Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

@CapTalk

Każdy egzemplarz? Pytanie oczywiście nie dotyczy szerokości.

Mi, 4 kumplom i koledze Lordofarcana. Przypadek? Bo jeżeli komuś się nie nagrzewa, to albo ma szczęście, albo to z naszymi konsolami jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I każdej z tych osób konsola zaczyna przycinać po 3-4 godzinach grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I każdej z tych osób konsola zaczyna przycinać po 3-4 godzinach grania?

Nie przycinać, tylko siadać kompletnie, trzeba restartować. Nie mówię, że dokładnie zawsze tak musi być, ale bardzo często po dłuższym graniu siada. Nie zależnie w jaką grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że jeśli miałoby to dotyczyć wszystkich konsol, to cały audyt technologiczny w firmie jest do wywalenia na zbity pysk.

Z ciekawości, a nie dzieje się to tylko w przypadku gier odpalanych z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że jeśli miałoby to dotyczyć wszystkich konsol, to cały audyt technologiczny w firmie jest do wywalenia na zbity pysk.

Z ciekawości, a nie dzieje się to tylko w przypadku gier odpalanych z płyty?

Tylko z płyty, być może jakieś usterki z czytnikami płyt? Pewnie masz rację, ale pewnie nie jesteśmy jedynymi którym się to przytrafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palpiboy:

http://tiny.pl/hkkjt

http://tiny.pl/hkk1v

http://tiny.pl/hkndg

http://tiny.pl/hkkjm

http://tiny.pl/hkkjg

http://tiny.pl/hkkj7

Zbyt dużo problemów w tak krótkim czasie od premiery. Sony to po prostu bagatelizuje.

Internet aż wrze o tego typu tematów.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zaczyna sie scinac od razu po odpaleniu płyty raczej to normalne nie jest zbyt dużo osób zaczyna zgłaszac takie problemy SONY zaczyna sobie z ludzi jaja robić wypuszczając takie modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem wcześniej, że będą problemy z Nowy Super Slimem, ale nie że tak szybko :D Chcieli zrobić konsole w wielkości tableta, i z jak najtańszego materiału i są teraz takie efekty.

Ciekawe co będzie po roku intensywnego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały offtop się tu zrobił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc nie będzie wystarczy dzień intensywnego uzytkowania i zaczynają sie pojawiać problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tylko raz dmuchawa próbowała zagłuszyć wszystko na świecie - teraz testuję z GoW3 i jest luz, Killzone 3 i jest luz, także mam nadzieję, że będzie ok. A jak nie to 2 lata mam to w sumie w poważaniu - ustawa konsumencka i komputronik niech się martwi. Ale jak patrze na X360 Arcade brata, który śmiga ponad 3 lata bez problemu (a przecież RRoD tam kosi podobno) a ja już drugie PS3 użytkuję (w międzyczasie w FAT padło złącze HDMi i potem jeszcze starownik HDD) to chyba jakiś znak...

Generalnie sprzęt każdego typu jest coraz gorszy - samochody, sprzęt agd...

A co do intensywnego użytkowania - to u mnie chodzi prawie nonstop. Muzyka, filmy i gry na zmianę - i jakoś poza wczorajszym incydentem jakoś nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Dziś też od 10 śmiga na przemian w różne gierki a teraz sobie br Comy własnie zapodałem...

Jeżeli chodzi o wygląd to i tak FATa nic nie rusza. Wybrałem SS bo zwykły slim wydaje mi się dużo brzydszy - subiektywna opinia i tyle. A jako, że stoi w salonie to ważne czy mi się podoba...

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tylko raz dmuchawa próbowała zagłuszyć wszystko na świecie - teraz testuję z GoW3 i jest luz, Killzone 3 i jest luz, także mam nadzieję, że będzie ok. A jak nie to 2 lata mam to w sumie w poważaniu - ustawa konsumencka i komputronik niech się martwi. Ale jak patrze na X360 Arcade brata, który śmiga ponad 3 lata bez problemu (a przecież RRoD tam kosi podobno) a ja już drugie PS3 użytkuję (w międzyczasie w FAT padło złącze HDMi i potem jeszcze starownik HDD) to chyba jakiś znak...

Generalnie sprzęt każdego typu jest coraz gorszy - samochody, sprzęt agd...

A co do intensywnego użytkowania - to u mnie chodzi prawie nonstop. Muzyka, filmy i gry na zmianę - i jakoś poza wczorajszym incydentem jakoś nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Dziś też od 10 śmiga na przemian w różne gierki a teraz sobie br Comy własnie zapodałem...

Jeżeli chodzi o wygląd to i tak FATa nic nie rusza. Wybrałem SS bo zwykły slim wydaje mi się dużo brzydszy - subiektywna opinia i tyle. A jako, że stoi w salonie to ważne czy mi się podoba...

Ja mam Slim od 3 lat i śmiga bezawaryjnie, wszystko świetnie. Ale ja mało użytkuję, bo gram tylko rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytnako. Moja slimke mam ustawiona w polce obudowanej z 4 stron(10cm po lewej i prawej, 30cm od gory, 30cm z tylu i stoi na klockach 3 cm) a z przodu stoi na samej krawedzi. Myslicie ze to ustwienie moze jej zaszkodzic? Po graniu np 3godz w LBP2 konslola z tylu po lewj stronie jest ciepla, nie goraca, ale dosc ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dlaczego mi gry takie jak Mw3, Bf3 lub U3 chodzą mi na najwyższych obrotach, a inne ciszej ale i tak trochę głośno. Czy da się to jakoś naprawić i czy jak kupię Far cry 3 też mi będzie chodzić na najwyższych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają dużą przestrzeń do odczytania będą tak chodziły i nic sie nie da z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam konsole FAT 40GB i mam problem (nie wiem czy to normalne więc stąd moje pytanie). Konsola nawet bez płyty w środku przy samym XBM po kilku minutach zaczyna chodzić dosyć głośno. Jest to szum porównywalny do tego który słychać przy czyszczeniu jej (eject+przycisk zasilania) ale jednak jakby bieg niżej. Czy to normalne? Czy powinienem oddać ją do naprawy? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli ten wątek był już poruszany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no u mnie tez sie grzeje, ale utrzymuje caly czas identyczna temperature.. jest ciepla, ale nie goraca.

"trzaski" tez mam... przewaznie po wlaczeniu i wylaczeniu konsoli... pewnie sobie cos peka, az w koncu cala konsola sie rozpadnie i zatonie jak tytanik, ale od tego mam gwarancje ;D

Trzaski plastikuto normalna sprawa w koncu pod wplywem ciepla zwieksza on nieznacznie swoja powierzchnie i sie rowniez odksztalca. Zas gdy sie studzi zmniejsza sie ona i stad te trzaski.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam konsole FAT 40GB i mam problem (nie wiem czy to normalne więc stąd moje pytanie). Konsola nawet bez płyty w środku przy samym XBM po kilku minutach zaczyna chodzić dosyć głośno. Jest to szum porównywalny do tego który słychać przy czyszczeniu jej (eject+przycisk zasilania) ale jednak jakby bieg niżej. Czy to normalne? Czy powinienem oddać ją do naprawy? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli ten wątek był już poruszany. :)

Nie to nie jest normalne. Konsola po właczeniu powinna cicho chodzić. Napewno będziesz musiał zanieść tą konsole na SPA (przeczyszczenie, nałożenie pasty termoprzewodzącej itp.).

Jak masz jeszcze jakieś pytania to zwróć się do użytkownika @Serwis Konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supreme - to nie są normalne objawy pracy konsoli - albo pełne czyszczenie wymienników ciepła i pasta termo albo już trochę za późno i masz problem z procesorami (przegrzane połaczenia lub same procesory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem 200 złotych, jak naprawiałem fatkę swoją. Po naprawie pochodziła jeszcze nieco ponad pół roku. (Ale wszystko zależy od wykonawcy naprawy i jego staranności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu odnoszę wrażenie że wentylator konsoli pracuje na wyższych obrotach. Czym to może być spowodowane? Wcześniej pracował na wolniejszych, ale konsola podczas kończenia sesji z grami była ciepła. Teraz bez względu na długość gry jest zimniutka, ale mimo wszystko denerwują te większe obroty. Czy to zwiastun YLODa? Mam slimkę 160 GB.

PS. Konsola nie wiesza się.

modify_inline.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja konsola ostatnio bardzo głośno pracuje. Bardzo często jest odgłos ,,czytania płyty" nawet podczas meczu... są jakieś sposoby na to?

Konsola ma gdzie oddychać więc nie wiem co jest grane..

To jest normalne, że napęd "skrobie" z płyty. U mnie jest to samo, Konsola co prawda nie pracuje głośno ale skrobie, jest też ciepła po zakończeniu pracy:) Nic się nie przejmuj. A czyściłeś konsolę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milion razy wałkowane ale jak widać kolejny nie zaszkodzi;

  • po pierwsze po zakończonej sesji nie wyłączajcie konsoli od razu, dajcie jej w menu pochodzić chociaż ze 20 min aby mogła wygonić ciepłe powietrze ze środka i się ostudzić, moja konsola ma ustawione że po godzinie bezczynności sama się wyłącza, po każdej sesyjce kiedy procki dostały w tyłek a wiatraki dostają zawału wychodzę z gry do menu i zostawiam Ps3 na tą godzinę, pewnie wystarczyłoby pół ale nie da się ustawić mniej niż 60min w menu. Wyraźnie słyszę jak po kilkunastu/dziesieciu minutach z 4 biegu konsola schodzi na 3,2,1 i potem sama się wyłącza,
  • po drugie normalnym objawem jest to że po pewnym czasie konsola szybciej wchodzi na wyższe obroty, głównie przez pasty termoprzewodzące które wysychają i tracą swoje właściwości. Punkt styku radiatora z prockiem zmniejsza się i wiatraki muszą intensywniej pracować aby obniżyć temperaturę, do tego dochodzi jeszcze syf wciągnięty do środka i tłusty osad który jest normalnym objawem i nieuniknioną traumą nie pozwalającą się temu kurzowi wydostać, żadne Fan-testy czy odkurzacz tego nie wyplewią, co najwyżej wypchną tylko część nalotu który osadził się przy kratkach,
  • po trzecie YLOD jest jak totolotek, u niektórych daje objawy (zwiechy, wentylatory na 4 biegu również w menu itp), u innych przychodzi z nienacka niczym ksiądz po kolędzie, profilaktyka jest tańsza niż leczenie więc od siebie zalecam co sam zresztą czynie regularnie co 1,5 roku lub chociaż 2 lata pełne czyszczenie konsoli + wymianę past termoprzewodzących, mój FAT ma już 50 m-cy i śmiga jak w dniu premiery, po 2 latach gdy skończyła się gwarancja (końcówka 2010) był u serwis_konsol na tzw SPA, obecnie minęły kolejne 2 lata od tamtej wizyty i konsola znów trafiła na wyżej wymienione zabiegi. Z rozmowy telefonicznej wiem że pasty znów wyschły na wiór i pewnie długo już by nie pociągnęły w tym stanie. Konsola obecnie jest w drodze powrotnej do mnie (wysyłka kurierska),
  • po czwarte nie trzymamy konsoli w zamkniętych szafkach, regałach, ciasnych półkach czy w bezpośrednim towarzystwie innych grzejników (amplituner, dvd itp.), jest też teoria że konsole ustawione pionowo szybciej się psują bo niby pasta po rozgrzaniu spływa/ścieka z radiatora - to bym jednak między bajki włożył bo przecież w 99% PeCetów ułożenie procków względem radiatora jest właśnie pionowe, olejmy więc te mity do straszenia dzieci aby za długo nie grały,
  • po piąte ścieramy kurz raz na jakiś czas nie tylko z obudowy ale wkoło również ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×