Skocz do zawartości
sakul

Firmware Ps3 - Aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanascie dni temu dostalem bana od Kill za to, ze pisalem prawde o sofcie do PS3. Chial, zebym przedstawil fakty i nie wierzyl mi bo jak twierdzi jemu wszsytko dziala. Masz teraz kilku innych uzytkownikow, ktorym tak jak i mi PS3 sie WIESZA. Nie wazne czy mam 2000msgs i 3 chat rooms otwarte na raz i gram online w CoD4 (na PS3 60GB), czy tez na CZYSCIUSIENKIEJ konsoli (80GB) na ktorej nie ma ani wiadomosci, ani plikow cache\cookies z internet browser i nie mam NIC na HDD poza UPdate do CoD4. Wystarczy tylko wlaczyc multi i popisac w chat room a gwarantuje, ze po prostu za ktoryms razem zlapiesz zwieche. I nic nie bede nikomu udowadnial bo mnie to wali czy mi wierzysz czy nie. To jest forum o PS3 i mowie to co sie dzieje - nie mam zadnego celu w zmyslaniu. Wiec zastanow sie KILL nad tym i przejrzyj na oczy bo to, ze jednym dziala extra to nei znaczy, ze innym tez.

PS: Od tygodnia mam problemy z Sign IN. Pomaga bardzo szybkie wciskanie X i 0 na zmaine i po kilkunastu sekundach ataku na serv wkoncu mi sie udaje.

PS2: Co do "se" - juz Ci tlumaczylem i jezeli nie chcesz tego pojac to trudno, ale jak mowisz? Energia elektryczna \ prad? Wiesz co to jest jezyk potoczny? Operujesz poprawna polszczyzna na codzien? Gratuluje - mozesz grac w Klanie:)

PS3: Jak znowu mi chcesz dac bana to na prawde nie zrobi mi to roznicy. Szkoda tylko, ze zamiast pogadac wolisz "uciszyc" sprawe.

kill edit: Bana dostałeś za potrójny warn. Gromadziłeś je trollując na Forum obelgami i "językiem potocznym". A co do poprawności językowej, to naprawdę nie wchodź ze mną w ten temat, bo nie masz szans wygrać. Proponuje ci, żebyś każde swoje wymyślone słowo najpierw sprawdził w Słowniku Poprawnej Polszczyzny. A firmware nie psuje konsoli, bo gdyby tak było popsułby wszystkie konsole na świecie, a nie tylko kilka, które akurat w tym czasie się zwyczajnie zepsuły, co przy tylu milionach egzemplarzy jest zwykłym przypadkiem.

Chcałbym, żebyśmy zakończyli już tą jałową wymianę zdań. Jeśli będziesz kontunuował zaczepki, no to po prostu pożegnamy się na stałe, ponieważ w każdym swoim poście prowokujesz do kłótni, a to jest według Regulaminu karane wykluczeniem.

Na koniec jeszcze male slowa wyjasnienia. Zaczepki zaczales Ty, gdy Ci sie nie spodobalo, ze powiedzialem, ze SONY wypuszcza zwykly crap jako FWs. Zaczepiles rowniez sformulowaniem "wiesniak umyslowy" - wedlug Ciebie mowiac jezykiem potocznym kazdy nim jest. Nie rob z innych idiotow a co najwazniejsze z siebie. Co do tego sprzeczania sie o to kto ma racje to wcale mi nie zalezy na tym bo i tak kazdy wie swoje. Nie lubie tylko kiedy sie oczernia lub obraza innych. Sorry, ale tak wlasnie postapiles. Tyle z mojej strony i juz wiecej nic nie napisze odnosnie tego. Napisalem Ci co mysle na PSN wtedy. To jest temat o FW wiec bede tutaj pisal WSZYSTKO co z tym zwiazane. Jak mi zepsuje konsole to napisze tutaj bo fanboyem przestalem byc jakis czas temu i teraz widze o wiele wiecej niz wczesniej.

Będziesz pisał "se" - będziesz wieśniakiem, czy tego chcesz czy nie. Przykro mi z tego powodu, ale taka jest prawda.

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do offtopa- faktycznie pisanie "se" to naprawdę słoma z butów...

Wymowa tak samo. Po to są zasady pisowni i gramatyka żeby jej przestrzegać bo oczy bolą...

Co do tematu- po ostatnich aktualizacjach firmware'u i "rewelacjach" z tym związanych na szczęście problem padających czytników (czy czegoś tam innego) ominął mnie. Szkoda tylko że takie wpadki się zdarzają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware 2.80 Release - jutro

Sony is about the launch a new firmware update for the PS3. Available for download tomorrow, the new firmware 2.80 will be a basic update. No major new additions will be made available. There are a few fixes to increase performance such as faster Trophy synchronization and faster XMB loads. Sony will, of course, make an official post either tonight about Firmware 2.80 or early tomorrow to let us know it’s coming later in the day.

As it was reported by ThatGamerAccess, Sony has updated their press site with a 2.80 debug file. It''s not set for download but Sony usually adds these a day before or the day of the real release.

It’s nothing to get excited about. It’s just a typical update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jutro ciagniemy nowego softa :) ciekawe czy beda jakies niespodzianki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnął już go kto?

Można "bezpiecznie" pobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem właśnie przed chwilą i nie widzę żadnych zmian ani usprawnień...

Ja zainstalowałem właśnie przed chwilą i nie widzę żadnych zmian ani usprawnień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zainstalowałem i wszystko normalnie chodzi... oprócz YROD ale spoko. Nie no, żart oczywiście :D Zmian też nie zauważyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa bez problemu także myślę że można śmiało pobierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.Bez nowego FW nie zalogujesz sie do PSN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.Bez nowego FW nie zalogujesz sie do PSN

Co ty gadasz... Pobranie tego FW nie jest wymagane. Jeżeli ktoś chce, to pobiera. I można normalnie logować się do PSN bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma listę oficjalnych zmian? Na stronie Sony nie ma żadnego info o dzisiejszym updejcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem i zainstalowałem, szkoda tylko, że nic nie dodają ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty gadasz... Pobranie tego FW nie jest wymagane. Jeżeli ktoś chce, to pobiera. I można normalnie logować się do PSN bez niego.

A prubowales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A prubowales??

Tak. Wszystko dziala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pobrałem i zainstalowałem, szkoda tylko, że nic nie dodają ;/

Tak jasne , nic nie dodają <_<

KAŻDY nowy Firmware wnosi coś nowego , coś polepsza . Tylko nie zawsze to widać gołym okiem .

Jakby nic nowego nie wnosił to by go nie wypuszczali .

Edytowane przez leon83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jasne , nic nie dodają <_<

KAŻDY nowy Firmware wnosi coś nowego , coś polepsza . Tylko nie zawsze to widać gołym okiem .

Jakby nic nowego nie wnosił to by go nie wypuszczali .

Słusznie. Np. ostatni zwiększył liczbę jednoczesnej liczby znaków w jednej wypowiedzi na czacie do 64, oraz zlikwidował foldery w Save Data i Game Data (teraz są od razu gołe pliki), z czego akurat ja się cieszę, bo pozwala to na szybsze porządkowanie dysku. A to i tak pewnie nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Ale mam zapłon... Coprawda nie mam 100% pewności że to już wcześniej nie było zmienione bo divX'y rzadko oglądam, ale wydaje mi się że tego nie było...

Mianowicie kiedy oglądamy jakiegoś divX'a i wciśniemy PS to nie musimy tak jak do tej pory "Quit playback", tylko normalnie mamy dostęp do XMB...

A kiedy podczas oglądania filmu wciśniemy [] mamy do dyspozycji coś a'la "wybór scen"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy waszym zdaniem to możliwe aby po ostatnim updacie softu przestały działać filmy DVD i DIVX? Konsolka to ps3 40Giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy waszym zdaniem to możliwe aby po ostatnim updacie softu przestały działać filmy DVD i DIVX? Konsolka to ps3 40Giga

jeśli update nie przebiegł poprawnie, tak. Ale sam FW, poprawnie zainstalowany na pewno nie ogołaca z takich funkcjonalności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy waszym zdaniem to możliwe aby po ostatnim updacie softu przestały działać filmy DVD i DIVX? Konsolka to ps3 40Giga

Jestem zdania że lepiej sciągnąc aktualizacje(PS3) na PC-ta i samemu aktualizowac

Aktualizacja bezpośrednio z konsoli juz nie jednemu na dobre nie wyszła

System jest bardzo wrażliwy na wszelkie niuanse sieciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zdania że lepiej sciągnąc aktualizacje(PS3) na PC-ta i samemu aktualizowac

Aktualizacja bezpośrednio z konsoli juz nie jednemu na dobre nie wyszła

System jest bardzo wrażliwy na wszelkie niuanse sieciowe

To jest jedno i to samo. Tak czy inaczek konsola pewnie kopiuje potem pliki instalacyjne FW do katalogu roboczego i rozpakowuje. Wiec nie gadaj ze to ma jakies znaczenie. Poprzyj to jakimis sensownymi argumentami a nie tylko widzimisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest jedno i to samo. Tak czy inaczek konsola pewnie kopiuje potem pliki instalacyjne FW do katalogu roboczego i rozpakowuje. Wiec nie gadaj ze to ma jakies znaczenie. Poprzyj to jakimis sensownymi argumentami a nie tylko widzimisie.

Dodam tylko że każdy firmware jest zakodowany/podpisany cyfrowo przez sony. Jeżeli tylko zmieniłby się choć jeden bajt w pliku pobranym z sieci, konsola wywaliłaby błąd i nie próbowała by instalować takiego firmware.

Bez znaczenia czy pobierzesz za pomocą PS3, czy przez PC. Efekt będzie ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "cyfrowy podpis" to nic innego jak suma kontrolna - CRC32, MD5 czy inny diobel. Co nie zmienia faktu ze masz racje ;-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten "cyfrowy podpis" to nic innego jak suma kontrolna - CRC32, MD5 czy inny diobel. Co nie zmienia faktu ze masz racje ;-)!

Niestety - nie tym razem. Plik z firmware, tak samo jak gry które pobierasz przez PSN, są zaszyfrowane kluczem, który zna tylko SONY, a którego część potrzebna do rozkodowania zawartości siedzi w twojej PS3.

Poczytaj sobie n/t szyfrowania niesymetrycznego (asymetrycznego):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×