Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem ze przy uruchamianiu ps3 jest wszystko ok cicho, ale po jakis 10-15 minutach konsolka jest coraz glosniejsza, ten stan rzeczy caly czas sie utrzymuje, konsolka troszke buczy, czym to moze byc spowodowane?

nagrzewaniem sie podzespolow konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrzewaniem sie podzespolow konsoli.

no ok ale co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale co z tym zrobic?

Nic nie zrobisz PS3 już tak ma u mnie działa 4-ty rok i cały czas tak samo stoi na komodzie jedynie co ci pozostaje to przyzwyczaić się lub dać głośniej muzykę Ew: słuchawki na uszy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Wczoraj zakupiłem konsole PS3 SLIM 250 GB, Zaniepokoiła mnie jego praca wydaje mi się że za głośno chodzi oto link na który nagrałem prace Slimki http://www.youtube.com/watch?v=bc1BdQ2l39I . Proszę posiadaczy PS3 Slim o opinie bo nie wiem czy to jakaś wada czy też Slimki tak chodzą . Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

Edytowane przez grubson91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko to cichutko chodzi, a i tak nie stawiaj konsoli tylko poziomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ustawilem ja tak tylko do filmiku. Wydaje mi sie ze chodzi glosno moze dlatego ze wczesniej mialem wersje fat i chodzila bardzo cicho a slimka chodzi jak traktor i slychac ja na odleglosc ok 6 metrow wiec nie wiem czy zanosic ja do reklamacji czy przyzwyczaic sie do tego bzyczenia. Poczekam jeszcze na opinie pozostalych posiadaczy slimek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ustawilem ja tak tylko do filmiku. Wydaje mi sie ze chodzi glosno moze dlatego ze wczesniej mialem wersje fat i chodzila bardzo cicho a slimka chodzi jak traktor i slychac ja na odleglosc ok 6 metrow wiec nie wiem czy zanosic ja do reklamacji czy przyzwyczaic sie do tego bzyczenia. Poczekam jeszcze na opinie pozostalych posiadaczy slimek.

To moim zdaniem coś jest nie tak. Miałem wcześniej fata, a teraz slimkę. Moim zdaniem slimka jest dużo cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda konsola jest inna na innej bedzie glosniej a na innej ciszej, umnie fat 80, chodzi w miare cicho ale slychac go a najbardziej to w GTA 4 po parnastu minutach grania zalacza sie 1 bieg wiecej chyba 3 i po paru minutach zmniejsza sie na mniejszy chyba 2 ;p.

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda konsola jest inna na innej bedzie glosniej a na innej ciszej, umnie fat 80, chodzi w miare cicho ale slychac go a najbardziej to w GTA 4 po parnastu minutach grania zalacza sie 1 bieg wiecej chyba 3 i po paru minutach zmniejsza sie na mniejszy chyba 2 ;p.

Mam dokładnie tak jak Ty.

Takie gry jak GTA, RDR - konsola pracuje głośno.

Jednak po ostatnich upałach wiem, że taka jej natura. Jak było bardzo gorąco w mieszkaniu to pracowała nawet dwa razy głośniej niż teraz. :biggrin:

Mi już to dawno przeszkadzać przestało. Czyta płytki - czyli wszystko jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z konsolą,zakupiłem niedawno na allegro używaną konsolę PS3 40GB,wczoraj pograłem tak z 5 h w InFamous'a i nagle konsola zaczęła ''buczeć'' jak odkurzacz....dzisiaj stało się to samo,lecz po 2 h grania :( Nie wiem co robić.Może wysłać konsolę do serwisu ? Tylko nie mam pojęcia jakiego....bardzo proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twojej konsoli jest gorąco. Sprawdz też czy konsola ma plombę, zdarza się że niestarannie naprawiane konsole po tzw. YLOD'dzie wlasnie tak sie zachowują. A zwiastuje to niestety rychły nawrót tej przypadłości niestety. Znam to z własnej autopsji. Jeśli zaś plomba jest na miejscu, postaraj sie zapewnić swojej konsoli więcej przestrzeni żeby mogla sobie swobodnie "oddychać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą czarną nalepkę na boku konsoli ? Jeżeli tak,to jest ona nienaruszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boku spodu jak zwał tak zwal, w każdym razie obok kieszeni od HDD. Ale jesli jest na miejscu to zadbaj o lepsze wentylowanie okolic konsoli. Jeśli to nie pomoże to jest szansa ze czujnik temp. ci szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boku spodu jak zwał tak zwal, w każdym razie obok kieszeni od HDD. Ale jesli jest na miejscu to zadbaj o lepsze wentylowanie okolic konsoli. Jeśli to nie pomoże to jest szansa ze czujnik temp. ci szwankuje.

Ewentualnie kupil juz przegrzewajaca sie konsole co niestety dobrze jej nie wrozy - to jest 40'tka, ktore od dawien dawna juz w sprzedazy nie sa, a skoro kupil uzywke "niedawno" to sa spore szanse ze mam racje i sprzedajacy na allegro niestety chcial znalezc jelenia. :confused:

Allegro to nie sklep na takie zakupy, szczegolnie uzywki - konsola dziala, dajesz pozytyw, a za tydzien trach.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy zapewnić lepsze wentylowanie okolic konsoli ? Może spróbuję ją jakoś wyczyścić,ale nie znam się na tym za bardzo. A jeżeli to nie pomoże, to tylko serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy zapewnić lepsze wentylowanie okolic konsoli ? Może spróbuję ją jakoś wyczyścić,ale nie znam się na tym za bardzo. A jeżeli to nie pomoże, to tylko serwis ?

Niech ma 10-15 cm wolnej przestrzeni (najelpiej z kazdej strony, a szczegolnie z tyłu gdzie wylatuje powietrze) i jesli lezy na dywanie to lepiej zapewnij konsoli jakis "twardszy" grunt, mozesz tez sprobowac fantest aby wywietrzyc troche kurzu z konsoli. Aby to zrobic to wylacz konsole, wcisnij przycisk z tylu "off" i potem wlacz "on" trzymajac EJECT :) - troche glosno pobuczy i jak czerwona dioda zacznie migac, wylacz znowu przyciskiem - jesli dalej bedzie grzac, to niestety cos jest z nia nie tak.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć odkurzacza żeby oczyścić otwory wentylacyjne na obudowie. Jest mało inwazyjne, a może pomóc.

Tylko to obowiązkowo na wyłączonej konsoli :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy zapewnić lepsze wentylowanie okolic konsoli ? Może spróbuję ją jakoś wyczyścić,ale nie znam się na tym za bardzo. A jeżeli to nie pomoże, to tylko serwis ?

Czy twoja konsola to model CECHH01 / CECHH02/ CECHH03/CECHH04/ jeśli tak te modele tak miały wszystkie te modele przy wsuwaniu płyty nią obracają TKZ: model 2008r

chłodzenie mają w kilku biegach stopniowo i te modele nigdy nie były ciche

pozsiadam jednen model CECHH03 oraz drugi CECHH04 obydwa nawet z względu na wiek konsoli chodzą identycznie i nie chodziły cicho no może na początku jej pracy a tak to za 10/15 min włącza się drugi i 3 bieg trzeci bieg jest już tym słyszalnym

ciche modele to 2007 FAT

chyba że pada to będzie słychać pozdrawiam

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aab.com.pl/cooling-nc30-czarna-podstawka-laptopa-p-2348.html

zakupiłem taka oto podstawke do mojej ps3 gdyz zauwazyłem ze moja slimka po jakims czasie działa jak piecyk/. poki co działa bardzo cicho płynnie bez zarzutu.

słyszałem ze to zbedny bajer mity i wogóle ja jednak skusiłem sie. chciałbym usłyszec wasze zdanie na ten temat czy nie zaszkodze sobie tym?

czy podstawka nie obciaza zbytnio usb? pisze ze tylko 5v pobiera. jestem zdolny zaopatrzyc sie w usb hub aktywny jesli jest to szkodliwe dla mojej ps3.

czekam na wsze opinie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałeś niepotrzebnie pieniądze ja mam Fata 60gb z dnia premiery i nie kupuje żadnych podstawek chłodzących.

Jeśli konsola jest regularnie czyszczona i leży poziomo mając wolną przestrzeń z każdej strony to sama sobie poradzi z odprowadzeniem ciepła.

Tym bardziej że masz "młodą slimkę" która w porównaniu do starego fata jest cicha.

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaka pasta będzie najlepsza w przypadku procesorów PS3 Fat ? Mam w domu Zalmana STG-1 - wątpię czy się na da w tym przypadku.

Miesiąc temu pożyczyłem od kumpla PS3 Fat 80GB (Roczna, praktycznie nie używana) grałem tylko  w Fife10. Konsole postawiłem w komodzie (ścianki z pięciu stron tylna ok 7cm) na dwóch dekoderach DVB-T z tym że dekoder pod konsolą jest odłączony od sieci, generalnie warunki bardzo nie sprzyjające chłodzeniu sprzętu, w każdym razie upały 35* w pokoju, kilka godzin gry i cisza.

Wczoraj przyszła do mnie używka z allegro Fat 40GB, zanim podłączyłem pod tv sprawdziłem otwory wentylacyjne i przeprowadziłem fan test.

Odpalam grę temperatura w pokoju 19*, po 15 minutach słyszę jakby odkurzacz się włączył w szafie obok :)

Mały stolik i konsola stoi już w sprzyjających cyrkulacji warunkach (tak już zostanie) niestety trzy mecze i wentylator znów pracuje na najwyższych obrotach, aż się nie chce wierzyć w taką różnice między konsolami typu fat, mam nadzieje że jest to problem pasty.

Co ciekawe powietrze które jest wydmuchiwane na najwyższych obrotach wcale nie jest gorące, w sumie może to mieć związek właśnie ze złym przewodzeniem pasty choć pewny nie jestem.

Tak czy inaczej chcę jak najszybciej rozkręcić, przeczyścić i nałożyć nową pastę, więc proszę polecić jakąś :)

Pozdrawiam.

EDIT:

Zdecydowałem się na IC Diamond 7 Carat

Edytowane przez Alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam kolegów do dyskusji.

Chciałbym abyśmy wymienili się opiniami na temat przeróżnych past termo przewodzących.

Jak rozmawiamy to tylko na podstawie własnych doświadczeń. lub jeśli ktoś z forumowiczów jest s servisu ps3 to również zapraszam

Opisz jaką pastę testowałeś, z jaką ją porównałeś. Jakie samodzielnie zauważyłeś różnice.

Jakbyśmy mieli się zająć opiniami znalezionymi w sieci to google każdy ma i może sobie sam poczytać. Ja chciałbym abyśmy opracowali temat o własnych testach i porównaniach.

Ważne podajcie nazwę owych past

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaka pasta będzie najlepsza w przypadku procesorów PS3 Fat ? Mam w domu Zalmana STG-1 - wątpię czy się na da w tym przypadku.

Miesiąc temu pożyczyłem od kumpla PS3 Fat 80GB (Roczna, praktycznie nie używana) grałem tylko w Fife10. Konsole postawiłem w komodzie (ścianki z pięciu stron tylna ok 7cm) na dwóch dekoderach DVB-T z tym że dekoder pod konsolą jest odłączony od sieci, generalnie warunki bardzo nie sprzyjające chłodzeniu sprzętu, w każdym razie upały 35* w pokoju, kilka godzin gry i cisza.

Wczoraj przyszła do mnie używka z allegro Fat 40GB, zanim podłączyłem pod tv sprawdziłem otwory wentylacyjne i przeprowadziłem fan test.

Odpalam grę temperatura w pokoju 19*, po 15 minutach słyszę jakby odkurzacz się włączył w szafie obok :)

Mały stolik i konsola stoi już w sprzyjających cyrkulacji warunkach (tak już zostanie) niestety trzy mecze i wentylator znów pracuje na najwyższych obrotach, aż się nie chce wierzyć w taką różnice między konsolami typu fat, mam nadzieje że jest to problem pasty.

Co ciekawe powietrze które jest wydmuchiwane na najwyższych obrotach wcale nie jest gorące, w sumie może to mieć związek właśnie ze złym przewodzeniem pasty choć pewny nie jestem.

Tak czy inaczej chcę jak najszybciej rozkręcić, przeczyścić i nałożyć nową pastę, więc proszę polecić jakąś :)

Pozdrawiam.

EDIT:

Zdecydowałem się na IC Diamond 7 Carat

Alpine to droga pasta a poza tym nie wiem czy ona w konsoli będzie się tak dobrze sprawowała jak w komputerach klasy PC.

Swego czasu też miałem podobny problem co Ty z tym że Ja kupiłem 2 inne past z których obydwie okazały się bez użyteczne i wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Pasta to nie wszystko może procesor CPU lub GPU ci się po prostu przegrzewa początki YLOD a wtedy najlepsza pasta nie pomoże.

W poradniku który jest na tej stronie sugerują użyć:.Arctic Cooling MX-3.

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×