Skocz do zawartości
cwir

Klasy, Broń I Ekwipunek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Snajperem gra mi się beznadziejnie na razie, bo bronie dostępne dla niego na tym etapie gry są "trochę" mało skuteczne.

Mam niemiłą niespodziankę, ostatnia snajperka (ta która wygląda na przeciwpancerną) z max range i damage w becie nie kosiła jednym strzałem. Według mnie to trochę poryte, pojęcia nie mam co twórcy palili, ale powinni dać że trudniej/ dłużej się ją zdobywa, ale żeby kosiła jednym strzałem (piszę o ogólnym trafieniu) . Prawdziwa snajperka przy takich odległościach jak są w grze nogę by urwała i jeszcze by kogo zabiła kto stał dalej, to jest taka moc że głowa mała. Rozumiem że musi być fair, ale ostatnia powinna zbierać srogie żniwa. Wbrew pozorom 1 snajperka jest bardzo dobra, biegałem z nią aż trafiłem na podobną tylko że ta 2 szybciej przeładowywał i większą celność miała (nie mogę sobie nazwy przypomnieć).

Edytowane przez bzykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezalo od tego, jakia specjalizacje sie bierze dla zolnierza - jak sie wezmie dodatkowy pancerz to rzeczywiscie nie zabija jednym hitem, ale kolesia z jakakolwiek inna specjalizacja kosi az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne, jasne. A 20 kolesi w których z tego strzelałem w tym z 15 padło po drugim pocisku... Coś wątpię żeby wszyscy mieli armora ;) . Z pamięci piszę.

Edytowane przez bzykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiecie jak będzie z rangą, odblokowanymi broniami, medalami z demo po przejściu na full wersje :P ? Bo teraz są zapisywane na serwerze, czyli nie musiało by to stanowić większego problemu generalnie :P (własny domysł)

@edit

O.o zły temat, no trudno. O przeniesienie do głównego o bf bc2 można prosić ?

Edytowane przez Johnny_CK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram sie grac wszystkimi klasami po troche. Sa rózne sytuacje i kazda wymaga innej taktyki, choc przyznam ce najbardziej lubic grac RECONEM i podkladac C4 pod pojazdami:D (szczególnie jako obronca).

Wczoraj okolo 22 wszedlem sobie do jakiejs gry, ale po 15 min krew mnie zalala.

Bylem w druzynie atakujacych, ostatnia faza ataku. No i co mnie wkur***o, ze obroncy kampowali caly czas w porcie, gdzie "odradzali" sie atakujacy - wogóle nie mozna bylo zorganizowac ataku. Ok, rozumiem ze cel uswieca srodki i przegralismy szybko (odradzasz sie i kulka w leb...), ale jest jeszcze cos takiego jak czerpanie przyjemnosci z gry! Fajnie jest z ludzmi zorganizowac jakis wspólny atak i z drugiej strony jest satysfakcja jak taki atak sie odeprze. A tu nawet nie mozna nazwac tego odparciem ataku. Pewnie kazdy z was ma o tym swoja opinie, ale takie cos to dla mnie lamerstwo na maksa i ubliza sensowi tej gry, czyli obrony i ataku w teamie. Bo to nie quake 3 ludzie...

PSN ID: Vamp1980

Headset: w drodze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamp - nie unikniesz, ale jest rada . Jesli grasz w teamie - spwanujesz sie na kumplu , kilka chwil wczesniej ogladasz dokladnie, gdzie jest niuniek, który w tak durny sposób nabija sobie fragi i ... oj bidny on. Wczoraj wieczorem tez takiego mielsicmy, latał po naszej bazie i czekał na takich , co na chwile sie zatrzymywali . Jak ktos sie spawn'ował i leciał do ataku , nie ruszął go ( chyba byl zdania,ze taki , jesli nie padnie od razu, odwroci sie i zacznie go szukac ) .

Trafil na kumpla z teamu , wiec nie dosc, ze go dorwalismy w budynku, to jeszcze sobie ID zapamietalismy - pozniej , jak był tylko wybór : lac biegnacego wroga, czy czołg, nad ktorym wyswietlał sie jego nick = wyboru nie było :)

niestety, nie kazdy czuje to poczucie grupy, wspolnego zadania, niektorzy po prostu MUSZĄ byc najlepsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taka wspolpraca w 4 osobowym zespole to najlepsze co moze byc. Praktycznie nie zwraca sie uwagi co robi reszta "niebieskich" towarzyszy. HS jest niezbedny, chociazby do tego jak zabija kogos w bazie wroga, a ty masz zamiar leciec zdobywac dany punkt, to warto poczekac te kilka sekund by twoi kompani sie odrodzili przy tobie a nie lecieli przez pol mapy do akcji.

Tez sie spotkalem z przypadkiem kampienia po plecach, na koncu zdobytej juz bazy ukryl sie obronca i walil ze snajperki tych co sie dopiero odrodzili. Konkretnie sie zdenerwowalem i uzylem az pistoletu do eliminacji delikwenta. Ogolnie puszczajac serie z XM8 (czy jak to sie zwie) to lekki rozrzut jest. Najlepiej strzelac 2-3 pociskowymi seriami.

Edytowane przez alieen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi kto poza snajperem ma C4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi kto poza snajperem ma C4

No wlasnie, tak sie podpinajac pod pytanie. Jak mozna nie bedac snajperem badz mechanikiem wysadzic czolg ? Biegne przez krzaki, podbiegam do czolgu ze mnie nie zauwazyl nikt ... i co ? Granatnik szturmowca jedynie go łaskocze, medyk cos ma ? Lekki dramat w tych klasach jesli chodz o ta kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Zolnierz i Medyk maja C4 jak sie wezmie jako bron Shotguna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie najlepszy uklad, ale wymagajacy nieco umiejetnosci , to medyk z shotgun'em, ktory ma c4 i respirator - ale fakt,ze na srodek placu lepiej tym nie wychodzic, bo na odleglosc walka jest trudna z pompką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tak sie podpinajac pod pytanie. Jak mozna nie bedac snajperem badz mechanikiem wysadzic czolg ? Biegne przez krzaki, podbiegam do czolgu ze mnie nie zauwazyl nikt ... i co ? Granatnik szturmowca jedynie go łaskocze, medyk cos ma ? Lekki dramat w tych klasach jesli chodz o ta kwestie.

Lekki dramat ? Przeciez to jest medyk ! Powinien leczyc i wskrzeszać zolnierzy, a nie wysadzac czolgi. Nie dość, ze biega z CKM-em to moze powinien miec jeszcze RPG ? Bez przesady, do wysadzania czolgow masz inne klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medyk to powinie kraść spirytus z sanitarki i poić wszystkich po cichu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej przeraził fakt, że medyk ma lkm'a :)

Po Bf2 przyzwyczajony byłem, że medyk zawsze z jakimś mniejszym subem lata. 

To mi się strasznie nie podoba, no i fakt że biega z nim skacze i jakby w ogole się nie męczył trzymając kawał spluwy w swych rękach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam pytanie:)

W ktory element czolgu (lekkiego i ciezkiego) nalezy celowac z RPG, zeby zadac mu obrazenia? Jak to z tym jest? Bo czesto mam tak, ze trafiam ale nie ma punktow, wiec nie dostal chyba w domysle pojazd obrazen. Sa jakies bardziej i mniej wrazliwe punkty, tak jak w rzeczywistosci? Jakby ktos to mogl wyjasnic, to bede niezmiernie wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam pytanie:)

W ktory element czolgu (lekkiego i ciezkiego) nalezy celowac z RPG, zeby zadac mu obrazenia? Jak to z tym jest? Bo czesto mam tak, ze trafiam ale nie ma punktow, wiec nie dostal chyba w domysle pojazd obrazen. Sa jakies bardziej i mniej wrazliwe punkty, tak jak w rzeczywistosci? Jakby ktos to mogl wyjasnic, to bede niezmiernie wdzieczny.

Tyl czolgu jest wrazliwszy niz przod. Punkty za damage dostaje sie po uszkodzeniu powyzej 50% (30 pkt) (tak mi sie wydaje). Na jeden lekki czolg zwykle wystarcza 3 rpg chyba ze go ktos w miedzyczasie podreperuje. Na ciezki czolg trzeba puscic 4. Po drugim masz punkty za damage, a po zniszczeniu dostajesz punkty (100) za zniszczenie pojazdu + za ewentualne zabicie wrogow w srodku. A oprocz punktow to poznajesz ze trafiles po krzyzyku pojawiajacym sie na srodku ekranu (dookola celownika). Takim samym jak przy strzelaniu do kogos z karabinu etc.

To wszystko to moje spostrzezenia, zadne oficjalne info. Moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma reguły. W becie na Pc za pewne obrażenia, min 2 max 3 rpg, w zależności od specjalności sterującego, dostaniesz 30pkt za zniszczenie 100pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Inzynier i Zolnierz ... sniperem zrobilem nowa bron ale strasznie gra mi sie nie podoba xP Wiecej killow mialem z gnata niz ze sniperki ^^ Inzynierem wspaniale mi sie gralo , w centrum akcji ale niestety czesto bywalo tak ze jesli sam nie wezme zolnierza i nie wbije do budynku wysadzic pkt to nikt tego nie zrobie... Team... trzeba miec TEAM! Radzilbym zrobic jakis temat co do teamow i np zrobilibysmy taki 4osobowy team ktorym szkolilibysmy sie ;]

5 Marca lece do sklepu... jak cos to PSN ID: Gejsza_Mati - inzynier/zolnierz , teamplay (co wcale nie przeszkadza mi byc w TOP3 ;] )

btw: w temacie glownym o BFie opisywalem moja taktyke gry Inzynierem , jesli ktos chce sprawdzic moje kompetencje niech przeczyta xP

edit:

Wszyscy ktorzy zamierzacie grac w BFa sendujcie mi invity... latwiej trophy wpadnie za 5friend kills oraz wasze Dog Tagi dorwe ^^

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czym doradzacie grać początkującemu?

Fajnie by było gdyby byście napisali wady i zalety różnych klas

Pzdr.Budyn :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czym doradzacie grać początkującemu?

Fajnie by było gdyby byście napisali wady i zalety różnych klas

Pzdr.Budyn :biggrin:

Na początku zaznacze że wszystko zależy od twojego TEAM'mu jeśli jest hmm do d**y to żadna z klas nie będzie grało ci się dobrze.

RECON czyli ZWIADOWCA NIE SNAJPER POWTARZAM NIE SNAJPER:

Najlepszy karabin na poczatek to M24 wogóle to GOL ma 10 naboi w magazynku

Zalety :

-C4 którym możesz wysadzać czołgi i inne pojazdy.

-Motion Sensor (czyli piłeczki) pokazują ci na mapie wrogów (gdy przeciwnik jest w obrębie motion sensora jest pikający dzwięk)

-Przede wszystkim zadaniem ZWIADOWCY jest zaznacznie wrogów za które i tak dostajesz punkty jeśli zaznaczonego przeciwnika ktoś wykończy

-Karabin snajperski czyli na początku M24 wykańczasz przeciwników z dystansu (Moim zdaniem M24 jest równy Barretowi czyli M95 nie wierz wskazniką które pokazują jaką to M95 ma siłe gdyż próbowałem używac M95 + Magnum Bullets i jeśli nie trafisz w głowe przeciwnika będziesz go musiał dwa razy trafić żeby go zabić)

-Ghillie suit czyli ubranie maskujące w krzakach jesteś praktycznie nie widoczny

Wady :

- W bliskim starciu z karabinem maszynowym nie masz szans

MEDIC czyli MEDYK (Moim zdaniem najlepszy kit na poczatek gry)

Najlepszy karabin na poczatku to PKM, potem TYPE88 a wogóle XM8 LMB jeśli bedziesz wytrwały i dojdziesz do ostatniego karabinu czyli MG 3 też ladnie siecze. M60 ma zbyt duży rozrzut

Zalety :

- Reanimowanie poległych ludzi z drużynym

- LMB czyli Lekki Karabin Maszynowy (DUŻY MAGAZYNEK)

- Apteczki na leczenie ludzi z drużyny

Wady :

-Podczas reanimacjii kolegi ze składu jesteś narażony na:

A ) Zabicie z karabinu szturmowego

B ) Zabicie z noża

C ) Zabicie z karabinu snajperskiego

czyli mówiąc szczerze jesteś narażony na zatrucie ołowiem

- Na poczatku nie masz defiblyratora ani apteczki

ENGINEER czyli inżynier

Najlepszy karabin na poczatku gry to SCAR-L a najlepszy wogóle to AKS-74U. Ostatni to UMP-45 ma tylko 25 naboi niekiedy nie starcza podczas dużej zadymy.

Zalety :

- RPG bardzo potrzebne do niszczenia pojazdów

- Pistolet maszynowy z tłumikiem

- Z biegiem gry odblokujesz dart pistol czyli pistolet znacznikowy (np. strzelasz w czołg potem wystarczy wyciagnać RPG strzelić i RPG bedzie "goniło" za swoim znacznikiem który jest przylepiony do czołgu

-Naprawa przyjacielskich pojazdów lub niszczenie wrogich pojazdów za pomocą wiertary

Wady :

-Gdy bedziesz naprawiał przyjacielski pojazd czołg wroga pierw będzie do ciebie mierzył ( przynajmniej ja tak robie że pierw zabijam ludka który naprawia pojazd)

-Na poczatku gry brak wiertary

ASSAULT czyli szturmowiec

Najlepszy karabin na poczatku gry to XM8 a wogóle AN-94. Ostatni karabin w tej klasie czyli M16A2 strzela burstem jak AN-94 ale chyba zadaje mniej obrażen przynajmniej z mojej obserwacji.

Zalety :

- Paczki z amunicją (czyli masz nieskonczone ammo gdyż niekiedy jak w innych klasach skończy ci sie ammo musisz poprosic kolesia z drużyny o nią (a nie wiadomo czy trafiłes na kolesia który w grze sie orientuje czy nie)

- Karabin szturmowy z granatnikiem

- Z biegiem grania klasą szturmowca będziesz mógł używać C4 ale nie bedziesz miał granatnika

Wady :

- Na poczatku gry brak C4

- Na poczatku gry brak paczek z amunicją

Bazuje tu na swoich obserwacjach gdyż wszystko już odblokowałem i wszystkie bronie przetestowałem pamietajcie że jest to moje zdanie i niemusicie sie z nim zgadzać. POZDRAWIAM.

Edytowane przez DizzY-WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie co do barrett'a. Macie jakieś podpowiedzi jak z nim grać? Długo na niego czekałem i teraz się troszkę zawiodłem, może to brak doświadczenia (no właśnie jest to brak doświadczenia). Zawsze (no prawie zawsze) przestrzeliwuję nad przeciwnikiem, nie mogę wyczuć. Urzywam lunety x12 ale i tak zawsze jest to samo. Macie jakieś rady, które pomogą mi być dobrym snajperem (zwiadowcą) z tą bronią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie co do barrett'a. Macie jakieś podpowiedzi jak z nim grać? Długo na niego czekałem i teraz się troszkę zawiodłem, może to brak doświadczenia (no właśnie jest to brak doświadczenia). Zawsze (no prawie zawsze) przestrzeliwuję nad przeciwnikiem, nie mogę wyczuć. Urzywam lunety x12 ale i tak zawsze jest to samo. Macie jakieś rady, które pomogą mi być dobrym snajperem (zwiadowcą) z tą bronią?

Kogut nie ma jako takiej złotej recepty. Używanie lunety x12 przydaje się jak jesteś bardzo daleko od celu ja np GOL'em i luneta x12 na mapie Port Valdez gdy atakujesz Rosjanami i masz góre trafiłem kolesia który był juz na "drugim obszarze" tam gdzie bronisz tego szerokiego budynku i jest koło tego budynku działko na piechote trafiłem kolesiowi head'a i za dystans z headshot'em dostałem +200 pkt czyli za jednego fraga +300 pkt zgarnołem lecz musisz pamietać o paraboli lotu kuli. Najlepiej to poćwiczyć z M24 gdyż tam masz przyrząd który pomaga odnieś sie do dystansu masz mianowicie na celowniku gdy juz przymierzych takie kreski i one ci pomogą. Z czasem powinieneś to opanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy odblokowali wszystko u snajpera - jaką snajperką gracie?

Moim zdaniem jedynie słuszne wybory to ta pierwsza i ta ostatnia. (nie liczę teraz czyjegoś sentymentu do innej broni). Praktycznie (statystyki broni), tylko te dwie mają znaczenie.

Ja cieszyłem się, że jak dostanę ostatnią snajperkę, to będzie półautomatyczna (nie trzeba będzie po każdym strzale przeładowywać), ale okazało się, że jednak nie jest. Niby ma trochę lepszy Damage, ale i tak trzeba 2 strzały, żeby zabić - za to przeładowywanie trwa trochę dłużej, niż w tej pierwszej snajperce.

Znowu pierwsza snajperka jest słabsza, ale szybciej się przeładowywuje. Ogólnie to ta ostatnia jest o tyle lepsza, że przeciwnik musi być tylko odrobinkę bardziej (niż po strzale z pierwszej snajperki) ranny, żeby go zabić - ale czy warto dla czegoś takiego tracić więcej czasu na przełądowywanie? - obie mają po 5 naboi w magazynku.

I co do celownika, który wolicie? Ten pierwszy (malutki) czy ten drugi (4x)? Jaka klasą gracie, i który wolicie.

Ja grając inżynierem, motałem się miedzy małym a 4x i zdecydowałem 4x. Jednak nie ma to jak przybliżenie. Ale zdaje mi się, że przy przybliżeniu 4x, karabin strzela wolniej. To tylko moje odczucia, czy tak jest?

Jak wybraliście?

Aha, i co dają te gwiazdki przy broniach? Polepszają statystyki broni czy tylko tak dla picu są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barrett ma ten sam celownik co M24 lecz inaczej pocisk leci i tutaj za bardzo wyczuć nie mogę. Mam właśnie sentyment do rodziny barrett'ów dlatego chcą nią grać. No nić trening czyni mistrza, jeżeli ktoś ma jakieś rady piszcie :D

Z m24 szło mi dobrze na 311 zabitych ok. 245 to headshoty, jednak tak jak wspomniałem barrett ma inny tor pocisku. Celuję zawsze nad głowę lecz w m24 celowałem znacznie a tutaj jednak musi być to odrobinka, z drugiej strony nie można przesadzić bo trafi się w korpus i drugiego strzału raczej nie zdążymy oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odblokowałem wszystko snajperem. Od tamtego czasu mało gram snajperem ale głównie używam GOL'a bo M95 to niestety porażka, wolny, stosunkowo niecelny chociaż to nim zaliczyłem najlepsze trafienie (ponad 400 punktów za jednego żołnierza). W demie grało się M24, miałem chyba 9 gwiazdek przy nim (ponad 900 trafień) a jak odblokowałem GOL'a to poczułem się jak w domu ;)

Co do celowników. Kolimator to chyba najlepszy wybór dla pistoletu maszynowego i karabinu. Celownik x4 sprawia że wolniej celujemy i strzelanie serią jest utrudnione.

Odblokowałem niedawno AN-94, fajna pukawka ale żal że nie można strzelać 'full auto' o co aż prosi się jak wróg podejdzie bardzo blisko, jedna długa seria i po zawodniku.

Edytowane przez Milusass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×