Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

ps3 do tv obraz po hdmi a dzwiek optykiem do ampli pod bd, w opcjach ampli nic nigdy nie grzebałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że dźwięk optykiem do ampli "pod BD". Co przy tym wejściu optycznym w ampie pisze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś mega lipa wynikła :o U mnie w miejscu Twojego BD in jest TV in... Zauważyłem też, że nie masz złącza na mikrofon optymalizujący, więc nie wiem co jest grane... :/ Zaraz zaraz... zgadzałoby się ! ta fotka jest od innego modelu. Ale jeśli dam hdmi z ps3 do tv a potem optykiem w to miejsce to będzie grało... a jak ustawiasz ampa wtedy żeby grało ? Jaki tryb ? TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje w bd i wtedy na pilocie bd i idzie dźwięk oczywiście po ustawieniu w konsoli, jeśli Ty masz napis tv to dasz tv na pilocie i też będzie

już z 10 browarów mi zalegasz hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod TV IN i samo działa faktycznie ale niestety "DOLBY DIGITAL 3/2.1". Chyba wiem co może być winowajcą... on musi dźwięk łapać przez hdmi i dlatego nie ma dts'a. Musiałbym podłączyć ps3 do tv i dźwięk puścić do ampa optykiem jak Ty. Tylko dlaczego nie może być ps3 do ampa przez hdmi, i amp do tv. Obraz wędruje poprzez amplituner. Tutaj jest błąd chyba. Tylko dlaczego tak nie może być ? To po jakią chole.rę są te wejścia hdmi w amplitunerze ?! Próbowałeś może tak połączyć jak ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem-jestem zdania, że dźwięk osobno i obraz osobno tak działa wszystko jak należy bez problemowo dts, dd itp.

mam ten mikrofon to kalibracji ale nie pamiętam gdzie to się u mnie w ampli wtyka nie przeprowadzałem tego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli te wejścia hdmi w ampli to po dupę wiatru są w takim razie... Wygodne to i jest, ale niepraktyczne :/ I miałem rację z tym co wcześniej pisałem - on pobierał dźwięk przez hdmi. Podłączę to tak: ps3 do TV, dźwięk optykiem do ampli BD do TV, dźwięk coaxialem do ampli (bo ten sam sajgon się dzieje przy BD, że nie ma dts) Ampli też podłączę do tv, bo i tak mam jeden krótki kabel hdmi i podłączę do niego dekoder. Standardowym domownikom będzie łatwiej :) Jutro prawdopodobnie będę miał kabel coaxial, więc podejmę próbę podmiany kabelków - nie jest to u mnie takie łatwe, listwa pod ścianą... Tak więc do jutra i wielkie dzięki za zainteresowanie !!! Niech Ci browarek spadnie z nieba ^^

TEORIA SIĘ SPRAWDZIŁA !!! :D:d:d:d:d:d:d:d:d Chłopie Ty masz łeb !!! :D (miałem boczne wejście hdmi, nie musiałem zdejmować tv) Podłączyłem, pominąłem ampa. Optyka wsadziłem mu w TV IN i JEST ! :D DTS 3/2.1 się pali, to dobrze nie ? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 3 przednie 2 tył + sub brawo

czyli po prostu 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ps3 podpięte hdmi do str-ks1300 a od niego hdmi do tv (zresztą też $ony). Wciskam na pilocie od amplituner bd (bo tam mam wpięte hdmi od ps3) i mam dts, dd, linear pcm. Nie wiem co Wy tam tworzycie, osobno obraz osobno dźwięk.

Już tak na marginesie, jak się ma trochę sprzętu to warto zainwestować w jakiś pilot uniwersalny od logitecha. Ja mam akurat Harmony 555. Tańszy ale wadą taka, że nie obsługuję ps3 jako jego pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sciagnalem gre na ps3 z komputera i nie wiem jak mam wrzucic gre na ps3 bo ostatnio Probowalem robilem tak podlaczylem predrajwa na komputer skopiowalem gre na predrajwa pozniej ja odlaczylem potem podlaczylem na ps3 i bylo pusto na predrajwa PROSZE O POMOC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wciskasz trójką na ikonkę pendrive i dajesz "pokaż wszystko"

Po drugie, jak ściągnąłeś grę na pc dla ps3, pirat?.

Po trzecie nie ten dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy, sory za brak fachowego języka.

No więc, tak:

Po podłączeniu PS3 do AMPLITUNERA DENON AVR-1713, "co" około 30 sekund, wyłącza się ekran na czarny i pojawia się komunikat:

"ODEBRANO NIE KOMPATYBILNY SYGNAŁ VIDEO, SPRAWDŹ USTAWIENIA URZĄDZENIA WYJŚCIOWEGO"

co ważne dźwięk jest cały czas.

Przy połączeniu bezpośrednim z TV wszystko jest OK.

Gdzie leży PROBLEM, POMOCY !!!

*** proszę nie piszcie że to problem w ustawieniach, czy coś takiego bo wiem że mam PROBLEM :) tylko nie wiem jak go rozwiązać.

Jestem laikiem w tym temacie i proszę Was, fachowców o szczegółową POMOC !!! BARDZO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Reset ustawień ps3, odpalasz ps3 z przycisku i trzymasz aż piknie. Później ustawiasz obraz i dźwięk.

2. Zmiana z Denonie wejścia. Może "gryzie się".

3. Zmiana kabla na próbę.

Ja mam u siebie podpiętą ps3 przez amplituner i zawsze ale tylko raz na każde odpalenie ps3, w dowolnym i tylko sobie znanym czasie zniknie mi obraz, dźwięk na 2-3s. Później wszystko gra i już nie zanika. Problem od 4 lat i nie rozwiązany. Chociaż nigdy nie zmieniłem kabla bo jakoś nie mam okazji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło :/ ale mogłem źle wykonać reset w punkcie pierwszym.

Wyłączyłem PS, a podczas włączania trzymałem około 3sekund do piknięcia, później mnie zapytał o wyjście HDMI zgodziłem się i o roździelczość.

Ustawienia jakieś tam pozmieniał, ale nie został sformatowany do stanu fabrycznego, czy da się to zrobić?

Jeśli chodzi o punkt 2 i 3 wszystkie próbowałem i nic :(((

Dzięki za podpowiedź, ale to nie to, chyba że jakieś inny twardy reset.

POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten napis co 30s to występuję także podczas menu czy tylko podczas grania a może jakiejś innej wykonywanej czynności. Widziałem, że masz wejście optyczne. Można zastosować takie podłączenie. Ps3 przez hdmi do tv a ps3 z amplitunerem przez wyjście optyczne i nim puścić tylko dźwięk.

Ha, nawet jest cały temat z tym typem amplitunera. Może znajdziesz tutaj rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przeczytałem temat i nic tu nie ma :( na mój temtat, bo ten problem jest specyficzny.

U mnie mruga cały czas, nie ważne czy coś oglądam czy korzystam z menu i tak co 30 sekund znika i dźwięk pozostaje.

Spróbuję zastosować Twoją radę:

"PS3 przez hdmi do tv..."

i dam znać, brzmi racjonalnie, ale szczerze to nie wiedziałem że tak się da :)

pzdr

Wiesz może jak ustawić w opcjach PS3, żeby dźwięk wysyłał, tędy, a obraz tędy :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już po restarcie ustawień obrazu powinno się samo ustawić a jak nie to wchodzisz w dźwięk i wybierasz czym ma wychodzić. Osobiście nie lubię takiego rozwiązania ale przynajmniej na razie powinno Ci pomóc. Będziesz miał obraz hd i dźwięk 5.1. Jeszcze trzeba będzie z tego co pamiętam przestawić w opcjach z PCM na Bitstrean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce podłączyć zmacniacz do konsoli PS3

Konsola slim

zmacniacz sdp-e300 sony

próbowałem podłączyć przez AV Multi Out lecz żadnego przekazu dźwięku nie było przez zmacniacz, zmacniacz ma same wejścia analogowe

co mam zrobić żeby działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz a nie zmaczniacz...

Zakładam, że RCA (Cinche) z konsoli, podłączyłeś prawidłowo do wzmacniacza...

Więc wypadałoby jeszcze zmienić w ustawieniach dźwięku (w konsoli), aby przekaz ;) dźwięku był realizowany poprzez wyjścię AV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi poleci amplitudery lub zmacniacze do ps3 ?

mogą być na 2.1 lub 5.1

i co muszę mieć żeby podłączyć żeby spółgrało z telewizorem i ps3 ?

telewizor LG 42LV3550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amplitudery lub zmacniacze

Nie mogłem się powstrzymać??? :rofl: O matko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, drobny błąd, myślicie że wam się nie zdarzają większe a jednak może być inaczej ;P

Amplituder do 300-400 zł, może być z każdej firmy. Więc czekam na propozycje, a przy okazji macie kawał

Bóg stworzył góry, lasy, kamienie, kwiaty, po stworzeniu mężczyzy mówi:

-jakiś ty piękny, ładny, prześliczny i tak słodzi mu dalej.

Następnie stworzył z mężczyzny kobiete i mówi:

-ty co najwyżej będziesz się malować.

Edytowane przez Laber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×