Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

a jaki polecacie 24" i HDMI i super obraz (żeby był bardzo ładny kontrans itd) za MAAAX. 1000 zł ?

Bo ten BenQ to był super (cenowo) do czasu gdy przeczytałem, że nie ma HDMI i jest dziś tak jakby "połową dzisiejszą generacją" ...

więc ja bym chciał kupić za MAX 1000 i ważne, zeby był HDMI i podłączenie np. kablówki pod niego i oglądać TV :) i może być więcej niż te 24"

I niech ci co mają tego BenQ to niech piszą opinie ...

PS. i co jest lepsze monitor firmy samsung czy te BenQ?

Edytowane przez kisiel__94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piąty PLUS :scare:

A właśnie taki przedłużacz fajna sprawa, nie kolejny kabel na biurku, tylko z monitora wychodzący :pardon:

PS. Mogę Ci powiedzieć jak wreszcie go kupie

W sensie, że mój? Mam już 6 :D

Kupuj, kupuj i dziel się wrażeniami :cool:

a jaki polecacie 24" i HDMI i super obraz (żeby był bardzo ładny kontrans itd) za MAAAX. 1000 zł ?

Bo ten BenQ to był super (cenowo) do czasu gdy przeczytałem, że nie ma HDMI i jest dziś tak jakby "połową dzisiejszą generacją" ...

więc ja bym chciał kupić za MAX 1000 i ważne, zeby był HDMI i podłączenie np. kablówki pod niego i oglądać TV :) i może być więcej niż te 24"

I niech ci co mają tego BenQ to niech piszą opinie ...

PS. i co jest lepsze monitor firmy samsung czy te BenQ?

Czytaj dokładnie, to o tej generacji dotyczyło monitora z postu, który napisał Kiziek.

A Ciebie powinien interesować Benq G2420HD ->> http://www.ceneo.pl/2748693s

Popatrz sobie wyżej co i jak o nim :)

A jesli chesz coś z tunerem tv, hdmi do 1000 zł to ten samsung jest wart zainteresowania, lecz jest to 23 cale, 2333HD ->> http://allegro.pl/item904417239_samsung_23_2333hd_fullhd_tv_nowosc_mpeg4.html

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat między LG a BenQ. Który według was nadaje się lepiej pod PS3 i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sensie, że mój? Mam już 6 :D

Kupuj, kupuj i dziel się wrażeniami :cool:

Czytaj dokładnie, to o tej generacji dotyczyło monitora z postu, który napisał Kiziek.

A Ciebie powinien interesować Benq G2420HD ->> http://www.ceneo.pl/2748693s

Popatrz sobie wyżej co i jak o nim :)

A jesli chesz coś z tunerem tv, hdmi do 1000 zł to ten samsung jest wart zainteresowania, lecz jest to 23 cale, 2333HD ->> http://allegro.pl/it...wosc_mpeg4.html

ahm, dzięki

tylko jeszcze jedno:

ten tuner jest po to, żeby go podpiąć pod np. kablówkę?

i czy BenQ taką możliwość ma?( podpięcia do niego kablówki)??? (nie niema, przeczytałem przeczytałem o tym gdzie indziej)

Jak nie, to raczej wybiorę samsunga

tylko, że wolałbym te 24" lub większy(lepiej by było większy, bo więcej czasu na nim będę spędzał z PS3 :D

Edytowane przez kisiel__94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info,

natrafiłem na jeszcze jeden, spełniający nasze wymagania:

W2361V-PF (23 cale - od 23" w praktyce odróżnia się full hd od mniejszych rozdzielczości)

dosyć nowy model, tylko mniej niż w przypadku Benq info o nim

i jeszcze jedno: jest to LG, wiec wymieniają monitor od jednego badpixela ;)

Wiem jedno: musze pojechac jeszcze raz do elektronicznego sklepu, tj MM lub Saturn i porównać obraz Benq i LG, kolory i różnicę oświetlenia. Pewnie sie przejadę jutro, jezeli oczywiscie bedą te modele na stanie, to zdam jutro relację ;)

pozdr

Ja mam tego lg i nie zamienil bym go na zaden inny lcd :D Obraz swietny, uzywam go zarowno do PS3 jak i PC... Szcerze polecam!!! (jesli chcialbys cos sie o nim dowiedziec to pisz)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego lg i nie zamienil bym go na zaden inny lcd :D Obraz swietny, uzywam go zarowno do PS3 jak i PC... Szcerze polecam!!! (jesli chcialbys cos sie o nim dowiedziec to pisz)

to napisz o tym LG więcej,

jakie ma funkcję, jaki obraz? itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego lg i nie zamienil bym go na zaden inny lcd :D Obraz swietny, uzywam go zarowno do PS3 jak i PC... Szcerze polecam!!! (jesli chcialbys cos sie o nim dowiedziec to pisz)

super,

jak z czasem reakcji, smuży podczas grania? Kolory, kolory.. realistyczne? :biggrin:

równomierność oswietlenia, czy na dole i górze są miejsca jaśniejsze od reszty? (wiesz o co chodzi)

Wielkie dzięki z góry za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego BenQ G2420HD odradzają mi bo mówią, że problemy z podświetleniem, teraz mam dylemat bo ten LG o którym piszecie też jest naprawdę dobry ale mam na oku jeszcze coś takiego: LG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kremulek, widziałeś może BenQ G2222HDL w akcji?

On jest podświetlany tylko LEDami, bo raczej jest za tani na robienie pixeli z LEDów, jasność 250 cd/㎡ no i kontrast ok 5mln (lol, może ma z 1mln) no i 5ms reakcji matrycy (czy smuży coś). Problem przebicia podświetlenia na czarnych barwach znika, bo ledy podświetlają równomiernie wtedy. Napisz czy coś słyszałeś i co o tym sądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tak jak w temacie, chcę kupić tą konsolę ale w telewizorze mam tylko złącze DVI. Czytałem gdzieś,że niekoniecznie poprzez kabel HDMI-DVI, każdy telewizor będzie działał z konsolą. Czy ktoś może ma takie doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kremulek, widziałeś może BenQ G2222HDL w akcji?

On jest podświetlany tylko LEDami, bo raczej jest za tani na robienie pixeli z LEDów, jasność 250 cd/㎡ no i kontrast ok 5mln (lol, może ma z 1mln) no i 5ms reakcji matrycy (czy smuży coś). Problem przebicia podświetlenia na czarnych barwach znika, bo ledy podświetlają równomiernie wtedy. Napisz czy coś słyszałeś i co o tym sądzisz.

Tego Benq`a w akcji nie widziałem, ale coś mi się wydaje, że kumpel z pokoju obok w robocie ma ten monitor. Jutro sprawdzę i dam znać.

LED`y faktycznie mogą mieć wpływ na leprze podświetlenie. Kontrast ma 1000:1, programowo jest podkręcony do bardzo ładnej wartości, tylko czy oby nie przesadzili? Zastanawia mnie ta niska jasność - 250, to oczywiście wystarczy na tą wielkość matrycy, zapewne spowodowane jest tym LED`owym podświetleniem.

W kazdym razie jak spojrzę jutro to napiszę więcej.

a co sądzicie o tym LG http://allegro.pl/it...ag_srs_pip.html ? Czy jest lepszy od tego BenQ G2420HD???

I najważniejsze, żeby był ten HDMI i Ładny obraz, ostry, przyjemny itd :)

Tego LG W2363V-WF muszę w końcu obejrzeć na żywo (eh ten spacer, wciąż nie mogę się wybrać). W specyfikacjach wygląda naprawdę nieźle. Od Benq`a jest lepszy tym, że ma więcej bajerów i matrycę ma bardziej podrasowaną programowo. No i firma, która teoretycznie jest lepsza - ale tutaj można dyskutować - przez co płaci się wiecej :)

A propo tunerów w monitorach, do niego mozna podpiąć każde źródło sygnału telewizyjnego jakie podpina się do normalnego tv. Czyli każdą kablówkę, kamerę,odtwarzacz dvd czy co tam się chce. Wtedy taki monitor staje się praktycznie telewizorem.

Podobną funkcjonalność można uzyskać przy pomocy zewnętrznego tunera telewizyjnego. Po wpięciu mu jakiegoś źródła sygnału i podpięciu do jakiegokolwiek monitora możemy oglądać telewizję nawet bez włączonego komputera. Przy tunerach montowanych w obudowie oczywiście komputer musi być włączony, lecz przy dzisiejszych różnicach cenowych nie warto bawić się w dokładanie kolejnej karty, lepiej stracić port usb, a sam tuner będzie mobilny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety przez DVI nie podłączysz gdyż w tym telewizorze łącze to nie jest zgodne ze standardem HDCP, pozostaje podłączenie przez chinch/scart.

A na takie pytania jest odpowiedni temat ->> http://www.ps3site.pl/forum/topic/2249-tv-do-ps3-tylko-tutaj/

Pozdrawiam :)

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w tym TV wejścia component? - czerwony, zielony i niebieski chinch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podobną funkcjonalność można uzyskać przy pomocy zewnętrznego tunera telewizyjnego" ja zrozumiałem tak, że można podpiąć do np. benQ takie cos i ma sie telewizor

jeśli tak to

Ja i tak wolę tego samsunga z tunerem... no dobra... zdecydowałem się, teraz bardziej bede polował na monitory z tunerem +HDMI+min.24"

to jakie polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byłem wczoraj w większym saturnie i MM.. No i nie wiem po prostu beznadzieja.. na pólkach powtarzające sie modele.. 90% szjsungów, 7% LG i pozostałe 3 Asusy i acery.. no cholera czy oni im płącą?!

co do monitorów benq jako całości... niestety nie mogę wybrać kota w worku bo zadnego jak dotąd nie widziałem..

Widziałem te LG i są bardzo przyzwoite.. W2361V-PF ma młodszego brata (siostrę?) W2353V którego najprawdopodobniej biorę.. kosztuje 770zł w agito

ma wszytsko to co W2363V tyle ze ma oszczędzajacy oczy tryb SMART - cokolwiek to jest ma za zadanie nie psuc nam oczu, i jest to nowy model, z wiosny '09,więc nowe matryce, doświadczenie.

Edytowane przez michal12514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko. Mam TV HD Ready (nie full HD) Samsunga i jak wchodze w ustawinia wyświetlania to daje automatyczne i najwyższą rozdiałke jaką ustawia PS3 to 1080i a przecież HD Ready to tylko 720p zgadza się?? I najlepsze jest to ze jak ustawie 1080i to obraz jest dużo lepszy (przynajmniej w menu konsoli) krawędzie sa gładkie, etc. Też tak macie? Oczywiście pytanko do osób które także nie posiadają FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko. Mam TV HD Ready (nie full HD) Samsunga i jak wchodze w ustawinia wyświetlania to daje automatyczne i najwyższą rozdiałke jaką ustawia PS3 to 1080i a przecież HD Ready to tylko 720p zgadza się?? I najlepsze jest to ze jak ustawie 1080i to obraz jest dużo lepszy (przynajmniej w menu konsoli) krawędzie sa gładkie, etc. Też tak macie? Oczywiście pytanko do osób które także nie posiadają FHD.

Polecam lekturę ->> http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm wszystko wyjaśnione na temat 720p, 1080i i 1080p.

(W skrócie 1080i to również HDReady, które jest podrasowanym 720p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widziałem te LG i są bardzo przyzwoite.. W2363V-PF ma młodszego brata (siostrę?) W2351V którego najprawdopodobniej biorę..

Chodziło ci chyba o W2353V. On także ma takie wejścia jak W2363V-PF ?

Edytowane przez Patrykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kremulek, widziałeś może BenQ G2222HDL w akcji?

On jest podświetlany tylko LEDami, bo raczej jest za tani na robienie pixeli z LEDów, jasność 250 cd/㎡ no i kontrast ok 5mln (lol, może ma z 1mln) no i 5ms reakcji matrycy (czy smuży coś). Problem przebicia podświetlenia na czarnych barwach znika, bo ledy podświetlają równomiernie wtedy. Napisz czy coś słyszałeś i co o tym sądzisz.

Okazało się, że kolega ma model Benq E2200HDA ->> http://www.nokaut.pl...ProductTechData

Jest to poprzednik tego o którym wspominasz. Tak na szybko gdy go obejrzałem to obraz wyglądał naprawdę nieźle, ładne kolory, żywe, podświetlenie nie dawało żadnych przebłysków (lecz ten model nie ma LED`ów), a smużenia w dokumentach nie było (inaczej nie mogłem sprawdzić - wiadomo praca ;)).

Tak więc odpowiadając na pytanie, nie, nie widziałem (mam nadzieję, że `jeszcze`) :)

"Podobną funkcjonalność można uzyskać przy pomocy zewnętrznego tunera telewizyjnego" ja zrozumiałem tak, że można podpiąć do np. benQ takie cos i ma sie telewizor

jeśli tak to

Ja i tak wolę tego samsunga z tunerem... no dobra... zdecydowałem się, teraz bardziej będę polował na monitory z tunerem +HDMI+min.24"

to jakie polecacie?

Dobrze zrozumiałeś :D

Z tego co chcesz upolować i nie przekroczyć założonej kwoty zbytnio to popatrz na te dwa monitorki:

SAMSUNG P2470HD ->> http://allegro.pl/it...ner_tv_wwa.html

ASUS 24T1E ->> http://allegro.pl/it..._fv_zabrze.html

Osobiście żadna z tych firm do mnie nie przemawia, ale jakbym miał się decydować to bym brał Samsunga. Chyba, że będziesz potrzebować więcej wejść, to wtedy Asus, który ma po dwa HDMI i Euro. Asus ma również lepsze `głośniki`(pierdziawki :P), a tak oba mają podobne parametry. Lecz Samsung mocniej dopieścił matrycę programowo.

Miłego główkowania. :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że kolega ma model Benq E2200HDA ->> http://www.nokaut.pl...ProductTechData

Jest to poprzednik tego o którym wspominasz. Tak na szybko gdy go obejrzałem to obraz wyglądał naprawdę nieźle, ładne kolory, żywe, podświetlenie nie dawało żadnych przebłysków (lecz ten model nie ma LED`ów), a smużenia w dokumentach nie było (inaczej nie mogłem sprawdzić - wiadomo praca ;)).

Tak więc odpowiadając na pytanie, nie, nie widziałem (mam nadzieję, że `jeszcze`) :)

Dobrze zrozumiałeś :D

Z tego co chcesz upolować i nie przekroczyć założonej kwoty zbytnio to popatrz na te dwa monitorki:

SAMSUNG P2470HD ->> http://allegro.pl/it...ner_tv_wwa.html

ASUS 24T1E ->> http://allegro.pl/it..._fv_zabrze.html

Osobiście żadna z tych firm do mnie nie przemawia, ale jakbym miał się decydować to bym brał Samsunga. Chyba, że będziesz potrzebować więcej wejść, to wtedy Asus, który ma po dwa HDMI i Euro. Asus ma również lepsze `głośniki`(pierdziawki :P), a tak oba mają podobne parametry. Lecz Samsung mocniej dopieścił matrycę programowo.

Miłego główkowania. :ninja:

aha... a ile kosztuje taki zewnętrzny tuner(dobrze, pisze?) Do np. tego BenQ G2420HD ??? czy jest to duże? (jak wygląda)

Aha i czy ten BenQ G2420HD jest lepszy jakościowo i wyraźnością obrazem itd od tego samsunga i asusa (te monitory co podałeś) aha i asus tez do mnie nie przemawia, i samsung? nie wiem ...

i czy jest coś lepszego od tego BenQ G2420HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez DVI nie podłączysz gdyż w tym telewizorze łącze to nie jest zgodne ze standardem HDCP, pozostaje podłączenie przez chinch/scart.

 :)

Mam jeszcze Svideo, czy w ten sposób też można podłączyć konsolę. CZy wogóle jest sens podłączć przez takie łącza, czy wiele straci się na sygnale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Svideo, czy w ten sposób też można podłączyć konsolę. CZy wogóle jest sens podłączć przez takie łącza, czy wiele straci się na sygnale?

Na wszystkich łaczach poza HDMI uzyskasz obraz SD.

Przez złącze Svideo idzie tylko obraz, przez złącze chinch/euro idzie zarówno dźwięk i obraz więc takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich łaczach poza HDMI uzyskasz obraz SD.

zonk. a kolega nie slyszal o kablu component?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×