Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie szmelc. Sprzęcik dobry, choć wg mnie trochę dokłada się za wygląd (w porównaniu do takich Denonów to HKi są śliczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli  Harmon i Kardon to nie sa jakies byle jakie firmy ? bo przyznam sie ze pierwszy raz o nich slysze  

stary jak szukasz amplitunera to unikaj firm które wymieniłeś. W tym sprzęcie to onkyo, denon, harman/kardon, pioneer, yamaha, marantz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ktory lepszy : PIONEER .VSX-D714 czy YAMAHA HTR-5630 . pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ktory lepszy : PIONEER .VSX-D714 czy YAMAHA HTR-5630 . pzdr

Oba podobne - pioneer ma component (HD) kwestia gustu - wybrałbym yamahę - ale tak jakoś bez przekonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiada ktos moze instrukcje obsługi PL do ONKYO TX-DS494 z gory dzieki i pzdr 

Siema teraz z takim pytaniem posiadam subwoofer Teufel Concept E i kupilem amplituner ONKYO DOLBY TX-DS494 zastanawiam sie czy subfoofer podlaczyc razem z glosnikami  pod wejscie multi chanel w ampli czy glosniki osobno i osobno suba ?? A tak przy okazji to do tego ampli chce podlaczyc ps3 , PC , i dekoder tv ,mam swoja koncepcje ale moze ktos z was bedzie wiedzial cos czego ja nie wiem  jak podlaczyc zeby bylo na 100 % , ps3 na pewno woptyka  a reszte ??

 post-9520-12714391800026_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suba podłączasz do Subwoofer pre out. Tamte gniazda multichannel to bezpośrednia WEJŚCIA sygnału zdekodowanego z zewnętrznego dekodera.

A co do podłączenia, to PS3 po optyku, Dekoder dałbym po coaxialu (jeśli ma takowe wyjście - też przesyła 5.1 tak jak optyk), a jeśli nie ma to po prostu stereo chinchami pod gniazdo DVD/VIDEO1/VIDEO2 a PC podłączyłbym (jeśli masz kartę 5.1) do właśnie tych gniazd MultiChannel - zazwyczaj od kompa idą wtedy 3 kable minijack - można je bez problemu podłączyć z pomocą przejściówki do tego ampa. jeden kabel przesyła sygnał na centralny i sub (czarne gniazdo w kartach bodajże), jeden na przednie (zielony) i na tylne (pomarańczowy). A jeśli karty 5.1 nie masz to tak samo jak dekoder po stereo. Czasem się też zdarza, że karta dźwiękowa ma wyjście COAXIAL (pojedynczy pomarańczowy chinch) wtedy jednym kablem idzie 5.1

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suba podłączasz do Subwoofer pre out. Tamte gniazda multichannel to bezpośrednia WEJŚCIA sygnału zdekodowanego z zewnętrznego dekodera.

A co do podłączenia, to PS3 po optyku, Dekoder dałbym po coaxialu (jeśli ma takowe wyjście - też przesyła 5.1 tak jak optyk), a jeśli nie ma to po prostu stereo chinchami pod gniazdo DVD/VIDEO1/VIDEO2 a PC podłączyłbym (jeśli masz kartę 5.1) do właśnie tych gniazd MultiChannel - zazwyczaj od kompa idą wtedy 3 kable minijack - można je bez problemu podłączyć z pomocą przejściówki do tego ampa. jeden kabel przesyła sygnał na centralny i sub (czarne gniazdo w kartach bodajże), jeden na przednie (zielony) i na tylne (pomarańczowy). A jeśli karty 5.1 nie masz to tak samo jak dekoder po stereo. Czasem się też zdarza, że karta dźwiękowa ma wyjście COAXIAL (pojedynczy pomarańczowy chinch) wtedy jednym kablem idzie 5.1

Dzieki kolego , no to pc zostal by tak jak teraz mam tylko ze zamiast do suba byl by podlaczony do apli za pomoca tych 3 kabli chinch to jack. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam podłączone jak w temacie (ps3 i pioneer vsx-519 przez hdmi). Wszystko działa ok, mam tylko jedno pytanie. Mianowicie mam ustawione na konsoli wyjście audio na PCM 5.1. Jak włączam film z dvd to słychać taki niezbyt głośny trzask z głośników i dalej jest ok. Dzieje się tak tylko z dvd i tylko po hdmi/PCM. Dla optyka lub hdmi dd/dts trzasku niema. Pytanie, czy to jest normalne, czy może kwestia jakiś ustawień/firmwere (obecnie stary 2.60) itd. Problem niby żaden ale trochę denerwuje wink.gif

Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukalem wszedzie ale nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem!

Kupilem PS3 i chcialem ja podlaczyc pod amplituner kina domowego onkyo poprzez hdmi,wszystko jest podlaczone jak nalezy i jest obraz i jest napisane ze wykryto lacze hdmi czy polaczyc tak lub nie klikam tak i obraz robi sie niebieski i juz sie nie zmienia!!!!!!!!!

pomozcie czy cos robie nie tak?

dziekuje za jakie kolwiek rad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko, w jaki sposób najlepiej podłączyć PS3 do tego amplitunera?

Dodam, że nie mam niestety procesora surround i nie wiem czy gdzieś jeszcze jakiś dostać można.

Amplituner Technics SA-AX7

http://homecinema.in....com/saax7.html

Pozdrawiam B)

Z tego co widzę ten amp nie posiada wejścia optycznego i potrzebuje do Dolby Didital procesora tak jak pisałeś, ale widzę też, że obsługuje dolby Pro-Logic surround, podłącz PS3 za pomocą kabla MULTI AV z zestawu (oczywiście tylko dźwięk L+R), podłącz go pod jakiś AUX w ampie tak jak np CD. W ten sposób powinieneś uzyskać dobrej jakości stereo + przy odpowiednim ustawianiu dekodera w ampie, powyżej wymieniony Dolby Pro Logic na wszystkich kanałach.

Witam

szukalem wszedzie ale nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem!

Kupilem PS3 i chcialem ja podlaczyc pod amplituner kina domowego onkyo poprzez hdmi,wszystko jest podlaczone jak nalezy i jest obraz i jest napisane ze wykryto lacze hdmi czy polaczyc tak lub nie klikam tak i obraz robi sie niebieski i juz sie nie zmienia!!!!!!!!!

pomozcie czy cos robie nie tak?

dziekuje za jakie kolwiek rad

To zapytanie otrzymujesz z poziomu Amplitunera (jeśli tak podaj model), TV czy PS3?

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten amp nie posiada wejścia optycznego i potrzebuje do Dolby Didital procesora tak jak pisałeś, ale widzę też, że obsługuje dolby Pro-Logic surround, podłącz PS3 za pomocą kabla MULTI AV z zestawu (oczywiście tylko dźwięk L+R), podłącz go pod jakiś AUX w ampie tak jak np CD. W ten sposób powinieneś uzyskać dobrej jakości stereo + przy odpowiednim ustawianiu dekodera w ampie, powyżej wymieniony Dolby Pro Logic na wszystkich kanałach.

To zapytanie otrzymujesz z poziomu Amplitunera (jeśli tak podaj model), TV czy PS3?

Witam mam dokładnie taki sam problem jak adi0409 też po wyborze wyjscia przez hdmi pojawia niebieski ekran i nic , opis sprzę tu : PS3 40gb, ampli onkyo ht-r960 ( 7.1 thx itp )

macie jakieś rozwiązanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amplituner firmy denon, ma tylko wejscie dźwięku na czincze. Jak mogę podłączyć ps3 do niego ? Jakie kable są potrzebne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny bedzie tobie tylko kabel, ktory dostales do konsoli czyli chinche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps3 podłącza się do ampli za pomocą optycznego kabla, optic jest w stanie przesłać dźwięk w 5.1 i do gier więcej nie trzeba.. Dlaczego? ponieważ nie ma gier w 7.1 ( no może ze 2 ale nie wiem dokładnie ) Jak chcesz oglądać filmy na BR i masz zestaw głośników 7.1 a nie 5.1 to wtedy oczywiście, hdmi do ampli i z ampli hdmi do tv.. tylko że amplitunery, szczególnie te słabsze lubią mieć tzw. przelotówki.. czyli tak jak ja to rozumiem, np. wejście optyczne jest obsługiwane przez procesory dźwięku i w ogóle na wypasie a już wejście i wyjście hdmi jest biedne, byle jaki procesor dźwięku czy tam obrazu do tego wejścia/wyjścia w amplitunerze jest podpięty i pewnie stwarza to problemy.

Tak więc, hdmi z konsoli do tv i kabel optyczny z konsoli do amplitunera to najlepszy wybór przy zestawie 5.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam nietypowy problem, po podpięciu mojej konsoli kablem optycznym(światłowód) do ampitunera dźwięk jest w xmb lecz kiedy załączam jakąkolwiek gre dźwięku nie ma... Pod HDMI wszystko działa ok tylko mój amplituner nie ma wejścia HDMI a głośniki projektora to nie jest to czego oczekuje... Normalnie w ustawieniach dźwięku ustawiam kabel optyczny i zaznaczam wszystkie opcje, próbowałem też różnych kombinacji ale nic nie pomaga. Może ktoś z was ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli w menu konsoli masz dźwięki to pewnie jest tak jak sądzi kakaroto-songo : brak odpowiednich dekoderów, jesli tylko dts to upewnij się i włóż grę tylko w DD lub ustaw w opcjach samej gry stereo lub DD, a nie dts i zobacz co się będzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam amplituner Onkyo TX-SR608 oraz konsolę PlayStation 3. Konsola jest podłączona do amplitunera kablem HDMI a amplituner kablem HDMI z TV (pozostałe urządzenia o których wspomne poniżej również są tak samo podłączone). Problem jest następujący w momencie włączenia filmu na wyświetlaczu amplitunera wyświetla się dźwięk MultiCH PCM zamiast np: Dolby Digital czy DTS. Kompletnie nie mogę znaleźć rozwiązania jak poradzić sobie z tym problemem. Dodam również, że posiada napęd Blu-Ray Sony BDP-S308 i również jest taki sam problem. Dodatkowo posiadam odtwarzacz Onkyo, Manta czy Grundig i tam takiego problemu nie ma, wkładam płytę i na wyświetlaczu pojawia się np: DTS czy Dolby Digital.

Czy taki problem występuje tylko z urządzeniami Sony? Jeżeli jest jakieś rozwiązanie żeby konsola lub napęd Blu-Ray odtwarzał dźwięki tak jak inne wymienione urządzenia to proszę o radę. Dodam też że ten sam problem jest z grami na PS3 zamiast dźwięków DTS czy Dolby Digital pojawia się MultiCH PCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam amplituner Onkyo TX-SR608 oraz konsolę PlayStation 3. Konsola jest podłączona do amplitunera kablem HDMI a amplituner kablem HDMI z TV (pozostałe urządzenia o których wspomne poniżej również są tak samo podłączone). Problem jest następujący w momencie włączenia filmu na wyświetlaczu amplitunera wyświetla się dźwięk MultiCH PCM zamiast np: Dolby Digital czy DTS. Kompletnie nie mogę znaleźć rozwiązania jak poradzić sobie z tym problemem. Dodam również, że posiada napęd Blu-Ray Sony BDP-S308 i również jest taki sam problem. Dodatkowo posiadam odtwarzacz Onkyo, Manta czy Grundig i tam takiego problemu nie ma, wkładam płytę i na wyświetlaczu pojawia się np: DTS czy Dolby Digital.

Czy taki problem występuje tylko z urządzeniami Sony? Jeżeli jest jakieś rozwiązanie żeby konsola lub napęd Blu-Ray odtwarzał dźwięki tak jak inne wymienione urządzenia to proszę o radę. Dodam też że ten sam problem jest z grami na PS3 zamiast dźwięków DTS czy Dolby Digital pojawia się MultiCH PCM.

Prawdopodobnie konsola sama dekoduje dźwięk (softwarowo). Chyba obecnie poktórymś tam update firmware PS3 można ustawić czy ma sama dekodować dźwięki czy przesyłać zakodowany do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaras w konsoli i napędzie blu w opcjach dekodowania dźwięku z mień z lpcm na bistream i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaras w konsoli i napędzie blu w opcjach dekodowania dźwięku z mień z lpcm na bistream i będzie ok.

Jeśli chodzi o PS3 musi być to SLIM, DTS HD i DD HD MA, PS3 FAT po BItstreamie tych trybów nie wypuści. Jeśli masz FATa to też nie masz się czym przejmować, w jakości dźwięku nie ma żadnej różnicy, chodzi tylko o lampkę na ampie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z informacji jakie zdobyłem - poprawcie mnie - warunkiem cieszenia się dźwiękiem najwyższej jakości jaką oferuje ps3 (przy 5.1)jest podłączenie go do apmlitunera który posiada:

możliwość dekodowania dd5.1, dts, posiada złącze optyczne lub hdmi

Kierując się tymi zaleceniami wybrać chciałbym sony str-dh510 (posiadam już głośniki creative p5800).

Jak oceniacie tą konfigurację?

z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×