Skocz do zawartości
cwir

Pes Vs Fifa

PES vs FIFA  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę kupujesz w tym roku?



Rekomendowane odpowiedzi

Czy do Ciebie nadal nie dociera, ze to jest temat o pesie? Ten film bardziej przypomina fife street niz to co mozna ogladac w telewizorach. W pesie od twojego skilla zalezy jak sie bronisz i jak konstruujesz akcje a nie jakie combo z trickow ulozysz.

http://www.youtube.com/watch?v=82EYa9Bb_Bk

przecież w Fifie nie każdy piłkarz potrafi zrobić te tricki... tylko najlepsi więc w meczu nie ma wielu takich akcji... jak grasz słabszymi zespołami to nie ma tricków praktycznie w ogóle w meczu... więc nie można tak generalizować...

a filmik jako odpowiedz na mój to jakaś żenua... że co że niby w Fifie nie ma takich akcji ? hehe

No tak PES może zaskoczyć tylko jakaś głupią bramką i zabawną sytuacją... nic więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusję z Tobą z pełną premedytacją można określić jako walkę z wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusję z Tobą z pełną premedytacją można określić jako walkę z wiatrakami.

a czy walka pomiędzy fanami PESa a Fify to nie walka z wiatrakami ? ja Wam podaje konkrety jak z tym że w nowym PESie nie ma kontroli nad kierunkiem strzału i najpierw zostałem zbrechtany a po paru postach kogoś nagle oświeciło i przyznał że to prawda... więc kto tu walczy z wiatrakami ?

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanujemy Twoje odmienne poglądy miłosne, aczkolwiek temat odnośnie jedynej słusznej bezkrytycznej miłości do produkcji EA znajduje się pod innym adresem, mianowicie tutaj : http://www.ps3site.pl/forum/topic/58110-fifa-12/. Wszelkie dowody bezgranicznego odurzenia, zapewne odwzajemnione zostaną odpowiednim trikiem robionym za pomocą gałki (lub też gałek), Tak więc prosimy wyznawać swoje namietna uczucia w tym właśnie podanym temacie.

Z wyrazami szacunku.

enoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanujemy Twoje odmienne poglądy miłosne, aczkolwiek temat odnośnie jedynej słusznej bezkrytycznej miłości do produkcji EA znajduje się pod innym adresem, mianowicie tutaj : http://www.ps3site.pl/forum/topic/58110-fifa-12/. Wszelkie dowody bezgranicznego odurzenia, zapewne odwzajemnione zostaną odpowiednim trikiem robionym za pomocą gałki (lub też gałek), Tak więc prosimy wyznawać swoje namietna uczucia w tym właśnie podanym temacie.

Z wyrazami szacunku.

enoce.

z całym szacunkiem, dzięki za podpowiedz... bo nie wiedziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i szczerze mowiac... nikogo tu nie obchodzi, co Ci sie w fifie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, dzięki za podpowiedz... bo nie wiedziałem...

Cieszę się w takim razie iż, mogłem pomóc osobie błądzącej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie tak podoba ta fifa to sobie w nia graj a nie tutaj wylewasz zale jaki ten pes beznajdziejny ...

Ja jakos nie pisze w temacie jaka ta fifa jest do dupy ze pilka ledwo sie toczy i od poprzedniej malo sie rozni bo kogo to tam obchodzi ?

Caly czas probujesz cos udowodnic , pokazujesz jakis filmik ktory nota bene pokazuje ze ta twoja fifa to tylko walka na jakies denne triki i z normalna pilka nie ma nic wspolnego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym forum, ale to na każdym fani FIFA atakują PES. Co za zakompleksieni popaprańcy. Te 15 lat upokorzeń jest cały czas w ich głowach jako wielka trauma. Jednak bolało, a teraz ten ból wraca.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak Poczekajmy na wersje finalną i wtedy zobaczymy kto będzie lepszy ;) Po graniu w oba demka jak dla mnie jest sporo bugów, więc czekam na premierę i wtedy każdy z nas twierdzi co jest lepsze. I nie zapominajcie, że możecie w Fife nowej przestawić na "Starą obronę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik cwir dnia 19 September 2011 - 17:20:35 napisał

Czy ty chlopie w ogole czytasz ze zrozumieniem co ludzie pisza?? Bo mam wrazenie ze zaslepiony postanowiles czepiac sie kazdego innego zdania o fifie niz twoje. Zanim zaczniesz ludzi od fanboyow wyzywac lepiej sie zastanow kim sam jestes... Kto gosciowi kaze byc obiektywnym?? Pisze co uwaza, a ty jak dziecko sie tym unosisz.

Bo nie mogę patrzeć jak ktoś wypisuję takie bzdury... Tyle milionów sprzedanych kopii Fify co roku tydzień w tydzień w górnej części list sprzedaży i ktoś wpada i mówi że Ci wszyscy ludzie nie znają się na piłce... ja fanboyem nie jestem bo i nowy PES mi się podoba i nigdzie nie pisze że jest on niegrywalny i nierealistyczny... po prostu bardziej mi odpowiada Fifa ponieważ mam w każdym aspekcie kontrolę nad tym co zrobię z piłką... Zresztą samo zdanie " nie ważne jaki PES będzie kiepski i tak go kupię" mówi wszystko...

PS.

Co niby w Fifie jest tak odległe od realizmu ? Co sprawia że jest drętwa ? Bo mi się wydaję że skoro jest możliwość grania całkiem manualnie w każdym aspekcie, jest szybkie wznawianie z autów, są nawet rzuty sędziowskie i gra fair play, płynniejsze animacje niż w PESie to ja nie mam pojęcia gdzie tu może nie być realizmu ? nawet fizyka lotu piłki jest moim zdaniem w Fifie lepsza z tego względu że po mocnym przerzucie z rożnego na druga stronę boiska w PESie piłka zazwyczaj i tak się zatrzymuje w boisku co jest raczej nierealne bo piłka na murawie tak nie zwalnia chyba że trawa ma 10 cm wysokości... Więc proszę wytłumaczyć mi gdzie jest brak realizmu ?

Proszę o konkretne argumenty a nie lanie wody typu "tak jest i już..."

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle milionów sprzedanych kopii Fify co roku tydzień w tydzień w górnej części list sprzedaży i ktoś wpada i mówi że Ci wszyscy ludzie nie znają się na piłce...

A co to niby, "miliony" muszą mieć monopol na rację? Po drugie skąd ta pewność, że wszyscy kupujący fife, kierują się tylko i wyłącznie realizmem tej gry? Tak jak tutaj już ktoś ładnie napisał... jedz gówno, miliony much nie mogą się mylić. A o fifie i realizmie jej rozgrywki lub braku, wypowiadać się nie trzeba, bo to nie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mogę patrzeć jak ktoś wypisuję takie bzdury... Tyle milionów sprzedanych kopii Fify co roku tydzień w tydzień w górnej części list sprzedaży i ktoś wpada i mówi że Ci wszyscy ludzie nie znają się na piłce...

moze tak byc jak piszesz. czyli kupuja po prostu produkt lepiej rozreklamowany, nie koniecznie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mogę patrzeć jak ktoś wypisuję takie bzdury... Tyle milionów sprzedanych kopii Fify co roku tydzień w tydzień w górnej części list sprzedaży i ktoś wpada i mówi że Ci wszyscy ludzie nie znają się na piłce... ja fanboyem nie jestem bo i nowy PES mi się podoba i nigdzie nie pisze że jest on niegrywalny i nierealistyczny... po prostu bardziej mi odpowiada Fifa ponieważ mam w każdym aspekcie kontrolę nad tym co zrobię z piłką... Zresztą samo zdanie " nie ważne jaki PES będzie kiepski i tak go kupię" mówi wszystko...

PS.

Co niby w Fifie jest tak odległe od realizmu ? Co sprawia że jest drętwa ? Bo mi się wydaję że skoro jest możliwość grania całkiem manualnie w każdym aspekcie, jest szybkie wznawianie z autów, są nawet rzuty sędziowskie i gra fair play, płynniejsze animacje niż w PESie to ja nie mam pojęcia gdzie tu może nie być realizmu ? nawet fizyka lotu piłki jest moim zdaniem w Fifie lepsza z tego względu że po mocnym przerzucie z rożnego na druga stronę boiska w PESie piłka zazwyczaj i tak się zatrzymuje w boisku co jest raczej nierealne bo piłka na murawie tak nie zwalnia chyba że trawa ma 10 cm wysokości... Więc proszę wytłumaczyć mi gdzie jest brak realizmu ?

Proszę o konkretne argumenty a nie lanie wody typu "tak jest i już..."

Odpowiada Ci Fifa od EA, fajnie jest to gra która może się podobać, nikt nie twierdzi że nie, ale tutaj piszą ludzie którym bardziej odpowiada podejście do tematu piłki nożnej przedstawione przez Konami. W różnych aspektach i każdy ma swoje subiektywne odczucie.

Jeśli uważasz iż wykładnikiem dobrej gry są słupki sprzedaży... ok, choć dlamnie osobiście słupki w 95% przypadków to marketing i reklama... ale ok... dlaczego Fifa ma wysokie słupki? Bo to gra dla ludzi którzy podchodzą do tematu (oczywiście to moje zdanie), na zasadzie jest ładne, to jest cool, trendy, jazzy, na topie, wszędzie są reklamy to musi być fajne, i Kowalski to kupuje... Prowokacja udana tylko czy komukolwiek jest to potrzebne...

Edytowane przez enoce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to niby, "miliony" muszą mieć monopol na rację? Po drugie skąd ta pewność, że wszyscy kupujący fife, kierują się tylko i wyłącznie realizmem tej gry? Tak jak tutaj już ktoś ładnie napisał... jedz gówno, miliony much nie mogą się mylić. A o fifie i realizmie jej rozgrywki lub braku, wypowiadać się nie trzeba, bo to nie ten temat.

No i to są właśnie argumenty fanów PESa , Brawo... tylko na tą część mojej poprzedniej wypowiedzi masz coś do powiedzenia ?

oczywiście że jakaś grupa ludzi może nawet 50 % wszystkich którzy kupują Fifę, kupuje ją dla licencji bo jest lepiej rozreklamowana itp itd... ale druga część ludzi kupuje ją bo uważa za najlepszą "symulację" na rynku... Ogromna grupa ludzi kupuję PESa tylko dlatego że to jest ich ulubiona gra z czasów młodości czyli ISS czy WE... czyli po prostu z sentymentu... Zresztą kolejna sprawa to te wszystkie nagrody... najlepsza gra targów, najlepsza piłka nożna w historii itp itd na to też pewnie powiesz że EA sypie kasą... nie wspomnę o recenzjach czasopism czy portali... oni też się przecież nie znają...

To samo można powiedzieć o Battlefield 3 VS COD MW3... Skąd niby taka przewaga preorderów dla BFa ? Marketing ? chyba Activisons nie ma kiepskiego marketingu... po prostu ludzie (w większości) nie są głupi i widzą co jest lepsze...

Wolałbym jednak porozmawiać na tematy czysto gameplayowe związane z obiema grami a nie o ich sprzedaży bo to akurat najmniej istotna rzecz w mojej poprzedniej wypowiedzi... Czyli gdzie jest ten brak realizmu na którego brak rzekomo w PESie nie możemy narzekać... ?

Edytowane przez Chris de la Rosa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna grupa ludzi kupuję PESa tylko dlatego że to jest ich ulubiona gra z czasów młodości czyli ISS czy WE... czyli po prostu z sentymentu...

Czy to jest naprawdę twoje zdanie ?!!??!!??!!??!!??!!?? Masz tupet stary, że uważasz większość ludzi którzy kupują pes-a za idiotów. Uwierz mi, gram w pes-a z wieloma ludźmi i wybór tego produktu nie ma nic wspólnego z sentymentem, który nie gra. Poza tym czego wynika twoja wiedza ??? Przeprowadziłeś ankietę ????? Starasz się podyskutować jednak te starania słabo ci wychodzą. Zarzucasz coś a potem sam wrzucasz takie kretynizmy.

Jak dla mnie:

- podejście do piłki kopanej EA jak i Konami jest zupełnie inne i na inne elementy firmy te położyły nacisk dlatego ciężko te piłeczki porównywać.

- muszę się zgodzić, że gracz ma znacznie większy wpływ na to co się dzieje na boisku w fifie i to jst ok, jednak ma to przełożenie na małą atrakcyjność tego co się dzieje na boisku co powoduje monotonność i sztuczność tego co widzimy.

I tak żeby ci zobrazować porównaj ligę polską np. z ligą hiszpańską i wyłap różnicę atrakcyjności obu lig, a zrozumiesz jaka jest różnica między fifą a pes-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest naprawdę twoje zdanie ?!!??!!??!!??!!??!!?? Masz tupet stary, że uważasz większość ludzi którzy kupują pes-a za idiotów. Uwierz mi, gram w pes-a z wieloma ludźmi i wybór tego produktu nie ma nic wspólnego z sentymentem, który nie gra. Poza tym czego wynika twoja wiedza ??? Przeprowadziłeś ankietę ????? Starasz się podyskutować jednak te starania słabo ci wychodzą. Zarzucasz coś a potem sam wrzucasz takie kretynizmy.

Jak dla mnie:

- podejście do piłki kopanej EA jak i Konami jest zupełnie inne i na inne elementy firmy te położyły nacisk dlatego ciężko te piłeczki porównywać.

- muszę się zgodzić, że gracz ma znacznie większy wpływ na to co się dzieje na boisku w fifie i to jst ok, jednak ma to przełożenie na małą atrakcyjność tego co się dzieje na boisku co powoduje monotonność i sztuczność tego co widzimy.

I tak żeby ci zobrazować porównaj ligę polską np. z ligą hiszpańską i wyłap różnicę atrakcyjności obu lig, a zrozumiesz jaka jest różnica między fifą a pes-em

Czytaj ze zrozumieniem proszę... napisałem że ogromna grupa ludzi kupuję PESa z sentymentu/przyzwyczajenia a nie że większość... Bo chyba nie powiesz że PES 2008,2009,2010 ludzie kupowali bo był lepszy od Fify ? Tamte PESy to najzwyklejszy bubel...

Co do sztuczności i monotonności Fify to nie pozostaje mi nic innego jak się pośmiać... jak to że mam praktycznie nieograniczony wpływ na podania strzały dośrodkowania itp (full manual) może mieć przełożenie na monotonność i sztuczność ? to PES może być w takim razie sztuczny bo nieraz to CPU decyduję za mnie... może jest to nieprzewidywalne ale do cholery jakie irytujące jak chcesz strzelić w lewo a CPU uparcie poślę piłkę w prawo... zresztą jak się gra w sieci z żywym przeciwnikiem a nie CPU to i PES i Fifa nigdy nie będą monotonne i przewidywalne... Co innego jak gramy z CPU który np w Fifie 12 na wyższych poziomach (World Class i Legendary) jest nierealny bo jakby przewiduję każde nasze posunięcie... ale piłkę nożną zawszę kupuję by grać w sieci lub z kumplami i to jest priorytet dla mnie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obydwie gry, ale jako że z serią fifa spędziłem dużo dobrych chwil wybieram fife

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jakby zrobić ankietę wieku grających w obie gry to fife zalała by ankietę grupa 7 do 10 lat :). Bo to jest gra dla takiej grupy odbiorców.....

Właśnie to że masz w fifie większy wpływ na to co dzieje się na boisku wpływa na jej sztuczność, nienaturalność w odbiorze wizualnym. To że w określonych sytuacjach w pes cpu bierze na siebie odpowiedzialność za grę powoduje jej filmowość w odbiorze ocznym...... To oczywiście odbiór czysto subiektywny.....

Taka dygresja: w tym roku na demo Fify zrobiłem kilkadziesiąt meczy ( syn mnie zmusił :) 6 lat ). Powiem tak, nieważne jak KONAMI spierdoli pesa ( poza upodobnieniem rozgrywki do fify ) i tak wezmę pes-a bo fifa to dno....... na sam widok którego mam torsje.....

p.s.

panie Chris pan nie rozumiesz o czym ja piszę i o co mi chodzi, podejrzewam że mieścisz się pan w powyższej grupie wiekowej i dlatego podchodzę do tego ze zrozumieniem. Zrozum pan, że do peesa trzeba dorosnąć......

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a więc tak. Kiedyś grywałem tylko i wyłącznie w PESa. Pamiętam PES 1 na PSX'a, potem PES2. Miło spędzone chwile z PES 6 na PS2. FIFA dla mnie wtedy po prostu nie istniała. Wszystko się jednak niedługo potem zmieniło. FIFA poszła w wspaniałą stronę i pokonała PESA. FIFA 12 czy PES 2012 ? Oczywiście, że FIFA 12. FIFA 11 czy PES 2011? Oczywiście, że FIFA 11. Tak się cofać można spokojnie aż do FIFY 09. W szczególności to wtedy EA Sports zaczęło tworzyć przewagę nad PESem. Nie twierdzę jednak, że PES to kompletne dno, ale uważam, iż FIFA jest o wiele lepsza. Do dzieła Konami trochę mnie czasami ciągnie. Dlaczego? Ano dlatego, że jest w nim Champions League. Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą inni... Kiedyś PES był lepszy ponieważ FIFA nie do końca istniała (chodzi mi o popularność) jednak jeśli chodzi o teraźniejszość FIFA jest po prostu lepsza ! :D

Pozdro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem,że taki temat jak ten istnieje:) Swoją drogą nikt tu się dawno nie wypowiadał,więc może ja coś ,,nabazgram"

Zacznę od tego że przeczytałem kilka stron tematu i obejrzałem dwa filmiki które wkleili inni użytkownicy.Jeden to zbiór bramek zdobytych przy ogromnej pomocy zwodów z FIFY.Drugi film jakiś użytkownik wkleił z Pesa również pokazujący bramki.Wiem że to było dawno ale krótko skomentuje tylko że ta ,,odpowiedź" filmikiem z PESa to chyba jakiś żart,bo co te bramki ukazują,że zawodnik przed polem karnym lekko sobie piłkę strąci w bok zewnętrzną częścią stopy,a później strzeli bramkę?Przecież to najprostszy zwód.

Co do samych gier to powielę odpowiedzi z poprzednich stron.W Pesa grałem od pesa 07 do pesa 10.Ktoś tu napisał że w PESie go już chyba nic nie zaskoczy.Też tak sądziłem dopóki nie zacząłem strzelać ,,cudownych" bramek w pesie 10.Zresztą co ja będę dużo mówił,filmik niżej pokazuje to co mam na myśli

Co do fify to uważam że od części 11 jest od Pesa sporo lepsza.Po prostu jest bardziej grywalna,ładniejsza graficznie,bardziej realistyczna.Daje mi więcej funu.Ten kto też wybierał między fifą 12 a pesem 12 i zakupił fifę,i jest zadowolony,wie o czym mówię.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... nie wiem dlaczego ,ale wcisnąłem Fifę:D. Po prostu ,ma ładniejszą grafikę ,lepszy system sterowania itp. Chociaż w gruncie rzeczy. Grałem prawie we wszystkie części PESA(od 6 włącznie) To i tak mi się nie wiem dlaczego ,ale podobała Fifa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie PES - za co ? za całokształt !

Edytowane przez chwedo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×