Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ;)

Jeszcze pyytanie z innej beczki;

Z  jakiej odległości patrzycie na monitor gdy gracie np, w FPSy i czy maie "takie czucie" z większej odległości, i czy nie ma uczucia "na oślep" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Jeszcze pyytanie z innej beczki;

Z jakiej odległości patrzycie na monitor gdy gracie np, w FPSy i czy maie "takie czucie" z większej odległości, i czy nie ma uczucia "na oślep" :D

Proszę ;)

W sumie w FPsy to wole grać na kompie :P I nie tylko chodzi o sterowanie, na konsoli już się przyzwyczaiłem, ale właśnie bardziej ze względu na lepszą `widoczność` pola bitwy. Często łapię się, że np w BBC2 demo siedzę nachylony do telewizora aby dostrzec czy to drzewo czy przeciwnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Starałem się przejrzeć wszystkie wątki w tym temacie ale nie znalazłem odpowiedzi. W końcu w przyszłym tygodniu zamierzam kupić ps3 slim 250 gb. Do tej pory gram na pc i monitorze asus MB19TU (19 cali, ekran 3:4 , rozdzielczość:1280-1024)). Ma złącze dvi-d ale za Chiny Ludowe nie mogę się doszukać info czy ma hdcp... a czytam, ze do wyświetlania poprawnego obrazu jest to wymagane (oczywiście przy użyciu przejściówki hdmi > dvi-d). Może ktoś z Was miał styczność z tym monitorem i jak to wygląda w praniu? Bo nie chciałbym się zadłużać w tej chwili na ps3 i nowy tv ;)

Pozdrawiam

Kolego mogę Ci napisać jak to u mnie wygląda, mam telewizor LG 32LZ50, który również nie ma HDCP,ale zaryzykowałem i kupiłem przejściówkę HDMI-DVI. I mile się zaskoczyłem bo śmiga bez problemu, przy czarnym ekranie widać jedynie czasem drobne śnieżenie,ale przy grach wogóle tego nie widać. Jest o niebo lepiej niż podłączone przez SCARTA, przede wszystkim napisy są ostre jak żyleta, czego np nie ma przy rodzielczości 576 przez SCARTA. Więc myślę,że się nie dowiesz dopóki sam nie sprawdzisz. U mnie pomimo tego,że telewizor nie ma HDCP jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ używam TV również do oglądania filmów BD, i TV (na razie c*ujowa naziemna, docelowo N), i zależało mi na dobrym obrazie, to skusiłem się na Panasa z serii S10. I powiem tak, jedyny minus tego tv widać dopiero przy silnym bezpośrednim świetle słonecznym na TV. Poza taką sytuacją ta plazma miażdzy wszystkie LCD które do tej pory widziałem. 

BTW: Jedyne poobrazy od grania widać w całkiem ciemnym pokoju, na czarnym tle, i to też przez maksymalnie minutę dwie, z odległości 10cm od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Starałem się przejrzeć wszystkie wątki w tym temacie ale nie znalazłem odpowiedzi. W końcu w przyszłym tygodniu zamierzam kupić ps3 slim 250 gb. Do tej pory gram na pc i monitorze asus MB19TU (19 cali, ekran 3:4 , rozdzielczość:1280-1024)). Ma złącze dvi-d ale za Chiny Ludowe nie mogę się doszukać info czy ma hdcp... a czytam, ze do wyświetlania poprawnego obrazu jest to wymagane (oczywiście przy użyciu przejściówki hdmi > dvi-d). Może ktoś z Was miał styczność z tym monitorem i jak to wygląda w praniu? Bo nie chciałbym się zadłużać w tej chwili na ps3 i nowy tv ;)

Pozdrawiam

aktualizacja:

Zrobiłem test, podłączyłem xboxa360 do mojego monitora lcd poprzez przejściówkę hdmi>dvi-d i mile się zaskoczyłem bo miałem obraz i jedyną wadą było, że to tylko 29 cali poza tym obraz ostry jak w grach na pc. Czy mogę założyć, że skoro działało przy xboksie to b będzie mi działać ps3 podłączona w tym trybie? Pytam bo nadal nie potwierdziłem w moim monitorze hdcp.. chyba że powyższy test to wykazał ale ja jestem niezbyt zorientowany w tym temacie więc proszę o komentarz. Dzięki za poprzednie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem LG W2261vp-pf i kurcze nie wiem jakie ustawienia zastosować, jak ktoś może poradzić to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie znam się na tym

ale napisz coś o tym monitorze więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie znam się na tym

ale napisz coś o tym monitorze więcej :P

Przesiadłem się z BRAVi więc odczuwam pewien dyskomfort, jest strasznie jasny i kombinuje jeszcze z ustawieniami - jak wszystko sobie rozgryzę to opisze co z tego wyszło.

Nie smuży ani nie ma ghostów, obraz ostry - testowałem na NINJA GAIDENIE S2.

Więcej potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z BRAVi więc odczuwam pewien dyskomfort, jest strasznie jasny i kombinuje jeszcze z ustawieniami - jak wszystko sobie rozgryzę to opisze co z tego wyszło.

Nie smuży ani nie ma ghostów, obraz ostry - testowałem na NINJA GAIDENIE S2.

Więcej potem.

spróbuj ściemnić (konstrans i jasność) obraz przyciskami w monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w niedługim czasie stanę się posiadaczem PS3 i mam pytanie odnośnie podłączenia go do monitora z wejściem VGA ( mam nadzieję,że piszę w odpowiednim temacie :) ).

Czy przez przejściówkę ADAPTER VGA ->VGA + 3X CHINCH podłącze PS3? http://allegro.pl/item913383069_adapter_vga_vga_3x_chinch_65059.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

w niedługim czasie stanę się posiadaczem PS3 i mam pytanie odnośnie podłączenia go do monitora z wejściem VGA ( mam nadzieję,że piszę w odpowiednim temacie smile.gif ).

Czy przez przejściówkę ADAPTER VGA ->VGA + 3X CHINCH podłącze PS3? http://allegro.pl/it...inch_65059.html

Pozdrawiam

Raczej nie będzie działać, kumpel używa VGA Boxa i wszystko dziala.

Edytowane przez Kiziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za monitor śmieszny ? CRT czy LCD :P i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam problem z podłączeniem konsloi do monitora "lg flatron l173st" podłączam przez kabel HDMI-DVI monitor się włącza wyświetla sie napis "out of range DVI-D 31,7 MHz/50MHz" gdy wyłącze konsolę monitor gaśnie wiec jest to oznaka ze monitor reaguje. Konsolę resetowałem i dalej wyświetla się ten błąd. Kabel jest sprawdzony i działa w 100%.

Parametry monitora:

Typ panela LCD: TFT TN Przekątna ekranu: 17 cali Zalecana rozdzielczość obrazu: 1280x1024 pikseli Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości: 75 Hz Częstotliwość odchylania poziomego: 30-83 kHz Częstotliwość odchylenia pionowego: 56-75 Hz Czas reakcji matrycy: 12 MS Jasność: 400 CD/m2 Kontrast: 500:1 Kąt widzenia poziomy: 160 stopni Kąt widzenia pionowy: 160 stopni Liczba wyświetlanych kolorów: 16,2 mln Certyfikaty: UL, CSA, TUV, SEMKO, FCC B, CE, ISO 13406-2, EPA Energy Star, B-Mark, Hi-Pot, Earth Continuity Regulacja cyfrowa (OSD): Tak Głośniki: Tak Ilość wbudowanych głośników: 2 szt. Moc głośnika: 3 Wat Mikrofon: Nie Typ sygnału wejściowego: RGB, DVI Typ gniazda wejściowego (sygnałowego): 15-stykowe D-Sub, DVI-D Pozostałe złącza: Wejście antenowe RF, 1 x SCART, 1 x S-Video, 1 x wejście audio (Stereo mini-jack) Wbudowany Tuner TV: Tak Typ Tunera TV: analogowy Wbudowany Hub USB: Nie czytnik kart pamięci: Nie Karta sieciowa (LAN): Nie Bezprzewodowa karta sieciowa: Nie Wbudowany zasilacz: Nie Pobór mocy (praca/spoczynek): 55/3 Wat Panel obrotowy (pivot): Nie Możliwość pochylenia panela: Tak Obrotowa podstawa monitora: Nie Regulacja wysokości monitora: Nie Możliwość zabezpieczenia (Kensington): Nie Szerokość: 474,5 mm Wysokość: 447,7 mm Głębokość: 115,2 mm Masa netto: 5,6 kg Kolor obudowy: srebrno-czarny Dodatkowe informacje: PIP, PSM, SSM, Pilot w zestawie

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez lipka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie będzie wiedział jak Ci pomóc w tej sytuacji... Kod błędu, który podałeś oznacza mniej - więcej "poza zasięgiem DVI-D 31,7 MHz/50MHz ". Mam tylko pytanie czy ten monitor ma funkcję HDCP? Dobra... Przejdźmy do rzeczy. Myślę, że możesz zmienić częstotliwość odświeżania obrazu(HZ) i wtedy napisać nam czy ten sam błąd nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie będzie wiedział jak Ci pomóc w tej sytuacji... Kod błędu, który podałeś oznacza mniej - więcej "poza zasięgiem DVI-D 31,7 MHz/50MHz ". Mam tylko pytanie czy ten monitor ma funkcję HDCP? Dobra... Przejdźmy do rzeczy. Myślę, że możesz zmienić częstotliwość odświeżania obrazu(HZ) i wtedy napisać nam czy ten sam błąd nadal występuje.

Nie wiem czy posiada on funkcję HDCP. W monitoże nie ma funkcji zmiany odświeżania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaraz poszukam jego dokładniejszych parametrów i być może powiem co może być problemem...

Edytowane przez timetoshake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież konsola nie posiada wyjścia DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić, ten monitor nie wspiera technologii HDCP, więc zwykłym kablem HDMI-DVI nie podłączysz.

Potrzebujesz kabel z konwerterem, dzięki któremu będziesz mógł podłaczyć konsolę do wejścia dsub, coś takiego ->> http://www.allegro.p...ystok_4253.html

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Sony Center sprawdzić i zobaczyć telewizor W5500. Spytałem się o dostępność modeli 32" i 37". Miły pan powiedział mi, że jest ich już coraz mniej i nie będzie bo wprowadzają na rynek jakieś nowe modele. Wie ktoś może co to za modele i kiedy mają premierę bo pewnie spadną ceny starszych (W5500 itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem wszystkim zerkającym na ów wątek. Materią mojego problemu jest Sony KDL-19L4000. Kontekst całej sytuacji jest następujący: Skończyłem licencjat na UW i wraz ze stopniem bakałarza, kontynuuję akademicką przygodę w Krakowie. Ewakuując się z Twierdzy Wrocław zostawiam nie tylko rodzinę i przyjaciół, ale i 37 calowy Sony Full HD. Moja nowa sytuacja mieszkaniowa jest bardzo ciasna i poważnie zastanawiam się nad zakupem 19 calowego Sony HD ready. Martwi mnie jednak 'przypadłość' tego modelu - czas reakcji 8 ms. od razu zaznaczę, że nie jestem maniakiem perfekcyjnej jakości, ale zależy mi żeby moje ulubione tytuły (Killzone 2, Uncharted 1 & 2, Valkyria Chronicles, Afro Samurai i w niedalekiej przyszłości Final fantasy XIII) chodziły bez zgrzytów, które uczynią grę estetycznie nie do zniesienia. (nieczytelna czcionka, smużenie) Ekran nie nadążający za orgią kolorów w moich czarnych wizjach jest naprawdę przerażający. Świadom moich ograniczeń na tym polu wiedzy bardo proszę was o radę. Czy ten telewizor nadaje się do PS3.

Oto jego detale:

1) http://nowe.euro.com...html#content_3c

2) http://www.allegro.p...ie_zmiesci.html

P.S. Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na zakup niczego lepszego. Oraz nie jestem intelektualnym kaleką, czytałem kilka poradników o doborze odpowiedniego ekranu do ps3, ale interesuje mnie zdanie kompetentnych osób w sytuacji tego konkretnego modelu. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , przeglądałem największe forum o tv hd i kompletnie nie wiem co kupić każdy poleca co innego jedni lcd drudzy plazmy . Może wy jakieś pomysły podrzucicie a najlepiej napiszcie na jakim telewizorze wy gracie? Do wydania jest około 2 500 zł . Odległość od ekranu to jakieś 2 metry tv głównie do ps3 i kablówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak leży :)

Dawniej byłem wielkim fanem LCD, dopóki nie zobaczyłem paneli plazmowych nowej generacji (12gen, i wyżej, np neopdp) gdzie pozbyto się poobrazów. Jakość obrazu na plazmie i jego naturalność miażdży większość LCD, w tym takich dużo droższych. Moje 42 cale ma zużycie średnie 280W więc też nie jest bardzo prądożerne. 

W cenie do 3k pln, nie ma lepszego wyboru. Polecam Panasonic jako że jest to solidny tv plazmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hd forum piszą że do ps3 lepsze są lcd bo w plazmach robią się jakieś powidoki i wiele ludzi się na to skarży . Już byłem zdecydowany na plazme panasa ale lcd kusi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pod koniec tego miecha zamierzam nabyć nowy TV( nie chce mi się bawić w kombinacje alpejskie na monitorze:). Troche sie naczytałem o Sony Bravia , że to bardzo dobry wybór ale czy ten modelm także ? ( jestem laikiem w tych sprawach:)

http://www.sony.pl/p...=TechnicalSpecs

pzdr

hmm a co myślicie o tym Tv?

http://www.topmarket.pl/telewizor-lcd-full-hd-lg-32-lf-2510-p31446.html

Zauważylem ze u mnie w Pń jest za 1,5 tys warto kupić?

thx za odp dotyczącego mojego posta.

Edytowane przez adria7n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×