Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich. Obecnie zastanawiam się nad Samsung LE37B550 lub Sony KDL-37P5600. Jak myślicie który byście mi bardziej polecili ?? TV będzie używany do gry na PS3 ale również do normalnego użytku z dekoderem HD Vectry.

Edytowane przez Zojol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom efektu smużenia nie będzie. Inpu lag w B650 i W5500 jest praktycznie taki sam. Co do nie równomiernego podświetlenia to ja na moim Samsungu go nie mam, wszystko dobrze podświetlone, czarny jest czarny! Czerń chyba lepsza w Samsungu.

@Żeby nie było moja ciocia ma W5500, a ja B650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczna bitwa, Sony czy Samsung :D Ja zakochałem się w 52W5500, dzisiaj sobie porównywałem obrazy. Cudo. Chociaż muszę przyznać, że seria B650 ma 55 cali i ładniejszy wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na forum HDTV, że do mniejszych telewizorów (32") stosują inne matryce produkowane w Tajwanie czy gdzieś. Obawiać się tego? Może przełożyć się to na jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 Panasonic z serii TX hd ready plazma a potem dopiero konsola była.Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że większość jak nie wszystkie gry są 720p.Wygląda świetnie.I radzi sobie nawet z sygnałem analogowym też.Gram/oglądam z 4m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie jedno pytanko. Czemu niby od 42 cali jest FULL HD?! To Guzik prawda, full hd t o full hd nie ma różnicy czy 32' czy 50'. Ja mam Toshibe Regze 32XV635d. Dałem za niego 2210zł i jestem bardzo zadowolony i w grach na ps3 i na normalnym oglądaniu telewizji.:) A pewnie ci co mówią, że od 42' jest full hd 1080p to sobie ubzdurali, że większy TV to wypas. A co z tego, że macie większy tv ??? Co wam to da? Po co np 42' w małym pokoju? Niestety niektórzy ludzie po prostu nie potrafią dobrać wielkości telewizora do pokoju i myślą, że wielkość telewizora jest najważniejsza. NAJWAŻNIEJSZE są parametry tv i marka. Czyli ile ma hz odświeżania (moja tośka akurat ma 100hz), czas reakcji matrycy oraz jak mówiłem marka. Jak dla mnie najbardziej doświadczonymi firmami na rynku telewizorów są Panasonic, Toshiba, LG i ewentualnie Samsung (ewentualnie, ponieważ straszne ma kolory za bardzo dynamiczne i ostre, np: twarz człowieka na tych telewizorach jest pomarańczowa, ale to da się jeszcze w miarę wyregulować). Mam nadzieje ze moją wypowiedź wezmą sobie do serca ci, którzy jeszcze nie wybrali telewizora, a chcą wybrać. :) Jeżeli ktoś poszukuje małego telewizorka to polecam LG 26LH2000 :) najniższą cenę jaką widziałem za niego to 1350zł na komputroniku. :) Pozdrawiam slepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany wcześniej 4 letni telewizor LCD - M51B 32 cale porównałem do telewizora rodziców Samsunga LED serii 7000, 40 cali. Jak pisałem wcześniej na tym moim obraz w porównaniu do innych TV zdaję się po prostu brzydki, z ostrością ustawioną na 100% jest nadal kiepsko (w LEDzie ostrość ustawiona była na 50%). Przy grze Fifa 10 podczas meczu obraz jest mniej wyraźny od tego na LED 7000 mimo tej samej rozdziałki (720p). Na tv rodziców widać więcej szczegółów, nie wiem czy to przez rozmiar, ale wydaję mi się że powinno być tak samo, przy 32 powinny być mniejsze piksele niż na 40 calach. Poniżej zdjęcia na których pewnie różnicy nie zauważycie. W rzeczywistości różnice widać.

Samsung LED 7000 (720p): http://img710.images...21/81147781.jpg

Samsung LCD LE32M51B (720p): http://img710.images...73/38147357.jpg

LED: http://img5.imagesha...54/23309126.jpg

LCD: http://img526.images...28/51660972.jpg

Podczas meczu na LCD wygląda to tak: http://img710.images...18/48897341.jpg

Robiłem to trochę w pośpiechu i na "ledzie" zapomniałem zrobić zdjęcia podczas meczu :P

U kumpla na starej plazmie Panasonic Viera 37 cali też wygląda lepiej niż na tym moim starym LCD. Sam powiedział, że mam jakiś dziwny rozmazany/niewyraźny obraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój stary LCD też ma taki jakiś dziwny obraz niż 32" soniaka która jest w salonie:)

o kurde jaka ładna zielona trawa na tym LED'zie jest ;o ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slepyy13 tu bardziej chodzi o tekst (proszę mnie nie bić :D ), że dopiero od 40 cali w górę widać różnicę pomiędzy hd ready na full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

full hd moze byc i w 32' tv ale ludzkie oko jest w stanie wychwycic roznice dopiero od 42'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJWAŻNIEJSZE są parametry tv i marka.

Marka nie jest istotna wogóle ... historia wiele razy udowodniła że dobrzy znani producenci też potrafią wypuścić bubel ... Weźmy np: taki Microsoft i jego X360 ;) (żart - proszę bez ataków na ostatnie kilka wyrazów)

Poza tym interpretuj to co czytasz i nie wyszukuj się dwuznaczności między wierszami - Sęk w tym że na 32" czy choćby 27" 99% ludzkiego społeczeństwa nie wychwyci różnicy pomiędzy HD Ready i Full HD - oba obrazy będą jednakowo perfekcyjnie dobrze wyglądać :) Dopiero myśląc o zakupie 42" i więcej powinno się baaardzo mocno rozważyć zakup telewizora z full HD - Swoją drogą batalia jest bez sensu bo przecież mało tytułów jak narazie ukazało się na PS3 w opcji FULL HD ... ale to już nie wątek na ten topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze kilka pytan?

Chce kupic telewiszor SAMSUNG PS-50B430 SERIA 4 50 cali plazma,, po czytaniu o telewizorach plazmowych,>?

Mam do wyboru 42 badz 50 cali plazmy obudwa samsunga hd redy? 

Mam kilka pytan?

1. Odleglosc zalcecana dla 50 cali jest od 1.9m-do 3.8m u mnie w pokoju chce grac w odleglosci 2,1m od ekranu? To bedzie dobra odlegosc zeby uzuskac najlepsza jakosc obrazu?

2. Czy do odlegosci 2.1m od ekranu moze lepiej kupic 42 cali plazme ?

3. czy ten samsung ma HDCP?

4. Na FULL HD mie nie zalezy nie ebde ogladac filmow blue-ray?

5. Cyzli TV bedzie jak najbardziej odpowiedni do PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że te 8ms to nie problem i nie ma efektu smużenia? Mam stary LCD Samsunga który też ma 8ms i niestety smużenie jest zauważalne. Wiem że to może zbyt wielka prośba ale gdyby ktoś posiadał zdjęcia z jakiejś gry odpalonej na W5500 i przesłał je tutaj byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ chciałbym zobaczyć jak to wygląda a czasu i możliwości przetestowania w sklepie na razie nie mam. Przyznam że co raz bardziej podoba mi się W5500 od B650 tylko nadal nie wiem na którym TV będzie lepszy obraz. Bardziej zależy mi na jakości obrazu (czerń itd.) niż na bajerach jakie posiada Samsung bo jak już wspomniałem TV będę używał głównie do PS3.

Dokładnie, te 8ms jest w ogóle niezauważalne, według mnie sporą robotę odwala 100Hz (to było moje kryterium wyboru tv). Do komputera używam Fujitsu-Siemems ScenicView P 19-2, który również ma 8ms (ale matryce PVA :D) sprzed paru lat i również nie widzę żadnego smużenia, a grało się w dynamiczne gierki :)

Co do fotek gier odpalonych na W5500 to ciężko, gdyż nie dysponuje aktualnie aparatem (padł) jedynie komórką mogę zrobić zdjęcia. Postarałem się coś zrobić, ale niedoskonałość aparatu nie pozwala oddać tego jakie są wrażenia.

Poniżej masz dwie fotki zrobione zwykłym trybem, a następnie dwie z trybu ciągłego (tylko dwie, które jako tako mogą oddać pogląd ruchu). Oczywiście na ekranie widać demko Uncharted 2 :D

Zdj%C4%99cie0166.jpg

Zdj%C4%99cie0171.jpg

Zdj%C4%99cie0113.jpg

lZdj%C4%99cie0114.jpg

Mam nadzieję, że to dało Ci jakiś pogląd na sprawę. Jakby coś to pytaj dalej :)

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze PS3 ale przymierzam się do kupna ;D

Co myślicie o takim monitorku? Nie znam się na tym i dlatego pytam ;)

http://www.allegro.p...i_gw_wys24.html

16:9 i HDMI i kontrast 40000:1 czym jeszcze się kierować w wyborze monitora?

Interesuje mnie monitor właśnie w takim przedziale cenowym ok. 700zł

Edytowane przez aezakmi102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze PS3 ale przymierzam się do kupna ;D

Co myślicie o takim monitorku? Nie znam się na tym i dlatego pytam ;)

http://www.allegro.p...i_gw_wys24.html

16:9 i HDMI i kontrast 40000:1 czym jeszcze się kierować w wyborze monitora?

Interesuje mnie monitor właśnie w takim przedziale cenowym ok. 700zł

Monitor jest dobry, trzy posty wyżej go poleciłem, jako niedrogi, 24 calowy z HDMI.

16:9 to oznacza, że to jest monitor panoramiczny, aktualnie najleprzy wybór do filmów, gier, pracy z dokumentami również.

Kontrast 40000:1 to z lekka pic na wodę, gdyż jest to podrasowane programowo 1000:1 (masz to napisane w aukcji którą wskazałeś).

Przy wyborze monitora warto również spojrzeć na jasność (tu 300 cd/m2 - wystarczy), częstosliwość pionową (aby maks był przynajmniej te 76Hz), faktyczny czas reakcji matrycy (5ms) a nie ten obniżony (2ms), który mierzony jest między szarym a szarym (GTG), kiedyś ważnym parametrem była wielkość piksela, lecz przy dzisiejszych LCD to nie ma różnicy zbytnio. No i oczywiście jakie ma wejścia - analogowe d-sub, cyfrowe dvi, którymi podłączy się komputer (nalepiej przez cyfrowe dvi jeśli karta graficzna na to pozwala), oraz HDMI z HDCP ( najlepiej wersja 1.3) co pozwoli podłączyć pozostałe urządzanie takie jak ps3.

Owocnych zakupów i szybkiego dołączenia do grona ps3 fans życze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremulek naprawdę wielkie dzięki za pomoc :) Tak się zastanawiam, obraz na 32 calowym telewizorze powinien być zauważalnie lepszy niż gdyby patrzeć z takiej samej odległości na 40 cali? Oczywiście przy takiej samej rozdzielczości. Przy mniejszej przekątnej nie będzie widać mniej szczegółów niż na większej (sory za głupie pytanie :P ). Druga sprawa to cena. Sony 32 cale można kupić już od około 2400 zł, jest to stała cena czy jakaś promocja? Coraz bardziej przekonuję mnie do siebie Sony W5500, bo Samsung ponoć ma mniej naturalne kolory (czyt. za mocne, jaskrawe) i gorszą czerń, a na jakości obrazu najbardziej mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odleglosc zalcecana dla 50 cali jest od 1.9m-do 3.8m u mnie w pokoju chce grac w odleglosci 2,1m od ekranu? To bedzie dobra odlegosc zeby uzuskac najlepsza jakosc obrazu?

Huh, ja mam 37' i 2m od ekranu siedzę/leżę. Bliżej to mnie oczy bolą (łzawią). Choć nie narzekałbym na 42'

2. Czy do odlegosci 2.1m od ekranu moze lepiej kupic 42 cali plazme ?

Nom, ja bym tak zrobił wydaje mi się rozsądniejszą wielkością do odległości 2m, ale kto co woli i zależy też od zdrowia :P

3. Czy ten samsung ma HDCP?

4. Na FULL HD mie nie zalezy nie ebde ogladac filmow blue-ray?

Lepiej kupić FULL HD, obecny standard, a filmy BD za niedługo zaczniesz oglądać :) Obejrzysz jeden i zobaczysz różnicę i wtedy się zacznie.

5. Cyzli TV bedzie jak najbardziej odpowiedni do PS3?

Każdy TV z szybką matrycą jest odpowiedni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremulek naprawdę wielkie dzięki za pomoc :) Tak się zastanawiam, obraz na 32 calowym telewizorze powinien być zauważalnie lepszy niż gdyby patrzeć z takiej samej odległości na 40 cali? Oczywiście przy takiej samej rozdzielczości. Przy mniejszej przekątnej nie będzie widać mniej szczegółów niż na większej (sory za głupie pytanie :P ). Druga sprawa to cena. Sony 32 cale można kupić już od około 2400 zł, jest to stała cena czy jakaś promocja? Coraz bardziej przekonuję mnie do siebie Sony W5500, bo Samsung ponoć ma mniej naturalne kolory (czyt. za mocne, jaskrawe) i gorszą czerń, a na jakości obrazu najbardziej mi zależy.

Bardzo mi miło :D Proszę bardzo.

Kazda z tych wielkości ma zalecaną odległość jaka powinna być zastosowana aby patrząć na obraz mieć najleprzy odbiór. Oczywiste jest, że im większy rozmiar, tym odległośc powinna być większa. Wiąże się to z tym, że taka sama rozdzielczość na większej powierzchni będzie składała się z tej samej liczby pikseli, które na większej powierzchni muszą być większe. Tak więc patrząc na ekran 32 calowy i 40 calowy z tej samej (oczywiście małej) odległości teoretycznie ten na 32 calowy będzie ładniejszy. Mowa oczywiście o telewizorach LCD.

Ale, na przykład, patrząc na taki sam rozmiar tv z tej samej odległości dwóch różnych modeli/marek będziemy mieli różne odczucia w odbiorze obrazu. Dzieje się tak ponieważ na składowe obrazu mają bardzo różne parametry, jasność, nasycenie, podświetlenie itp. Dlatego naprawdę warto zobaczyć dany tv przed zakupem :)

Przy mniejszej przekątnej nie będzie widać mniej szczegółów :) Bedą one po prostu mniejsze ;) Na to ma wpływ przede wszystkim rozdzielczość.

Cena 2400 zł za Sony W5500 dzisiaj to już żadna promocja. W grudniu udało mi się upolować go za 2600 zł i to była bardzo dobra cena, bo normalna cena podchodziła pod 3000 zł. (gdzieś w Saturnie tydzień przed zakupem widziałem ten model w promocji za 2700 zł, obsługa mówiła, że to bardzo dobra cena. Ta, już wtedy wiedziałem, że to i tak o 100 zł za dużo :D ).

Tak więc te 2400 zl za ten model to świetny przelicznik możliwośc/cena.

Nie wiem dlaczego, ale jakoś żaden modeli Samsunga mi nie podchodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak ci wygodnie, moj znajomy ma na 32" tv rozdzielczosc chyba 1360x768 i lezy 2 mtery od ekranu z klawiatura na kolanach i myszka na szafce, ja mam 1920x1080 i siedze 0.7-1m od kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 32W5500 nie różni się niczym od większych (37W5500) np. liczbą HDMI itd.? Różnią się tylko wielkością? Teraz pozostaje mi tylko przejechać się do jakiegoś sklepu i zobaczyć na żywo Sonego i Samsunga. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko odnosnie tego sony 32w5500. Czy jego czas reakcji 8ms bedzie powodowal smuzenie w grach. Jak dla mnie to ttroche duzo biorac pod uwage fakt ze sa tv w tej cenie z czasem 5-4ms. Np lg lh500, co o nim sadzicie?? Co wybrac sposrod tych dwoch??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 32W5500 nie różni się niczym od większych (37W5500) np. liczbą HDMI itd.? Różnią się tylko wielkością? Teraz pozostaje mi tylko przejechać się do jakiegoś sklepu i zobaczyć na żywo Sonego i Samsunga. :)

Z tego co zauważyłem to 37W5500 jedynie czym się różni od 32 to kontrast, ma 50000:1 a 32 80000:1, sądze, że to właśnie przez wielkośc matrycy.

Udanej wycieczki życzę ;)

Mam male pytanko odnosnie tego sony 32w5500. Czy jego czas reakcji 8ms bedzie powodowal smuzenie w grach. Jak dla mnie to ttroche duzo biorac pod uwage fakt ze sa tv w tej cenie z czasem 5-4ms. Np lg lh500, co o nim sadzicie?? Co wybrac sposrod tych dwoch??

Bombel, wystarczy spojrzeć na poprzednią stronę...

http://www.ps3site.p...post__p__291102

I już...

A co do LG LH500 niestety wiem tyle co nic :P

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombel, wystarczy spojrzeć na poprzednią stronę...

http://www.ps3site.p...post__p__291102

I już...

Wlasnie niepotrzebnie zaczalem czytac temat od tylu i juz doczytalem :P Bardzo fajny tv, ogladalem juz go w sklepie i jesli naprawde ma to maly wplyw na smuzenie w grach to na pewno bedzie brany pod uwage przy zakupie ;)

W lg interesuje mnie natomiast matryca IPS, ktora ma duze zalety i cena podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niepotrzebnie zaczalem czytac temat od tylu i juz doczytalem :P Bardzo fajny tv, ogladalem juz go w sklepie i jesli naprawde ma to maly wplyw na smuzenie w grach to na pewno bedzie brany pod uwage przy zakupie ;)

W lg interesuje mnie natomiast matryca IPS, ktora ma duze zalety i cena podobna.

No to git ;)

Ten LG wydaje się naprawdę niezłą ofertą. Tylko, że to jest chyba model LH5000, zjadłeś jedno zero :P Ma niezłą cenę, można go znaleść nawet ok 400 zł taniej od W5500.

Parametry ma takie same jak W5500, tylko czas reakcji widzę, że podają 2ms, ciekaw jestem czy to GTG czy faktyczny. Bo IPS jakiś czas temu miała bardzo słabe czasy reakcji.

Ta matryca ponoć ma świetne odwzorowanie barw i leprze kąty od TN, tak przynajmniej było jakiś czas temu. Lecz TN ostatnio się bardzo poprawiła.

Firmę LG w sumie lubię, jednak ja wolałem Sony, aby wykorzystać w pełni mozliwości slimiki ;)

Podejrzewam, ze dopiero postawienie tych tv obok siebie i porównanie jak faktycznie dają sobie radę w gierkach czy przy wyswietlaniu filmów z Blu-Ray dało by odpowiedź który wyświetla obraz lepiej. A tak bez mozliwości porównania to pewnie zadecyduje wygląd, marka, bajerki lub cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam monitora 26". W oko wpadł mi Samsung P2770HD. Potrzebuję oczywiście FULLHD i tunera TV.

Do monitora podłączona będzie konsola PS3, oraz dzięki tunerowi TV kablówka. I teraz pojawia się pytanie - czy ten monitor jest OK ? Czy będzie dobrze działał z PS3 ? No i czy w ogóle takie rozwiązanie ma sens, czy nie lepiej kupić po prostu TV, ale tutaj pojawia się problem - za tę cenę trudne kupić jakiś sensowny TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×