Skocz do zawartości
Gość zioomski

PAL / NTSC

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na tym forum pisał, że zasilacz PS3 przystosowuje się do zmian napięcia.

TheMichal ma tu 100% rację. JA mam PS3 z NY i po prostu podłączam kablem od kompa do PS3 i gniazdka i działa. ŻADNYCH transformatorów ani innych pierdół! PS3 samo przystosowuje się do napięcia i nie ma ŻADNYCH problemów z tym!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MAATSS - nie wiem czym i gdzie podłączasz swoją konsolę ani skąd ją przytargałeś, ale dla sprzętu elektronicznego przywiezionego z USA stosuje się transformatory napięcia.

Tak było zawsze i nie sądzę aby miało się coś zmienić. Nawet teraz patrzę na aukcję PS3 USA wystawioną na rynek europejski z dodanym transformatorem.

Tak jak napisałem wcześniej - nie trzymałem wersji USA w rękach - ale nie widzę powodów dla których ta konsola miałaby być przystosowana na rynek EU, oraz wyjaśnienia faktu iż ludzie sprzedający PS3 USA na rynek EU dodają do niej transformator (i to nie byle jakiej mocy).

Tyle mam do dodania. Jeżeli masz jakieś konkretne/szczegółowe informacje potwierdzające to co napisałeś chętnie się z nimi zapoznam, zawsze dobrze jest się czegoś dowiedzieć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie - zasilacz w PS3 jest uniwersalny - mozna go stossowac zarowno w US jak i EU. Problem jest z konsolami z UK - trzeba przerabiac wtyczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi oraz testów użytkowników:

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?t=2055047687

wygląda na to, że faktycznie PS3 ma wbudowany transformator (co nie jest żadną rewelacją, były już od dawna używane w różnych droższych sprzętach), czyli wspiera zakres napięć od 110V-240V.

Ale..

W instrukcji z Sony Poland: http://www.playstation.pl/help/manuals/ps3-ss-polish-web.pdf strona 18, lewa tabelka,

jest napisane, że specyfikacja techniczna zasilacza to: "AC 220-240V".

Dodatkowo: http://www.ps3land.com/article-997.php

w tym dość starym newsie (ale zawsze coś) sprawdzili zasilacz w PS3 z Japonii. I jest on na 100V.

Podsumowując, trzeba uważać. Jeżeli nic nie pisze w instrukcji o wbudowanym transformatorze (który jak na razie teoretycznie jest w konsoli), może się zdarzyć tak, że jakaś partia pójdzie okrojona ze zwykłym zasilaczem osobno na Europę i USA.

PS2 też się troszkę różniły pomiędzy modelami, robili poprawki montażowe, metalowe blaszki ażeby uniemożliwić działanie blokad SM, kto wie co będzie w nowej partii tej która ma być w technologii 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najbezpieczniej, jest kupić, wersję europejską, bo gdy transformatora nie będziesz miał, koszty jego zakupu, mogą pokryć z europejską wersją PS3 40GB. Zresztą słyszałem że wydajność jest trochę mniejsza na takiej konsoli, gdzie idzie prąd przez transformator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@MAATSS - nie wiem czym i gdzie podłączasz swoją konsolę ani skąd ją przytargałeś, ale dla sprzętu elektronicznego przywiezionego z USA stosuje się transformatory napięcia.

Tak było zawsze i nie sądzę aby miało się coś zmienić. Nawet teraz patrzę na aukcję PS3 USA wystawioną na rynek europejski z dodanym transformatorem.

Tak jak napisałem wcześniej - nie trzymałem wersji USA w rękach - ale nie widzę powodów dla których ta konsola miałaby być przystosowana na rynek EU, oraz wyjaśnienia faktu iż ludzie sprzedający PS3 USA na rynek EU dodają do niej transformator (i to nie byle jakiej mocy).

Tyle mam do dodania. Jeżeli masz jakieś konkretne/szczegółowe informacje potwierdzające to co napisałeś chętnie się z nimi zapoznam, zawsze dobrze jest się czegoś dowiedzieć.

Pozdrawiam.

Wiem co mówię i się nie masz co sprzeczać ze mną. PS3 ma wbudowany zasilacz i obsługuje do 240V.

A swoje przekonania możesz między bajki włożyć. Co do dodawania transformatorów to nie wiesz, że oni na takich niedowiarkach jak TY zarabiają...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważacie że tak działa to ok.

@MAATSS

PS3 ma wbudowany zasilacz i obsługuje do 240V

Każda PS3 ma wbudowany zasilacz, tu się rozchodziło o to czy razem z transformatorem.

A swoje przekonania możesz między bajki włożyć

"Moje przekonania" już nie jednemu delikwentowi (co to chciał zaoszczędzić i ze stanów sprowadzał) uratowały portfel.

Co do dodawania transformatorów to nie wiesz, że oni na takich niedowiarkach jak TY zarabiają...?

W miarę możliwości poskramiaj swoje zapędy do takich określeń. Ten "niedowiarek" jest po studiach elektronicznych i wie jak nie psuć sprzętu, a ostrożności nigdy za wiele.

Z dwojga złego lepiej dmuchać na zimne - jeżeli okazuje się że nie potrzeba transformatora a ty go podłączysz - nic się nie stanie.

Jeżeli okazuje się że potrzeba transformatora a ty go nie masz - kicha.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem bardzo zainteresowany zakupem Playstation 40gb z Anglii i stad moje pytanie czy zwykła przejściówka na nasze gniazdko wystarczy czy jest coś potrzebne ekstra ??

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skończcie już te gadki o transformatorach radze wam posłuchać pana elektryka (budzi zaufanie )

A dla tych co planują zakup PS3 mam informacje ze ponoć przed świetami mają sie pokazać w sklepach starter packi. <== Tak mi przynajmniej powiedział włascicel autoryzowanego sklepu SONY ale podkreślił ze one pojawią sie na półkach ale nie napewno wiec jakby co tylko dziele sie z wami swoimi informacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda,sa juz nowe starter packi.....

Nie posiadaja wielkich roznic w porownaniu z poprzednikami tzn.sa dwa nowe jeden zamiast R.fom zawiera hevenly sword a drogi zamiast wspanialego fps-a posiada F1....

Polecam obczic allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli uważacie że tak działa to ok.

@MAATSS

Każda PS3 ma wbudowany zasilacz, tu się rozchodziło o to czy razem z transformatorem.

"Moje przekonania" już nie jednemu delikwentowi (co to chciał zaoszczędzić i ze stanów sprowadzał) uratowały portfel.

W miarę możliwości poskramiaj swoje zapędy do takich określeń. Ten "niedowiarek" jest po studiach elektronicznych i wie jak nie psuć sprzętu, a ostrożności nigdy za wiele.

Z dwojga złego lepiej dmuchać na zimne - jeżeli okazuje się że nie potrzeba transformatora a ty go podłączysz - nic się nie stanie.

Jeżeli okazuje się że potrzeba transformatora a ty go nie masz - kicha.

Pozdrawiam.

Więc potwierdzam Ci jeszcze raz, że mam konsolę przywiezioną z USA. Ma wbudowany zasilacz\transformator i wystarczy zmienić kabel zasilający albo podłączyć przejściówkę i działa na europejskich gniazdkach:)

Bez urazy OldMan'ie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma z U:DF i HS bo wtedy okazja byłaby ogromna dla ludzi planujących kupno konsoli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież starter packi są już od dawna do kupienia w sklepach i na allegro

Ja myślałem że powiesz np: z okazji świąt wyprzedaż modeli z dyskiem 60GB i bardzo atrakcyjne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu cie zaszyje dowiedziałem sie ze na swieta pojawią sie konsole 60Gb

mają sie pojawic jakos w weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu cie zaszyje dowiedziałem sie ze na swieta pojawią sie konsole 60Gb

mają sie pojawic jakos w weekend

Nie rozumiem?? Przecież PS3 z dyskiem 60GB jest chyba najstarszym modelem tej konsoli, od dawna już dostępnym na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem?? Przecież PS3 z dyskiem 60GB jest chyba najstarszym modelem tej konsoli, od dawna już dostępnym na rynku.

ale ostatnio nie było nowych dostaw 60GB, tylko 40GB. A Starter packi to tylko jak zostały w sklepach można było kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie w jakich cenach się pojawią?? Będą może jakieś świąteczne zniżki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spokojnie z tymi zasilaczami, lepiej sprawdzic wszystko na spokojnie, bez takiej burzy...

@imperialista

przeczytalem twojego posta o roznicach napiecia dwa razy zeby sie upewnic i musze powiedziec, ze nie podajesz tam zadnych konkretow poza swoja wiedza o amerykanskich kablach, ktora z pewnoscia nam rowniez nie jest obca. Nie wiem jak sprawa wyglada z ps3 w USA, ale mieszkalem w NY przez kawal czasu i caly szprzet ktory przywiozlem ze soba do polski ma uniwersalne zasilacze inside. Wymieniam tylko kabel i dziala, ot tak. Dwa komputery, wzmacniacz do basu, bass pod etc etc Zadnych problemow.

Jesli mamy sie bawic w zgadywanki, to bym raczej obstawial, korzystajac z wlasnego doswiadczenia ze psu jest uniwersalne. Jednakze zgadywanki nie maja tu nic do rzeczy, wiec pozostaje mi tylko zaufac osobie, ktora konsole z USA ma i jej uzywa bezproblemowo w naszym kraju kwitnacego ziemniaka.

BTW nie chce brzmiec jak asshole, ale jako niedawno zarejestrowany user jestem na swiezo po regulaminie i zdaje sie, ze 'deno' troche wykracza poza przyjete tutaj normy... czytanie jego postow jest odrobine zenujace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli uważacie że tak działa to ok.

@estro_pajo Sądziłem że sprawa już dawno została rozwiązana, nie wiem w takim razie do czego odnosi się Twoja wypowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale spokojnie z tymi zasilaczami, lepiej sprawdzic wszystko na spokojnie, bez takiej burzy...

@imperialista

przeczytalem twojego posta o roznicach napiecia dwa razy zeby sie upewnic i musze powiedziec, ze nie podajesz tam zadnych konkretow poza swoja wiedza o amerykanskich kablach, ktora z pewnoscia nam rowniez nie jest obca. Nie wiem jak sprawa wyglada z ps3 w USA, ale mieszkalem w NY przez kawal czasu i caly szprzet ktory przywiozlem ze soba do polski ma uniwersalne zasilacze inside. Wymieniam tylko kabel i dziala, ot tak. Dwa komputery, wzmacniacz do basu, bass pod etc etc Zadnych problemow.

Jesli mamy sie bawic w zgadywanki, to bym raczej obstawial, korzystajac z wlasnego doswiadczenia ze psu jest uniwersalne. Jednakze zgadywanki nie maja tu nic do rzeczy, wiec pozostaje mi tylko zaufac osobie, ktora konsole z USA ma i jej uzywa bezproblemowo w naszym kraju kwitnacego ziemniaka.

BTW nie chce brzmiec jak asshole, ale jako niedawno zarejestrowany user jestem na swiezo po regulaminie i zdaje sie, ze 'deno' troche wykracza poza przyjete tutaj normy... czytanie jego postow jest odrobine zenujace...

Też mieszkałem w NY parę miesięcy (Ridgewood) Wracając do tematu to możesz mi śmiało zaufać. Konsola stoi zaraz przy ścianie i liczy sobie w nocy bez przerwy parę dób. Nigdy nie było problemów z przegrzaniem czy cooś. Po prostu - podłączasz do gniazdka - i po wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ostatnio wlasnie starter packa 60GB ze starym dobrym Resistance i Motorstorm i drugim padem za bodajze 2100, albo rowne 2k bo juz nie pamietam...

szczerze mowiac, to mam mieszane uczucia co do tego, bo poczatkowo mialem plan, zeby kupic 40GB a jako drugi pad DS3, ktory sluzylby mi jako ten pierwszy. Wzielo sie to stad, ze dodatkowa vibra zmotywowala by mnie do zakupu 'pada-dla-znajomych' a jak kupie od razu z dwoma 6axis to o DS3 moge zapomniec bo na co mi trzeci pad... No i moj pomysl z kupnem ps3 eskalowal i skonczylem z boundle packiem... Nie zaluje, o nie, ale jakos kaca troche mam...

@MAATSS

hihi ja w woodhaven, na rogu woodhaven i jamaica. jaki ten swiat maly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ponawiam pytanie: Czy z planowanym wypuszczeniem kolejnych konsol 60GB będą jakieś atrakcyjne świąteczne ceny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ponawiam pytanie: Czy z planowanym wypuszczeniem kolejnych konsol 60GB będą jakieś atrakcyjne świąteczne ceny??

pewnie 2299zł albo 1999zł. Na mniej nie licz. A i tak obstawiałbym tą pierwszą opcję bo już to nie będą gry z premiery które zaraz wylądują z platynie tylko hity które jeszcze pewien czas cenę utrzymają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie 2299zł albo 1999zł. Na mniej nie licz. A i tak obstawiałbym tą pierwszą opcję bo już to nie będą gry z premiery które zaraz wylądują z platynie tylko hity które jeszcze pewien czas cenę utrzymają...

Trochę ciężko nazwać to atrakcyjną ceną, jak na allegro mam za 1150 zł wersje 40GB KUP TERAZ!!

Gdyby tak cena wyniosła ok 1400 to by było coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1250zł kupiłem wersję 60GB w sierpniu!!! Z dwoma grami (F1, RR7). Dar od niebios, hehe. Co do promocji na święta to bym na cuda nie liczył, nie ma szans na obniżki. Osobiście wolałbym wersje 60GB, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×