Skocz do zawartości
f4ty

Ceny gier next-gen


Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co w ameryce mieć konsole to mały pikuś ale tu tez nie jest trudny 2 miesiące nie chodzic na imprezy

odpusic sobie i spokojnie macie PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa jasne Dwa miesiace bez imprezy ? no to powodzenia Ja odpadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry powinny kosztowac ok. 150zl najnowsze hity a starsze ok. 100 w sklepie !

Napewno gry potanieja jak beda piraty Pozatym sama plyta jest droga

Przydaly by sie wypozyczalnie gier xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniej by było gdyby "stały" tak jak filmy na DVD... Ale to utopia

To niech będą tak po 150zł MAX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrobienie gry na konsole jest drozsze niz zrobienie gry na PC. Biorac pod uwage ile czasu zajmuje QA na PC, gdzie musza uwzglednic wszystkie konfiguracje plyta glowna+grafika+procesor etc, to zaryzykuje stwierdzenie, ze na konsole jest gre zrobic prosciej. Ale nawet gdyby tak nie bylo, to i tak zastanawia mnie az tak kolosalna roznica w cenie, nawet w przypadku portow z PC. Wezmy taki UTIII, on najpierw byl robiony na PC i na podstawie tego kodu, gra zostala przeniesiona na platforme konsol. Dlaczego wiec na PC kosztuje 80zl, a na PS 200+? Watpie tez aby sama produkcja plyty, pudelka i ksiazeczki do konsoli byla jakims dodatkowym kosztem. Wezmy pod uwage np to jak zostal wydany Wiedzmin. Za 79zl mamy tam 3 czy 4 plyty i kilka ksiazeczek...

Ja caly czas slepo wierze, ze cos sie w tym kierunku ruszy. Kiedys gry na PC kosztowaly 150zl, jeszcze pod koniec lat 90tych za nowe tytuly sie tyle placilo i wszyscy narzekali. Wzroslo piractwo, niebotycznie wzroslo. Wtedy zareagowal CD Projekt, ktory jako pierwszy obnizyl ceny gier. Dzieki ich dzialaniom gry na PC kosztuja teraz zawsze ponizej 100pln. Nie pamietam juz kiedy ostatnim razem widzialem drozszy tytul.

Uwazam, ze w naszych realiach gry powinny kosztowac 100-150zl, nawet niech beda drozsze niz na PC, bo w koncu my nie musimy upgreadowac hardware'u, ale 200+ to zdecydowana przesada. W przypadku tytulow exclusive jestem w stanie zrozumiec cene 150-200, bo tylko jedna grupa docelowa wtedy kupuje tytul, wiec musza jakos zarobic... ale 200-250 za kazda, nawet kiepska gre, to zdecydowanie za duzo.

Z drugiej strony konsola to w miare eksluzywny mebel w mieszkaniu, wiec jak kogos nie stac na jego utrzymanie, to niech nie kupuje... to jak z samochodami - utrzymanie malucha jest kilka razy tansze niz utrzymanie mercedesa klasy S. Prawda lezy jak zwykle gdzies po srodku i kazda strona ma swoje racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to gry sa stanowczo zbyt drogie... fakt ze w USA sa prawie polowe tansze doprowadza mnie do bialej goraczki - skandal! Poziom 150 zl mysle ze jest do zaakceptowania...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kazdy dystrybutor w Polsce to złodziej kazdy chce sie nażrec w USA nowosc kosztuje 60$ a za miesiąc ta sama gra kosztuje 30$ a u nas? do oporu żęby wyżrec jak najwiecej kasy !!! Są takie sklepy np w KRAKOWIE ze kupujesz nowosc za 250 zeta pograsz dwa miesiace i wymieńcie ta gre na inna nowosc to zobaczycie kto tutaj tak naprawde goli i kto chce cie załadowac w rogi. Panowie handlowcy z Polski jeszcze duzo musice sie uczyc od handlowcow z USA i UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie, chociaz gdybysmy chcieli tak przeliczac, to film na blu-ray kosztuje kolo 100zl, wiec placimy 50zl za godzine Jezeli bysmy podazali tym tropem to wychodzi, ze gry na PS3 sa tansze niz filmy na blu-ray pod wzgledem czasu jaki przy nich spedzamy, ale... no wlasnie ale. Gra to nie jest film, a fakt, ze PS3 ma gry na blu-ray nie oznacza, ze sa one drozsze od gier na dvd, bo gry na x360 sa w podobnej cenie (usredniajac nieznacznie tansze). Dla mnie to jest po prostu cicha zmowa wydawcow, ktorzy z milczacym przyzwoleniem producentow nie ustalaja konkurencyjnych cen, bo jezeli kazdy bedzie ustalal wysokie ceny, to kazdy zarobi. A dodajac do tego fakt, ze w Polsce mamy tylko trzech liczacych sie wydawcow - Ceneda, CDP i EA, to nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kazdy dystrybutor w Polsce to złodziej kazdy chce sie nażrec w USA nowosc kosztuje 60$ a za miesiąc ta sama gra kosztuje 30$ a u nas? do oporu żęby wyżrec jak najwiecej kasy !!!

Nie do konca sie z Toba zgodze. Pamietaj, ze USA to ogromny rynek i tam liczy sie ilosc sprzedanych egzemplarzy (na tym sie zarabia). Nie wiem dokladnie ile konsol zostalo sprzedanych w PL, ale podobno zeszlo 9 tys. Motorstorm-ow... czyli mozna przyjac ze maks konsol na rynku jest 12-15 tys. To kropla w morzu konsol sprzedanych na zachodzie... wiec nie licz ze ktos obnizy ceny na tak maly rynek. Marza musi byc adekwatna do ilosci sprzedanych towarow... jesli cena bedzie zbyt niska - przestanie sie oplacac inwestowac w towar wlasne pieniadze. I nie nalezy patrzec tutaj z punktu widzenia ("jaki to niedobry dystrybutor"), ze sklep w PL dopierdala nie wiadomo jak wielki procent... zdajesz sobie sprawe ile kosztuje zakup powiedzmy 50 gier na tzw. "magazyn" ??? A jak sie gry nie beda podobaly??? Myslisz ze da sie oddac? Wiadomo, ze mozna robic - PreOrder i wtedy nikt nie straci... ale jak to mowia czas to pieniadz - masz ochote kupuj w USA bezposrednio ze sklepu... gwarantuje jedynie ze po drodze okaze sie ze przesylka bedzie kosztowala min 30-40 zl, prawdopodobne ze dowala takze clo i vat..... o gwarancji i ew wymianie nie wspomne - chyba ze kogos stac na wysylanie z powrotem walnietej gry.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie ceny maja gry w hurcie ale sprzet audio, ba nawet glupi kabel glosnikowy, ktory mozna bylo kupic za 20 groszy metr (bylo wiele tanszych), mozna bylo spokojnie sprzedawac po 8-9 zl... po tyle chodzily w innych sklepach, jaki to kabel byl dokladnie, nie pamietam, jako mlodzian jezdzilem z ojcem do hurtowni. W polsce ceny..wszystkiego sa nieadkwatne do zarobkow. Teraz gra kosztuje mnie niecala dniowke, gry kupuje po 50-60 euro. Co bedzie jak wroce do polski? Tydzien pracy na 1 gre? ;p Mowisz o malej sprzedazy ps3, dobra tylko ilu ludzi na to stac, nie ma piratow, a zobacza cene za gry po 250+ zl...to wiadomo co pojda kupic. Cena gier prawie "next-gen" mowimy stanowczo nie! glosowalem za, cholera nie pamietam 100-150 jezeli jest taka opcja (nie widze ankiety podczas pisania posta )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny gier są adekwatne do możliwości zarobku dystrybutora, to proste : w stanach sprzeda się 10k kopi, a w polsce 1k - i obaj dystrybutorzy zarobią tyle samo. I tylko o to chodzi aby jak najwięcej zarobić - jeśli ludzie kupują to po co obniżać ceny? przecież i tak kupią - tak właśnie działa nasz kapitalizm.

Przynajmniej tak ja to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ceny gier są adekwatne do możliwości zarobku dystrybutora, to proste : w stanach sprzeda się 10k kopi, a w polsce 1k - i obaj dystrybutorzy zarobią tyle samo. I tylko o to chodzi aby jak najwięcej zarobić - jeśli ludzie kupują to po co obniżać ceny? przecież i tak kupią - tak właśnie działa nasz kapitalizm.

Przynajmniej tak ja to widzę.

Gdyby dali za 120zł gry to sprzedaż poszłaby kilka razy w górę. Najlepszym przykładem było i jest PS2 - szczyt list sprzedaży od kilku lat stanowią tytuły platynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie 50-100 zl. Na zachodzie zarobki wyzsze a ceny nizsze. Za wysokie ceny w Polsce powoduja tylko ze konsola staje sie sztucznie elitarnym towarem. Ale niektorym to na reke, bo nie moga sie juz w inny sposob dowartosciowac, jak tylko pieniedzmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak i inni powinni byc zadowoleni z ceny 100-150.

Jest to cena w sam raz jak na gry next gen, gdyż ceny powyżej 200 nie pozwalają większości zakupic wszystkich tytułów które ich interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja, jak i inni powinni byc zadowoleni z ceny 100-150.

Jest to cena w sam raz jak na gry next gen, gdyż ceny powyżej 200 nie pozwalają większości zakupic wszystkich tytułów które ich interesują

Tak tylko, że tworzenie takich Next-Gen'owych gier na PS3 jest nie zwykle pracochłonne i ludzie tworzący daną grę też chcą wyjść na "+".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko, że tworzenie takich Next-Gen'owych gier na PS3 jest nie zwykle pracochłonne i ludzie tworzący daną grę też chcą wyjść na "+".

Wiem, o tym ale mi chodziło o to że ta cena by odpowiadała nam a nie firmom wydającym.

Wydaję mi się równiez, ze do ceny przyczynia się nosnik BD który tez jest zdedydowanie droższy niz DVD.

Tak więc wiem, że ceny gier nie będą wszystkim odpowiadały, no, chyba że za kilka lat gry beda w cenia gier na Playstation 2 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, o tym ale mi chodziło o to że ta cena by odpowiadała nam a nie firmom wydającym.

Wydaję mi się równiez, ze do ceny przyczynia się nosnik BD który tez jest zdedydowanie droższy niz DVD.

Tak więc wiem, że ceny gier nie będą wszystkim odpowiadały, no, chyba że za kilka lat gry beda w cenia gier na Playstation 2 :]

Akurat nośnik BD ma tu najmniejszy udział w cenie, zauważcie że gry które kupujemy mają opisy w co najmniej 3 językach.

A to oznacza że są wydane w minimum 10k kopii. (czyli wytłoczenie to koszt w granicach 0,47 $ czyli mniej niż 1,5zł).

Jedynie co teraz może usprawiedliwiać producenta co do wyższej ceny to większa trudność w programowaniu ps3 tylko

że my nie znamy ceny jaką żąda producent od dystrybutora za 1 egz. gry. A niestety do sznureczka ostatecznej ceny

jest 'wiele gęb do wykarmienia'. No i trzeba pamiętać o SONY które na pewno dorzuca swój kamyczek do ogródka, odgórnie

ustalając widełki cenowe dla gier. Np. Warhawk kosztuje 109zł czyli można sprzedać gry w niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nośniki BluRay są porównywalne cenowo w wytwarzaniu jak DVD, jedyna inwestycja to taśmy produkcyjne. Ich ceny w sklepach są spowodowane tym, że popyt jest mały, nie ma konkurencji i można wyciągać ile się chce. Sytuacja jest porównywalna z plazmami kilka lat temu - 42" za 100k zł. Dopiero gdy firmy zobaczyły że inne wchodzą na rynek z tańszymi modelami obniżyły ceny i teraz zyski z LCD są minimalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od stanu gotówki jezeli ktos ma kase to moze sobie pozwolic na COD 4 w media markcie za 260 zl.....^^.....a jak ktos nie ma kasy to moze sobie pozwolic na gry kradzione na ebayu(oczywiscie oryginalne,w foli NTSC) za 12 gbp (70 zl + przysylka 6 gbp to razem gdzies 100 zł) i ja oczywiscie preferuje drugie wyjscie a gry sa strasznie drogie ale to standart na konsolach pamietam jak wyszlo GTA SA to kosztowalo na ps 2 260 zl odrazu po premierze to ja kupilem 2 tyg potem a jak wyszlo 0.5 roku później na kompa to kosztowalo 110 zł wiec to mnie juz za bardzo nie dziwi bo ja zawsze kupywalem drogie gierki na ps2.....no ale to nie zmienia faktu ze gry mogly by kosztowac rownie taniio jak na pc

COD 4 PC - 80 zl

COD 4 PS3 - 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O - nawet nie wiedziałem o tym ebayu. Będę się musiał rozejrzeć

Macie jakichś sprawdzonych kontrahentów wysyłających do Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie aukcje szczegolnie na tzw "buy now" ciezko znales ale jak juz taka jest to nie patrzy sie na sprzedawce,poprostu zobacz w opisie czy jest zdjecie ze jest w foli i ze pisze "its a new one " i jest wszystko wiadomo oczywiscie zdarza sie tez ceny takie jak 20 gbp albo 30 gbp ale to i tak taniej niz 270 zl xD

np

http://cgi.ebay.co.uk/PS3-Call-Of-Duty-4-M...1QQcmdZViewItem

30 funa = 145 zl razem z kosztem przesylki 100 zł w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wczesniej nie kupił, pewnie bym się skusił:

Ok. 100-105 zł. razem z przesyłką, liczyłem na oko, no ale może ktoś inny się skusi, ale takich gier w takich cenacj jest tam dosc sporo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro tez sa tanie gry

Po 140zl np Tony Gry tanieja i wkoncu w sklepach tez bedzie taniej

A co do eBaya to moze by kiedys zrobic zbiorowe zamowienie wtedy moze by sie udalo nawet wytargowa taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno zamawiajac jakas gre massive multiplayer ( np battlefield bad company xD ) jakbysmy zamowili zbiorowo hurtem to koles moze by nam zniżyl no ale co do tego tonego to i tak THPS 2 byl najlepszy reszta badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony AW lepszy ^ ^

Co do zamowienia to napewno duuzo osob chce kupic Burnouta Jakby zrobic zbiorowe zamowienie np. 30 osob to koles z Ebaya by duzo znizyl z ceny !

Co wy na to ? Gra by byla moze nawet o polowe tansza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×