Skocz do zawartości
Radoi_PL

Medal Of Honor

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś nieco dokładniej przedstawić wrażenia z gry w bete MoHa? Mimo tego, że to beta multi to nurtuje mnie jedna rzecz a mianowicie czy ta gra chociaż w małym stopniu ma coś wspólnego ze starym dobrym MoH: Allied Assault? Gdzieś czytałem, że starzy fani serii poczują się w nowym Medal Of Honor jak w domu ale po obejrzeniu paru filmików prezentujących gameplay mam mieszane uczucia :|

Edytowane przez EvilGucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pogralem na PS3 w bete i oto kilka moich refleksji ...

Gierka to zdecydowanie mieszanka BC2 + MW, i wiecej tu BC2 pod wzgledem mechaniki rozgrywki oraz stylistyke leaderboardsow i unlockow a wiecej MW jesli chodzi o mapy (o tym za chwilke), tempo rozgrywki i killstreaki (o ktorych troszke pozniej), wreszcie jest gra gdzie mapki sa w miare przemyslane i co najwazniejsze zbalansowane, jedna jest mala i zurbanizowana druga duza i ma charakter bardziej otwarty oraz jest na niej 1 pojazd (ktory latwo zniszczyc) - pod tym wzgledem na prawde +, oby reszta map byla na podobnym poziomie, jesli o mapach juz mowa to pora teraz na respy ... I tutaj znowu nasuwa mi sie na mysl tekst typu "BC2 + MW = MoH" dlaczego ? Bo mamy 2 mozliwosci zrespawnowania sie, 1 to u siebie na tylach linii frontu w bezpiecznym miejscu (BC2), a druga to typowy random gdzies tuz przed linia wroga w ferworze walki (MW2) - swietnie przemyslane, teraz nikt nie powinien narzekac ze ktos respi sie za wrogiem lub on sie respi tuz przed wrogiem plecami - moze po prostu wybrac opcje bezpiecznego respa - super kombinacja.

Przejdzmy do strzelania i ogolnie ekwipunku, w becie jest tylko kilka rodzajow broni, i sprawuja sie swietnie, kazda jest ladnie odwzorowana i kazda mozna customizowac (red dot / tlumik / extra magazynek itp - nie ma tu zadnych kamuflazy broni a la MW1/2), kazda ma jakies tam swoje statystyki i kazda ma inny dzwiek strzalu, niestety jest jedna powazna wada, praktycznie nie czuc tych broni, strzela sie tu trzymajac R1 i spokojnie sie tym sposobem zabija (czyli tak samo jak w MW2/BC2 - po prostu kalka, zadnej rewolucji nie ma w tym temacie), niestety nie oplaca sie totalnie uzywac snajperki, nie dosc ze nie ma w klasie Sniper lunety do dragunova / m21 to w dodatku kiedy juz red dotem kogos zauwazysz i idealnie w niego nacelujesz, strzelisz ch** wie gdzie jesli target jest daleko (krotko mowiac, cos tu nie gra) a kiedy zmienisz bron na pistolet nie ruszajac galka, zaczniesz go trafiac - smiech. Sa tez oczywiscie "gadzety" (o ile do owych zalicza sie BAZOOKA ;) ), snajper ma C4, black-op ma wyrzutnie rakiet a assault ma granatnik - proste i przyjemne, co tez cieszy, to to, ze gra nie ma zadnych perkow wiec zabawa jest zbalansowana. Wspomnialem wczesniej o killstreakach, wiec i o nich napisze, ja na razie napotkalem sie na 6 typow killstreakow i zaden nie jest przesadzony, kazdy zrzut rakiet/mortara oznacza sie lornetka a nie na mapce, wiec zabicie powyzej 2-3 osob to rzecz bardzo rzadka, bardzo, wiec nie martwcie sie ze sa, bo sa i stanowia tylko malutka pomoc, sa 3 rodzaje zrzutow ofensywnych (rakietki) oraz 3 rodzaje ktore wspomagaja caly team, cos a la CoD'owskie UAV (w okol ciebie kreci sie sonar i zaznacza wrogow - tylko kolo ciebie), zrzut amunicji (dla calego teamu - automatycznie po uzyciu dostajesz ammo) oraz nie wiem co, bo killstreak ostatni zrobilem raz i uzylem bombardowania :P. Co najbardziej koli w oczka niestety, to brak (ogolny lub chwilowy ?) penetracji pociskow o ktorej tak sie chwalili.

Beta jak beta ma zgrzyty, i to powazne, napisze tak w skrocie bo to w koncu beta i mozliwe ze wszystko zostanie naprawione, gra ssie szczegolnie pod katem techniczym, zdarzaja sie czasem sytuacje ze blokujesz sie o niewidzialne sciany kiedy probujesz wskoczyc np na schody lub przesprintowac szybko ulice na ktorej bedziesz sie czuc jak siedzaca kaczka (a tu zonk, biegniesz biegniesz i jeb, blokujesz sie o niewidzialny kant auta np), albo zdarza sie nawet spac pod mape zeskakujac z budynku (suicide) a grafika, to jest po prostu tak zeby byla chyba aby nie grac szkicami (przypomina strasznie grafike z closed bety BC2 [ta tylko na ps3]), jest slaba do bolu, tekstury to pily do drewna i ogolnie cale srodowisko odpycha jesli patrzec na nie ogolnie - ale jak mowie, to beta wiec czytajac ten ostatni akapit, pamietajcie o tym :)

Male uaktualnienie...

Po odblokowaniu snajperki pelnoprawnej z luneta, mozna z czystym sumieniem wykreslic moja wczesniejsza negatywna opinie, teraz snajperka to snajperka, czuc ja, jest precyzyjna i zabojcza :), warto tez wspomniec o tym ze dodali opcje trzymania L3 aby wstrzymac oddech (nawiazanie do MW).

Oraz napisze cos o granatach i wyrzutni rakiet, niestety, granaty obecnie sa bezuzyteczne, szybko wybuchaja (w 50% potrafia w powietrzu pierdzielnac jesli rzucisz na sredni dystans) oraz maja male pole razenia - duzo ludzi sie na to skarzy wiec mysle ze to poprawia, podobnie w przypadku wyrzutni rakiet, maja male zastosowanie w przypadku strzalu kolo czlowieka (ale to moze i dobrze) i jedyne do czego sie nadaja to do niszczenia pojazdow(ktorych w grze raczej nie bedzie za duzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi o to ze ja juz BF-a mam :)

I właśnie chciałem kupić jakąś drugą strzelankę na poziomie do kompletu coby się w lato nie nudzić :P

Wychodzi na to że latem będziesz się nudził bo premiera jest 12.10.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyliście czy może to totalny przypadek ale MoH zwiesza mi tylko konsole na Kabul City Ruins.

Grałem teraz chyba godzine tylko na helmand valley i nie zaliczyłem zwiechy ani razu.

Może ktoś to potwierdzić?

@Down - Niestety, aczkolwiek w becie bc2 na ponad 40h gry zaliczylem 3 zwiechy, a tutaj rzeczywiście coś nie tak.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyliście czy może to totalny przypadek ale MoH zwiesza mi tylko konsole na Kabul City Ruins.

Grałem teraz chyba godzine tylko na helmand valley i nie zaliczyłem zwiechy ani razu.

Może ktoś to potwierdzić?

mi sie wiesza wszedzie...wystarczy ze zrobie killstike'a

ogolnie to srednio widze ten multi...chyba panowie z DICE sie wypalili chyba ze pierwsze bad company to przypadek

beta jest niegrywalna...i pewnie duzo tych niedorobe nie zostanie naprawionych...vide bad company 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety tez czesto wiesza :( mam nadzieje, ze szybko to naprawia....

niestety musze napisac drugiego posta bo opcja "edytuj" cos u mnie nie dziala :/ wiec jakbym mogl prosic o scalenie moich dwoch postow moda :)

w miedzy czasie znalazlem swietny poradnik jak unikac zwiechy :)

"People may or may not already know this but this has been working for me very well.

First things first. Don't hit select to check the scoreboard (even though people say you can while your alive, I wouldn't risk it), don't try to create a match or your game will freeze.

Now on to the actual freezing while in game. If you notice there is a number right above your ammo every time you spawn labeled 0/40. Every time you get a kill you get 10 points, a head shot tacks on another 5 for a total of 15 points. So you get 1 kill by head shot your at 15/40, keep a VERY close eye on those numbers. As soon as you hit 30 points, just run out there and die or hit start and click respawn so the other team doesn't get the points. As long as you don't hit that 40/40 mark you game will not freeze.

This is only on the Insurgents (Terrorist) side, if your playing as the Coalition your fine to get as many points as you want.

Like I said you may already know it, or it might be obvious but for the people that don't know I hope this helps.

UPDATE: Ok from numerous test I've done, I'm pretty sure this should work for everyone.

When you hit 30/40 points go for a knife kill, as long as you get the knife kill your game will not freeze and you can use your killstreak. Now same thing goes when you hit 100, when you get 90/100 go for the knife kill and you will not freeze. Now I believe once you hit the 100 score chain that once you die your scope such as red dot will turn all white, not just the dot the entire scope. Here's the thing, while your scope is white and you hit 30/40 if you kill someone with your gun your game WONT freeze and you will be awarded with the killstreak. The thing is, one you kill someone to get that killstreak it will turn your scope back to the normal color, so you will have to get knife kill again once your 10 points away or your game will freeze. Hopefully this helps people out, I been doing this for about 4 games now and its working like a charm and I'm able to get a decent K/D as well as killstreaks to help the team out."

jakby ktos potrzebowal tlumaczenia to pisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety tez czesto wiesza :( mam nadzieje, ze szybko to naprawia....

niestety musze napisac drugiego posta bo opcja "edytuj" cos u mnie nie dziala :/ wiec jakbym mogl prosic o scalenie moich dwoch postow moda :)

w miedzy czasie znalazlem swietny poradnik jak unikac zwiechy :)

"People may or may not already know this but this has been working for me very well.

First things first. Don't hit select to check the scoreboard (even though people say you can while your alive, I wouldn't risk it), don't try to create a match or your game will freeze.

Now on to the actual freezing while in game. If you notice there is a number right above your ammo every time you spawn labeled 0/40. Every time you get a kill you get 10 points, a head shot tacks on another 5 for a total of 15 points. So you get 1 kill by head shot your at 15/40, keep a VERY close eye on those numbers. As soon as you hit 30 points, just run out there and die or hit start and click respawn so the other team doesn't get the points. As long as you don't hit that 40/40 mark you game will not freeze.

This is only on the Insurgents (Terrorist) side, if your playing as the Coalition your fine to get as many points as you want.

Like I said you may already know it, or it might be obvious but for the people that don't know I hope this helps.

UPDATE: Ok from numerous test I've done, I'm pretty sure this should work for everyone.

When you hit 30/40 points go for a knife kill, as long as you get the knife kill your game will not freeze and you can use your killstreak. Now same thing goes when you hit 100, when you get 90/100 go for the knife kill and you will not freeze. Now I believe once you hit the 100 score chain that once you die your scope such as red dot will turn all white, not just the dot the entire scope. Here's the thing, while your scope is white and you hit 30/40 if you kill someone with your gun your game WONT freeze and you will be awarded with the killstreak. The thing is, one you kill someone to get that killstreak it will turn your scope back to the normal color, so you will have to get knife kill again once your 10 points away or your game will freeze. Hopefully this helps people out, I been doing this for about 4 games now and its working like a charm and I'm able to get a decent K/D as well as killstreaks to help the team out."

jakby ktos potrzebowal tlumaczenia to pisac :)

Co za bzdura, na tym ma polegać gra w bete MoH'a?? Lepiej byłoby gdyby ludzie olali to demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to olej. Lepiej będzie w grze bez takich jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziatek, grales w ta bete? zagrasz to sie przekonasz ze jest to kopia Coda a nie BF :thumbsup:

sterowanie takie troche tekturowe. W BF wydaje sie takie płynne.

siux, +5 do ligi chuliganów :teehee:

Nie grałem w CoD, więc nie mam porównania. :tongue: Ale grając w BC2 oglądając gameplay widać podobne rzeczy.

Poczekamy na oficjalną, ogólnodostępną betę. Powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-22768-1,277E+9_thumb.jpg

zupelnie nikt Ci nie karze w to grac :/ Beta jest wlasnie po to zeby wykrywac takie bledy, a nie zebys mogl sie pochwalic przed kumplami z wiochy, ze grasz w MoH pierwszy... serio stary bez komentarza :/ a te instrukcje sa po to zeby dalo sie pograc do czasu patcha :] a im wiecej ludzi gra i im dluzej to robia (bez zniechecania sie tymczasowymi zwiechami) tym lepiej dla samego multi juz w pelnej grze smile.gif

Edytowane przez thegrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura, na tym ma polegać gra w bete MoH'a?? Lepiej byłoby gdyby ludzie olali to demo.

boze czlowieku, wciaz nie rozumiesz? nie dostales darmowej gierki, ani zadnego dema zeby ci bylo fajnie, ffs to jest beta i sluzy do wychwytywania takich bledow, takich i innych wiekszych i mniejszych,skoro w nia grasz to wez przydaj sie i napisz co ci nie pasuje, ale nie tu, tylko tam gdzie ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tej pory problem, wpisuję na Moh.com/beta VIP CODE z BC2, wyświetla mi napis code already use.

Czy mógłbym kogoś poprosić, aby uzyskał mi kod do PSN ?

Chyba, że macie jakieś sposoby, aby zrobić to samodzielnie. (Cache i Cookies wyczyściłem nie jednokrotnie).

Pozdr0,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja mam jeszcze mieć ? Skoro mówili, że od 17 będzie dla posiadaczy BC2 ?

Zrobić pre-order na MoH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucius, zgadzam się. Takie buraki jak Ty w ogólnie nie powinny mieć prawa dotykania klawiatury.

Jak można oceniać betę ? Jak nazwa wskazuje to są beta- TESTY! Tak, testy! Nie ma co narzekać na błędy, trzeba je zapisać na karteczce a potem napisać maila twórcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucius, zgadzam się. Takie buraki jak Ty w ogólnie nie powinny mieć prawa dotykania klawiatury.

Jak można oceniać betę ? Jak nazwa wskazuje to są beta- TESTY! Tak, testy! Nie ma co narzekać na błędy, trzeba je zapisać na karteczce a potem napisać maila twórcom.

Jeżeli beta ma zadanie rozwalić konsole to OK. Czy wg Ciebie pad konsoli co 5 min to jest normalne? Robiąc pre-ordera spodziewałem się czegoś więcej od DICE. Jak dla mnie producent gry zachował się nie poważnie w stosunku do graczy wypuszczając takiego gniota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli beta ma zadanie rozwalić konsole to OK. Czy wg Ciebie pad konsoli co 5 min to jest normalne? Robiąc pre-ordera spodziewałem się czegoś więcej od DICE. Jak dla mnie producent gry zachował się nie poważnie w stosunku do graczy wypuszczając takiego gniota. 

dlatego wlasnie napisalem jak mozna unikac zwiech konsoli :) myslisz, ze DICE sie teraz nie spina i nie robi w gacie z powodu takiego bledu? mysle, ze zapieprzaja jak moga i szybko wyjdzie pierwszy patch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli beta ma zadanie rozwalić konsole to OK. Czy wg Ciebie pad konsoli co 5 min to jest normalne? Robiąc pre-ordera spodziewałem się czegoś więcej od DICE. Jak dla mnie producent gry zachował się nie poważnie w stosunku do graczy wypuszczając takiego gniota.

Zgadzam się z przedmówcą. DICE powinni mieć przecież doświadczenie. Nie pierwszy raz to robią. W becie BC2 nie było takich cyrków. Jak to w ogóle przetestować w obecnej formie??? Czekam na łatkę, bo na razie odpuściłem. Szkoda nerwów i sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie napisalem jak mozna unikac zwiech konsoli :) myslisz, ze DICE sie teraz nie spina i nie robi w gacie z powodu takiego bledu? mysle, ze zapieprzaja jak moga i szybko wyjdzie pierwszy patch

Tak poważny gracz na rynku gier jak DICE nie może mieć takich wpadek, tym bardziej, że ta beta nie jest za free. Rozumiem, że targi E3 wymusiły prezentację tej gry ale przez przesady. Wciąż nie mogę zrozumieć jak na zamkniętych testach ten syf z padem konsol nie wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałbym, gdyby te zawieszki miały miejsce w wersji finalnej. Ale do cholery, czy Wam tak ciężko zrozumieć że to jest tylko beta ? Tak, TYLKO beta! To nawet nie jest 60% kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałbym, gdyby te zawieszki miały miejsce w wersji finalnej. Ale do cholery, czy Wam tak ciężko zrozumieć że to jest tylko beta ? Tak, TYLKO beta! To nawet nie jest 60% kodu.

Ale popatrz na to z tej strony - beta BFBC2 smigala bez zarzutow, a dopiero w pelnej wersji pojawily sie zwiechy i freezy, takze jak w MoH juz w becie takie akcje sie dzieja to az strach pomyslec, co bedzie sie dzialo w pelnej wersji... IMO taki juz jest silnik Frostbite i nie da sie tego przeskoczyc, oczywiscie poprawia te nagminne zawiechy ale i tak beda sie sporadycznie pojawiac, czy kilkusekundowe freezy jak w BFie, itp. Poza tym w MoH nie bedzie takiej destrukcji jak w BFBC2, i tymbardziej nie rozumiem dlaczego nie mogli uzyc UE3 tak jak ekipa od SP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu spieszyli się żeby wydać betę w czasie E3 i wyszło jak wyszło. To zresztą nie pierwszy przypadek gdzie liczy się czas a nie jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jak dla mnie to taki błąd (z tymi crashami) jest wielką pomyłką ze strony DICE nawet jeśli to beta, a patch'a jak nie widać tak nie widać. Niewiem czy pamiętacie, ale MW2 dostał w przeciągu miesiąca 4 czy 5 patchy i naprawili błędy, które nie utrudniały, aż tak bardzo gry, a bety MW2 nie było!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×