Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

No fan test tez nic nie pomógł :\ ps3 dalej działa tak jakby co uruchomienie robiło fan testa. :\

Moja rada taka rozkręć i wyczyść ją w środku jeśli wiesz jak to zrobić .

A po tych 5s od włączenia konsoli wentylator chodzi normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta normalnie chodzi.

No to czym się martwisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam "mały" problem z ps3 i chciałbym się zapytać czy ktoś już coś z tym robił. Mam ps3 w wersji 40gb i właściwie przy każdej bardziej wymagającej grze wiatraki właczają się na nie wiadomo jaki poziom co bardzo wk**wia, szczególnie podczas gry wieczorami. Konsola jest po gwarancji, więc rozberałem ją, wszystko wyczyściłem i dałem nową pastę termoprzeowdzącą. Konsola nawet w chłodniejsze dni, szczególnie przy grach typu GoW 3 czy UFC 2010, włącza wiatraki na wysoki poziom i nie wiem co jest tego powodem. Kiedyś, ku mojemu zdziwieniu, nawet przy odtwarzaniu filmu dvd wiatraki weższły na wyższy poziom. Przechodząc do sedna, zastanawiam się czy mógłbym założyć jakiś regulator obrotów na wentylatory w ps3. Nawet gdy wiatraki kręcą się na wysokim poziomie to powietrze wydmuchiwane nie jest jakoś strasznie ciepłe, często po prostu letnie. Może da się nawet zmontować jakiś zewnętrzny mały, prosty wyświetlacz, który pokazywałby temperature rdzeni, wtedy w razie wyzszej temp. po prostu podwyższałbym obroty wiatraków. W pewnym momencie myślałem nawet nad wymianą konsoli na slima ale nie uśmiecha mi się wydawać 400zł tylko dlatego, że moja konsola jest głośna. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł , bądź widział gdzieś taki mod (regulator obrotów i jakaś opcja na kontrole temp. rdzeni) to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy czy bardzo Wam sie grzeje,gdy mialem w szafce z tylu malo miejsca grzala sie niemilosiernie po wystawieniu na zewnatrz jest duzo lepiej ale tyl nagrzewa sie dosyc mocno, czy tak ma byc i nie zwracac uwagi , czy cos moze byc nie tak,dziala wszystko ok szumi ale w normie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam silma 250gb i fakt nagrzewa się podczas grania ale nie tak żeby się nie dało dotknąć, jest gorąca obudowa z tylu ale to normalne, gdzieś to ciepło musi uciekać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mi sie wydawalo ,ale dzieki pocieszyles mnie ze to nie takie straszne,jest tyl nagrzany ale spoko mozna nawet reke trzymac i nie pali :)

Edytowane przez mizantrop8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie czy tyle miejsca wystarczy dla ps3 Fat czy moze postawic ją np na gorze obok telewizora? bo ja mam ps2 w takiej półce i dobrze chodzi ale nie wiem jak wlasnie z ps3 bo duzo sie naslyszalem ze sie grzeje, zalaczam foty. Kliknij w minature to sie powiekszy.

49698243.th.jpg

32043939.th.jpg

26910842.th.jpg

troche kurzu jest gdyz nie gralem z dobry miesiąc

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie czy tyle miejsca wystarczy dla ps3 Fat czy moze postawic ją np na gorze obok telewizora? bo ja mam ps2 w takiej półce i dobrze chodzi ale nie wiem jak wlasnie z ps3 bo duzo sie naslyszalem ze sie grzeje, zalaczam foty. Kliknij w minature to sie powiekszy.

49698243.th.jpg

32043939.th.jpg

26910842.th.jpg

Ja proponuje postawić gdzieś obok bo w ta szafka jest zabudowana od tyłu i lepiej żeby to powietrze miało gdzie uciekać :) Ps3 Fat grzeje sie mniej od Slimów ale lepiej nie ryzykować :P

Edytowane przez Killzone_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz zeby dac ją tak oczywiscie na leżąco

10615161.th.jpg

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam 120gb slim i mi się też grzeje jest gorąca, ale można ją dotknąć i nie parzy, ale od spodu jest tak samo gorąca ;/, jakiś pomysł, ma dość miejsca jakieś 13cm od ściany która jest chłodna. normalka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyle: wtedy myślę, że będzie miała dużo miejsca :biggrin:

kacuja: To chyba normalne, że urządzenia elektryczne się nagrzewają. Bez paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Włączam konsole i jest wszystko pięknie cicho. Odpalam grę i po około 5 minutach zaczyna ona głośniej chodzić. Czy to jest normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to tak zrobie. dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co policzyłem po około 10 minutach wchodzi na 3 bieg. Licząc włączenia jest lekki szuik 1 bieg, 5 minut 2 bieg i około 10 min 3 bieg. Konosola jest na gwarancji kupiona jakiś czas temu wersja fat 60 GB. Mam się martwić??

P.S.

Jaka powinna być temperatura pracy konosli. U mnie mirząc termometrem takim zwykłem przy tym 3 biegu po 25 minutach jest 42 stopnie wiekszej skali nie ma.

Edytowane przez Danilo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może odpowiedzieć?? Pozdrawiam

Ale podczas gdy grasz to wchodzi ci na ten 3 bieg czy jak w XMB jesteś?

A gdzie ty kupiłeś PS3 60GB na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.. przegrzewa mi sie ps3.. wydaje mi sei ze to moze byc wina czujnika temperatury ale nie wiem.. to nie pasta termoprzewodzaca.. dowiem sie od kogos z Was gdzie moge znalezc taki czujnik w ps3 ? a takze gdzies w sklepie czy komputerze zeby moc wymienic ? sprawa wyglada tak jak na filmiku

nie jest to moj film, nie patrzcie na date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie ... ten sam problem mam ja i znajomy ... nie wiem czy zauważyłeś, ale u nas stało się to po pewnej aktualizacji systemu pewien czas temu. Z tym, że nie posiadamy komunikatu o przegrzaniu.

Podłączam się pod prośbę o pomoc :)

Edytowane przez JJ79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokladnie tak samo, tyle ze ja dopiero co naprawialem ylod i nie mam pojecia o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem ci tak! Taki sam problemas mialem rok temu z '' Czarnulka'' poczatkowo myslalem ze to z update ale w sklepie mi powiedzieli ze konsola jest srednioo grana przez 10 h dziennie bez przerwy . Dlatego radze wam oszczedzajcie swoje konsolki bo wam dlugo nie pociagna. Wiem to po sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem ci tak! Taki sam problemas mialem rok temu z '' Czarnulka'' poczatkowo myslalem ze to z update ale w sklepie mi powiedzieli ze konsola jest srednioo grana przez 10 h dziennie bez przerwy . Dlatego radze wam oszczedzajcie swoje konsolki bo wam dlugo nie pociagna. Wiem to po sobie

No oszczędzać, konsolę kupuje się do gier a nie po to aby stała wyłączona lub 1 godzina grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×