Skocz do zawartości
m0rGi

Playstation Store

Rekomendowane odpowiedzi

Może zadzwoń lub napisz e-mail do polskiego oddziału Sony i zapytaj czy da się zareklamować taki zakup

Znalazlem adres supportu w playstation store i napisałem po angielsku mejla z żądaniem umożliwienia używania yody w mojej grze lub zwrotem pieniędzy na wallet. Jestem ciekaw jaka będzie odpowiedź (opisze na forum).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans uzyskania reklamacji. Jest to tylko i wyłącznie twoja wina. W świetle prawa kupowanie używanych gier jest nielegalne (na każdym pudełku masz napisane "Not for Resale" lub "Zabrania się odsprzedaży i wynajmu produktu, chyba, że SCEE wyrazi na to zgodę"), a sklepom z USA nie wolno sprzedawać produktów wysyłkowo do Europy. Musiałbyś kupić grę tam osobiście. i tu nie chodzi o to, że mogą cię zamknąć do więzienia, ale to jest sposób Sony na unikanie problemów. Wina leży tylko i wyłącznie po twojej stronę, a oni na pewno cię wyśmieją. Bo niby jak im udowodnisz, że ten Yoda nie działa i nie masz gry PAL? ;>

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dante - nie na każdym pudełku widnieje napis "not for resale" - tylko na grach, które wchodzą w skład jakiegoś packa typu Guitar Hero, RockBand, Eye od Judgment itd., jak mu udowodnią, że specjalnie dla tej gry nie pojechał do USA i jej tam nie kupił? Po to ma możliwość odtwarzania importowanych gier żeby z niej korzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz szans uzyskania reklamacji. Jest to tylko i wyłącznie twoja wina. W świetle prawa kupowanie używanych gier jest nielegalne (na każdym pudełku masz napisane "Not for Resale" lub "Zabrania się odsprzedaży i wynajmu produktu, chyba, że SCEE wyrazi na to zgodę"), a sklepom z USA nie wolno sprzedawać produktów wysyłkowo do Europy. Musiałbyś kupić grę tam osobiście. i tu nie chodzi o to, że mogą cię zamknąć do więzienia, ale to jest sposób Sony na unikanie problemów. Wina leży tylko i wyłącznie po twojej stronę, a oni na pewno cię wyśmieją. Bo niby jak im udowodnisz, że ten Yoda nie działa i nie masz gry PAL? ;>

O czym ty w ogóle mówisz. Moja gra jest Pal - chyba to sprawa oczywista - z żadnych Stanów nie kupiłem. Zwrócą mi kasę - chyba prawa konsumenta na całym świecie obowiązują i jeśli coś nie działa bez przyczyny, to już nie jest moja wina. Ja nie muszę im niczego udowadniać, wystarczy, że napiszę że nie działa, a oni musza udowodnić, iż jest inaczej. I teksty typu wina leży tylko po mojej stronie mnie co najmniej śmieszą. Może ty jesteś właśnie z polskiego serwisu sony...;) Jeśli tak to szykuje te 14 złotych.

Tak na marginesie to gram na ps3 europejkiej w grę, która nie jest z europy (przez sieć itd.) i nie ma żadnego problemu. Sciągam sobie Yodę (zadnej informacji o kompatybilności), który nie działa. I ty tu piszesz o mojej winie, ty naprawdę nie wiesz o czym mówisz. Skoro na całym świecie gry tak samo działają, to i moja nakładka musi działać. Albo jak w przypadku GHWT niech napiszą, że dodatki działają w zależności od wersji. Człowiek chce dać Sony zarobić, a tu takie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się - w pierwszym poście napisałeś, że to nie jest wersja europejska, a teraz walisz ze to PAL

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest topik "Na wesoło" ? :laugh:

Zdecyduj się drogi założycielu tematu. Gra Pal/Ntsc ? Dodatek Pal/Ntsc?

Sorka przez pomyłkę napisałem. Oczywiście moja wersja nie jest pal, ale z żadnych Stanów nie kupiłem. (wersja azjatycka). Przez pomyłkę napisałem. Dodatek rzecz jasna europejski.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i tak nie zmienia stanu rzeczy :P NTSC czy też NTSC-J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwrócą mi kasę

Żebyś się nie zdziwił... Od dawna wiadomo jest że dodatki są regionalizowane. Powodzenia życzę :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to i tak nie zmienia stanu rzeczy :P NTSC czy też NTSC-J

W sumie racja. Moja wersja to po prostu NTSC, gra jednak działa normalnie, jak każda inna PAL. Dlatego nawet nie zastanowiłem się kupując dodatek. Gdyby jakakolwiek informacja była, z pewnością nie ryzykowałbym takiego zakupu. 14 zico to żaden wydatek, ale dla Sony to pieniążki za nic więc im się nie należą. Lubię wiedzieć za co płacę i co w zamian dostaję i w tej sprawie szybko nie odpuszczę...

A co do wibracji to na stronie ps polska jest napisane, iż europejska Soulcalibur 4 NBG obsługuje wibracje - nie wiem co to jest to NBG. Myślałem, że brak wibracji to wina mojej wersji gry, a tu ktoś mi napisał, iż wibracji SC4 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SC4 PAL i wibracji nie uświadczyłem, szukałem w opcjach, aż wreszcie wujek google powiedział mi, że nie ma wibracji, lepiej sprawdzić w paru źródłach, bo jak widzisz, nawet strona PlayStation kłamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na stronę Playstation Polska lepiej nie wchodzić, bo to jedna wielka żenua. Praktycznie co chwilę mają jakąś wpadkę. Doprawdy nie wiem co za półgłówki tam pracują, ale jedno jest pewne, o playstation nie wiedzą za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sklepom z USA nie wolno sprzedawać produktów wysyłkowo do Europy.

Gdzie masz coś takiego napisane?? Bo z tego co ja się dowiadywałem jak chciałem ściągnąć psp ze stanów(ze sklepu amazon) to nie ma problemu ale musisz zapłacić te wszystkie cła itd. nawet amazon ma na stronie podane ceny wysyłki do europy... (Tak na marginesie to się nie opłaca:P ) a co do reklamacji to mogę życzyć powodzenia :) bo na pewno będzie trudno to wyegzekwować

Edytowane przez Badi64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie masz coś takiego napisane?? Bo z tego co ja się dowiadywałem jak chciałem ściągnąć psp ze stanów(ze sklepu amazon) to nie ma problemu ale musisz zapłacić te wszystkie cła itd. nawet amazon ma na stronie podane ceny wysyłki do europy... (Tak na marginesie to się nie opłaca:P ) a co do reklamacji to mogę życzyć powodzenia :) bo na pewno będzie trudno to wyegzekwować

Gier ze Stanów chyba rzeczywiście nie wysyłają, ale np. z Hong-Kongu to już inna para kaloszy. Co do cła to zwolnione są przesyłki do 150 euro, natomiast z reguły poczta przy wydaniu powinna pobrać podatek VAT, czego nawet po 1 stycznia 2009 nie zawsze przestrzega. Także może się okazać, iż kupując z Hong Kongu nie zapłacisz cła i VAT-u, jednak ze względu na kurs dolara i koszty przesyłki, wcale to się nie musi opłacić. Wracając do kwestii mojej reklamacji, to żadnej póki co odpowiedzi - minęły już 24 godziny w ciągu których miałem ją uzyskać. Cierpliwie czekać....

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko marne 14zł, więc oszczędź sobie zachodu. Daję sobie rękę uciąć, że Ci ze SCEP'a do których napisałeś i tak Ci nie odpowiedzą, bo... nie wiedzą co mają napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marne 14 złotych, ale niesmak pozostaje. Jak pójdziesz do restauracji i poprosisz schabowego a dostaniesz rybę, na którą jesteś uczulony to mam pytanie - czy ją zjesz, czy powiesz może, że nie tego oczekiwałeś. Sytuacja chyba dość podobna, a może i to forum się wzbogaci w doświadczenia;). Odpowiedzieli dzisiaj, iż mam zadzwonić do ich centrum obsługi telefonicznej w celu potwierdzenia dokonania zakupu i że będą chyba w stanie mi pomóc, więc zostaje nadzieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nadzieja matką .... Sam sobie dokończysz jeżeli te 14,- zostanie na koncie SCE. Jeżeli jednak uda Ci sie wyegzekwować swoje pieniądze to szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie, jak dotad wszystko bylo OK, sciagalem pliki w tle z PS Store a teraz pisze ze jesli chce sciagac w tle to musze zainstalowac cos. Nie wiem czy zmiana ta przyszla po zmianie firmware na 2.60 czy po zmianie dysku na wiekszy bo obie operacje robilem dzis.

Tekst jaki sie pokazuje:

There is content that has not installed.

You must first install the content to be able to perform a background download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to nowinka ktora przyszla z nowym firmwarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mow :confused:

Zadania ktore mialem do sciagania ze starego dysku przeszly a teraz cos nowych zadan w tle nie chce przyjac.

A moze trzeba cos ustawic/sciagnac/zainstalowac?

Z tekstu wynika ze potrzebne jest cos do zainstalowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby czemu wpierw wprowadzili opcje sciagania w tle a soft 2.60 tego zabrania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee.... mi się nic nie pokazuje o instalowaniu czegokolwiek jak daje ściąganie w tle, zasysa aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee.... mi się nic nie pokazuje o instalowaniu czegokolwiek jak daje ściąganie w tle, zasysa aż miło

A masz firmware 2.60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×