Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

No i tak jak mówiłem, kupisz kabel Sony za 50 zł będziesz usatysfakcjonowany ;)

Ja kupiłem za 8 zł i również wszystko jest jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z testu Komputer Świata:

"Połączenie HDMI jest jednak cyfrowe, a więc znacznie mniej wymagające dla zastosowanego przewodu. Rangę jakości przewodu dodatkowo zmniejsza fakt, że urządzenia audio-wideo z HDMI mają układy elektroniczne potrafiące niwelować ewentualne pogorszenie jakości odbieranego sygnału cyfrowego. To wszystko zapewne sprawiło, że wszystkie testowane przewody HDMI o długości do 2 metrów bez trudu przeszły test odtwarzania filmu Blu-ray w najbardziej wymagającym obecnie standardzie 1080p."

I tyle na temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że w przypadku kabla HDMI (podobnie jak usb czy firewire) jakość nie ma absolutnie znaczenia. Albo kabel działa albo nie działa. Informacje przesyłane są całkowicie cyfrowo i pojęcia zakłóceń właściwie nie ma. Ja mam najtańsze kable z możliwych a moja córka ma oryginalne sony. Różnice ? Ż A D N E. Ale jak ktoś ma ochotę kupić sznur z napisem sony... Bogatemu wszystko wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i sie za glowe lapie. Component cyfrowy? Szum na filmach BR wina kabla HDMI? Moze to wszystko spisek zydow albo Al kaida?

Nie ma roznicy w jakosci sygnalu przesylanego po hdmi, niezaleznie od ceny. Jezeli sobie polamiesz kabel, powiazesz na nim supelkii postawisz kolo anteny na okeciu to moze rzeczywiscie drozsze kabelki moga miec przewage, ale w normalnym srodowisku domowym nie ma zadnej roznicy w obrazie. Jezeli kabel jest wadliwy to na pewno bedziecie to widziec. W sygnale cyfrowym nie bedzie zaklocen w stylu mniej ostre krawedzie albo jakis szum na filmach. Cena kabla przenosi sie glownie na jakosc jego wykonania (patrz koncowki). Drozsze kabelki mozna kupowac przy kablach dluzszych (5m, 10m i wiecej) podlaczajac sobie tv w altance w ogrodku. Byl juz watek odnosnie kabli hdmi, tam podobna dyskusja byla prowadzona.

Az przypomniala mi sie recenzja z jakiegos pisma komputerowego, jak para baranow oceniala jakosc muzyki nagrana na zwykla plyte cd i na plyte cd-audio, a wszystko to za pomoca....... ucha FAIL. I o dziwo ta roznice slyszeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i sie za glowe lapie. Component cyfrowy? Szum na filmach BR wina kabla HDMI? Moze to wszystko spisek zydow albo Al kaida?

Nie ma roznicy w jakosci sygnalu przesylanego po hdmi, niezaleznie od ceny. Jezeli sobie polamiesz kabel, powiazesz na nim supelkii postawisz kolo anteny na okeciu to moze rzeczywiscie drozsze kabelki moga miec przewage, ale w normalnym srodowisku domowym nie ma zadnej roznicy w obrazie. Jezeli kabel jest wadliwy to na pewno bedziecie to widziec. W sygnale cyfrowym nie bedzie zaklocen w stylu mniej ostre krawedzie albo jakis szum na filmach. Cena kabla przenosi sie glownie na jakosc jego wykonania (patrz koncowki). Drozsze kabelki mozna kupowac przy kablach dluzszych (5m, 10m i wiecej) podlaczajac sobie tv w altance w ogrodku. Byl juz watek odnosnie kabli hdmi, tam podobna dyskusja byla prowadzona.

Az przypomniala mi sie recenzja z jakiegos pisma komputerowego, jak para baranow oceniala jakosc muzyki nagrana na zwykla plyte cd i na plyte cd-audio, a wszystko to za pomoca....... ucha FAIL. I o dziwo ta roznice slyszeli.

hmm nie ma różnicy, tak jak w usb 2.0 a 3.0  :tongue: , zobacz że HDMI  posiadają Przepływność TMDS w wersji 1.0-1.2 wynosi 4.95 Gbit/s a w 1.3 do 1.4 już 10.2 Gbit/s,  

albo maksymalna głębia koloru Color Depth, w 1.0–1.2a wynosi 24 bit/px a w 1.3 do 1.4 to 48 bit/px, no to faktycznie niema różnicy

Edytowane przez Pahas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozsze kabelki mozna kupowac przy kablach dluzszych (5m, 10m i wiecej) podlaczajac sobie tv w altance w ogrodku.

Z tym się zgodze. Mój kolega kupił tani kabel HDMI 10m i wyrzucił go do kosza, bo działał jak chciał. ;) Jednak w krótszym kablu raczej nie robi różnicy czy droższy, czy tańszy.

Edytowane przez ZiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten kabel, mogę powiedzieć niewiele ponieważ na moim monitorze mogę grać tylko w PAL 576p, więc nawet nie mam HD. Obraz nie jest rewelacyjny, jednak moim zdaniem lepszy niż na zwykłym kineskopowym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dobry i tani kabel HDMI. Wersja 1.3b , 1080p , pełne ekranowanie , pozłacane końcówki , kabel z miedzi beztlenowej , dł. 2m. Firma Manta. Co prawda końcówka kabla z jakiegoś powodu stopiła się , ale kabel nadal działa i nie sprawia kłopotów z wyświetlanym obrazem. A to wszystko za niecałe 26zł w Auchan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka a jeżeli mam monitor 19 cali lcd d-sub rozdzielczość 1400x900 16:10 to uzyskam 720p ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodze. Mój kolega kupił tani kabel HDMI 10m i wyrzucił go do kosza, bo działał jak chciał. ;) Jednak w krótszym kablu raczej nie robi różnicy czy droższy, czy tańszy.

 z tego co czytałem maksymalna odległość transmisji to 15 metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie ma różnicy, tak jak w usb 2.0 a 3.0  :tongue: , zobacz że HDMI  posiadają Przepływność TMDS w wersji 1.0-1.2 wynosi 4.95 Gbit/s a w 1.3 do 1.4 już 10.2 Gbit/s,  

albo maksymalna głębia koloru Color Depth, w 1.0–1.2a wynosi 24 bit/px a w 1.3 do 1.4 to 48 bit/px, no to faktycznie niema różnicy

Ale to wszystko co mowisz to sa standardy. Ty nie mowisz o kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli tonder może grać tylko w 576p to jaką on ma rozdzielczość i jeszcze jedno jaka cena jest takiego kabelka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko co mowisz to sa standardy. Ty nie mowisz o kablu.

czekaj bo chyba sie źle rozumiemy  :blink: mówię o kablu który jest w standardzie teraz całkiem niedawno wydanym v1.4 jest to nowy model kabla w nowym standardzie v1.4 uff.. chyba zamieszałem:) w każdym bądź razie jest on przystosowany do technologi

HDMI Ethernet Channel jak i również w najbliższej przyszłości (może trochę dalej) do formatów wideo 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za kabel VGA do ps3 jakieś 150zł, kabel ten niby obsługiwał Full HD, ale po podłączeniu obraz na moim monitorze był tragiczny, zbyt jasny, wyblakły. Z tego co wiem nie tylko ja miałem ten problem, co prawda niektórym ten kabel wyświetla obraz prawidłowo, ale to loteria. Nie wiem czy to była wina kabla czy monitora. Ja się wkurzyłem i w końcu kupiłem nowy monitor lcd pod ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard mowi o minimum jakie kabel musi spelniac. To ze kabel jest w 1.3, nie oznacza ze nie udzwignie 1.4. Ja nei mowie, ze MUSI, ale MOZE. Za standardy dzisiaj sie placi grube pieniadze. Jak ktos nie rozkreca megafabryki to nie oplaca mu sie bawic w wykupowanie tych calych certyfikatow i mimo ze nie sprzedaje kabelka sygnowanego jakims bajeranckim logo, moze dzialac prawidlowo, a co wazniejsze w przypadku kabla HDMI, jezeli dziala, to DZIALA IDENTYCZNIE JAK TE KABLE PO 600ZL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w średniej cenie hdmi i nie wiem czy dlatego teraz w singstar moje mikrofony bezprzewodowe spóźniają głos. a na komponencie ponoć wszystko hula ok.

może coś w tym jest

pozdr

jacolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe mikrofony do Singstara mają lekkie opóźnienie. Ale to raczej nie wina kabla HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to lekkie opóźnienie trwa ok. 1 sek. i uniemożliwia korzystanie z gry całkowicie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja grając w Burnouta, gdy dzieje się dużo, to czuć lekkie spowolnienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel HDMI (sony) za 50zł i "grało" mi się dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel HDMI (sony) za 50zł i "grało" mi się dobrze :P

no to jadę reklamować mikrofony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jadę reklamować mikrofony

wymieniłem kabel na orginalny 3m sony i wszystko jest ok.

wychodzi na to , że długość hdmi ma znaczenie i 10 m sie nie nadaje

pozdr i dzięki za podpowiedzi

jacolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wątek i masa znawców "kupujta kabel za 10 zł".

G... prawda. Mam w domu 4 kable HDMI, ale bez żadnego "zająknięcia" chodzi TYLKO kabel SONY. Jeden tani kabel nie przesyła dźwieku, drugi powoduje zakłócenia (miganie obrazu), trzeciego nie sprawdzalem, bo mam komputer podpięty na nim.

Jest rożnica i bylo już o tym w wątku "Miganie obrazu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×