Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem swojej taki fan test.Dodam ,że mam wersje 60 GB i robiłem to już około 6 razy.Czarnule mam już prawie 3 lat. (...)

Czy aby przypadkiem wersja 60Gb nie posiadała opcji FAN TEST? :P

I jeszcze ciut słowa do zakładajęcego topic ... nic raczej to nie pomożę ... pisałem tu już kilka razy że posiadam Ps3 od 1,5 roku mam dwóch braci i też mają swoje Ps3 - każda chodzi inaczej;

najgłośniej FAT 40stka - a ma najlepsze warunki - stoi w przewiewnym miejscu na zewnątrz szafki RTV

po środku FAT 60tka - ma prawie 2,5 roku i wiem że na niej Fan Test nie rusza :)P

najciszej mój FAT 120Gb - od czasu do czasu robię Fan test - dbam o porządek wokół konsoli - stoi w szafce jednak ma sporo wentylacji a obok nie stoi nic co mogłoby podgrzewać atmosferę

Po prostu ten typ tak ma ... jedne są cichsze inne głośniejsze - fan test opłaca się zrobić jednak osobiscie nie spodziewałbym się rewelacji ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień wiatrak :P,w sklepie znajdziesz ale weź ze sobą bo są miliony po małych aż do całkiem sporych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to na pewno pomoże :) ?...

I czy wyciągnięcie takiego wiatraka jest ciężkie ? Chodzi mi czy łatwo konsole rozkręcić i dobrać się do wiatraka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wymieniaj - tym bardziej, że nie kupisz w sklepie wentylatora do ps3 bo to bardzo specyficzne urządzenie :-)

W twojej konsoli może być:

1. Zabity kurzem każdy z wymienników ciepła i stąd konsola nie mogąc się ochłodzić na małych obrotach włącza większe obroty wiatraka - potrzebne czyszczenie

2. Uszkodzoną masz heat pipe na jednym z procesorów - powietrze wylatuje z konsoli zimne, nie ma wystarczającej wymiany ciepła z procesora do radiatorów a wiatrak idzie za szybko bo czujnik w procesorze prawidłowo podnosi jego obroty - tu pomaga wymiana jej na nową

3. Uszkodzony czujnik temperatury - czego byś nie robił z konsolą pomaga tutaj dopiero wymiana procesora na nowy. Owszem, można dołożyć potencjometr w obwodzie wiatraka i samemu go spowalniać ale to może być lekko niebezpieczne gdy konsola mocno się zagrzeje. Do tej pory miałem tylko dwie tak uszkodzone konsole - obydwie naprawiła wymiana procesora.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby przypadkiem wersja 60Gb nie posiadała opcji FAN TEST? tongue.gif

Zapewniam Cię , iż 60 GB też ma fan test, a jak nie wiesz jak to zrobić to kliknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wymieniaj - tym bardziej, że nie kupisz w sklepie wentylatora do ps3 bo to bardzo specyficzne urządzenie :-)

W twojej konsoli może być:

1. Zabity kurzem każdy z wymienników ciepła i stąd konsola nie mogąc się ochłodzić na małych obrotach włącza większe obroty wiatraka - potrzebne czyszczenie

2. Uszkodzoną masz heat pipe na jednym z procesorów - powietrze wylatuje z konsoli zimne, nie ma wystarczającej wymiany ciepła z procesora do radiatorów a wiatrak idzie za szybko bo czujnik w procesorze prawidłowo podnosi jego obroty - tu pomaga wymiana jej na nową

3. Uszkodzony czujnik temperatury - czego byś nie robił z konsolą pomaga tutaj dopiero wymiana procesora na nowy. Owszem, można dołożyć potencjometr w obwodzie wiatraka i samemu go spowalniać ale to może być lekko niebezpieczne gdy konsola mocno się zagrzeje. Do tej pory miałem tylko dwie tak uszkodzone konsole - obydwie naprawiła wymiana procesora.

Jakie koszty ?

Czy oddając na serwis mogę liczyć na wymianę tego bez kosztów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsole masz na gwarancji to należy Ci się to jak psu buda, ale jak nie masz gwarancji to na jakiej podstawie ktoś ma Ci wymieniać części za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby przypadkiem wersja 60Gb nie posiadała opcji FAN TEST? tongue.gif

Zapewniam Cię , iż 60 GB też ma fan test, a jak nie wiesz jak to zrobić to kliknij

Mlecko, podałeś link do mega nieprofesjonalnego zabiegu - niebezpiecznego z resztą bo po paru takich razach na starszych konsolach masz murowanego YLOD. W ps3 60GB nie było takiej funkcji jak w ps3 40GB i nowszych. To co pokazuje koleś na filmie to chamskie zatkanie wszystkich wylotów gorącego powietrza z konsoli i pozwolenie na jej ordynarne przegrzanie się - oczywiście układ regulacji temperatury, aby zapobiec wzrostowi temperatury podniesie obroty wentylatora na max ale użytkownik może nie zdążyć odetkać ich na czas.

Dobre chłodzenie w ps3 = czyste radiatory, świeża, odpowiednia i w odpowiedniej ilości pasta termoprzewodząca (ale nie taka za 15 zł z allegro) i sprawne heatpipe-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik może nie jest pierwszej klasy , i koleszka też to nie pokazał zbyt profesjonalnie. Ale fan test działa w wersji 60 gb. Więc jeśli taką funkcja twórca w niej umieścił, to niby czemu miała by służyć?.No chyba po to aby dać się w domowych warunkach trochę oczyścić. Ja sam tak robiłem jak na ty filmiku.Już kilka razy ,lecz z małym wyjądkiem.Konsole stawiałem w pionie na podłodze na wcześniej przygotowanych klockach drewnianych.(też dla tego ,żę musiałem dodatkowo odkurzaczem operować, a meduzą nie jestem tongue.gif )Na filmiku faktycznie zatyka ręką dziurki wylotowe.Chodż nie sądze ,żeby poprawnie wykonany fan test niszczył konsole.no chyba że tak sobie zostawicie konsole i pójdziecie na zakupu do hipermarketu .

No ale skoru uczestniczy w dyskusji serwisant , to prosze o jakieś porady.Jak można pomóc naszym "czarnulom". Dodam od siebie ,że sam chciałbym aby moja 60-tka chodziła ja 120-tka slim.Ale chyba to nie realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja oczywiście jest, konsola ma w końcu niecałe 3 miesiące. Więc chciałbym się dowiedzieć czy w Szczecinie jest dobry ten serwis SONY.

Bo czytałem gdzieś, że we Wrocławiu mają fatalny.

Dzięki za info Serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym dodać że mam 80 gb ps3 i mam ją już jakiś rok i gdy wyłączam ps3 to wentylator chodzi dalej niewiem czy to normalne czy też nie ale on chodzi cały czas zrobiłem też fan test ale nbie pomogło więc pytam o pomoc jest może na to jakaś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WAS SERDECZNIE!! Zanim zacziecie mowic, ze najpierw trzeba czytac forum a pozniej pytac, rzuccie okiem.

Mam PS3 40 GB. W momencie wlaczania konsoli wszystko jest ok. Gdy wkladam gre np. PES 2009 konsola zaczyna chodzic troche glosniej, ale to jeszcze nic. Gdy wlaczam gre typu Uncharted 2 to wiatrak ma takie obroty jak przy tym tescie (funtescie, gdzie na wylaczonej konsoli trzymasz przycisk wyciagania gry i wlaczasz przelacznik). Konsola chodzi tak pare albo nawet parenascie minut, pozniej na jakis czas przestaje i znowu. Wydmuchuje GORACE powietrze. Dzieje sie tak od jakiegos czasu, bo na poczatku wszystko bylo ok. PROSZE WAS O POMOC!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wiosen liczy konsola, bo może już pasta termo przewodząca straciła swoje właściwości i ciepło z procesora nie jest prawidłowo odprowadzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się czepiał że 1000 temtów dotyczących wariującego wiatraka tu było i zniknęło, nie będe się czepiał że nie używasz wyszukiwarki ...

Uczepię się jednak czego innego; jak możemy ci pomóc? Zastanów się ... co "biedny" użytkownik forum może Ci tu przez forum naprawić w twoim PS3 ... nie podałeś nawet podstawowych informacji dot. twojej konsoli; ile dni/miesięcy/lat ma Twój sprzęt? Rozwiązania masz trzy:

1. Do roku - gwarancja

2. Po roku - płatny serwis

3. Nic nie rób - graj dalej - Ylod przyjdzie wcześniej czy później a wtedy patrz punkt 2.

Pomogłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo

Można z przekąsem powiedzieć, że to walka z wiatrakami. ;)

Ja natomiast nie rozumiem, czemu wiatrakobojni chłodziciele nie rozumieją czemu PS3 wchodzi na wyższe obroty. Gra taka jak Uncharted pożera potworne ilości obliczeń z procesora Cell, który wydziela w ten sposób masę energii cieplnej. Gdyby konsola nie chłodziła go odpowiednio pewnie by się spalił. Czy to taka ciężka dedukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sobie przeglądam allegro i znalazłem kilka ofert jakiś specjalnych dodatkowych elementów chłodzących do czarnulki i zastanawiam sie czy jest sens wogóle kupna czegoś takiego,w sumie jak gram z 4 godziny to fakt faktem konsola potrafi byc bardzo gorąca i zastanawaim sie nad tym czy ktos może ma coś takiego i jak sie to sprawdza?

xmen_pl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pieniążki to coś takiego napewno nie zaszkodzi ale osobiście uważam ze chłodzenie w naszej czarnulce jest dobre i nie potrzeba zadnego dodatkowego chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly juz tematy odnosnie chlodzenia w ps3, wbudowanego czy to zewnetrznego. Glosy sa podzielone. Osobiscie uwazam ze nic ci to nie da. Jezeli masz zlapac YLODa to i tak zlapiesz, a chlodzenie w ps3 jest na tyle dobrze zrobione ze sobie poradzi nawet z graniem przez caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Konsola po wlaczeniu po paru minutach robi sie ciepla, z tylu leci cieple powietrze,nic nie robie jest tylko XMB i jest wyraznie slyszalna .

Wiatrak wskakuje na 4 poziom, podczas grania wskakuje na 5 a po wyjsciu musi uplynac bardzo duzo czasu aby powrocil na poziom 4.

Zastanwiam sie czy wszystko z nia wporzadku. Konsola ma 2 tygodnie.

Czy ktos ma podobnie?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok też musi się pasta po docierać i powinno być git u mnie też po chwili jest ciepła przecież sprzęt musi się grzać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok też musi się pasta po docierać i powinno być git u mnie też po chwili jest ciepła przecież sprzęt musi się grzać .

Ale nie aż tak. Moją konsole podczas grania słychać dopiero jak przyłoży się ucho do wylotów powietrza... Nie wiem co może być przyczyną, ale to nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×