Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

A o co ci chodzi z tymi pcetami, że się nie przegrzewają jak to jest temat dotyczący konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ogolnie mozna zrobic a raczej zaprojektowac tak zeby konsole sie nie przegrzewaly w miejscach dla nich przewidzianych tzn jak szafka RTV ale niestety sony dalo ciala po calej lini. sa desktopy ktore w firmach pracuja w niewentylowanych szafach przez pare lat z tona kurzu w obudowie i zyja.. tutaj nasze konsole padaja od tego ze wsadza sie do szafki z plecami ;) ale zeby stawiac ja kolo okna to troche przesada ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam konsolę 80 fat, ma nie całe 4 lata.Nie była serwisowana, nie było z nią problemów być może aż do teraz , w xmb konsola cicho chodzi do 20 minut ale gdy włącze se film albo chociaż grę która waży 200mb z psn to wiatraki głosniej chodzą.Mam podstawke kupioną z laptopa do ps3 z 3 wiatrakami , ps3 nie przebija co do głośnosci podstawki ale jest słyszalne.Podczas głośniejszej pracy wiatraków jest wyrzucane ciepłe powietrze.A gdy skończe grać i przeczekam 20 minut w xmb to praca wiatraków jest ciągle taka sama (głośna).Konsola leży na komodzie , nie na słońcu.I tu jest moje pytanie do was.Czy to normalne ?? Może pogoda ma wpływ na to ?? W ciagu dnia nawet 30 stopni.Czy jednak dać ją przeczyścić i wymienić paste??.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przez te 4 lata czyściłeś konsole w środku? Głośna praca może być spowodowana zakurzonymi łopatkami wiatraczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd w konsoli z czyszczeniem i nową pastą powinno się robić w konsoli co max 2 lata - u jednych po takim okresie będzie w miarę mało kurzu a u niektórych (bo mają tyle kurzu w powietrzu lub innych zanieczyszczeń) że trzeba rozbierać takie sprzęty w rękawiczkach gumowych :). Do każdej konsoli należy podchodzić indywidualnie i nie ma jednego idealnego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche przesadzacie moze jeszcze sprzet elektroniczny mam za oknem trzymac ? kuzwa albo robi sie bubla co oddychac nie moze w ciasnych rzeczach i daje sie gwarancje na 2 lata jak w xboxie albo robi sie porzadna rzecz. niestety my mamy bubla i gwarancje roczna ;P

Nikt Ci nie każe go trzymać za oknem i nikt nie przesadza. Po prostu napisałem tak ponieważ mój pokój ma takie rozmieszczenie, że obok okna w rogu mam miejsce na cały sprzęt domowy. Telewizor, konsole i wieże stojące na komodzie i szafce. A nikt chyba nie powie, że takie ustawienie blisko miejsca przewiewu jest złe. Mi wszystko śmiga ładnie i cicho i nie uważam w przeciwieństwie do Ciebie bym miał "bubla"...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz to tylko przez moje rece sie przewinelo juz 5 konsol ;P tak twierdze bo wporownaniu do poprzednich konsol to PS3 jest najbardziej awaryjne i przy okazji najdrozsze z najkrotsza gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to wstawie zdjęcia zakurzonej konsoli w srodku jak ją czyściłem zrobiłem kilka fotek

http://img3.imageshack.us/img3/1976/dsc01432sa.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/3415/dsc01436m.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/7325/dsc01437r.jpg

Edytowane przez niklas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są niesamowite xD jezzuuu ja chyba jednak moją też otworze i wyczyszcze.Pozdrawiam i dziękuje za zdjęcia ;]

Edytowane przez DJNear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz powiedz jak czesto sprzatasz w pokoju ;)

No ja to niekoniecznie :beach: ale za to Moja kochana codziennie odkurza i lata ze ścierą po pokoju

te zdjęcia robiłem w kwietniu wiek konsoli 3-lata myślisz prosperopro że w twojej jest czysciej? rozkręć ją to się przekonasz

Edytowane przez niklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na garancji juz trzecia konsole ;) 2 poprzednie padly ;P a w moich rekach to juz 7 konsola bo wymieniacze z PRAM przysylaja ponaprawowe egzemplarze... :( ostatnio 2 miesiace temu byla wimieniana na gwarancji wiec chyba czysta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej ale sam widzisz u ciebie też się nieźle kurzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam slima od lutego 2011, jak narazie wszystko działa ok, ale przeraża mnie to jak ona się nagrzewa po dłuższym graniu, zwłaszcza przez HDMI.. staram się jej nie wyłączać bezpośrednio po graniu, da się zrobić coś więcej, żeby uchornić swoją czarunlkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to wstawie zdjęcia zakurzonej konsoli w srodku jak ją czyściłem zrobiłem kilka fotek

http://img3.imagesha.../dsc01432sa.jpg

http://img52.imagesh...5/dsc01436m.jpg

http://img407.images...5/dsc01437r.jpg

Co to za wersja i z którego roku ? Inna niż mój fat 40gb .

Ps. Konsola lubi mieć zimno ? Postawić ją sobie na parapecie przy zawsze uchylonym oknie i za zasłoną , gdzie zawsze jest kilka stopni chłodniej niż w reszcie pokoju ? Kupiłem slimkę niecałe 2 tygodnie temu i chciałbym , żeby pochodziła jak najdłużej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest nowa, to spokojnie póki co da sobie radę. Nawet jak nie jest nowa, to postaw ją po prostu na otwartej przestrzeni, a nie w jakiejś wnęce/szafce i będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam slima od lutego 2011, jak narazie wszystko działa ok, ale przeraża mnie to jak ona się nagrzewa po dłuższym graniu, zwłaszcza przez HDMI.. staram się jej nie wyłączać bezpośrednio po graniu, da się zrobić coś więcej, żeby uchornić swoją czarunlkę?

konsola jest "mocno" ciepła podczas grzania i to normalka.

Właściwie zrobić możesz 2 rzeczy:

- po zakończeniu grania odczekaj proporcjonalną ilość minut w XMB przed wyłączeniem konsoli: np grałeś godzinę- 15minut, 2h grania- 30 minut itd. Zalecam przy tym przestawić już "zaznaczenie" na inną pozycję niż napęd i okno co nowego- szybciej się wystudzi.

Ja zwykle zostawiam ps3 na ok 30 minut w XMB jeśli grałem godzinę i więcej.

- zapewnić jej dobry obieg powietrza, czyli PS3 powinno być nie w półce a na górze szafki, "na otwartej przestrzeni", od ściany tył odsuń na ok 10-15cm od ściany co zapewni lepszy przepływ powietrza

i to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja i z którego roku ? Inna niż mój fat 40gb .

Ps. Konsola lubi mieć zimno ? Postawić ją sobie na parapecie przy zawsze uchylonym oknie i za zasłoną , gdzie zawsze jest kilka stopni chłodniej niż w reszcie pokoju ? Kupiłem slimkę niecałe 2 tygodnie temu i chciałbym , żeby pochodziła jak najdłużej .

Jutro dotrę do domu to mogę Ci napisać co to za wersja ogólnie to fat 80 kupiony w kwietniu 2009 r rozkręcona po 3 latach używania

właśnie stała kiedyś we wnęce i może dlatego była taka zakurzona ale od dawna już ją wyciągam podczas używania zdjęcia jutro hej

Edytowane przez niklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fotki to faktycznie jakaś masakra, mój Fat po 2 latach miał SPA i nie wyglądał aż tak tragicznie. Co do porad i innych to jedna prosta zasada pozwoli Wam się dłużej nacieszyć konsolą; PO KAŻDEJ SESJI KONSOLA ZOSTAJE WŁĄCZONA W MENU ABY MOGŁA SIĘ WYSTUDZIĆ! U siebie mam włączoną funkcję AutoOff na godzinę, po graniu wychodzę z gry, wyłączam TV, Amplituner i pozwalam chlebakowi się wywietrzyć, bardzo wyraźnie słychać jak systematycznie co kilkanaście minut obniża prędkość pracy wentylatorów aż w końcu gdzieś po 0,5h zejść do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Jak włączyć tą funkcje AutoOff i co ona robi?

:blink: Włącza się to w opcjach, bodajże w menu oszczędzania energii (automatyczne wyłączanie konsoli po wybranym okresie bezczynności), a co ona robi? Hmmm :devil: Po upływie ustawionego czasu półnagie cosplay'owe laski wkradają się do Twojego domu i podśpiewując znane motywy z gier wiją się w sensualny sposób przytrzymując guzik I/O. Wszystko po to aby Twój chlebak nie musiał bezczynnie "chodzić" przez całą noc i suszyć powietrza w pokoju. Najgorsze że wszystko to dzieje się kiedy śpisz i niestety nie masz szans nacieszyć oka tym widokiem :wallbash:

... Czy to normalne ze gdy gram i włączam jakąs grę w konsoli są jakby takie odglosy czytania płyty.. jakby taki traktorek, cały czas tak jest..

Normalka! Jak konsola zacznie jednak jeździć traktorkiem (moja preferuje kombajny) podczas grania w gierki z PSN to koniecznie zarejestruj ją w najbliższym oddziale KRUS.

Mam nadzieję że pomogłem! :crazy:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wymiana pasty termoprzewodzącej w ps3 slim jest mozliwa w domowych warunkach i czy jest to skąplikowane i jesli jest to jaka paste polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pasty w warunkach domowych jest jak najbardziej możliwa, mój brat w swojej Ps3 wymieniał sam. Nie jest to proste, jeśli jednak masz smykałkę do majsterkowania to z pewnością to ogarniesz, na youtube masz kilka filmów instruktażowych krok po kroku co i jak. Co do wyboru pasty to poszukaj postów użytkownika serwis_konsol, na pewno kojarzę jego wypowiedzi z sugestiami jakie pasty wybrać.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i zastanów się kto ma problem ;) :)

Jeśli uruchamiasz grę z płyty to oczywiście, że MA BYĆ słychać odgłos czytania płyt...

Co dla jednego jest ledwie słyszalnym szumem dla innego jest "traktorkiem" - ale skąd my mamy, jasnowidze, wiedzieć o co Tobie chodzi...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze gdy gram i włączam jakąs grę w konsoli są jakby takie odglosy czytania płyty.. jakby taki traktorek, cały czas tak jest..? :dry:

Ponawiam bo Tomo chyba ma problem ze sobą .. :pinch:

Tomo ma problem ale z tobą (to jest moje subiektywne odczucie) twój pseudonim ymm co tobą kierowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×