Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, odrazu przepraszam za bledy poniewaz nie jestem biegly w nazwach i do tego to muj pierwszy post!  :teehee:

Chce podlaczyc konole do monitora od komputera, problem w tym ze monitor nie ma glosników. Posiadam osobny zestaw glosników. wyposazylem sie w kabel VGA ( http://icomp.pl/images/cache/www/duze/konsole-189.jpg ) Ktorym chcialem polaczyc konsole z monitorem i nagłosnieniem jednoczesnie. Niestety Pierwszym problemem jest to ze kabla nie dam rade podlaczyc bezposrednio do monitora poniewaz wtyczki sa idetyczne, znalazlem jakis inny kabel i uzylem go jako przelaczki, lecz gdy wlanczam konsole na monitorze pokazuje sie jedynie OUT OF RANGE czy cos takiego i konsola nie wyswietla obrazu  :verymad: Do tego nie mam pojecia jak podlaczyc audio do tego kabla. Brdzo prosze o pomoc bo juz mam dosc grania na zwyklym, straym tv  :scare:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety w monitorze mam tylko wejsca: Cyfrowe i anaogowe (biale i niebieskie )

Odkrylem ze w jednym z glosników jest wejscie mini jack chyba, to takie na sluchawki, moze przez to da rade jakos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje 3 sprawy :)

1. Do podłączenia dźwięku służą CHINCZE białe i czerwone - twoje głośniki zapewne mają zkończenie typu JACK więc kup sobie taką przejściówkę - cena 2,99zł

PrzejGNJACK35naGN2xRCAn.jpg

2. Po podłączeniu monitora wspomnianym kablem - zrób przy uruchamianiu PS3 reset ustawień (w tym Video) po prostu włącz konsolę przyciskimie O/I - po piknięciu trzymaj cały czas palucha na przycisku aż nie usłyszysz kolejnych piknięć - konsola wtedy automatycznie wykryje kabel którym jest podłączona i się ustawi na odpowiedni sygnał. Aby uniknąć kolejnego kabla z powodu dwóch żeński końcówek w kablu VGA zaopatrz się w VGA Gender

ADAP-DB15M.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc! Tylko jeszcze sprawa taka : poklaczylem wszystko elegancko zrobilem restart stawien ale dalej na monitrze wyswietla sie out of range i nic;/ 

A Ta przelaczke do audio mam wpiac w miejsce gdzie do glosników podlacza sie sluchawki?? Na Mini jacka, i dotego jakimi kablami bo mam do wyboru bialy zielony czerwony :D

Prosze o szybka odpowiedz bo grac chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEEEEEEEE od kiedy sygnal analogowy jest zabezpieczony hdcp? Jezeli masz komunikat "signal out of range" to niestety raczej za wiele nie zdzialasz. Monitor po prostu nie przyjmuje sygnalu jaki jest wypluwany przez konsole i bylo to pisane wielokrotnie na forum. Ot taki urok podpinania konsoli kablem VGA. Mozesz sprobowac podpiac komputer do monitora kablem vga, a konsole do monitora kablem HDMI-->DVI, o ile monitor obsluguje hdcp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEEEEEEEE od kiedy sygnal analogowy jest zabezpieczony hdcp? Jezeli masz komunikat "signal out of range" to niestety raczej za wiele nie zdzialasz. Monitor po prostu nie przyjmuje sygnalu jaki jest wypluwany przez konsole i bylo to pisane wielokrotnie na forum. Ot taki urok podpinania konsoli kablem VGA. Mozesz sprobowac podpiac komputer do monitora kablem vga, a konsole do monitora kablem HDMI-->DVI, o ile monitor obsluguje hdcp.

Nie chodziło mi o sygnał analogowy zabezpieczony HDCP(jak nie ma czegoś takiego).Tylko że jak on chce podłączyć kablem VGA to musi se kupić konwerter,chyba ,że ma wejście DVI to będzie obraz o ile monitor rozkodowuje HDCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam pojecia o czym wy mówice bo jetsem totalnie zielony, ne moge podpiac kasaliu kablem hdmi gdyz monitor nie ma glosnikow a chodzi wlasnie o dzwiek! :) Wiec poradzcie mi cos zebym podlaczyl konsole w taki sposub zeby byl dzwiek i obraz:) Dziekuje narazie za wszytskie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh kablem hdmi-dvi konsola-monitor.

dźwięk:czerwonym i białym chinche do wejść od głośników z takim wejściem,w konsoli ustawiasz obraz:hdmi dźwięk:chinche i git.

Edytowane przez Reakwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do mnie na gg 930 38 78 bo srednio wiem o co ci chodzi i jak to zrobic:/ 

CZyli VGA mi sie nie przda??

0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gg,wiadomość wysłana.Pamiętajcie VGA-analog DVI-cyfrowy,bez konwertera kabel hdmi-vga nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze HDMI--vga? Kable VGA do ps3 korzystaja ze zlacza AV w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tedy będzie miał jakość SD,myślałem że po hdmi będzie chciał podłączyć a jak nie to sorry :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk po HDMI. CZyli juz rozumiem oco chodzi z tym podpiecem przez hadmi. tylko teraz do jakiego wyjscia z konsoli jaki kabel i czy mialem go w zestawie i gdzie podpiac do tych glosników zawszonych:D??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie mial jakosci SD. Zlaczem AV wychodzi tez Component, ktore to sygnaly sa wlasnei wykorzystywane w kablu VGA. Po podlaczeniu kabla VGA w ustawienaich konsoli trzeba wybrac wyjscie obrazu po Componencie. A jak wiadomo Component pociagnie nawet 1080p, tylko ze analogowo. Z kabla VGA wypuszczone sa tez 2 cinche od dzwieku stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oryginalny kabel od PS3 do połączenia z telewizorem będzie pasował do PS2 slim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

PS3 połączne:

Hdmi do TV.

Optykiem do amplitunera KD

Złącze AV MULTI OUT do amplitunera KD (czyste stereo, dźwięk "analogowy", rozkodowany przez PS3).

Próbowałem puścić jednocześnie dźwięk po optyku

i poprzez wyjścia analogowe (av multi out)

nie udało się.

Chciałem sobie porównać jak się ma DAC wbudowany w PS3 do tego z amplitunera przy słuchaniu płyt CD.

HDMI + analog - działa.

Optyk + analog - nie działa, a może coś źle robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, włączyłem.

Już wiem czemu nie działało.

By mieć dźwięk jednocześnie po optyku i AV multi,

trzeba ustawić: Linear PCM 2 ... we właściwościach,

jeśli ustawi się coś innego np. DTS;

to nie będzie działać.

Na dole, we wskazówkach o tym jest:

http://manuals.plays...udiooutput.html

Nie doczytałem wcześniej...

Edytowane przez wdehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , iż mam defekt TV chciałem kupić przejściówki:

Głos 2xChinch do głośników http://www.trust.com...spx?artnr=14944

wzoxjfrkr7kp6l0zp3t.jpg

Obraz: do ekranu belinea 1705 g1 chciałem kupić przejściówkę VGA + 3X CHINCH., ponieważ jest w ekranie wejście VGA, ale zauważyłem że na zdjęciu jest tak

e67rnya5jmc8i1e0j4d.jpg

a mianowicie kable CHINCH od ps3 mają kolory, Czerwony, biały i żółty, do 2xCHINCH pasuje ale do tego VGA + 3X CHINCH. jest inny kolo czyli niebieski, zielony i czerwony. Czy to ma jakieś znaczenie, czy może każdy kolor po prostu jest inaczej zrobiony? czy będzie działać wszystko z tą przejściówką, bo co do głosu wiem że jest gitara, i czy będę mieć problemy z NTSC jak na kineskopie?

Edytowane przez Ycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma duze znaczenie bo RGB to nie Composite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty - s video

czerwony i biały dźwięk P-L

czerwony niebieski zielony to compozyt czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tą przejściówką nie będzie obrazu, tylko mam kupić inny kabel. I to będzie wygłądać tak <br>PS3,kabel zakupiony z 3 kabelkami czerwona zielona niebieska,przejściówka VGA,monitor? <br>Jak się może nazywać kabel i czy będzie kompatybilny z ps3 z polski i będzie obraz?<br>CZy kabel AVG może to załatwic takie jak na allegro ?<br>

prosze o wywalenie do smieci ten temat

Edytowane przez Ycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×