Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec tego miecha zamierzam nabyć nowy TV( nie chce mi się bawić w kombinacje alpejskie na monitorze:). Troche sie naczytałem o Sony Bravia , że to bardzo dobry wybór ale czy ten modelm także ? ( jestem laikiem w tych sprawach:)

http://www.sony.pl/p...=TechnicalSpecs

pzdr

Bierz w ciemno. Mam ten model i jestem super zadowolony. Przewiń kilka stron do tyłu a znajdziesz parę słów o nim, które wypociłem :)

Ps. Spiesz się, bo ponoć ten model wycofują i będzie coraz ciężej go dostać :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jednak W5500 . Mam 40" i obraz jest świetny,zarówno w grach jak i filmach.Dodatkowym atutem jest jeszcze 5-cio letnia gwarancja.A nie tak jak w Samsungu 2 lata, z tego 1 rok jest gwara na wszystko, a w drugim to tylko na robociznę.Części do wymiany- płatne.Lg jakos nigdy nie brałem pod uwagę.Dowiedz się jeśli chcesz grac po sieci, jaki ten telewizor ma input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam Serdecznie :)

Mam następujące pytanie: Mam monitor LCD 19" panoramiczny firmy Asus, mam w nim następujące wejście: post-12153-1266700135,6549_thumb.jpg NIE WIEM JAK TO WEJŚCIE SIĘ NAZYWA

Posiadam taką przejściówkę jeszcze: post-12153-1266701669,2881_thumb.jpg Nie wiem czy się przyda :)

Mam takie pytanie: Czy jest możliwość podłączenia konsoli PlayStation 3 40GB do tego monitora/wejście TANIM sposobem??

Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu, ale pewnie gdzieś jest :)

Dziękuję i Pozdrawiam :)

Edytowane przez Hipeq69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie,to jest wejście Analogowe VGA,a do otrzymania podobnego obrazu jak z hdmi potrzeba wejście DVI.Można kupić konwerter co da ci sygnał cyfrowy ale kosztuje to z ok 150 zł.Lepiej zainwestować w nowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie proszę o wydozumiałość jeśli powieliłem temat, ale jestem tu od niedawna a nie znalazłem pełnej odpowiedzi na mój problem. Otóż któregoś dnia odłączyłem kabel hdmi od konsoli PS3 60GB. Po ponownym podłączeniu niestety nie zadziałała. Zastosowałem rozwiązanie szeroko opisywane przez forumowiczów(przycisk O/I 5 sek) i nic. Sprawdziłem podłączenie przez component i działa. Oddałem więc do autoryzowanego serwisu w Warszawie. Po 15 minutach od wyjścia zadzwonił telefon, że uszkodzona jest płyta główna lub połączenie płyty z procesorem - koszt 160Euro plus przesyłka. Zapytałem czemu tyle skoro nie wiedzą co jest. Powiedzieli, że to jest ryczałt za naprawę. Oczywiście nie zgodziłem się na naprawę. Po tym oddałem konsolę znajomemu elektronikowi, który stwierdził, że jest padnięty jakiś przetwornik HD w wyjściu hdmi, ale on nie jest w stanie naprawić. Dzwoniłem do jednego z serwisów na Powstańców Śląskich, ale powiedzieli, że nie są w stanie pomóc.

Zostały mi dwa rowiązania, o pomoc w których bym prosił

1. Jaki poleclibyście sposób podłączenia z telewizorem, jeżeli nie można podłączyć komponenetem - to wejście mam już zajęte w telewizorze przez DVD. Chodzi mi o kable lub przejściówki, które pozwolą dać takie same lub zbliżone efekty do podłączenia HDMI/HDMI.

2. Czy znacie jakiś serwis(najlepiej w wawie, ale nie koniecznie), który mógłby naprawić to uszkodzenie, nie kasując kosmicznych pieniędzy.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki poleclibyście sposób podłączenia z telewizorem, jeżeli nie można podłączyć komponenetem - to wejście mam już zajęte w telewizorze przez DVD. Chodzi mi o kable lub przejściówki, które pozwolą dać takie same lub zbliżone efekty do podłączenia HDMI/HDMI.

Nie ma innego sposobu. Albo podłączenie przez HDMI i masz jakość normalną albo przez component i masz jakość troche gorszą od normalnej. Każdy inny sposób podłączenia da dużo gorszą jakość obrazu który dodatkowo będzie ograniczony do rozdzielczość SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie kieruję do posiadaczy Samsunga LE37B650. Czy podczas oglądania filmów na BluRay macie w opcjach obrazu włączony czy wyłączony tryb GRY? Pyt. nr 2: Podczas filmu na BluRay lepiej mieć włączoną czy wyłączoną opcję 100Hz?

P.S Gdyby miał ktoś dobre ustawienia 100Hz (wyeliminowany efekt "teatru") proszę o podanie tych ustawień.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia i będziesz musiał przełączać kabelki. Pozostaje ci tylko component a jeżeli chodzi o obraz to wcale nie będzie gorszy. Podłączałem kiedyś dvd przez HDMI a później przez component (dobry kabel nie jakaś tania tandeta) i obraz z componenta miałem jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component daje czasami nawet lepszy obraz niż hdmi, więc nie ma co generalizować. Polecam zrobić sobie test podłączając konsolę przez hdmi i component jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie wygląda to tak, że jednak może zadziałać, ale tu się pojawia małe "ale" - to co masz to przejściówka DVI-VGA, istnieją kable DVI-HDMI i mają się dobrze i działają, ale DVI występuje w kilku wersjach- analogowej DVI-A oraz cyfrowej - DVI-D. ta druga działa z HDMI i wszystko jest ok. A port VGA jest portem analogowym więc konwertuje sygnał do analogowego DVI, który z HDMI nie działa, więc nic z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia i będziesz musiał przełączać kabelki. Pozostaje ci tylko component a jeżeli chodzi o obraz to wcale nie będzie gorszy. Podłączałem kiedyś dvd przez HDMI a później przez component (dobry kabel nie jakaś tania tandeta) i obraz z componenta miałem jeszcze lepszy.

A może ktoś z Was korzystał z przejściówki z zasilaczem, która z ma Component in/ HDMI out. Kosztuje około 160?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel DVI moze przesylac obraz jednoczesnie za pomoca sygnalu analogowego jak i cyfrowego (podkreslam JEDNOCZESNIE). Tak wiec mozna powiedziec ze DVI ma polowe z sygnalem cyfrowym i z sygnalem analogowym. Po podlaczeniu do konsoli kala HDMI-->DVI sygnal bedzie tylko w polowce cyfrowej, analogowa bedzie pusta. Przejsciowka ktora wkleiles zamienia sygnal z polowki analogowej na zlacze VGA (lub D-SUB jak kto woli), a ze polowka analogowa jest pusta, to ta przejsciowka nic nie da. Nie w przypadku PS3, z pc pewnie by sie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej. Albo HDMI, albo Component. Inne kombinacje to juz jakosc SD czyli kupa rozmazana po ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej. Albo HDMI, albo Component. Inne kombinacje to juz jakosc SD czyli kupa rozmazana po ekranie.

A jak z opcją nr.2 czyli dobry specjalista, który byłby w stanie naprawić to uszkodzenie nie wymieniając połowy konsoli. Może ktoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak podpiąć taki monitor Belinea 19" model:10 19 25 (11 19 24) (dokładnie nazwy tego modelu nie znam)

pod PS3? Czy wystarczy taki kabel?

http://allegro.pl/item918793652_kabel_hdmi_dvi_podl_ps3_monitor_lcd_robson.html

?? I czy obraz nie będzie słabej jakości, bo w końcu ten kabel kosztuję 16zł...

I jeszcze jedno pytanie jak zrobić, żeby był w nim dźwięk?

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kisiel czy twój monitor ma wejście DVI i rozkodowuje HDCP?Jeśli nie to nie będzie sygnału na monitorze!

@Ziom

Nie pisz bzdur bo to nie pomoże,niby jak przejściówka ma zmienić sygnał cyfrowy na analogowy,do tego jest potrzebny konwerter koszt ok 160 zł!

Edytowane przez Reakwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisiel czy twój monitor ma wejście DVI i rozkodowuje HDCP?Jeśli nie to nie będzie sygnału na monitorze!

właśnie ma wejście DVI, ale nie wiem czy "rozkodowuje HDCP" ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakość może być UnHD, więc nie spodziewaj się wiatru we włosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakość może być UnHD, więc nie spodziewaj się wiatru we włosach.

monitor nawet HD nie ma ;]

ale będzie działać?

Mi chodzi czy będzie działać i czy jakość będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kup taki kabelek podłącz i sprawdź,my ci nie powiemy czy będzie czy nie będzie to zależy od monitora.Co do dźwięku to w ustawieniach PS3 ustawiasz wyjście dźwięku na hdmi,jeśli monitor ma głośniki to powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba znalazłem rozwiązanie - podłącze DVD przez RGB. W tym miejscu zadam ostatnie pytanie w tej sprawie - czy połączenie przez komponenet da porównywalną jakość do hdmi - chodzi mi zarówno o gry, jak i filmy na blue ray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jezeli polaczenia beda poprawne i z sygnalem nie bedzie sie dzialo nic niedobrego po drodze to jakosc bedzie porownywalna (niezauwazalnie gorsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×