Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio moja konsola ps3 250 gb zaczela zachowywac sie bardzo dziwnie, problem pojawil sie jakies 2 tyg. temu.

Polega on na tem ze konsola przy wlozeniu plyty wczytuje ją "wypluwa" znowu ja wciaga i wczytuje po czym wczytywanie sie zatrzymuje a konsola nie widzi gry. Gdy wloze plyte z 4-6 razy to konsola po jakims czasie ja wczyta.

Szukalem takiego przypadku na forum, niestety nie znalazlem.

Prosze o pomoc i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

konsola ma okolo 2,5 roku i gwarancja juz sie skonczyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam taki problem . Moja konsola nie chce czytać gier (nic nie widać w menu) , ale przeważnie załapie( musze wyciągnąć i włożyć pare razy) i gdy juz mi załapie to juz normalnie chodzi np . gdy wyłącze ją na 4h to działa normalnie później ale gdy chce zagrac nastepnego dnia to juz nie idzie

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj wymienialiśmy u kolgei pastę termoprzewodzącą (slim 120gb). Wszystko szło dobrze, ale jak się okazało, w napędzie została płyta. Aha, i kumpel wyrwał niechcący tą kostkę do której wpięta jest ta taśma od blu ray i niechcący pokrzywiły się takie złote styki. Wyciągneliśmy płytę za pomocą fantestu (chyba tak się to nazywa). Problem polega na tym, że napęd nie przyjmuje płyt, a gdy naciskam przycisk eject to 3 razy miga się niebieska dioda nad nim i zaczyna świecić światłem ciągłym. Ale to nie koniec problemów. Jak odpala grę z dysku to jest czarny ekran. Jak poskręcał konsolę to zostało mu kilka śrubek. Nie wiem czy to w tym tkwi problem, może dociskają coś do czegoś.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszkodził gniazdo/taśme od napędu lub samą elektronikę to niestety duża część gier (nawet z hdd) nie uruchomi się - niestety do odpalenia gier konsola wymaga komunikacji z napędem BR (nie wiadomo dokładnie dlaczego tak jest ale jest). Ratuje jedynie naprawienie tego bałaganu

Witam ,

Mam taki problem . Moja konsola nie chce czytać gier (nic nie widać w menu) , ale przeważnie załapie( musze wyciągnąć i włożyć pare razy) i gdy juz mi załapie to juz normalnie chodzi np . gdy wyłącze ją na 4h to działa normalnie później ale gdy chce zagrac nastepnego dnia to juz nie idzie

Pomocy

Głowica lasera do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł czas na moją PS3 ;( problem z odczytem płyt. Konsolka w drodze do "Serwis Konsol" :) Będę oczekwiał z utęsknieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić ps3 z padniętym napędem, wersja bodajże 60gb, drugi model który wyszedł na rynek za 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy padnięty oznacza padniętą głowicę lasera czy ktoś zrobił "jesień sredniowiecza" z elektroniki napędu?

Jak głowica padnięta to opłaca się kupic - jak coś więcej to cholera wie, czy uda się to postawić na nogi lub czy koszty nie będą zbyt duże - ostateczność to przekładka klucza napędu do nowej elektroniki lub jeśli jest niewiadomego pochodzenia - wykonanie procedury sparowania napedu z konsolą (wymagany soft poniżej 3.55).

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola to wersja 80gb. Ogólnie kupić ja mam od kolegi. Co jest padniete to nie wiem. Po prostu przestał mu działać napęd. Miał już go wymienianego tylko ze na uzywke. Czyli jak kupię nowy napęd np z allegro za 250zl to nie wystarczy go od tak sobie wymienić? jak mam poznać ze jest podnieta tylko głowica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na sprawną i przetestować. Jak nie masz takiej możliwości to od tego są serwisy - tylko traf na taki co jest rozgarnięty i zrobi to w godzinę a nie miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem wkładam płytę z grą do napędu czyta ok. 30s w tym czasie wydaje dźwięk jakbym wyjmował płytę albo przekładał kasetę na drugą stronę w magnetofonie po czym dalej próbuje ją sczytać nie udanie, płyta bez rysek.

Wyjmuję płytę i wkładam ją z powrotem sczytuje ją poprawnie.

Dodam jeszcze że gra się zacinała w dwóch, trzech miejscach w jednym rozdziale potem jak już przeszedłem dalej wszystko dobrze chodziło...

Czy to może być wina lasera czy po prostu to normalne w ps3?

Konsola teoretycznie nowa po wystawowa, na ale jak coś z laserem jest nie tak to mi pewnie wymienią na inną...

Edytowane przez niwrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up napęd w PS3 daje takie dźwięki jak piszesz ale czyta za 1szym razem wszystko więc wymień ją jak najszybciej

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jutro powinny mi dojść jeszcze inne gierki to sprawdzę czy to samo będzie...

Jeszcze mam jedno pytanie czy to normalne że w czasie gry konsola wydaje dźwięki tak jakby coś sobie tam doczytywała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie czy to normalne że w czasie gry konsola wydaje dźwięki tak jakby coś sobie tam doczytywała?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam zrobić moja konsola PS3 SLIM 320GB brudzi płyty na płytach sa widoczne smugi da się je zetrzeć , ale ciągłe wycieraniu powoduje robionie sie rys na płycie prosze o pomoc .

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mam zrobić moja konsola PS3 SLIM 320GB brudzi płyty na płytach sa widoczne smugi da się je zetrzeć , ale ciągłe wycieraniu powoduje robionie sie rys na płycie prosze o pomoc .

Z góry dzięki

Nie przejmuj sie. Moja slimka robi to samo, nigdy nie czyszcze tych zabrudzen. Wydaje mi sie, ze to ten materiał, pomiędzy ktorym wklada sie plytke do napedu. Pozatym oryginalne plytki nie psuja się od jakichś blachych zadrapan. Przyklad mojej fify 98 plyta wygląda jakby sluzyla jako deska do krojenia, a smiga do dzis;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklad mojej fify 98 plyta wygląda jakby sluzyla jako deska do krojenia

a laser cierpi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacąc za grę często ponad 200zł, takie rzeczy uważam za niedopuszczalne, tudzież moja cierpliwość odnośnie takich mankamentów w konsoli się kończy. Płyta kiedyś w końcu przestanie działać, a dystrybutor wówczas pokaże nam tylko środkowy palec. Bardzo często nowe tytuły w przedziale 200-250 zł, po rozfoliowaniu posiadają drobne zarysowania, a przetarcie szmatką zabrudzonej przez konsolę płyty, tylko pogarsza sytuację. Nośnik Blu Ray jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek zarysowania lub zabrudzenia, dużo bardziej aniżeli inne płyty, często wystarcza nawet niewidoczny dla oka mankament, aby płyta stała się kompletnie bezużyteczna.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płacąc za grę często ponad 200zł, takie rzeczy uważam za niedopuszczalne, tudzież moja cierpliwość odnośnie takich mankamentów w konsoli się kończy. Płyta kiedyś w końcu przestanie działać, a dystrybutor wówczas pokaże nam tylko środkowy palec. Bardzo często nowe tytuły w przedziale 200-250 zł, po rozfoliowaniu posiadają drobne zarysowania, a przetarcie szmatką zabrudzonej przez konsolę płyty, tylko pogarsza sytuację. Nośnik Blu Ray jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek zarysowania lub zabrudzenia, dużo bardziej aniżeli inne płyty, często wystarcza nawet niewidoczny dla oka mankament, aby płyta stała się kompletnie bezużyteczna.

Z tego co mi wiadomo, jest możliwość jednorazowej wymiany plytki w razie jakichkolwiek zastrzeżeń po otwarciu pudelka z nowa gra.

Ale wydaje mi sie, ze raczej padkudzenie płyty przez ps3 slim jest problemem nie do wyeliminowania.

Ratunek w wersji SUPER SLIM, ktora ma się niedługo ukazać. Tam wkladanie dysku jest podobne jak w ps2 slim. Czyli "od gory".

Tez juz sie spotkałem z delikatnymi rysami na nowej grze. Jak rozpakowalem swoja FIFE 12 nie byla w ogole w swoim siedzisku tylko swobodnie latala po pudelku. Mam juz na niej sporo rys, ale jeszcze nie słyszałem zeby ps3 nie odpalilo podrapanej plyty, wiec sie nie przejmuje

Edytowane przez diil_gang_Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, odpali, jednak zarysowanie może nie przepuścić przez jakiś konkretny moment w grze, bądź powodować częste zawieszanie tytułu (chociaż do tego, to i ostatnio zarysowanie w wielu tytułach na PS3 konieczne nie jest). Super Slim (CECH-4000) natomiast, będzie niczym innym jak tylko ściętym do granic możliwości modelem konsoli dla tych, którzy jakimś cudem przez ostatnie sześć lat zwlekali jeszcze z zakupem...

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem, odpali, jednak zarysowanie może nie przepuścić przez jakiś konkretny moment w grze, bądź powodować częste zawieszanie tytułu (chociaż do tego, to i ostatnio zarysowanie w wielu tytułach na PS3 konieczne nie jest). Super Slim (CECH-4000) natomiast, będzie niczym innym jak tylko ściętym do granic możliwości modelem konsoli dla tych, którzy jakimś cudem przez ostatnie sześć lat zwlekali jeszcze z zakupem...

Oby nie zrobili czegos na wzor PSP STREET.

Ziomek ma uzywane PSP 3000 wartosci 500zl a nie sprzedasz, bo nowe (OKROJONE, ale nowe) kosztuje 350

Edytowane przez diil_gang_Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ,ale te smugi powodują, że np;gra Dead Island nie nadąża z wczytywaniem grafiki i w niektórych miejscach i sie lekko przycina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te smugi powodują, że np;gra Dead Island nie nadąża z wczytywaniem grafiki i w niektórych miejscach i sie lekko przycina

Tak, dokładnie o tym mówię. Często dużym problemem jest również określenie przyczyny:

-Czy są nią owe smugi bądź mikroskopijne zarysowania ?

-Czy może to konsola już siada ?

-Czyżby skutek niedopracowanego portu na PS3 ?

W ten sposób można właśnie sobie gdybać, sam kilka miesięcy temu zakupiłem swój czwarty egzemplarz konsoli, mimo to, na koncie posiadam już ponad sześćdziesiąt zawieszek od czasu jej zakupu. Jak się tak zastanawiam, ile straciłem na to nerwów oraz pieniędzy, to doprawdy mam ochotę wyrzucić konsolę przez okno balkonowe, na jej miejscu natomiast postawić mocnego PC w granicach 7-8k, podłączyć pod TV i w końcu się tym nie przejmować.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tracę cierpliwość na tą konsole zakupiłem ją by sie nie martwić o wymagania sprzetowe tylko swobodnie grać bez zmartwień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×