Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Souly

słuchaj nie chodzi tu o to czy jestem ekspertem czy nie. po prostu mówię to co stwierdziłem. Miałem 32" teraz mam 40" i jak dla mnie wszystko wygląda lepiej: wiele szczegółów po prostu na małym TV nie widziałem i już. Dla tego stwierdziłem, że na 40" jest lepiej bo JAK DLA MNIE jest lepiej i to o wiele. dziękuję pozdrawiam.

BTW. mam 40W5740 i jest na prawdę bardzo dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szukam monitora do max 700ziko, musi mieć wyjście jacka audio i ofkoz złącze HDMI.

Jak ktoś ma monitor to proszę o radę.

Nad takim wynalazkiem si zastanawiam - LG W2261VP-PF

Mam ten monitorek, który podałeś i jestem bardzo zadowolony. Świetny obraz, dużo złącz, full hd, panorama i do tego całkiem ładny design, choć to kwestia gustu. Wkurza mnie tylko niby dotykowy przycisk Power, jest troche nieprecyzyjny imo, zwłaszcza przy wyłączaniu. Wolałbym zwykły przycisk. Ale wg. mnie to jedyny minus tego lcd'ka, sam długo szukałem po forach i wybrałem właśnie ten. Jak za tą cenę, myślę że warto brać.

Ewentualnie możesz sprawdzić nieco większy W2343T-PF w podobnej cenie, tylko nie ma on złącza HDMI.

Edytowane przez PinSleep
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Plusik leci, już wiem co kupić :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam problem z rozdzielczością tv ponieważ jak przeglądam trena w konsoli to w lewym górnym rogu napis www jest jak by w połowie widoczny dodam że byłem ostatni w media i też można było przeglądać strony internetowe w ps3 to unich napis www był w całości możecie mi napisać w czym tkwi problem dodam że mam tv hdready ale obsłuhuje 1080p.

z góry wielkie dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam problem z rozdzielczością tv ponieważ jak przeglądam trena w konsoli to w lewym górnym rogu napis www jest jak by w połowie widoczny dodam że byłem ostatni w media i też można było przeglądać strony internetowe w ps3 to unich napis www był w całości możecie mi napisać w czym tkwi problem dodam że mam tv hdready ale obsłuhuje 1080p.

z góry wielkie dzięki za odp.

Może ustaw w ustawieniach TV proporcje 1:1 ;> miałem coś podobnego , ze tv zjadal zewnętrzną część obrazu który generowała konsola. po przestawieniu na 1:1 wszystko było tak jak trzeba. No ale w moim przypadku był to tv Full HD i gra w natywnym 720p.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam problem z rozdzielczością tv ponieważ jak przeglądam trena w konsoli to w lewym górnym rogu napis www jest jak by w połowie widoczny dodam że byłem ostatni w media i też można było przeglądać strony internetowe w ps3 to unich napis www był w całości możecie mi napisać w czym tkwi problem dodam że mam tv hdready ale obsłuhuje 1080p.

z góry wielkie dzięki za odp.

z tą obsługą 1080 to ściema, chwyt reklamowy, podobnie jak z szybkość reakcji matrycy np 2ms, tylko nikt nie pisze że chodzi tu grey tu grey :dry: wracając do twojego problemu, zobacz w ustawieniach wideo w momencie gdy ustawia się rozdzielczość co prawda ps3 automatycznie ustawia najwyższą wartość jaką może odbiornik wyświetlić ale sprawdź czy jest zaznaczona opcja 1080p jak jest to wyłącz ją na chwile i zobacz jak teraz to wygląda, co prawda nie wiem czy to pomoże ale jak na razie nic innego nie wymyśliłem, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga

nawet jak ustawiłem rozdzielczość 720p to nic nie dało nadal jest to samo

w moim tv niema 1:1 jest tylko 16:9 i 4:3

Co moge jeszcze zrobicz czy to już musi być bo taki mam tv czy coś w ustawieniach.

Dodam jeszcze że wgrach takie coś nie występuje tylko w jednej mi zjadło obraz w demie Warhawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga

nawet jak ustawiłem rozdzielczość 720p to nic nie dało nadal jest to samo

w moim tv niema 1:1 jest tylko 16:9 i 4:3

Co moge jeszcze zrobicz czy to już musi być bo  taki mam tv czy coś w ustawieniach.

Dodam jeszcze że wgrach takie coś nie występuje tylko w jednej mi zjadło obraz w demie Warhawk.

cholera tak nie powinno byc brakuje mi pomysłu,

z tego co pamiętam proporcje obraz 16:9 i 4:3 ustawia się w konsoli tylko i wyłącznie przy wybraniu AV, domniemam że używasz HDMI więc z proporcjami nie powinno być problemu, chyba że oprócz tego masz możliwość zmiany proporcji na TV 4:3 na 16:9 ale  już pewnie to sprawdzałeś

dobrze by było gdybyś sprawdził to na innym TV może być nawet CRT, będziesz przynajmniej wiedział że to odbiornik, tzn to nawet więcej niż pewne 

Edytowane przez Pahas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą obsługą 1080 to ściema, chwyt reklamowy,

Zadna sciema. To ze TV obsluguje 1080p na wejsciu nie musi oznaczac, ze w takiej rozdzielczosci bedzie obraz wyswietlac. TV HDReady moze przyjac obraz w 1080p, ale zeskaluje go w dol i wyswietli co najwyzej w 720p. Z tym moga sie tylko wiazac straty obrazu podczas skalowania.

Co do obcinania obrazu. Jestem na 99% przekonany ze to kwestia ustawien TV. W wielu modelach jest opcja wlaczenia trybu "pixel w pixel" lub 1:1 albo podobnie. 1:1 nie oznacza tu proporcji obrazu, ale ze kazdy pixel z nadeslanego sygnalu bedzie prezentowany przez jeden pxel na matrycy TV. Moj tv ma np mozliwosc wlaczenia 2 stopni malego zoomu, delikatnie kadrujac caly obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia przeglądarki w PS3, po uruchomieniu wciśnij trójkąt i następnie Narzędzia/Obszar wyświetlania ustaw na Rozmiar standardowy. U mnie na ustawieniu Pełny piksel właśnie ucina do połowy pasek adresu w przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem nawet kiedy ustawie w przeglądarce okno standardowe to właśnie to mam że ucina mi obraz. Co do kwesti ustawienia tv umnie naprawde niema takiej opcj w menu opcj tv mam tylko takie coś

-tryb obrazu

-kolor obrazu

-Xd engine

-poziom czerni wysoki czy niski

-proporcje ekranu 16:9 , 4:3

i koniec to wszystko co mam w opcjach mojego tv.

Na pilocie pod jakimś guzikiem może być taka opcja 1:1 ? bo dusiłem pokolei każdy guziki nie znalazłem

Ale najlepsze jest to że np w MW2 obrazu ani trochę niemam usiętego bardzo dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten problem... gry sa za bardzo wydluzone w pionie, powinno byc troche szersze. Tylko w menu nic sie nie dzieje jak nacisne trojkat... jest to samo gdzies w ustawieniach? ja mam angielskie menu wiec nie wiem dokladnie czy o to samo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trójkąt i ustawienia dotyczą tylko przeglądarki, nie ma to żadnego wpływu na wygląd gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem nawet kiedy ustawie w przeglądarce okno standardowe to właśnie to mam że ucina mi obraz. Co do kwesti ustawienia tv umnie naprawde niema takiej opcj w menu opcj tv mam tylko takie coś

-tryb obrazu

-kolor obrazu

-Xd engine

-poziom czerni wysoki czy niski

-proporcje ekranu 16:9 , 4:3

i koniec to wszystko co mam w opcjach mojego tv.

Na pilocie pod jakimś guzikiem może być taka opcja 1:1 ? bo dusiłem pokolei każdy guziki nie znalazłem

Ale najlepsze jest to że np w MW2 obrazu ani trochę niemam usiętego bardzo dziwna sprawa.

może zmniejsz rozdzielczość przeglądarki? wiem , ze była taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche w temacie, jezeli mam plazme panasa 42'' hd ready, i menu konsoli wyswietla mi sie w trybie 1080p to znaczy, ze de facto obraz jest przeskalowany z 720p? skoro w opcjach polaczenia kabla HDMI sa wszystkie mozliwe tryby od wyswietlania i dajmy na to, ten 1080p nie jest "naturalny" dla mojego tv, to dlaczego nie wyswiela tego menu w formacie 720p? jakosc tego 1080p jest dla mnie bardzo dobra, wszystko jest ostre, wyrazne, kontrast, szczegoly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas konfiguracji konsola sie pyta TV "Jakie trygy graficzne obslugujesz?". Ten odpowiada ze wszystkie, bo rzeczywiscie umie odczytac wszystkie rozdzialki. Konsola zatem ustawia dostepne wszystkie tryby i tam gdzie to mozliwe uruchamia w 1080p. Tv zatem dostaje XMB w rozdzialce 1080p, a ze sam jest HD Ready, to musi skalowac obraz w dol do 720p. Niepotrzebna robota i zapewne przynosi tylko straty, dlatego lepiej recznie odznaczyc w konsoli 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zgadzam się , szczególnie , że niektóre gry mają "bonusy" za niższą rozdzielczość. Np lepszy AA w Gran Turismo w rozdziałce 720p ;) No i oczywiście obraz w natywnej rozdzielczości matrycy będzie wyglądać lepiej niż obraz przeskalowany czy to w dół czy to w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moj interfejs uytkownika moze wygladac jeszcze lepiej?:) w takim razie zmienie sobie z 1080p na 720p ciekawe czy faktycznie skoczy mi jakosc, dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moj interfejs uytkownika moze wygladac jeszcze lepiej?:) w takim razie zmienie sobie z 1080p na 720p ciekawe czy faktycznie skoczy mi jakosc, dzieki za odp

No w sumie skalowanie w dół lekko wygładza obraz. W natywnej rozdziałce powinno być maksymalnie ostro. Ale w grach czasami aliasing daje sie we znaki więc raczej takie skalowanie w dół powinno pomóc. Chociaż jeśli gra ma dobry AA , albo ktoś lubi ostry obraz bez względu na poszarpane krawędzie , to najlepiej jest mieć obraz w natywnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiam sie nad kupnem całego zestawu ps3 i Tv.Dzisaj byłem w Media Markt i była obnizka na 3 działach bez vatu w tym na TV.Telewizory 40" SAMSUNGA FHD stały po 2500 PLAZMA PANASONIC 42" FHD 2800zł.NIe wiem na co sie zdecydowac.Dodam tez ze do samsunga była podłaczony PS na dziale z grami razem z jakas gierka HD.I jak tak sobie wyobrazam zobaczyc takie cos na chacie to SZCZENA OPADA.NIe wiem o co wam chodzi z tymi pikselami ale na 40" gierki 720p wygladaja spoko a co dopiero 1080p gdzie gra kosi jak zyleta.Po za tym chyba coraz wiecej gierek pojawia sie w rozdzielczosci 1080p.Jak patrzyłem na opakowania to kilka gierek ma oznaczenie HD 1080p.Wiec jak kupowac konsolke a moze sie nie znam ale warto kupowac TV jak najwieksze i z FHD.Po za tym ten sam samsung co media w realu był po 3000zł 40" model b551.DOdam tez jeszcze ze do takiego zestawu warto kupic kabel HDMI 1.3 co w media stoi po 199zł.Po za tym jak ktos ma ciocie w wypozyczalni z płytkami blu-ray to koniec <lol>.

Edytowane przez bugas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech panów ekspertów wyśmiało gościa, który miał racje. Jeżeli gra jest w tej samej rozdzielczości, w tej chwili zakładamy 720p, to na mniejszym TV czyli 22 cale np. piksele będą mniejsze, czyli gra musi wyglądać ładniej, na większym TV piksel będzie większy, przy czym siłą rzeczy gra musi wyglądać gorzej.

Pozdrawiam.

Gra będzie zawsze wyglądać tak samo. Wielkość telewizora dobiera się do odległości w jakiej się go używa. Czym większy telewizor, tym powinieneś zachować większą odległość. Ja mam 47" i patrze na niego z 3,5m. Wygląd gier super. Tak, jeśli podejde bliżej to jakość jest gorsza.

Edytowane przez ZiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie bawimy w takie szczegolowe nazywanie, to chyba jakosc pozostaje taka sama po podejsciu blizej (ten sam obraz, na tym samym ekranie), a jedynie subiektywny odbior przez uzytkownika mniej przyjemny dla oka. Ale z kolei co z tymi slabiej widzacymi? Jak podejda blizej to oni moze widza lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że jeśli masz siedzieć blisko telewizora 42" to lepszy obraz będziesz widział siędząc tak samo przy mniejszym. Nie wiem jak to jest z osobami słabo widzącymi, dlatego w tej kwestii nie mam zdania.

Edytowane przez ZiateK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią, że Wipeout HD ma taką super grafikę. Full HD itd. Ja mam KDL-40W5720 i wipeout wygląda strasznie słabo... Poradźcie co mogę mieć źle skonfigurowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×