Skocz do zawartości
cwir

Pes Vs Fifa

PES vs FIFA  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę kupujesz w tym roku?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja od World Cup 98 grałem zawsze w piłkę od EA. Potem pojawił się PES6 i odmienił moje zdanie. Ostatnio miałem możliwość porównać obie gry, gdyż posiadałem FIFĘ 12 i posiadam PESa 12. W produkcie EA genialna jest cała otoczka, aż przyjemnie zagrać mecz, w piłce od KONAMI to wszystko jest takie jakieś miałkie. Jeśli chodzi natomiast o samą rozgrywkę, to PES jest bardziej nieprzewidywalny, więcej zależy od tego, kto dzierży pada w dłoni, niż od tego, jaką drużynę się wybiera. Tak porównując, to FIFA ogólnie rzecz biorąc jest taka, jakby za relację meczu wzięła się najlepsza telewizja, mecz odbywałby się na pięknym stadionie, a grałyby LKS Ząbkowice z KS Muchówka. PES natomiast wygląda jakby spotkały się dwie czołowe drużyny, ale na A-klasowych boiskach, a relację robiłaby lokalna tv. FIFA szybciej nam się znudzi poprzez schematyczność spotkań i nie będziemy chcieli do niej wracać, PES może nie, ale cała ta otoczka odrzuca, no i mała liczba licencji też robi swoje. Powiem tak: dla trybu online tylko FIFA, ale jako, że bardzo lubię tryb kariery jednego zawodnika, w tym przypadku wybieram PES-a, bo w tym aspekcie KONAMI miażdży przeciwnika.

W grudniu stanę przed dylematem wyboru wersji 2013. Co wybiorę, sam jeszcze nie wiem. Póki co grywam w demo PES 2013 i pożyczam od kumpla FIFĘ 2013 i decyzja do łatwych nie należy

Edytowane przez zmstr
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziecka grałem w PES zacząłem od 4, potem była 6 no a na końcu 2008, ale po PES 2008 po chwili przerzuciłem się na FIFE 08 i zostałem do tej pory przy FIFIE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziecka grałem w PES zacząłem od 4, potem była 6 no a na końcu 2008, ale po PES 2008 po chwili przerzuciłem się na FIFE 08 i zostałem do tej pory przy FIFIE ;)

Kolego to wracaj do PESa, bo tam "wszystko po staremu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to wracaj do PESa, bo tam "wszystko po staremu" ;)

Właśnie się zastanawiałem w po przednim miesiącu jak kupowałem FIFE 13 czy może nie wziąć raczej PES 2013 , ale jednak nie byłem zbyt przekonany do PES i wziąłem FIFE hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES 2013 w tym roku ewidentnie lepszy od FIFY 13. Jest teraz na odwrót! To we FIFIE się nic nie zmieniło, poza paroma nowymi opcjami..., a w PES'ie, bardzo dużo.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES 2013 w tym roku ewidentnie lepszy od FIFY 13. Jest teraz na odwrót! To we FIFIE się nic nie zmieniło, poza paroma nowymi opcjami..., a w PES'ie, bardzo dużo.

Nie zgodzę się z Tobą FIFA 13 przebija PES 2013 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dla mnie pes i fifa są do kitu nie lubię ich. Gdyby nie to, żę w demie pes 2013 zawodnicy nie biegali bokiem lub tyłem O.o to bym się skusił.

Uzasadnienie.

Fifa 13:

wg. mnie to jest kotlet tyle, że doprawiany i w nowej panierce (silnik zderzeń etc.) mógł bym narzekać na brak polskiej oficjalnej ligi

ale to nie wina EA tylko tych po przeciwnej strony barykady.

Pes 13

Prawie nic prócz tego, że w demie biegali mi bokiem i tyłem.

Jak napisał ONETM w Pes'ie dużo się zmieniło a w fifie nic (od fify 09 lub 10 jest ten sam ''Endżajn'' graficzny)

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bardzo się zawiodłem na FIFIE więc kupiłem też PES 2013 w wersji na PC. Ostatni PES w jaki grałem to był genialny PES 6. Znowu poczułem tą magię. Oczywiście nie jest to jeszcze piłka idealna, ale przyjemność z gry jest większa niż w kopance od EA. Ciągle jednak marzę, że pojawi się kiedyś gra piłkarska, która będzie tak grywalna jak Sensible World Of Soccer z Amigi i będzie miała tak bogatą jak tamten klasyk bazę drużyn, piłkarzy i rozgrywek. To chyba jest jednak niemożliwe w tych czasach pełnych wszelkiego rodzaju licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram obecnie w FIFE 13, ściągnąłem ostatnimi dniami demko PES 2013 i jest dla mnie przeogromna różnica rozrywki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES 14

- dobra oprawa graficzna

- wysoki poziom sztucznej inteligencji zawodników

- efektowna oprawa przedmeczowa

 

Fifa 2014

- całe mnóstwo wykupionych licencji

- wiele drużyn 

- ciekawa gra wieloosobowa

 

Dlatego gram zarówno w jedną jak i drugą grę. Jednak bardziej skłaniam się do oddania głosu na Fifę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę FIFE ;) 

Jestem do niej przyzwyczajony, lubię grać z kolegami i w trybie online :) Jakoś nic mnie do PES'a szczególnego nie przekonuje, jest spoko, ale wolę grać w FIFE ;)

Może też dla tego że jest bardziej "zintegrowana" z światem prawdziwej piłki nożnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem fanem pesa , ale z nadejściem czasów ps2 zmieniłem obóz na Fifa. Myślę że na next genach pes może sporo namieszać w temacie piłki wirtualnej. Widać to choćby juz teraz przy PES14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lons tez tu admuje ?

pes zrobil w tym roku krok do przodu, moze za rok dogoni fife ;)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, zuba, dzięki za linka, właśnie tego tematu szukałem. Skoro już się znalazł to lons, jeśli się tu pojawisz to proszę, ustosunkuj się do mojej kontry odnośnie Twojego zarzutu "podań jak po sznurku" w fifie i gry na manualu. Przy okazji mam nadzieję, że serio rozwinie się tu rzeczowa dyskusja, a nie tylko bicie piany. No i błagam, bez porównań do gier do klubów piłkarskich, religii czy upodobań kulinarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt manual to inna bajka, probowalem ale musial bym sie wszystkiego uczyc - a zniszczylo by mi to glowe, przegrywanie ze "slabiakami" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lons tez tu admuje ?

pes zrobil w tym roku krok do przodu, moze za rok dogoni fife ;)

nie może dogonić bo już jest daleko w przedzie, a tak na serio to dla jednych lepsza fifa a dla innych pes, to chyba dobrze że są w miarę dwie równorzędne sobie gry, a nie tak jak w przypadku nba gdzie 2k odjechało ea i nie ma konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może dogonić bo już jest daleko w przedzie, a tak na serio to dla jednych lepsza fifa a dla innych pes, to chyba dobrze że są w miarę dwie równorzędne sobie gry, a nie tak jak w przypadku nba gdzie 2k odjechało ea i nie ma konkurencji

mi to demo sie podoba (pes) i jesli tryb online bedzie grywalny to napewno kupie jak troszke stanieje 

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O silniku graficznym nie. Bo twarz Ronaldo, Messiego, Neymara świetne. Raczej pokazuje to jak Konami podeszło poważnie do wydania gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexis'a, Higuain'a i Modric'a może bym poznał, ale beka z Nasriego :D Tzn. tamtych trzech poznałbym za sprawą koszulek i minimalnej podobizny, ale Nasri.. brak słów. Gomez'a też bym chyba nie poznał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poznał bym Rafaela z MU w nowej edycji - jak zywy  :)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×