Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś pojechałem z TV do MM. Tam podłanczają pod dekoder HDMI i W000t działa;/ tamte dekodery były ustawione pod takie tv. Wracam do domu.

Podłączam ps3 przez chincze jest obraz (( przez jednego żółtego)) . Podłączam hdmi nie ma... Koleś mi w sklepie mówił żebym w ps3 zmieniał rozdzielczości nie tak ze analog//hdmi bo tv może sie ""gubić" tylko powoli na hd redy i potem full hd... ale jakoś nie mogę tego zrobić bo na ps3 jak mam podłączone chinami i w ustawniach chce zmienic to moge tylko format ekranu 4;3 16;9 a nie rozdzielczość. ;/ z dvd też mam taki problem że nie moge tego zrobić no ale hdmi na 100% w tv działa. Tylko dobija mnie że na tv 32 cale sony hd redy zawsze wszysko smiga bez ustawiania..

Edytowane przez qgar
uwierz mi, tam nie podłanczają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy dziwny przypadek. Szkoda, że jak już byłeś w MM nie poprosiłeś o podpięcie ps3 do twojego tv, wtedy mógbłyś ewentualnie podpatrzeć ustawienia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No;/ Ale jak ustawić na ps3 żeby wysyłał obraz przez HDMI i ustawić rozdzielczość.. bo jak na tv daje HDMI 1 to wykrywa ps3 tylko jest niby rozdzielczość 720x576 i czarny ekran..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj podłączyć ps3 do tego drugiego tv, który działa i ustaw na ps3 rozdzielczość 720p, 1080 odznacz i wtedy podepnij do tego samsunga. Może zadziała chociaż trudno zgadnąć.

ps. Może troche głupie pytanie ale jesteś na 100% pewny, że wybierasz w menu tv właściwe wejście hdmi? tzn. to do którego jest podpięta konsola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie zauważysz różnicy :P

Bullshit! Różnica jest i to wielka.

@kuma0033: Ja miałem kabel od tego samego sprzedawcy z allegro, którego aukcję podałeś - i wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram dobre hdmi.

Próba podłączenia do sony bravia 32 lcd hd redy:

Podpinam trzymam "ON" 5 sekund działa:)

Próba do mojego samsunga 40 full hd.

Robie tak samo i czarny ekran, Tv wykrywa niby połączenia ale czarny ekran.

Nie mam już pojęcia;/ W saturnie podłanczali różne rzeczy HDMI i wszystko chodziło,..

Ustawiłem nawet na sony hdmi->> każda możliwa rozdzielczość po kolei... i nic;/ na samsungu czarny ekran;/

Pomocy już nie wiem co robić;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... i o to chodzi że ja chcę podłączyć PS3 z monitorem kablem HDMI-HDMI a nie HDMI-DVI. A z tego co czytam masa monitorów ma wejście HDMI i DVI, ale HDCP które jest wymagane przy wysokiej rozdzielczosci oferują tylko przez wejście DVI : / Dobra przypuśćmy, że kupiłem ten kabel HDMI-DVI, ale co z dźwiękiem? O ile sie nie myle DVI nie przesyła dźwięku ( jak by co, mam głośniki Logitech X-530, ale bez wyjścia Digital )

Jeśli chodzi o ten monitor, który podałem to podłączysz go bezproblemowo za pomocą HDMI - HDMI. Wiem, bo mam tak podłączone i obraz jest super. Pierwsze słyszę, że tylko DVI ma HDCP, coś Ci się chyba pomyliło, bo to właśnie DVI nie zawsze to ma, chociaż w przypadku tego monitora jest. HDMi z tego co wiem, zawsze ma HDCP (choć 100% pewności nie mam).

Co do dźwięku, razem z konsolą powinieneś dostać kabel av (taki z żółtą, białą i czerwoną końcówką), do białej i czerwonej końcówki w tym kablu z jednej strony podłączasz przejściówkę Chinch > Minijack żeński, a z drugiej strony tej przejściówki głośniki komputerowe bądź słuchawki. Było to już mówione kilka razy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas kupić nowy TV. Rozglądam się naprawdę powoli bo pieniędzy jak na razie brak, więc jeszcze trochę to potrwa. Nie znam się na tym ale myślę, że jakiś LCD będzie najlepszy. Cena do 2400 zł, 32 cale, najlepiej Full HD. Myślałem o Samsungu B650: http://www.samsung.c...tail&returnurl= lub o B550: http://www.samsung.c...tail&returnurl= . Nie wiem czym się różnią dokładnie. Wiem tylko, że B650 ma 100Hz a B550 nie ma. Jest to przydatne w grach? Słyszałem że to ma niby zapobiegać smużeniu. W takim razie o co chodzi z reakcją matrycy, czy te dwie rzeczy mają wpływ na smużenie? Po za tym jest jakaś różnica żeby płacić 600 zł więcej? Opłaca się? Na PS3 chciałbym mieć najlepszy obraz jaki da się z niej wycisnąć i nie chciałbym później żałować, że kupiłem B550 a nie B650 i obraz jest gorszy niż byłby na tym drugim.

Tak przy okazji chciałbym się spytać, bo zupełnie nie wiem za ile mógłbym sprzedać taki telewizor: http://www.maxaudio....rtykul/id/10180 . Tego TV już chyba w ogóle nie ma w sprzedaży. Telewizor używany około trzy i pół roku.

Jeżeli chodzi o różnice w modelach B650 i B550 to oprócz 100Hz(w grach i w filmach to widać) jakie posiada B650 to rodzaj przede wszystkim rodzaj matrycy. Pierwsze cyfry w oznaczeniu modelu to numer serii, drugie rodzaj matrycy (w tym przypadku stanowi to wyjątek ponieważ 650 posiada "lustrzany" ekran tzw. crystal tv oraz WE 3 który dodatkowo pogłębia efekt czerni-550 to ekran matowy WE2 oraz odświeżanie 60HZ). Ostatnia cyfra oznacza kolor obudowy. Jeżeli chodzi o input lag to 650 ma praktycznie taki sam jak Bravia W5500 więc jeżeli nie jesteś hardkorowym wymiataczem w np. FPP który chce być w 1 dziesiątce rankingu online na świecie to różnicy nawet nie zauważysz.Z ciekawych rzeczy które dodatkowo posiada 650 a nie ma 550 to wyjście lan, dlna,obsługa wifi i odtwarzanie filmów z HDD, pendriva (w 550 działa po małym hackingu ale trzeba się liczyć z utratą gwarancji). Sam osobiście wybierałem tv do konsoli ok.miesiąca i udało mi się kupić przez allegro 40B650 przed świętami w jednej z hurtowni za 2680zł. Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że niczego więcej od lcd w tej klasy nie oczekuje, a co najważniejsze w duecie z PS 3 sprawdza się FENOMENALNIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o różnice w modelach B650 i B550 to oprócz 100Hz(w grach i w filmach to widać) jakie posiada B650 to rodzaj przede wszystkim rodzaj matrycy. Pierwsze cyfry w oznaczeniu modelu to numer serii, drugie rodzaj matrycy (w tym przypadku stanowi to wyjątek ponieważ 650 posiada "lustrzany" ekran tzw. crystal tv oraz WE 3 który dodatkowo pogłębia efekt czerni-550 to ekran matowy WE2 oraz odświeżanie 60HZ). Ostatnia cyfra oznacza kolor obudowy. Jeżeli chodzi o input lag to 650 ma praktycznie taki sam jak Bravia W5500 więc jeżeli nie jesteś hardkorowym wymiataczem w np. FPP który chce być w 1 dziesiątce rankingu online na świecie to różnicy nawet nie zauważysz.Z ciekawych rzeczy które dodatkowo posiada 650 a nie ma 550 to wyjście lan, dlna,obsługa wifi i odtwarzanie filmów z HDD, pendriva (w 550 działa po małym hackingu ale trzeba się liczyć z utratą gwarancji). Sam osobiście wybierałem tv do konsoli ok.miesiąca i udało mi się kupić przez allegro 40B650 przed świętami w jednej z hurtowni za 2680zł. Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć że niczego więcej od lcd w tej klasy nie oczekuje, a co najważniejsze w duecie z PS 3 sprawdza się FENOMENALNIE :D

No tu już konkretna odpowiedź, dzięki wielkie. Teraz wiem, że lepiej dołożyć i kupić B650 niż B550. Mam nadzieję, że uzyskam na nim świetny obraz (oczywiście chodzi o PS3) i że tego input laga nie zauważę. No to teraz tylko odkładać na niego kasę.

P.S Takie jeszcze pytanko na koniec, czym się będzie różnił obraz w o wiele droższym telewizorze np. za 9000 zł niż na takim B650 za 2400 zł? Co może być jeszcze lepsze i czy różnice są widoczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zrobiłabym sobie powtórną wycieczkę do sklepu, w którym kupiłeś TV i poprosiła o podpięcie pod niego konsoli. Skoro wszystko powinna działać, niech obsługa w sklepie wykaże się swoją wiedzą i jeśli należy wykonać jakieś ustawienia, niech pracownik ustawi to przy Tobie, powoli krok po kroku. Chyba tak najprościej rozwiązać cały kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu już konkretna odpowiedź, dzięki wielkie. Teraz wiem, że lepiej dołożyć i kupić B650 niż B550. Mam nadzieję, że uzyskam na nim świetny obraz (oczywiście chodzi o PS3) i że tego input laga nie zauważę. No to teraz tylko odkładać na niego kasę.

P.S Takie jeszcze pytanko na koniec, czym się będzie różnił obraz w o wiele droższym telewizorze np. za 9000 zł niż na takim B650 za 2400 zł? Co może być jeszcze lepsze i czy różnice są widoczne?

Co może być lepsze? Wszystko, zaczynając od matrycy, przez tunery, kończąc na wbudowanych głośnikach. Przy sygnale SD różnica nie jest wielka, ale korzystając z PS3, DVD lub sygnału cyfrowego (Canal+, czy N) TV z niższych półek wyraźnie odstają od telewizorów high-endowych. Przejdź się do któregoś z super marketów i porównaj obrazy... ja pamiętam jak podniecałem się LCD do 4000-5000PLN, ale kiedy zobaczyłem prezentację Sharpa HD1- wgniotło mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu już konkretna odpowiedź, dzięki wielkie. Teraz wiem, że lepiej dołożyć i kupić B650 niż B550. Mam nadzieję, że uzyskam na nim świetny obraz (oczywiście chodzi o PS3) i że tego input laga nie zauważę. No to teraz tylko odkładać na niego kasę.

P.S Takie jeszcze pytanko na koniec, czym się będzie różnił obraz w o wiele droższym telewizorze np. za 9000 zł niż na takim B650 za 2400 zł? Co może być jeszcze lepsze i czy różnice są widoczne?

Za ok. 9000 można szukać tv matrycą LED 46-55 cali i odświeżaniem 200Hz+. LED to w miarę nowa i nie do końca sprawdzona technologia-jeżeli chodzi o obraz wygląda trochę lepiej niż na lcd . Nie wiem jak się spisuje z PS3 bo nie testowałem ale słyszałem opinie że lepiej kupić dobry lcd niż tańszego LED'a. Pamiętaj że B650 to ostatni model LCD samsunga serii 6-może dlatego jest tak "dopieszczony". Seria 7 i 8 to już LED'y.

hamaman76.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to jak byłem wczoraj. Powiedzieli że hdmi działa i mi nie podłączą pod ps3 bo działa. Głupi nie jestem żeby nie umieć podłączyc;/ już próbowałem ustawić wszystkie rozdzielczości na ps3 na innym tv na hdmi i nic;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz wybieram miedzy sharp a sony :) mozecie doradzic jakies modele bo jest ich bardzo duzo :(

tv bedzie na scianie ogladany z odleglosci ok 3 metrow bedzie podlaczona kablowka z vectry i ps3, swiatlo w pokoju "srednie" bo jest tylko 1 okno dachowe z prawej strony tv oddalone o ok 4 metry. do wydania najlepiej do 3 tysiecy chciala bym tv 40/42' zastanawiam sie nad tymi 100Hz myslac o nadchodzacej 3d :)

prosze doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy powoli naciskałeś klawisz Source na pilocie od TV ? Ja też mam Samsunga i wszystko się samo elegancko ustawiło, masz klika wejsć HDMI popróbuj na innych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz wybieram miedzy sharp a sony :) mozecie doradzic jakies modele bo jest ich bardzo duzo :(

tv bedzie na scianie ogladany z odleglosci ok 3 metrow bedzie podlaczona kablowka z vectry i ps3, swiatlo w pokoju "srednie" bo jest tylko 1 okno dachowe z prawej strony tv oddalone o ok 4 metry. do wydania najlepiej do 3 tysiecy chciala bym tv 40/42' zastanawiam sie nad tymi 100Hz myslac o nadchodzacej 3d :)

prosze doradzcie

Muszę cię zmartwić ponieważ z tego co mi wiadomo obraz 3D w może być generowany na tv z min. 200Hz wzwyż ale jak to do końca będzie to nie wiadomo bo do trójwymiaru jeszcze daleka droga.

hamaman76.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, JAk naciskam przycisk SOURCE to wyświetlają mi się wszystkie wejscia i na tym co jest ps3 pisze ze jest sygnał no ale czarny ekran;/ nie wiem już co robić;/ Tv kosztował troche i nie chodzi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to jak byłem wczoraj. Powiedzieli że hdmi działa i mi nie podłączą pod ps3 bo działa. Głupi nie jestem żeby nie umieć podłączyc;/ już próbowałem ustawić wszystkie rozdzielczości na ps3 na innym tv na hdmi i nic;/

Nikt Ci tu nie zarzuca głupoty.

Ja bym nie wyszła ze sklepu, dopóki nie zostanie mi udowodnione, że w połączeniu z PS3 działa poprawnie.

Co z tego, że z innymi urządzeniami działa, skoro z konsolą Ci nie działa?

Można jeszcze sprawdzić z inną konsolą - jeśli masz taką możliwość (sąsiad, znajomy itp).

Chyba już innych rozwiązać nie ma.

Jaki to jest dokładnie model Samsunga?

Osobiście też posiadam Samsunga (full hd 40') i wszystko działa poprawnie od pierwszego podpięcia. wcześniej konsola była podłączona pod innego Samsunga (hd ready) - po zmianie nie było żadnych kłopotów.

Jednak jak wiadomo model modelowi nie równy - także podaj swój. Bez tego do niczego, poza powyższymi, nie dojdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung LE40B530 .Podłączyłem na innym tv, ustawilem żeby chodziło na hdmi i tych hd redy itp.. 720p 1080i chyba . Podłączam pod samsunga i dalej to samo:( na tv pisze że rozdzielczość jest inna ale czarny ekran,

Był u mnie dziś ktoś kto w tym siedzi (codziennie montuje sprzęty hd itp..) i stwierdził że nigdy takiego przypadku nie wiedział. Jutro ma do mnie przyjść z swoim sprzętem HD i kablami i jak nie odpali to mam jechać z moim DVD HD/PS3 do MM i załatwić sprawe.

Edytowane przez robol2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz wybieram miedzy sharp a sony :) mozecie doradzic jakies modele bo jest ich bardzo duzo :(

tv bedzie na scianie ogladany z odleglosci ok 3 metrow bedzie podlaczona kablowka z vectry i ps3, swiatlo w pokoju "srednie" bo jest tylko 1 okno dachowe z prawej strony tv oddalone o ok 4 metry. do wydania najlepiej do 3 tysiecy chciala bym tv 40/42' zastanawiam sie nad tymi 100Hz myslac o nadchodzacej 3d :)

prosze doradzcie

Kokosanka jeśli chcesz dobrej i fachowej porady wbijaj na http://hdtv.com.pl/ i tam napisz wiadomość do kolesia o nicku kiki, koleś ma ZAJEBISTE pojęcie o TV, albo załóż tam wątek... :yes:

Ja bym brał tego Sharpa DH 77

LEGALIZE! CFC!! 2 egzaminy i wolne!!! :ninja:

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być cena dobrego monitora (24 cali)?

I jakiej marki są najlepsze?

Bo tutaj nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi...

Czyli HDMI-HDMI jest lepsze od HDMI-DVI?

Ja bym chyba bardziej wolał HDMI-HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za taki monitor to średnio 1000 zł ( 900-1200 ) , ja polecam Asusy . Mają świetny obraz , wejście Hdmi i rozdzielczość 1080p , bez żadnego rozciągania itp. , jest to porządna firma i ten monitory służą latami . Asus 24'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że ten monitor ma za dużą reakcję matrycy... (5ms)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o tv Philips 37PFL8404H-12?

http://www.megamedia.pl/telewizor-lcd-philips-37pfl8404h-12.php?cnv=f08b10-8ce78398ce

Miał ktoś do czynienia z tym modelem lub z LCD tej firmy?

Znajomy znajomego, który pracuje w saturnie i zna się na LCD zachwalał ten model. Ciekaw jestem Waszego zdania.

Jeszce zastanawiam się nad tymi modelami Sony KDL-40W5740 lub KDL-40Z4500 ale te mają wysoki czas reakcji.

Będę siedział od tv jakieś 1,5m więc nie wiem czy 40" to nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem:

który TV wybrać?

LG 37'' 37LH7000 2720zł (ale z Krakowa to poza allegro to może 2650zł)

LG 37'' 37LH4000 2370zł

Samsung 37B550 2100zł/2370zł (czym się różni model B530 od B550?) B530 1850zł

Samsung 37B650 2730zł?

Czy jest sens dokładać to tych lepszych modeli?

Myślę że ten TV będzie na dobre kilka lat (wspólne kupno z siostrą).

No i kolejne ważne pytanie

Czy są jakieś dobre TV w podobnej cenie.

Mam w domu 40" samsunga jakiś model sprzed 3 lat (nie mój ;D) i jest z nim wszystko ok, jeszcze teraz zobaczyłem że model b650 jest w tej cenie (był 3100zł) to byłbym najbliżej samsungowi tylko który?

Jeśli b530 nie różni się niczyb od B550 to chyba zdecyduję się na niego, zwłaszcza że cena jest niska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×