Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście konkretne pytanie o "takie jakby odgłosy czytania płyty", jakby "traktorek" :D Wszyscy dokładnie wiedzą o co chodzi i pędzą udzielić poważnej odpowiedzi... Zadajesz takie pytanie, drugi raz zresztą to samo, które jest kompletnie bagatelizowane. Gdyby to był poważny problem, to by ktoś odpowiedział, a nie nabijał się z Ciebie ;)

Odpowiem więc ja: Tak, odgłosy czytania płyty, to rzecz (o dziwo) normalna. Możesz wracać do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, szczególnie jeżeli gra się nie instaluje na dysku, tylko jest odczytywana bezpośrednio z płyty. Jeżeli to nie są jakieś naprawdę głośne dźwięki (czy "traktorki" ;)), to się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko jedno mam ;) posiadam PS3 z dyskiem 320 GB , będzie już jakoś od 3 lat. Generalnie konsola pracuje idealnie, nigdy nie było problemu ( traktuje prawie jak swoją przyszłą żonę ;) ), pytanie: czy po tym czasie warto iść do serwisu na przegląd i wymianę pasty ew. wiatraków? Chodzi mi o to, że skoro pracuje idealnie to może wcale nie znaczyć że coś już się może sypać w środku? Raz na 2-3 miesiące czyszczę sprężonym powietrzem, konsola nie otwierana od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko jedno mam ;) posiadam PS3 z dyskiem 320 GB , będzie już jakoś od 3 lat. Generalnie konsola pracuje idealnie, nigdy nie było problemu ( traktuje prawie jak swoją przyszłą żonę ;) ), pytanie: czy po tym czasie warto iść do serwisu na przegląd i wymianę pasty ew. wiatraków? Chodzi mi o to, że skoro pracuje idealnie to może wcale nie znaczyć że coś już się może sypać w środku? Raz na 2-3 miesiące czyszczę sprężonym powietrzem, konsola nie otwierana od nowości.

Widzę, że jesteś zapobiegliwy (czasami to podejscie jest dobre?) i nawet jesli nic sie nie dzieje to cos sie dzieje lub może sie dziac :) Ja mam konsole od ok roku i tez narazie nie mam problemow, ale czytajac Twojego posta rownież zacząłem się zastanawiac. Lepiej czasami sie czasami zabezpieczyc niż pożniej żalowac. Zaintrygowalo mnie to Twoje czyszczenie w jaki sposob to robisz? W pececie zawsze zbieralo sie mase kurzu z racji dzialania wentylatora, ale mozna bylo zdjąc jedna z pokryw i go odkurzyc. Tu pewnie tez w konsoli zbieraja sie jakies ilosci.

Edytowane przez Marious333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowalo mnie to Twoje czyszczenie w jaki sposob to robisz? W pececie zawsze zbieralo sie mase kurzu z racji dzialania wentylatora, ale mozna bylo zdjąc jedna z pokryw i go odkurzyc. Tu pewnie tez w konsoli zbieraja sie jakies ilosci.

Czyszczę sprężonym powietrzem po wszystkich wlotach w obudowie: 1 wlot z lewej i 1 wlot z prawej strony (wloty są drobne ale konsola przez nie pobiera powietrze...) , z przodu wlot gdzie masz HDD i oczywiście tył konsoli gdzie wypycha ciepłe powietrze. Co jakiś czas przelecę jeszcze odkurzaczem żeby się nie gromadziło w środku.

Edytowane przez Grzywa666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę sprężonym powietrzem po wszystkich wlotach w obudowie: 1 wlot z lewej i 1 wlot z prawej strony (wloty są drobne ale konsola przez nie pobiera powietrze...) , z przodu wlot gdzie masz HDD i oczywiście tył konsoli gdzie wypycha ciepłe powietrze. Co jakiś czas przelecę jeszcze odkurzaczem żeby się nie gromadziło w środku.

sama idea czyszczenia sprezonym powietrzem jest jakby dla mnie zrozumiala....bardziej nie interesuje czym to wykonujesz w domowych warunkach ;)

Edytowane przez Marious333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierałem konsoli, w kwestii czyszczenia podzespołów wolę to przekazać komuś kto się na tym zna, tak jak pisałem nie otwierałem konsoli od nowości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupilem Super Slima gdyz moj zasluzony Fat zalapal ylod. Zauwazylem ze SS po dluzszym graniu robi sie bardzo ciepla przy wylocie na zadku konsoli. Beda. Zapobiegliwym i chcac uniknac kolejnych problemow z przegrzaniem chcialem kupic jakas podkladke chlodzaca, albo cos w tym stylu. Wiem ze prawdopodobienstwo ylod w SS jest baaaardzo male, ale jednak nauczony doswiadczeniem wole podmuchac na zimne. Pytanie brzmi, czy w ogole oplaca sie inwestowac w taka podkladke? Czy moze SS jest jakos zabezpieczony lrzed przegrzaniem a to cieplo to tylko moje przewrazliwienie? A jezeli warto, to jakas konkretna podkladke do SS polecacie? Widzialem ze pojawily sie dedykowane do Fat, cos podobnego do SS? Czy dac sobie spokoj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Byle jaka podstawka wystarczy, chodzi o to żeby pod konsolą się nie kumulowało ciepło (podstawka nie zmniejszy Ci temperatury w środku konsoli)

2. Jeżeli SS jest zrobione na bazie takiej samej cyny co poprzednie to ryzyko YLOD jest chyba tak samo wysokie.

3. Nie zapominaj żeby konsola miała luźną przestrzeń i nie wyłączaj zaraz po graniu.

4. Konsola ma stać oczywiście w poziomie.

I to chyba na tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy problem jest w tym ze nie moge jej postawic w pionie bo przez ludzi chodzacych obok niej moga ja tracic i spadnie! A poki co nie widzialem podstawek dla SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah! Jest wczesnie rano i oczy sa jeszcze nie otwarte do konca! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - po awarii FATa kupiłem miesiąc temu Super Slima. Wczoraj grając w Dark SOuls konsola wyłączyła mi się. Najpierw strsznie głośno zaczęła wyć dmuchawa/wiatraczek a potem pojawiła się w prawym górnym rogu informacja,że nastąpiło awaryjne/nieoczekiwane czy jakoś atk przegrzanie systemu.

Konsola się następnie wyłączyła. Zgłupiałem całkowicie, bo raz że grałem może z 30 minut, a dwa, że DS nie jest przecież jakąś nadwyrężającą podzespoły grą.

Pytanie moje brzmi - czy to zły omen i dawać od razu do serwisu? Przez 3,5 roku z FATem nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło...

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuj konsolę. Zobacz czy problem pojawia się też w innych grach. Ja miałem mega problem z Uncharted 2 po multi bo prawie zawsze mi zawieszało konsolę. Kolejna rzecz, skoro konsola jest nowa może musi się trochę wyrobić ;) pamiętam jak w mojej konsoli "strzelała" obudowa po graniu a to było tylko oddawanie ciepła, teraz nie ma już to miejsca. Inna sprawa to fakt, że jest nowa i nawet jak się spali (oby nie) to wysyłasz na gwarancję. Jeżeli trafił się felerny egzemplarz (a jest to świeżo wydany model) to lepiej żeby się wysypał teraz niż ciągle reanimować i czekać na YLOD zaraz po okresie gwarancyjnym...

Edytowane przez Grzywa666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PonurakPS3 :biggrin: użytkownik tego forum znalazł temat o ps3 super slim którzy mieli z nia problemy szczególnie z takimi grami jak Killzone 3, Uncharted 3 ,i God of War III niestety ja tez doznałem tego problemu na twoim miejscu złożyłbym reklamacje

Edytowane przez Lordofarcana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik tego forum znalazł temat o ps3 super slim którzy mieli z nia problemy szczególnie z takimi grami jak Killzone 3, Uncharted 3 ,i God of War III niestety ja tez doznałem tego problemu na twoim miejscu złożyłbym reklamacje

Nie mogę znaleźć tego tematu - czy możesz wrzucić linka?

Też miałeś takie objawy jak ja - u mnie zdarzyło się to tylko raz wczoraj i własnie gram i jest ok. Czy oddając do komputronika zgodnie z ustawą konsumencką nie oddadzą mi po 3 tygodniach sprzętu z informacją, że jest wszystko ok? Jak rozwiązałeś ten problem?

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero wysyłam konsole w poniedziałek zobaczymy co z tego będzie ja miałem troche inaczej tnie mi sie cały czas GOW III i zanika dzwięk napisałem do tego sklepu odpisali żebym wysłał im konsole z opisem co siedzieje zaraz będe pakował konsole i w poniedziałek wysyłam na twoim miejscu sprawdziłbym inne gry takie jak GOWIII Kilzone lub Uncharted

http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-3-Technical-Help/New-PS3-Super-Slim-loading-and-lagging-issues/td-p/17245332

Tu masz ten link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik tego forum znalazł

Ależ ja wyrażam zgodę na wymawianie mojego nicka :happy:

Tutaj również jest kilka wpisów: http://tiny.pl/hkk1v

Super Slim jest niestety bardzo awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Slim to szajs, jeśli rozważa się jego kupno to lepiej oglądnąć kilkanaście maratonów MLP, potem zaśpiewać Jak Słodko Być Barankiem, Wybiegać Na pOlankę i uderzyć głową w mur 5 razy, żeby to rozważanie wyleciało z głowy. Polecam zwykłe Slim 0 przegrzewania 0 problemów z tą konsolą, jak dla mnie najlepsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety racja zobaczymy co będzie po wymianie jak bedzie to samo to niech mi oddają kasę i kupuje zwykłego slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trafiłem tu przypadkiem, a już wiem, że swoje kupno konsoli pozostawię na wersji Slim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Super Slim to szajs będziemy mogli się przekonać dopiero za jakiś czas, jak będzie można faktycznie ocenić skalę awaryjności tego modelu (pomijając fakt, że faktycznie wygląda trochę tandetnie - tutaj chodzi mi głównie o jakość zastosowanych materiałów i, moim zdaniem, mogących generować problemy rozwiązań - patrz: klapka napędu optycznego). Równie dobrze o Slimie mógłbym napisać, że to badziew, bo akurat mój pierwszy model tej konsoli padł po paru miesiącach z powodu awarii napędu optycznego.

Tak, że radzę trochę więcej dystansu i ferowanie wyroków po troszeczkę głębszym zbadaniu sprawy a nie bez dostatecznych przesłanek.

Edytowane przez Palpiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Slim potrzebuje więcej miejsca niż Slim, bo jest szersza. Poza tym Super Slim ścina się statystycznie po 3-4 godzinach działania tego cudeńka. Przegrzewanie się tej konsoli to zupełna normalka, po 1h jest gorąca jak enigma. To moje zaobserwowania do tej pory, boję się co będzie dalej. Wybuchnie? :pinch:

Edytowane przez CapTalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CapTalk

Każdy egzemplarz? Pytanie oczywiście nie dotyczy szerokości.

Edytowane przez Palpiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×