Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

kolega tez nie ma racji chwalac podlaczenie dzwieku kablem hdmi i piszac ze glosniki 5.0 (lub 5.1) do dzwieku hd wystarcza. dzwiek 5.1 mozna kablem optycznym uzyskac. dzwiek 7.1 to dopiero hd, ale fakt tylko po hdmi go uzyskamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ok dzieki za porady pozdr temat do zamkniecia

Edytowane przez wary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega tez nie ma racji chwalac podlaczenie dzwieku kablem hdmi i piszac ze glosniki 5.0 (lub 5.1) do dzwieku hd wystarcza. dzwiek 5.1 mozna kablem optycznym uzyskac. dzwiek 7.1 to dopiero hd, ale fakt tylko po hdmi go uzyskamy

mylisz sie ze sie myle - dzwiek HD to nie liczba kanalow a jakosc probkowania i format. powyzej podawalem wariant minimum do uzyskania dzwieku przetrzennego HD - nawet jesli bedzie tylko 5.0 to i tak bedzie dzwiekiem HD. takze nieprawda jest co piszesz, ze dopiero 7.1 to HD. bzdura.

dzwieki 5.1 oczywiscie uzyskasz po optyku, tylko to nie bedzie dzwiek HD. optyk nie jest w stanie przeslac takiej ilosci danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyslilem sie ze optykiem ale tu jest dziwne wyjscie wszystkie kable w necie maja dwie takie same koncowki do wejscia i dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w nim nic dziwnego nie widzę, wejście optyczne jest zawsze zaślepione, PS3 ma zaślepkę automatyczną - klapeczkę, a tu masz wsadzaną, wyciągasz i masz wejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to juz wszystko rozumiem:) dziekuje troche sie slabo znam na tym dlatego pytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocko - kolejny temat dotyczący tego samego, a mogłeś przecież zapytać w temacie dedykowanym do tych rozmów albo chociaż w pierwszym założonym przez Ciebie ...

Co do głośników - jeżeli 5 kolumn kosztuje 350zł to nie spodziewaj się rewelacji ...

Amplituner jest ok - jednak szukałbym czegoś co ma więcej gniazd in

Zadaj pytanie jednak w dedykowanym wskazanym przez kakaroto linku a chętniej Ci ludzie udzielą pomocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voice kraft... radziłbym omijać tą firmę szerokim łukiem:)zreszta 350zł za 5.1? logitechy z-5500 kosztują 1300zł a są to głośniki z niskiej półki (chociaż grają ponoć bardzo fajnie - ale tylko według nie-audiofilów bo takim to głośniki za 10tyś zł nie wystarczą:P)

ja radziłbym kupić własnie te logitechy bo mamy od razu kompletny sprzęt grający... z ampli i głośnikami będzie troche zabawy bo jednak znaleźć fajnie grające głośniki w przystepnej cenie to bardzo trudne zadanie... 2000zł to chyba minimunimum jeśli chodzi o ampli + 5.1....

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa caligatora

Osobiście za sam Amplituren i Subwoofer ONKYO zapłaciłem 2100 - na głośniki narazie nie starczyło <_< więc "jadę" na Panasonicach od starego kina domowego. Póki co dają radę ...

Co do apmlitunera to można szukać taniej okazji - jednak sugerować się modelem i producentem.

Jeżeli planujesz oglądać filmy BR to polecam coś z DTS HD - polecam też przejść się do sklepu z Audio i pogadać z fachowcem - goście są oblatani w temacie i zazwyczaj to pasjonaci - niekoniecznie będą chcieli zedrzeć Cię z forsy ...

Mnie odradziło wiele osób sprzęt SONY i na rzecz ONKYO - choć model który planowałem zakupić z soniacza był droższy i pewnie zarobili by więcej $ ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad tymi logitechami ale ostatnio dostalem dvd z wejsciem hdmi i do wydania mialem tylko 700zl i w przyszlym czasie kasy miec nie bede poniewaz prawko+samochod troche kosztuje. To stwierdzilem ze podlacze ampli optykiem do konsoli kablem hdmi do tv dvd dvd to aplitunera i z nim glosniki i zeby dzwiek z dvd/ps3/tv lecial non stop z kolumn a nie z tv i nie wiem czy to sie sprawdzi w sumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przed chwilą podlączylem ps3 kablem optycznym do ps3 w ustawieniach konsoli zmienilem zeby dzwiek z kabla hdmi przeszedl na dziwek kablem optycznym zaznaczylem dts 5.1 itp podłączylem glosniki do amplitunera(amplituner, glosniki, kabel sprawdzone na bank chodzą) i tu rodzi sie pytanie jak ustawic amplituner by byl dziwek. Jaki format puszczania muzyki ustawic w nim gdyz pamietam ze kiedys aux cos tam laczyl wieze z tv to myslalem ze tu tez bedzie dobrze ale nie moge tego wogole ustwaic mam na nimprzyciski typu dvd/tape/tuner itp naciskam tez nic moze ktos zna powod tego?

A o to amplituner sony_str_de445 moze ma ktos taki i wie co zrobic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przed chwilą podlączylem ps3 kablem optycznym do ps3 ...

Podłącz Ps3 pod Ampli to już jeden problem rozwiąże ;)

Umieszaj zapytania w odpowiednich działach np w >>> http://www.ps3site.pl/forum/topic/1828-glosniki-sluchawki-i-audio/

Przeczytaj instrukcję od Amplitunera - też jestem świeżo po zakupie Ampli (Onkyo 577) i uwierz podpięcie kabli to za mało - jeszcze w ustawieniach musisz wybrać z jakiego wejścia ma być sygnał pobierany itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac instrukcje pewnie bym jakos doszedl do tego co i jak, ale jej nie mam;/ dlatego sie pytam o jakie tu ustawienia chodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie zadzialalo i jeszcze wieksze dzieki za instrukcje ide szalec z podlaczaniem tv pod glosniki itp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie , ktory w ponizej wymienionych amplitunerow jest najlepszy :

KENWOOD KRF-V4550D

Panasonic SA-HE75

SONY STR-DE475

SONY STR- DE445

uzywany by byl do ps3 , pc i zestawu glosnikow 5.1  .

Dzieki za pomoc pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale ostatnio sam szukałem AMPLI,

Myślałem o Panasonicach ale nic nie mogłem ustrzelić w sensownej cenie, potem wybór padł na SONY ale nawet w sklepie SONY mi odradzili ... :(

Ostatecznie nabyłem ONKYO 577 - ma DTS HD do BluRaya ale i tak nie słyszę różnicy między DTS HD a zwykłym DTS :) jedynce co mnie do niego przekonało to aktywny switch HDMI przez który przepuściłem wszystkie urządzenia (Ps3, sat dekoder i DVD) i nie muszę motać się z kablami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też obejrzeć się za amplitunerami DENON oraz Harmon Kardon. Dobry sprzęt dla tych co lubią sobie dobrze posłuchać :) Sam mam Denona i jestem zadowolony. Ampli ze stajni Denona ma miękką barwę głosu i jest dobry do mieszkań, zaś Harmon Kardana ma zdeka twardszy :) Tu już ingeruje twój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli  Harmon i Kardon to nie sa jakies byle jakie firmy ? bo przyznam sie ze pierwszy raz o nich slysze  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×