Skocz do zawartości
ONE

Dead Space 2

Rekomendowane odpowiedzi

ile kosztuje severed na pss ?

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje severed na pss ?

Jeśli dobrze pamiętam to około 40 - 50 zł, jak większość dodatków do gier, niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh duzo ... dzisiaj rano w drodze do pracy zalapalem faze aby przejsc 2 i zrobic platyne i dokupic ten dlc BTW warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patricko no bez przesady. DLC kosztuje 26 PLN. Nie jest to mało gdyż oferuje jedynie dwa dodatkowe poziomy, których akcja ma miejsce przed wydarzeniami z drugiej części gry.

Co do platyny. Jak jeszcze nie wbiłeś trofeum Hard To The Core to szczerze współczuję. Do dziś pamiętam presję jaka ciąży na człowieku gdy przez jeden błąd może pójść na marne 4-5h gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

no wlasnie nie wbilem mam wszystkie oprocz tego ... ale jakos dzisiaj podjalem decyzje ze koncze rocketchicken i zabieram sie za zaleglosci bo mam mase gier gdzie brakuje po 1 / 2 trofikow i musze to pozamykac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, pomieszało mi się z Extraction, tą popierdółką z Wii :)

Co do Hardcore to kilka stron wcześniej masz gdzieś mój post, gdzie dokładnie napisałem wskazówki, które powinny Ci pomóc przy przechodzeniu tego trybu.

Sam w sobie nie jest trudny, największym przeciwnikiem jesteś Ty sam, bo znając ryzyko grasz zbyt ostrożnie, przez co sam cierpisz przez to niekiedy.

Tak czy siak padniesz i to w wielu w momentach, więc przyszykuj sobie sporą dawkę nerwosolku, albo czegoś podobnego, żebyś nie posiwiał jak padniesz.

Tam chyba można było zrobić 3 savy z tego co pamiętam. Wiem, że drugi robiłem w połowie gry, na 7 chapterze..

Ale tak jak mówię, jak jesteś zainteresowany przechodzeniem Hardocore'a to gdzieś tam wcześniej jest mój post z poradami.

PS.

Za przejście HC jest odjazdowa broń :P Przechodziłem potem z nią jeszcze raz grę, bo nie mogłem przestać nią grać :)

Sama przyjemność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dead Space 2 DLC Bundle

This bundle includes all of the downloadable content for Dead Space™ 2. There are no refunds for this item.

File size 2.05 GB - 14.99 $

kurcze dobrze ze niczego wczoraj nie kupowalem bo w amerykanskim sklepiku pojawil sie taki fajny bundle pack ciekawe czy bedzie u nas ?!? jesli tak to lykam ... pewnie jakies 36 PLN

Edit 1 : ta jak pisalem u nas za 36 pln no i kupilem ... ;) 5 dlc w tej cenie jest

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waży tylko 2.5 GB? Hmmm mało? Przecież Blu Ray ma 25GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do twardych zawodników co przeszli wszystkie Dead "Spejsy" :P

Czy warto zacząć od Dead Space Extraction? (jak wiadomo to prequel) Czy dużo zyskam fabularnie?

:thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do twardych zawodników co przeszli wszystkie Dead "Spejsy" :P

Czy warto zacząć od Dead Space Extraction? (jak wiadomo to prequel) Czy dużo zyskam fabularnie?

:thanks:

Ja grałem w Extraction po przejściu najpierw obydwu części i to samo radzę Tobie. W tym Extraction jest mega spoiler, który kompletnie spierniczy Ci pierwszą część Dead Space, więc nie graj w niego jako pierwszego. Poza tym, jak już zaznajomisz się z fabułą 1 i 2, to jest w Extraction parę fajnych smaczków, dlatego lepiej zostawić sobie to na koniec (poza tym gierka akurat jest średniawa ;)).

Edytowane przez Lars06
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DS2.

Otóż męczyłem grę rok temu - niestety tak jakoś wyszło, że skończylem w połowie i pozbyłem się gry.

Teraz naszła mnie ochota aby ją dokończyć, kupiłem więc uzywkę Limited Edition.

Odpalam grę, ściągam update, ale ku mojemu zdziwieniu gra nie widzi zapisanych stanów (te oczywiście są na dysku). Jest możliwe zaczęcie jedynie od początku.

Czemu się tak dzieje? Czy jest szansa, że wcześniej miałem jakąś inną wersje (z innej dystrybucji np.) gry?

Sejvy są nazwane Dead Space 2 ES/ES/FR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się dokładnie jak to jest z blokadą regionalną zapisów gier na PS3, ale wygląda to na najrozsądniejsze rozwiązanie. ES/ES/FR to raczej europejski region, więc sprawdź kod na grzebiecie okładki nowej gry. Jeśli będzie zaczynał się od BLUS - masz wersję amerykańską i gra nie widzi europejskiego zapisu. Jeżeli masz BLES - (EUR grę) to niestety nic mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się dokładnie jak to jest z blokadą regionalną zapisów gier na PS3, ale wygląda to na najrozsądniejsze rozwiązanie. ES/ES/FR to raczej europejski region, więc sprawdź kod na grzebiecie okładki nowej gry. Jeśli będzie zaczynał się od BLUS - masz wersję amerykańską i gra nie widzi europejskiego zapisu. Jeżeli masz BLES - (EUR grę) to niestety nic mi nie przychodzi do głowy.

Nowa gra ma oznaczenie BLES...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie kille kumulują sie?, tzn. jeśli zabije 10 i zacznę jeszcze raz od ostatniego checkpointu, to gra będzie dalej liczyła (20, 30 itd.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie plusowego Dead Space 2 i wrażenia bardzo pozytywne. Przymierzałem się do 2jk już dobre pół roku i jakoś zawsze były inne zakupy na widnokręgu, więc Sony zrobiło mi bardzo miły prezent. Dobra, niewymuszona kontynuacja historii z Ishimury, podobało mi się że zachowano charakteryzującą jedynkę "celowość" - nie ma absurdalnego poczucia że ktoś się nami wysługuje - wiarygodnie przedstawiono co i czemu Isaac musi zrobić. Podobały mi się sekcje "latane" i ogólnie nowa mechanika poruszania się w w stanie nieważkości, ale niepotrzebnie zrezygnowano ze "susów" na inną powierzchnię. Szkoda też że bardzo mało potyczek ma miejsce przy wyłączonej grawitacji i ograniczonym dostępie do tlenu. Podobnie rzecz się ma z bossami - mamy do czynienia z 2jką z czego z tylko z jednym, tak naprawdę, się rozprawiamy(co więcej nie sprawia on najmniejszych trudności). Nie zgadzam się za to z tymi którzy 2jce zarzucają, że przez wzgląd na wtórność mogłaby wogóle nie powstać - moim zdaniem gre ratuje bardzo dobry, choć faktycznie, żywcem wyrwany z jedynki gejmplej i klimat - a że walki z necromorphami są przewidywalne? Taką samą sytuację mieliśmy w jedynce - rutyna wkradała się już w okolicach 4-5 rozdziału. Nie zmienia to jednak faktu że szlachtowanie i palowanie potworów dalej daje tu bardzo dużo frajdy. Do tego oprawa audio-video z najwyższej półki i mamy naprawdę solidny tytuł. Polecam wszystkim plusowiczom, którzy jeszcze mają wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poziom trudności hard core jest dużo trudniejszy od zealot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie powiem Ci jak z ilością apteczek porozrzucanych po lokacjach, drop rate z potworów, czy ich HP/DMG jeśli chodzi o różnice w tych dwóch trybach, ale i tak najważniejsze jest to, że na Hardcore masz możliwość zapisu tylko 3 razy przez całą grę. Nawet jeśli wcześniejsze statystyki są podobne, to na Zealocie robisz sobie save gdzie Ci się nie podoba i jak coś źle pójdzie, to load i zamiast tracić 5 apteczek z głupiego błędu, tracisz jedną. W przypadku Hardcore w sumie też byś mógł tak zrobić, no ale wiązałoby się to czasami z powtórzeniem 2/3 gry. Dodatkowo, jeżeli celujesz w trofea, to Zealot może być kontynuacją wcześniejszych zapisów. Jeżeli np. przechodziłeś grę dla fabuły na Normal'u, a potem pojedyncze trofea na Easy, to przy trzecim przejściu na Zealocie będziesz miał wszystko na full. Hardcore trzeba przechodzić z poziomu New Game.

Reasumując - Hardcore jest duuuużo trudniejszy od Zealota.

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie powiem Ci jak z ilością apteczek porozrzucanych po lokacjach, drop rate z potworów, czy ich HP/DMG...

Właśnie bardziej interesowałyby mnie te informacje, bo został mi tylko jeden trofik, przejście na hardzie. Z możliwością zapisu do trzech razy by nie było tak źle, gorzej natomiast bo nie ma checkpont'ów. Na zealocie ginąłeś i odradzałeś się w tym samym miejscu lub w pobliżu, na hardzie nie będzie tego:/

p.s.

Gratuluję platynek za każdą grę w którą grałeś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, niestety w 100% Ci nie pomogę, ponieważ naprawdę nie jestem w posiadaniu tych statystyk, a w przypadku Zealot'a, grę przeleciałem szybciej, niż na Easy, bo tak jak napisałem wcześniej, było to moje NG++. Logicznie myśląc, wydaje mi się, że drop z potworów będzie dalej taki sam, czyli zazwyczaj ammo do broni, której używamy/mamy w plecaku + czasami jakieś przedmioty lecznicze. Odnośnie tych swobodnie leżących na podłodze, itd., to może być ich po prostu mniej, ale wiem, że są.

Nie ma co ukrywać, Hardcore to najtrudniejsze trofeum w Dead Space 2. Wielu użytkowników pisało tutaj swoje strategie odnośnie zapisów, bo to one na dobrą sprawę są najważniejsze. Ja mogę podpisać się obiema rękami, że pierwszy save jest bardzo, bardzo ważny i nie może być zrobiony za wcześnie (najlepiej połowa gry, albo dalej). Jeżeli Hardcore to Twój ostatni puchar, to znaczy, że już kilka razy skończyłeś grę, powinieneś być obcykany w niektórych momentach - co, gdzie, skąd wybiegnie, etc.

Dzięki za gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusowy Dead Space 2 również za mną. Świetny sequel z wieloma fajnymi patentami, klimatem i rozwinięciem pomysłów z jedynki. Nie wiem co więcej można by tu dodać.

Minusy? Jednak pierwsze chwile na Ishimurze w DS1 robiły większe i straszniejsze wrażenie, niż wycieczka po The Sprawl w DS2. Poza tym końcówka trochę zawodzi - ucieczka przed nieśmiertelnym bydlakiem super, ale nie wiem po co zrzucać nam na głowę TONY mięsa armatniego - wkurza i irytuje to niepotrzebnie, nie cierpię takich zabiegów. W pewnym momencie biegł za mną sznurek 30 necromorphów, bo już nie chciało mi się po prostu strzelać do tego wszystkiego (w efekcie przez cały ostatni chapter przeleciałem jak strzała, omijając chyba wszystkie możliwe znajdźki).

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostatni chapter jest wyjątkowo słabo wyważony - jak ktoś nie ma Contact Beama to w zasadzie najrozsądniej jest po prostu uciekać, za to jeśli CB ma się w arsenale(nie daj boże z apgrjdem na alt-fire) to tylko kończyny necromorphów latają, a boss klęka w (dosłownie!)15 sekund.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się też że to zdecydowanie byłby najlepszy zabieg na finał trybu Hardcore - na ostatnim benchu respec paru gratów i wszystkie nody w contact beama.

Tak swoją drogą to widzę że większość bierze się za hardcore używając pulse rifle, korci mnie zatem żeby spróbować z Ripperem - moim zdaniem najmocniejszą i najwszechstronniejszą bronią w grze(oraz najtrudniejszą w efektywnym użyciu) - dość powiedzieć że na najwyższym NIE-hardkorowym poziomie trudności rozwalałem Brute'a 1-2 tarczami bez jednego zadrapania. Po maksymalnym zwiększeniu obrażeń i czasu cięcia, pochlastanie 2-3 czarnych necromorphów 1 pociskiem to norma(za to ulepszanie alt-fire nie ma najmniejszego sensu, a cap warto zwiększać tylko celem otrzymania darmowej amunicji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieć co Ci chodzić - co innego Ty jeszcze chcieć żeby przejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×