Skocz do zawartości
DaraS

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak - zmarnuja swietny engine na kolejna czesc tego crap'a... :(

EDIT:

Porownanie CE2 (PC) z CE3 (PS3/X360):

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne przeczucia, a nawet pewność że ta gra będzie jednym z najbardziej konfliktowych tytułów....

Zaraz zaczną się fanboyowskie porównania grafiki do częsci pierwszej- jakości tekstur, wody, drzew, animacji w grze itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy czepiasz się i tyle, crysis daje radę z miłą chęcią wrócę jeszcze nieraz do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym daje rade? Jedynka miala naprawde ogromny potencjal, ale wraz z postepem prac na gra zaczeli ja strasznie okrajac, ba, nawet zamiast jeszcze bardziej zoptymalizowac engine to odwalili taka kaszane, ze nawet dzisiaj malo ktora pojedyncza karta graficzna pozwala na plynna gre (a wtedy na pojedynczym 8800GTX gra smigala spokojnie w 30FPS, nie mowiac juz o SLI). Mam na dysku filmik z prezentacja nanoskafandra z jakiegos pokazu we Francji, teraz nie moge znalezc stronki z ktorej to zassalem, ale powiem tyle, ze jakby tak wygladal finalna wersja gry to ludzie nie mowili by o Crysisie tylko w kwestii Grafiki, gameplay wtedy roznil sie od finalnego produktu - speed dawal zauwazalne przyspieszenie, strength pozwalal skakac naprawde wysoko a nie jak koszykaz do wsadu, a cloak byl jedyny w swoim rodzaju, sami tworcy mowili wtedy, ze nie chcieli pojsc w slady Hollywood'zkich produkcji gdzie bohater stawal sie kompletnie niewidzialny, ale jak widac zmienili zdanie... No i sama fabula byla kompletna, chyba kazdy pamieta kadr z trailerow, gdzie bohater wchodzil to tej zamarznietej sfery, gdzie to sie podzialo w finalnej wersji?!?! Podzielili fabule na trzy czesci, zeby moc wydac trylogie, przez co zadna z czesci nie bedzie do konca kompletna, a jedynie jakas czescia calosci...

EDIT:

Nie ma juz na stronce tego filmiku, ale znalazlem go na YT, troche kiepska jakosc:

A tutaj pelnie mozliwosci CE2, enjoy:

http://nathan.perilith.com/~vito/wtfpoland/wtfpoland3.htm?t=65805

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś strasznie wybrednym graczem, w każdej grze szukasz dziury :D Nie będę rozpatrywał tych Hollywood'zkich kwestii gdyż taki typ gry, mi się to podoba, bez tego crysis byłby piekielnie trudny a tak to można ciekawie pobawić się z przeciwnikami.

btw: grafika tragiczna na pierwszym filmiku, pomijając niedoskonałości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze i jestem ;p ale sam przyznaj - ile osob ceni Crysisa za np. gameplay, fabule, czy multi... Na forach jedyne o czym sie mowi to grafika, grafika, grafika... Jak jest dyskusja o grach to jestne z czym wyskakuja PeCetowcy to "Crysis i tak ma lepsza grafike"... I to chyba jedyne co ta gra ma do zaoferowania... Miejmy nadzieje, ze na CE3 powstana tez inne gry, albo lepiej - ze przyjmie sie tak samo dobrze jak UE3, to by bylo cos :)

EDIT: BTW, po paru zmiach w pliku konfiguracyjnym na nieskonczony Speed czas gry skraca sie z 6-6,5h do 30-40min, czyli wiekszosc gry schodzi na przechodzeniu z pkt A do pkt B, no sorry ale jaka fabule mozna zawrzec w 30min?!?!

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, dla gracza nie liczy sie grafika tylko fabuła oraz "wnętrze" gry. Jeśli gra będzie skopana to sorki nawet CE 2 i 3 tego nie naprawi :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany powiem że fabuła i konstrukcja Crysisa potrafiły przykuć do monitora na długo, bez super grafy. Grałem w ten tytuł na kompie brachola (kóry do najmocniejszych nie należał) w minimalnych detalach i 1024x768 i jakoś nie przeszkadzało mi to naprawdę dobrze się bawić. Dla mnie wystarczyłoby, żeby Crysis 2 prezentował poziom jedynki (bynajmniej nie chodzi mi tu o grafę). Jeśli będzie lepiej - to chwała panom z Crytec'a ;)

Oczywiście, to tylko i wyłącznie moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niespełna 3miesiące temu byłem 100% pecetowym graczem. Świetna maszyna by pociągnąć każdą grę (mimo że głównie grałem w wowa). Crysisa skosztowałem w dzień premiery, tak samo potem dodatek: warhead.

Obydwie części miały przecudną grafikę i podziwiałem to, że można było zabić wroga (dosłownie) na 1000 sposobów. Fajny klimacik, gra trzymała emocje (z wyjatkiem statku obcych to była żenada) dobre bronie, przyjemnie się zabijało, no i realistyczna fizyka sprawiała jakbyśmy my byli tym nomadem (głównym bohaterem)

W sumie mogę tą grę polecić każdemu kto ma silnego PC bo gra warta uwagi.

Mimo, że fabułą nie powala WARTO.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Crysisa od premiery, dodatek również i powiem szczerze że tylko zmarnowałem pieniądze. Poza grafiką ta gra nie wyróżnia się kompletnie niczym! Cala gra polega na przechodzeniu z punktu A do B i w miedzy czasie zabijaniu wrogów. Fizyka jest ok, choć osobiście wole tą z killzon2. Multi jest żałosne próbowali zrobić coś ala BF2, ale im nie wyszło. Nie należę do graczy których da się kupić na ładną grafikę, dla mnie liczy się fabula i gameplay. Dlatego też Crysis jest w moich oczach totalnym crapem i nic tego nie zmieni.

Koniec dyskusji nt. pierwszego Crysis'a, bo polecą ostrzeżenia :)

Edytowane przez DaraS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie zaczeło się przesuwanie priamiery jak data bendzie już tak z tekenem6

Pisz wolniej ale dokładniej.

W sumie to nie wiem czy jest sens czekać z niecierpliwością na crysisa 2. Moim zdaniem crysis na konsole nie powinien nigdy wyjść. Lepiej gdyby to był taki ekslusiv tylko na PC. Zresztą wraz z tym, że crysis 2 wyjdzie na konsole osłabi go to graficznie (nie wiem jak na PC) bo konsole to zaledwie marne 720p a na komputerze odpalamy 1080p. Mimo, że jedynka wyszła w 2007 roku do dziś grafika jest świetna, a jak patrzymy na filmiki prezentujące cry engine 3 (silnik crysisa 2) to wygląda gorzej niż poprzednik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada gorzej ale na wersjach konsolowych, CE3 pokaze pelnie swoich mozliwosci na PC (i zarznie niejeden komputer :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dla mnie cryasis2 na konsole to cos zajebistego dla tego że gralem w jego na kompa u kolegi i bardzo podobał mi się ten tytul ale nie gram zupelnie na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Crysis 1 byl jednym z lepszych fpsow na PC i bez watpienia pod wzgledem graficznym jest niedoscigniony do dnia dzisiejszego takze komentarze typu ze nawet dzisiejsze karty nieuciagaja Crysisa na fullu se mozecie schowac. W druga czesc zagram na pewno ale raczej na PC, jakos Fpsy bardziej do mnie przemawiaja na blaszakach niz na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze czasy crysis nie ma już dużych wymagań. Spokojnie można go odpalić na full detalach na komputerze za 1200zł.

Myślę, że dwójka nie będzie się dużo różniła, nowy silnik powstał tylko by konsole go ociągnęły a na kompa też pogramy na komputerze za 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zaś nie przesadzaj bo miesiąc temu składałem kuzynowi komputer za 1500zł i crysis na full detalach nie chodził płynnie a temperatura procesora i karty graficznej od razu szła w górę :P

ale btw nad poprzednim crysisem spędziłem wiele godzin i do dziś chętnie jeszcze wracam do tej gry a jak tylko wyjdzie crysis2 od razu szoruję do sklepu po wersje na konsolke i kompa :D znów będzie zarywanie nocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, co napowie z Crytec'u dodadza wzgladem poprzedniej gry - Farcry rozgrywal sie na wyspie, bo chodzilo glownie o prezentacje mozliwosci engine'u, w Crysisie dodali to tego nanoskafander, a w Crysisie 2? Bo z trailerow wynika, ze gameplay dalej bedzie sie opieral o nanosuit i jedyna "nowoscia" bedzie dalszy ciag fabuly, troche biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trailerach oprócz wyspy widać jakieś miasto, sporo ujęć jest także we wnętrzach budynków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trailerach oprócz wyspy widać jakieś miasto, sporo ujęć jest także we wnętrzach budynków ;)

Te trailery w mieście i w budynkach nie są czasem trailerami silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo tylko tech demo majace na celu zaprezentowac mozliwosci silnika na wszystkie 3 platformy, Crytec powiedzial, ze te sceny nigdzie nie zostana wykorzystane. Ale kto wie, bycmoze czesc akcji przeniesie sie z wyspy w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te trailery w mieście i w budynkach nie są czasem trailerami silnika?

A czy są jakieś trailery prezentujące samą grę ? ;)

...Bo chyba nie jestem w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×