Skocz do zawartości
sakul

Firmware Ps3 - Aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi wszystkim.

Będę próbował jakoś ten problem rozwiązać kurcze ale to dziwne że gry śmigają normalnie a DVD i DIVX nie banglają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedno i to samo. Tak czy inaczek konsola pewnie kopiuje potem pliki instalacyjne FW do katalogu roboczego i rozpakowuje. Wiec nie gadaj ze to ma jakies znaczenie. Poprzyj to jakimis sensownymi argumentami a nie tylko widzimisie.

Zwisy konsoli to moje widzimisie

PS3 potrafi sie zawiesic podłączona do sieci. Restart czy też inne cuda

A jezeli to nastapi w trakcie aktualizacji ? to chyba moze miec to jakieś znaczenie.

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwisy konsoli to moje widzimisie

PS3 potrafi sie zawiesic podłączona do sieci. Restart czy też inne cuda

A jezeli to nastapi w trakcie aktualizacji ? to chyba moze miec to jakieś znaczenie.

Najpierw następuje pobranie plików potrzebnych do aktualizacji, a potem sam proces aktualizacji, w wypadku błędu podczas ściągania pliku nic się nie dzieje gdyż tak na prawdę proces nie rozpoczął się, nastąpiło jedynie pobranie wymaganego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik na YT na którym koleś pokazuje proces aktualizacji (nie pobierania!) i podczas tego wyłącza konsolę z prądu. Po ponownym włączeniu nic się nie dzieje z konsolą, następuje jedynie ponowne wgranie firmware i konsola powinna być sprawna.

PS Chociaż nie próbowałbym robić tego ze swoją PS3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to to jest tak:

Zassanie pliku

Sprawdzenie sumy kontrolnej (czyli sprawdzenie pliku na okoliczność błędów)

Wgranie pliku do tymczasowego folderu (prawdopodobnie już w pamięci flash konsoli)

Restart podczas którego następuje zamiana pliku ze starym FW na nowy (z tego tymczasowego folderu)

Konsola uruchamia się na nowym FW i dopiero w tym momencie następuje usunięcie przestarzałych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista zmian dla Firmware 3.0

  • Multi-Audio - Audio can now be output to multiple connectors simultaneously. You can set this option under [settings] > [sound Settings] > [Audio Multi Output].
  • Video Content Playback - During Video content playback, you can now use the right stick to play content in slow playback, fast reverse, and fast forward.
  • Settings Descriptions - Now below each setting option under the Settings tab on the XMB, there is now a brief description in small font.
  • New Start Up Logo - Upon starting up your PS3, you will be greeted with the new ‘PS3′ Logo.
  • Internet Connection Speed Test - Check your internet connection upload/download speed. Go to [Network Settings] > [internet Connection Test]
  • Internet Browser Screen Capture Feature - Press Triangle on Internet Browser, then under File > Save Screenshot.
  • Custom Remote Play Settings - Manually set a device (such as a PSP system) to be used for remote play.
  • New Avatar Support - Support for future additions of PSN avatars has been added. No new avatars have been added along with the firmware. However the support is there.
  • “What’s New” – The “Information Board” will be replaced with a “What’s New” section, which allows you to enjoy interactive PlayStation news every time you start the PS3 system. Located under the PlayStation Network icon, “What’s New” displays the latest and greatest game, video, PlayStation Network and PlayStation news and releases, as well as your recently played games, in a sleek, new animated format.
  • Status Indicator – In the top right corner we’ve added an indicator bar, which displays your user icon, friend icon, the number of friends you have online and a small message icon to let you know if you have any new messages. The indicator also includes a scrolling ticker that features the latest news from PlayStation Network. In addition, when you press the PS button, the battery life indicator will no longer cover up the clock.
  • Friends List – Now your PlayStation Network friends will appear in a slightly redesigned format on your Friends List. Also, messages will now be viewable from each of your friends’ respective profiles.
  • PlayStation Store Shortcuts – We’ve added a handy shortcut icon to the PlayStation Store under both the Game and Video categories so you can access the latest content quickly and easily.
  • Personalization – Personalize your PS3 with new dynamic custom themes and avatars. Dynamic themes as well as free and premium avatars will be available through PlayStation Store. A dynamic theme takes your screen to a whole new level as it incorporates animated objects into the background.
  • Trophies – Showcasing your hard earned trophies just got better. Update 3.00 gives game developers the ability to modify how they display trophies for add-on content. Base and add-on game trophies will continue to be combined into a single list so you can see where you stand in a game as a whole. Within that list, trophies will be broken out into subcategories—base trophies and add-on trophies—that way, you can easily view the percentage of your base game trophy collection, and separately track your trophy progress in add-on packs. Look for this enhancement to be included in upcoming games.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez macie tylko jeden "ruszający się" motyw?

Oczywiście. Ruszające się motywy będą raczej płatne. W US jest już jeden do kupienia za 2.99 z Little Big Planetą :P

P.S. Migoczące gwiazdki można usunąć przełączając thema na classic. Btw. Podobno gwiazdki reagują na ruch sixaxisa i poruszanie XMB, ale nie sprawdzałem tego jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ruszające się motywy będą raczej płatne. W US jest już jeden do kupienia za 2.99 z Little Big Planetą :P

P.S. Migoczące gwiazdki można usunąć przełączając thema na classic. Btw. Podobno gwiazdki reagują na ruch sixaxisa i poruszanie XMB, ale nie sprawdzałem tego jeszcze.

Ale lipa :( Nie mam zamiaru płacić za motywy...

Mam nadzieje ze będzie możliwe zrobienie własnych ruszających się motywów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update niezbyt mi przypadł do gustu. Po co dublować ikonę PSS w zakładce game ? Po co powiększać ikony itp. ? Po co rozmywać tło przy wchodzeniu do różnych podmenu - z dowolną tapetą może to wygląda fajnie, z moją nie.

:down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przy przyciśnięciu PSbutton od razu mogę zobaczyć godzinę :) Tak na pierwszy rzut oka wszystko fajno tylko lista przyjaciół nie bardzo chyba pasuje.... gdyby ta ramka była półprzezroczysta i kolorystycznie podobna do ikonek XMB to by to wyglądało chyba o niebo lepiej. A tak to aż się nie chce popatrzyć kto online.Pozostaje się przyzwyczaić :)

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zwykle pojawia się soft na oficjalnej stronie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje sie Afrika theme z JPN PSS:

Wypas, szkoda tylko, ze SONY dalo d*** i wraz z nowym FW dali jedynie wsparcie dla nowych theme'ow, a nie nowe theme'y.... Avatarow tez ani widu ani slychu... W ogole SONY ma zle podejscie do sprawy, powinno byc tak, ze wychodzi jakas gra i automatycznie pojawiaja sie theme'y i avatary z nia zwiazane.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ruchomy motyw (ten z gwiazdkami) reaguje na ruchy Sixaxisa, mam rację?

@masza32

Nie tylko nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, oprócz pierdzących gwiazdek w tle, nie doszło nic nowego, co można by wyróżnić. Wielkie oczekiwania, a dostaliśmy niestety papkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole SONY ma zle podejscie do sprawy, powinno byc tak, ze wychodzi jakas gra i automatycznie pojawiaja sie theme'y i avatary z nia zwiazane.

Skoro Microsoft to potrafi to Sony pewnie też.

Pytanie dlaczego tego nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, oprócz pierdzących gwiazdek w tle, nie doszło nic nowego, co można by wyróżnić. Wielkie oczekiwania, a dostaliśmy niestety papkę.

Wielkie oczekiwania, bo jakieś bzdurne plotki wyszły od jakichś dzieciaków z fantazją zapowiadając cuda na kiju? Po gamescom wszyscy wiedzieli, na co się przygotować, więc nie widzę sensu żalić się, że miało być nie wiadomo co. Plotki w przypadku Sony bardzo często się sprawdzają, ale nie można im bezgranicznie wierzyć, a potem być zawiedzionym na Sony >_> .

Wycięcie loga Playstation 3 podczas odpalania gier nie było dobrym pomysłem, no ale oczywiście musieli to zrobić, bo logo się już i tak nie zgadza...

Edytowane przez Guti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Rozumiem. Ale po prostu liczyłem na to, że z aktualizacją oznaczoną 'mistycznym trzy-zero' dostaniemy naprawdę sporo nowych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet jak będą kolejne aktualizacje to tylko sprawy kosmetyczne

Trzeba się pogodzić z pewnymi faktami i tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem co nowego właśnie sciągam patcha 5% juz :P. Napiszę co o tym sądze jak się ściągnie, ale jakoś nie mam wielkich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy czekali na rewolucje pokroju NXE się zawiedli.

To troche kosmetycznych poprawek+dodatkowy wyciągacz kasy (themesy).

Ale lepsze to niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet jak będą kolejne aktualizacje to tylko sprawy kosmetyczne

Trzeba się pogodzić z pewnymi faktami i tyle w tym temacie

Mylisz się :> aktualizacja 2.4 anyone? każda aktualizacja drugiego stopnia może być rewolucyjna.

Może nie doceniacie tej aktualizacji bo nie rozumiecie co się zmieniło :> to płótno na kolejne aktualizacje, cały system XMB został przekodowany, wcześniej XMB nie potrafiło obiektów 3D, przekształcać się w formę inną niż dotychczasową strukturę menu. To daje spore fundamenty na kolejne aktualizacje ;]

Dla mnie ta aktualizacja zasługuje na miano 3.0

Edytowane przez Shadowriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×