Skocz do zawartości
Xiem

Serwis Konsoli PSP / PS VITA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

moje psp nie czyta kart pamięci mam 2 karty nie czyta zadnej kolegi takze nie czyta czy konieczna jest wymiana na np. http://allegro.pl/gniazdo-kart-pamieci-psp-1004-2004-3004-allkora-i4448439684.html

?

 

[edit]

 

Na tym forum nie poruszamy tematów związanych z piractwem. A co do czytania kart, to weź sprawdź u kolegi czy czyta Twoje karty, jak u niego będzie czytać, to na bank masz ubite gniazdo. Pół biedy jak mechanicznie, wtedy to z allegro da radę, jak poszło coś dalej to już większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz konsolę i zobacz, czy np. nie masz pinów pogiętych, jak wszystko wygląda na oko OK, to istnieje szansa, że sama wymiana gniazda nic nie da (może pomóc, ale nie musi), a jak masz jakiś pin wygięty czy urwany, to od razu będziesz wiedział, że to uszkodzenie mechaniczne (np. od wkładania karty odwrotnie i na siłę) i wymiana gniazda pomoże. Dodatkowo jak coś jest wygięte to spróbuj przed wymianą naprostować i włóż kartę na stałe i jej nie ruszaj. Dodatkowo jakbyś jednak kupował to nowe gniazdo i chciał je przylutować, to pamiętaj, żeby nie używać starej "kolby" ani lutownicy co wygląda jak gwóźdź i kosztuje 15zł, bo wtedy na bank przegrzejesz i upalisz jakiś wrażliwy układ elektroniczny. Jak nie masz sprzętu to zleć to w jakimś serwisie, gdzie mają lutownice do elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moja PsV zaliczyła zwiechę totalną, zamarzła w menu i nic nie dało się zrobić, o ile w przypadku Ps3 czy Ps4 wyjąłbym wtykę z kontaktu i po sprawie tak tutaj zaliczyłem niezłe WTF?!? Wyjście z takiej sytuacji jest na szczęście banalne, generalnie można je nawet odkryć niechcący. Przytrzymujemy przycisk On/Off jakieś pół minuty lub więcej aż do momentu gdy na ekranie pojawi się menu serwisowe, wystarczy z niego wybrać odpowiednią pozycję (uruchom ponownie) i po sprawie, menu posiada też kilka innych przydatnych funkcji ale życzę każdemu aby nie musiał z nich korzystać ;)

 

20120301112541.jpg

 

Powyższa fota nie jest moja, zapożyczyłem ją z szukajki googla, osobiście przytrzymywałem przycisk ale za każdym razem zbyt krótko, dopiero po przekopaniu internetów znalazłem wskazówkę że trzeba wykazać się zwiększoną porcją cierpliwości. Post wrzucam na wszelki wypadek jakby ktoś kiedyś coś, bez odbioru!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo trzeba było się spytać starszych stażem użytkowników  :whistling:

 

Reset rzeczywiście jest banalny. Na razie chyba 2 razy był konieczny i zawsze bez najmniejszych problemów

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu bedzie  miala rok i poki co zadnych zwiech, ale dzieki za info. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam trochę głupie pytanie ale tak naprawdę pierwszy raz od zakupu (kilku miesięcy dopiero takie coś zobaczyłem) Podczas odpalania Vity gdy pojawia się logo sony na te kilka sekund na ramkach widać kropki,kreski takie ciemniejsze coś ala stare zdjęcie z ramkami poszarpanymi lub podpalonymi ramkami ;) .Początkowo myślałem ze po aktualizacji takie coś ma być lecz zobaczyłem to również podczas gry gdy następowały ładowania ekran robił sie przyciemniony.Widać to jedynie podczas gdy konsoli odpalam w maksymalnie ciemnym otoczeniu.Przy świetle nie widać tego wcale.Chciałem zdjęcie zrobić i wstawić tu ale aparat oraz tel.nie łapie tego.W normalnym przypadku temat bym zlał lecz konsola kupowana jest w Avansie i wiadomo ze lada chwila ta sieć moze kleknąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie chodzi Ci o takie przebicia szarości na czerni? U mnie są też takie widoczne i też tylko w sytuacjach które podałeś. Nie obawiałbym się tego wcale, ja to zlałem na starcie :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy i ekrany OLED wypalają się po jakimś czasie.

"Oled jest wyjątkowo nietrwałym wyświetlaczem. Działa idealnie tylko przez pierwsze 100 godzin pracy. Póżniej następuje stopniowa dekalibracja kolorystyki związana z nierównomiernym starzeniem się poszczególnych subpixeli (niebieskie wypalają się jako pierwsze, później zielone - najtrwalszy jest kolor czerwony)"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie chodzi Ci o takie przebicia szarości na czerni? U mnie są też takie widoczne i też tylko w sytuacjach które podałeś. Nie obawiałbym się tego wcale, ja to zlałem na starcie :yes:

Dokładnie niech ich krew zaleje za taki syf.Na szczęście w grach tego nie widać wiec lecimy dalej.Dzieki panowie za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś odkupiłem od gościa psvite i przy próbie połączenia z netem wyskakuje mi błąd c2-14921-7 wie ktoś co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ten problem dotyczy łączenia się z netem poprzez 3G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez sieć komórkową się jeszcze nie łączyłem, ale ten błąd wyskakuje gdy łączę się przez wi-fi. Gdy robię test połączenia to wszystko jest ok. Sieć widzi tylko nie może się połączyć z internetem. Myślą że może warto zrobić formata po starym właścicielu i zobaczyć co potem będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytałem kiedyś o tym błędzie ale dotyczył ręcznych ustawień sieci 3g, jeśli na wifi głupieje to ja też zgłupiałem. Zrób formata, reset do ustawień fabrycznych - powyżej na tej stronie (mój post) masz info jak wejść do menu serwisowego. Powodzenia i daj znać czy to pomogło :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina vity tylko Twojego routera. 

 

Connect to the internet and obtain the IP address.

 

Then go to Setting -> Network-> Internet connecttion status.

 

Note down the default gateway (aka Router's IP) and enter it in your browser URL area. This will open your router settings.

 

Login to your router account. (you can always google default usernames and passwords for different service providers, but If you've changed the default values, you should know it)

 

Then do a factory reset for your router, which will reset your router to factory settings clearing all IP conflitcts!

 

 

 
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. :)

Nie wiem do końca co zrobiłem bo się na tym nie znam, ale działa. Na jakimś angielsko języcznym forum wyczytałem że trzeba zmienić DNS i powinno pomóc, i pomogło.

A więc dla potomnych:

 

Problem: 

Vita nie łączy się z internetem błąd C2-13935-1

 

Rozwiązanie:

Ustawienia -> Sieć -> Ustawienia sieci Wi-Fi -> (Klikasz na własną sieć) -> Ustawienia zaawansowane -> 

Zmieniasz Ustawnienia serwera DNS z Automatyczne na Ręczne ->

Wpisujesz w Podstawowy serwer DNS -> 4.2.2.2

Wpisujesz w Dodatkowy serwer DNS -> 4.2.2.1

 

U mnie pomogło.

Pozdrawiam Tomo i wili23 i dziękuję za chęć pomocy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zwracam sie do was z prosba ,szukam dobrego serwisu ,mój młody tak stukał w vite bo słabo działało wi fi ze nagle nie ma obrazu ciemny ekran ,głos jest dotyk działa bo słychac a brak obrazu ,doradzcie jak mozecie co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy warto dopłacić 113 zł i przedłużyć gwarancję Vity do 3 lat? Tak naprawdę, to do końca nie wiadomo co by obejmowała. Gdzieś czytałem, że ta dodatkowa gwarancja to zwykłe naciąganie. Druga sprawa: czy Wam po upływie gwarancji coś się psuło, czy to raczej bardzo marginalny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ten dodatkowy okres to ubezpieczenie a nie gwarancja. Dopytaj w sklepie z jaką firmą ubezpieczeniową mają umowę a potem dopiero weryfikuj jakość takiej usługi. Aha no i nie jest to zwykłe naciąganie, niektóre takie polisy obejmują nawet uszkodzenia mechaniczne. Opłaca się do takich przenośnych urządzeń bo jak Ci Vita upadnie i się rozwali to Oni pokryją koszty wymiany. No ale tu wracamy do pierwszego zdania; jedni bez problemów, inni będą kręcić nosem. Tyle w temacie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ostatnio u kolegi przerobione przez niego PSP 3000. Zostałem poinformowany iż podczas startu pojawiają się widoczne na dołączonym obrazku paski, jednak według niego jest to błąd przeróbki możliwy do naprawienia. Według moich obserwacji jednak jest to uszkodzona karta graficzna gdyż dziwne odcienie pojawiają się nawet w trakcie gry (szczególnie kiedy patrzy się na niebo i inne duże obiekty koloru jasnoniebieskiego, lecz nie tylko). On jest święcie przekonany, że przed przeróbką tego nie było dlatego zwracam się do ekspertów w tej dziedzinie. Paski raczej nie tak przeszkadzają w grze jak bardziej psują klimat (PSP kupiłem tanio dlatego nie mam do niego pretensji ale chodzi mi o to czy da się to naprawić i czy faktycznie to przez przeróbkę) Pozdrawiam!

post-69920-0-15250500-1452528225_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×