Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

OK to reasumując :

PS3 === HDMI === TV

PS3 === OPTI === KINO LG

i dzieki temu ciesze sie niezłym obrazem i dzwiekiem 5.1

a czy jak do tego podlaczenia dorzuce złacze EURO

TV === EURO === KINO LG

to czy to nic nie zakłuci i bede mógł ogladac filmy DVD na kinie?? Bo w powyższej plontaninie brakuje mi podłaczenia KINO === TV :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tak, a mozesz rownierz skorzystac z drugiego HDMI w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Posiadam od 2 dni PS3 Slim 250Gb. Kupiłem ją jako alternatywę odtw. BD, głównie do oglądania filmów + czasem może jakaś gra. Niestety mam problem z dźwiękiem w filmach. Może będziecie mi w stanie coś poradzić?

Konsola jest podłączona HDMI do TV (Bravia) oraz optykiem do amplitunera Pioneera (VSX 1016). Wszystko teoretycznie działa, ale... amplituner nie widzi sygnału DTS ani DD 5.1 przy odtwarzaniu filmów (zarówno BD jak DVD). Kiedy natomiast uruchamiam grę (Assassins Creed II) łapie od razu DD 5.1. O co tutaj chodzi? Może jakieś magiczne ustawienia w opcjach?

W Ampli mam co prawda również HDMI, ale niestety jedynie w opcji switch.

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach audio dla BD przestaw na Bitstream. Po optyku jest problem z PCM i 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam juz rok PS3, lecz dopiero teraz, podłączona do telewizora przez HDMI ( :biggrin: ). Chciałbym też puścić dźwięk przez kino domowe i tu jest pytanie. Jak to zrobić? Wiem, że PS3 ma wyjście digital, ale właśnie, ono jest jakoś tak zaślepione (?)... Mam takie kino domowe, które ma takie wejścia:

wejcia.th.png

W jaki sposób można podłączyć do niego ps3? Z góry dzięki ;)

PS. Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale wydaje mi się, że tak ;) . I przepraszam, jeśli już był taki temat :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam juz rok PS3, lecz dopiero teraz, podłączona do telewizora przez HDMI ( :biggrin: ). Chciałbym też puścić dźwięk przez kino domowe i tu jest pytanie. Jak to zrobić? Wiem, że PS3 ma wyjście digital, ale właśnie, ono jest jakoś tak zaślepione (?)... Mam takie kino domowe, które ma takie wejścia:

wejcia.th.png

W jaki sposób można podłączyć do niego ps3? Z góry dzięki ;)

PS. Nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale wydaje mi się, że tak ;) . I przepraszam, jeśli już był taki temat :blush:

Najprościej (choć nie najlepiej) będzie po prostu podpiąć TV do kina (TV Audio OUT ==>> Kino Audio IN) kablem RCA (chinch).

Kino domowe które posiadasz niestety nie ma wbudowanego wejścia optycznego, tak więc nie podłączysz PS3 bezpośrednio pod amplituner :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej (choć nie najlepiej) będzie po prostu podpiąć TV do kina (TV Audio OUT ==>> Kino Audio IN) kablem RCA (chinch).

Kino domowe które posiadasz niestety nie ma wbudowanego wejścia optycznego, tak więc nie podłączysz PS3 bezpośrednio pod amplituner :/

Ok, dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu:

-plazma fullHD Samsung lub LG 58-63 cali

-PS3-do grania i oglądania filmów

-zestaw kina domowego-głośniki+amplituner?

Odległość oczy-plazma ok. 6m, salon ma około 25m3 ale ogólnie jest przestrzeń otwarta, dekoder Polsatu fullHD. Na pierwszym miejscu chodzi o TV, potem gry i następnie muzyka (dobrze gdyby grało przyzwoicie). Amplituner ze znakiem zapytania ale domyślam się, że warto zainwestować w to urządzenie. Na wszystko chcę przeznaczyć 11-12tysięcy zł. Proszę o porady w sprawie doboru sprzętu zakładając, że TV będzie kosztował 8-9tysięcy złotych. Oczywiście jeżeli TV w jakiś sposób byłby nieodpowiedni proszę o lepszy wybór z uzasadnieniem(być może wystarczyłaby 50"?-zaoszczędzona kasa). Proszę równiez o wskazówki dotyczące podłączenia takiego sprzętu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że plazma 50' na odległość 6 metrów to troche za mała bedzie. Sam mam 50' i moja odleglosc to 3 metry. Do TV idzie szybko oczy przyzwyczaić i zaraz bedziesz marudził że za mały TV kupiłes ;]

POlecam SONY BRAVIA bo to jeden z lepszych telewizorów choć nie szokuje on wyglądem. Później to kwestia czy Ci sie podoba czy nie.

Edytowane przez rOgalZory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam poszukać samsunga. Sam posiadam 32 calowego 550 i jest swietny. Najleprzy Najlepszy byl_by z serii 650 lub cos Ledowego. Jak chcesz wydac tyle kasy to znajdziesz jakies 46 cali ledowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Sharpa Full HD  46 cali i 3 metry jestem od TV i na prawde naprawdę bardzo dobry mam widok, większego TV bym nie chciał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Ci Samsunga PS58B850.Masz do wyboru wersję 50" i 58".Sam przymierzam się do zakupu 50".TV jest cieniutki, chyba 2.9cm albo 3cm, i jest to plazma, nie LED.Najlepiej przejedź się do sklepu i zobacz, który Ci najbardziej pasuje, ale zwróć uwagę na tego samsunga. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez AnzEen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecma plazm. Prada zerne toto jest oraz jak bedziesz robil dluzsze posiedzenia przy konsoli lub maraton filmowy to mozesz zakrecic ogrzewanie na ten czas. No i latwo jest wypalic matryce w plazmach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Ci Samsunga PS58B850.Masz do wyboru wersję 50" i 58".Sam przymierzam się do zakupu 50".TV jest cieniutki, chyba 2.9cm albo 3cm, i jest to plazma, nie LED.Najlepiej przejedź się do sklepu i zobacz, który Ci najbardziej pasuje, ale zwróć uwagę na tego samsunga. :)

Pozdrawiam

A ja nie polecma plazm. Prada zerne toto jest oraz jak bedziesz robil dluzsze posiedzenia przy konsoli lub maraton filmowy to mozesz zakrecic ogrzewanie na ten czas. No i latwo jest wypalic matryce w plazmach ;)

Właśnie chcę kupić tego samsunga 58 lub 63 cale ale b650(duża różnica w cenie a w użytkowaniu praktycznie żadna, no i lepsze głośniki). Co do LCD to troche poczytałem i jednak plazma DLA MNIE będzie lepszym wyborem. Pozostaje jeszcze wybór kina:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe plazmy mają mechanizm zabezpieczający przed wypalaniem. Mam plazmę od półtora roku chyba albo więcej i zero problemów, nic się nie wypala. Raz zasnąłem na filmie i jakimś cudem się spauzował i całą noc na ekranie była gęba Jacka Sparrowa i nic się nie stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie otóż mam taki problem

PS3 mam podłączone przez HDMI do LCD

dzwięk mam podłączony przez kabel optyczny (optical) do PS3 i od PS3 do kina domowego

problem jest taki że jak odpalam grę która obsłóguje DTS 5.1 to dzwięk jak by mam opóźniony o 1 sekundę

a jak włącze na dolby digital 5.1 to wszystko śmiga równo co do sekundy

dodam jeszcze że w opcjach dzwięku mam wszystko zaznaczone .

i kino domowe kupiłem jakieś 1 rok za jakieś 1500 zł. więc niejest takie stare

Prosił bym o pomoc bo naprawde już niewiem czemu jak mam w jakieś grze dzwięk DTS 5.1 to dzwięk jest opóźniony a jak Dolby Digital 5.1 to jest git.

Może coś w opcjach ps3 muszę ustawić ?

z góry wielkie dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasami ustawionego opóźnienia na kinie domowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oże być opóźnienie szukałem i nieznalazłem pod jaką nazwą mam szukać aby ustawić tak DTS w ustawieniach kina domowego aby był równoi z czasem jak gram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oże być opóźnienie szukałem i nieznalazłem pod jaką nazwą mam szukać aby ustawić tak DTS w ustawieniach kina domowego aby był równoi z czasem jak gram ?

Na to pytanie powinna odpowiedź Ci niezwykła księga z z nadrukiem... UWAGA!!! INSTRUKCJA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patyk a u ciebie jak taka opcja się nazywa która odpowiada za opóźnienie dzwięku DTS ?

proszę napisz mi jak to się nazywa bo wtedy by mi było o wiele łatwiej poszukać

z góry wielkie dzięki za odp patyk. thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 spróbuj poszukać pod określeniem A/V Sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek witam jestem nowy na forum ps3 mam od pol roku

Ps3 fat 80gb+pnnasonic viera full hd 32cale

Mam taki problem udalo mi sie uzbierac sume 900zl chcialbym za to kupic kino domowe widzialem na allegro rozne ciekawe za 600-700-800 z dekoderem dts pokoj mam o wymiarach 5x2,7

Myslalem o kupnie amplitunera uzywanego glosnikow 5.0 widzialem zestaw za 360nowe do tego dvd mediona za 129 z hdmi wejsciami optycznymi itp.

Zalezy mi na dekoderze dts zestawie 5.1 chce podlaczyc dvd kablem hdmi z tv a kablem optycznym amplituner/dvd z ps3.

Chce uzyskac dosc ciekawe brzmienie dvd z divixem. Interesuja mnie tez ciekawe uzywane zestawy ampli+ciekawe kolumny do 600zl

Prosze was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 plnów to nizbyt duzo, jak na kino, ale i pokoj masz niewielki, wiec nie musisz miec wielkiej krowy,zeby to lądnie zabrzmialo

moim zdanie, w tej kasie odpusc "kino domowe" - czyli wszelkie zestawy z dvd mediona i inne tego typu wynalazki, bo wyrzucisz kase w bloto

kup dobry zestaw glosników z dekoderem, w tej kasie najlepszym wyjsciem bedzie cos z polki "komputerowej" - czyli zestawy 5.1 dysponujace wejsciem optycznym

odpusc wszystko, co nie jest "markowe", czyli wielkie zestawy z "drewnianych" obudowach - bo to shit

moim zdaniem, najlepszym aktualnie wyjsciem jest Logitech Z-5500 - system, naprawde daje rade, a za 1000 znajdziesz nówke na alledrogo

mialem, korzystalem i bylem zadowolony ( mialem tez sprzety typu pure audio i inne wynalazki - dno )

starczy CI na dosc dlugo, az zapragniesz ...kina domowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×