na monitorze nie pokazuje się obraz. Monitor reaguje tak, jakby wszystko było ok (gdy wyciągnę wtyczkę z konsoli, to monitor pisze, że nie ma sygnału), ale nic na nim nie widać. Kiedy przełączę ps'a na wtyki COMPOSITE, to obraz jest (ale w standardowej rozdzielczości, a nie w HD). Zależy mi na graniu na monitorze, ponieważ nie mam jeszcze telewizora obsługującego HD. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie co z tym zrobić?

Dziękuję i pozdrawiam

Bartosz Łukasiak

EDIT: Doszukałem się, że ten monitor nie ma HDCP (co to jest w ogóle?), a w tym wątku wyczytałem, że monitor bez tego skrótu literowego nie pociągnie HD z konsoli. Czym to jest spowodowane i czy na pewno nie ma żadnej możliwości na obejście tego? W końcu monitor ten obsługuje rozdzielczość 1920x1200, a to więcej niż HD.

Edytowane przez Kouga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×