Skocz do zawartości
cwir

Pes Vs Fifa

PES vs FIFA  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę kupujesz w tym roku?



Rekomendowane odpowiedzi

Nowa ankieta dodana do tematu. Głosujemy na obecną wersję gry. Wynik starej dodany do pierwszego posta. Ankieta będzie otwarta rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszedł po bandzie to jakby powiedzieć, że polska reprezentacja gra piłkę na wysokim poziomie :biggrin:

zakuło w serduszko ? :D Uwielbiam jak fanboye biorą wszystko do siebie... obrazisz jego ukochaną gierkę to tak jakbyś obraził jego matkę a może gorzej ? Reakcja jest natychmiastowa, w końcu trzeba bronić rodziny :P Z drugiej strony nudno by było bez takich ludzi a tak przynajmniej dostarczają kupę śmiechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakuło w serduszko ? :biggrin: Uwielbiam jak fanboye biorą wszystko do siebie... obrazisz jego ukochaną gierkę to tak jakbyś obraził jego matkę a może gorzej ? Reakcja jest natychmiastowa, w końcu trzeba bronić rodziny :P Z drugiej strony nudno by było bez takich ludzi a tak przynajmniej dostarczają kupę śmiechu :)

Ty tez bronisz tej swojej fifiki jak zyd portfela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam ja wychowałem się na ISS z PSX do pewnego czasu byłem nawet fanboyem piłki od konami... ale od momentu pojawienia się konsol obecnej generacji Fifa jest po prostu lepsza... PES w tym roku jest blisko, bardzo blisko... nawet bym go kupił zamiast Fify ale niestety bramkarze oraz gra ai drużyny w ataku muszą być jeszcze poprawione bo przez to gra jest irytująca i ociężała...

Bramkarze wypluwają nawet wydawałoby się najprostsze strzały zazwyczaj przed siebie zamiast do boku... Często strzał z okolic 16 metra leci pół metra od bramkarza a ten nie zdąża z interwencją i puszcza bramkę albo odbija przed siebie piłkę, a przecież w demie są praktycznie same najlepsze kluby gdzie bronią prawdziwi fachowcy... :/

Co do gry kolegów z drużyny to ich sztuczna inteligencja jest bardzo słaba... wszyscy zazwyczaj stoją przy obrońcach rzadko szukają wolnych przestrzeni, rzadko sami pokazują się do prostopadłych piłek... trzeba wymuszać ich ruch R3 co w praktyce jest po prostu nie wygodne i mało płynne... Rozgrywanie wszyscy chwalą bo nie jest na hurra tylko trzeba pomyśleć ale to też wynika z tego że nasi kompani właśnie się nie pokazują do szybszej gry...

Brakuje mi jeszcze paru animacji takich jak ratowanie piłki wślizgiem przed stratą... chodzi mi o to że kiedy za daleko wypuszczę sobie piłkę i nacisnę podanie i widzę że zaraz przejmie mi piłkę przeciwnik ale jeszcze mój zawodnik ma możliwość podania wślizgiem ale tego zazwyczaj nie próbuje zrobić...

Dla mnie te kilka rzeczy jest w tym momencie decydujących, wpływają na przyjemność rozgrywki i jej płynność, aczkolwiek jak w przyszłości poprawią to co mi przeszkadza to na pewno wrócę do PESa...

Dodam że grafika podoba mi się bardziej w PESie, Fifa jest jakby hmm z plasteliny :) PES graficznie prezentuje większy realizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratowanie piłki przez wslizg którym zawodnik podaje było już od dawna w jaka ty grę grales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakuło w serduszko ? :biggrin: Uwielbiam jak fanboye biorą wszystko do siebie... obrazisz jego ukochaną gierkę to tak jakbyś obraził jego matkę a może gorzej ? Reakcja jest natychmiastowa, w końcu trzeba bronić rodziny :P Z drugiej strony nudno by było bez takich ludzi a tak przynajmniej dostarczają kupę śmiechu :)

Zostałem wywołany do tablicy i określny mianem fanboya.

Po pierwsze:

- szanujesz swoją rodzinę i matkę, przemyśl to na spokojnie, chyba że jesteś kolejnym kretynem korzystającym z pozornej anonimowości internetu, w dyskusjach nie wrzucaj rzeczy o róznym stopniu wartości. No może twoja hierarchia ważności jest inna....

- "zakuło serduszko?" - myślę, że jesteś kilkunastoletnim człowieczkiem, który na obecnym etapie niewiele wie o życiu i na prawdę poważne problemy są daleko przed tobą,

- bawi cie to, że ktoś woli pograć na pes bo sprawia mu to fun...... ręce opadają......

Dla mnie jesteś pustym człowiekiem, który nie potrawi się znaleźć w realnym świecie i tutaj chce pokazać jaki jest wielki, jednak biednie ci to wychodzi, no albo jesteś po prostu młody i życie musi cię jeszcze paru rzeczy nauczyć.

Fifa 13 jak dla mnie najlepsza odsłona serii. Miażdzy PES-a w 90%...... grafika, licencje, lokalizacja. Po ograniu dema ( na początku) byłem zachwycony. Pograłem na demie PES-a jakoś tak bez rewolucji i ewolucji od poprzedniej odsłony. Jednak im więcej grałem tym szala przechylała się na stronę PES-a. Jak dla mnie jednak realizm i gameply PES-a jest lepszy i bardziej mi odpowiada. Poza tym cena EA to jakiś kabaret.

Jednak kolego powiem ci tylko tyle zakupuję PES-a, a mój 7 letni syn uparł się na FIFę bo stwierdził, że jest lepsza i też sobie ją kupi także obie piłeczki będę miał. Myślę że dzięki temu finalnie przynajmniej dla siebie ocenię, która tak naprawdę mi pasuje, na obecną chwilę nie mam wątpliwości.

Czy to że FIFA bardziej pasuje 7 latkowi nie jest znamienne......

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną tendencję można zauważyć pomiędzy ankietą na stronie głównej, a na forum.

Na głównej wiadomo jaka średnia wiku, głosuje za fifą, a na forum dojrzalsza część użytkowników (przynajmniej teoretycznie) za PES'em :biggrin:

Do niczego nie pije, mam gdzieś walkę fifa vs pes bo zawsze grałem w PESy i będę grał.

Raz kupiłem Fifę 10 na próbę i szybciutko sprzedałem bo to nie gra dla mnie.

Każdy gra w co chce...ale nazywania przez to kogoś fanboyem czy debilem?

W ten sposób sam udowadnia wszystkim, że kwalifikuje się do niczego innego jak do bana :)

A tymczasem...Bayern górą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną tendencję można zauważyć pomiędzy ankietą na stronie głównej, a na forum.

Na głównej wiadomo jaka średnia wiku, głosuje za fifą, a na forum dojrzalsza część użytkowników (przynajmniej teoretycznie) za PES'em :biggrin:

Zbyt daleko idący wniosek jak mi się wydaje. :happy:

Ogólnie to mam głęboko co kto sądzi o fifie czy pesie. Istotne co mi sprawia większy fun i jest to pes. Jeden woli kolor czarny inny kolor biały..... i to jest powód coby zwać ich fanboyami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat wstecz pes zawsze był górą nad fifą, nie wiem jak jest teraz. Być może walka się wyrównała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś praktycznie nikt nie mówił o PES'ie ponieważ był krapem i fifa górowała...potem nikt nie mówił o Fifie ponieważ stała się krapem a PES górował...teraz koło się zatoczyło i znowu wszyscy mówią o Fifie...może jednak warto sobie kupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od Fify 10 gram tylko w produkcję EA. Mam wrażenie, że jest bardziej realistyczna, taktyczna etc. Wcześniej całe dnie zagrywałem się w PES'a. Od zawsze uważałem, że produkcja Konami ma lepszy tryb managerski, jednak mam nadzieje, że nowa Fifa i promowany przez nią tryb kariery w tym roku "da radę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zacząłem grać w PES, dawniej ISS dośc dawno, bo było to na pierwszym playstation, pamiętam te kwadratowe głowy Kluiverta, fajna łysinę Zidane, i godziny spędzone na nauce gry. Nie wyobrazam sobie grania w produkcję od EA, ponieważ jak dla mnie ta gra wydają się być jakaś inna, nie ma dla mnie w niej czegoś co by mnie tak przyciągneło jak PES. Mimo swoich paru niedociągnieć, braku licencji, etc daje mi ogromną frajdę w wolnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 dychy na karku i jestem niedzielnym kopaczem. Zawsze była u mnie FIFA (od PC na cpu 133Mhz przez psx, ps2 po fife 9 i 12 na ps3) ale teraz wziąłem pes i nie żałuję. Gra mi się lepiej po prostu i do fify raczej nie wracam.

Sent with Tapatalk 2 via Galaxy S3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gram w piłkę nożną na konsoli to jest to Fifa - ale tylko dlatego, że tak się po prostu złożyło (w Fifę zagrałem jako w pierwszą na konsoli i tak zostało - wersja z 2010 roku i nie ciągnie mnie do żadnej zmiany) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obie lubie pograć, jednak Fifa 13 jest dla mnie zdecydowanie lepsza. Świetna kariera, grafika, gameplay, licencje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa od 10 lat:) Bez dwóch zdań, pes jest taki.... "maślany", wszystko wydaje się rozlane i nudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES mimo ze konami czesto daje ciala, 13 jest swieta. A jak mialem okazje grac w fife to sie tylko denerwowalem, smieszny symulator :D

Wysłane z mojej Nokii 3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA jest bo był PES. Od zarania dziejów grałem w PESA zaczynając od 5, przez 6 i 7. i muszę przyznać że do dziś wolę zagrać w PESA 6 niż w najnowsze produkcję. Później grałem w Pesa 2010 i 2011. Ale jak zagrałem w 2012 to ręce mi odpadły i przesiadłem się na FIFĘ 12. Myślałem że PES 2013 znowu wórci na dawne tory ale okazało się że pojechał w pizdu hen i chyba prędko nie wróci. Dla tego obecnie na półce leży FIFA 13 . oczywiście ma swoje niedopracowania jednak jest o niebo lepsza niż Pes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA jest bo był PES. Od zarania dziejów grałem w PESA zaczynając od 5, przez 6 i 7. i muszę przyznać że do dziś wolę zagrać w PESA 6 niż w najnowsze produkcję. Później grałem w Pesa 2010 i 2011. Ale jak zagrałem w 2012 to ręce mi odpadły i przesiadłem się na FIFĘ 12. Myślałem że PES 2013 znowu wórci na dawne tory ale okazało się że pojechał w pizdu hen i chyba prędko nie wróci. Dla tego obecnie na półce leży FIFA 13 . oczywiście ma swoje niedopracowania jednak jest o niebo lepsza niż Pes.

A kolego w czym jest lepsza? W Fifie to co dzieje sie na boisku malo przypomina mecz pilkarski,,, chaos, schematy i grajkowie z wiecznym adhd. MI sie juz Fifa 12 duzo bardziej podobala niz ta nowa. W PES 13 gameplay to MIOD... WIadomo, ze Fifa ma potezna licencje i bardzo fajne tryby online, a tryby offline i gra z cpu to dno. Momentum i golden minutes tez chwaly nie przynosi. Mysle, ze jak PES mialby licencje Fify i na odwrot to male kto siegal by po gre od Kanadyjczykow. Fifolina zaczyna mocno "uderzac" w kierunku arcade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×