Skocz do zawartości
cwir

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem sowje, ale nie wiem skad ty bierzesz swoja wiedze. Wczesniej chciales zrzucic wine na technologie. To, ze gra nie potrafi "wygenerowac" animacji to normalne, bo gra ich nie generuje, tylko tworcy je nagrywaja. Kazdy zawodnik jest w stanie odebrac pilke niezaleznie od poziomu skilla, tak jest w zyciu i tak jest w PES, ale jak czasami wkrada sie jakis blad i nie atakuje w ogole to chyba cos jest nie tak.

Wczesniej technologia jest problemem teraz to tylko moje glupie czepianie sie. Jakby to byl rok 2008 nic bym o tym nie powidzial, ale mamy 2010 i problem(do odslony z numerem 10) sie powtarza. Wiec nie wiem, dlatego to dla ciebie glupie czepianie sie.

Czepiasz się słówek i detali. O to mi chodziło.

Nie mam ochoty się przekrzykiwać, bo to nie ma sensu. Wiem, że można się z Tobą dogadać, więc spróbuję na przykładzie. Na zapodanym przez Ciebie filmiku widać, że grajek powinien zrobić cokolwiek, żeby zaatakować Wazzę, jednak zatrzymuje się tylko i właściwie na tym się kończy jego działanie. Wygląda to dziwnie, zgoda, ale jeśli zastanowić się nad mechaniką gry i przeliczniku statystyk, to wychodzi nam, że Roo był w tym starciu lepszy (czy to ze względu na szybkość, siłę, czy technikę), a sama gra (skrót myślowy) nie wygenerowała odpowiedniej animacji. Byłbym zachwycony, gdyby doszło w tej sytuacji do realistycznie wyglądającej przepychanki, czy też innej formy walki, ale tak się nie dzieje (ani tu, ani w FIFie) i dlatego napisałem o brakach technologicznych obecnej generacji konsol.

Dlatego, że doskonale wiesz, że starcie przegrał Twój gracz, ale gra nie przedstawiła tego efekciarsko. Też nad tym boleję, ale niestety tak to już jest. Mamy wybór. Kupujemy grę pt. PES2011, albo nie. Ja już podjąłem decyzję, Ty prawdopodobnie też, a przynajniej jesteś jej bliski.

Bzdurę to teraz Ty napisałeś patrząc na filmik i pisząc że niczym się nie różni.WE a pes 2009 to rozgrywkowo dwie różne gry oraz dodane animacje których nie było w europejskiej wersji.Grałeś w nią? No nie grałeś i dlatego nie masz pojęcia co wypisujesz.Racje masz z tym że demka rok później już się nie różniły tak znacząco.Widzisz tyle że ja potrafię Ci napisać że masz rację w odróżnieniu od Ciebie.

Przyznaję Ci rację, że potrafisz innym przyznać rację. ;) A tak na poważnie, skąd wiesz, ze nie przyznaję ludziom racji? To, że imho jej nie masz jest logicznym przyczynkiem do nie zgodzenia się z Tobą, a zatem o przyznawaniu racji mowy być nie może. ;) Przecież idiotyczne byłoby przyznawanie racji komuś, z kim się nie zgadzamy.

Będąc w Japonii grałem w domu towarowym z elektroniką w WE2008 na Klocku, który nie różnił się od PESa2008. Następnie grałem w dema PESa2010 i WE2010, które też się nie różniły. Podlinkowałeś filmik z WE2009, które niczym nie rózni się od PESa2009, więc jakim cudem oczekujesz, ze ktoś się z Tobą w tej kwestii zgodzi? Jeśli czymś się różni, to ten filmik tego nie pokazuje, a Twoje słowo nie jest przekonywującym argumentem, ba nie jest wcale argumentem, a jedynie opinią. A jak wiemy każdy z nas ma swoje zdanie, ale nie każdy ma rację. Dlaczego mam uznać, wbrew doświadczeniuom/obserwacjom z WE/PE2008 i 2010 i temu co zobaczyłem w zapodanym filmiku, że to właśnie Ty masz rację w tej kwestii, hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze gra sobie przlicza statystyki nie ma nic do rzeczy, ze zawodnik nie wykonal zadnego gestu, by odebrac pilke. Wykonujesz atak, gra przelicza statystyki, i zawodnik atakuje z miernym skutkiem nie trafiajac w pile i troche przeszkadzajac Roonowi, ktory jest szybszy, szybko odzyskuje rownowage, ponownie w pelni panuje nad pilka, oddaje strzal i jest gol. Ale nie, ze obronca zatrzymuje sie i zupelnie nic nie robi, zwlaszcza w takiej stytuacji. Druga sprawa w innych stytuacjach jest w porzadku i obronca robi co powinien, wiec nie rozumiem twojego bronienia gry w takim momencie. Raz dziala, za drugim nie, wiec ewidentny blad gry.

I fifa ma przepuchanie sie i gre calem za kazdym razem, gdy wcisniesz X, gdy bedziesz bark w bark, zawodnik bedzie probowal oepchnac rywala od pilki, za plecami bedzie ciagna za koszulke nawet bez wciskania X'a. Fakt jak wciszniesz X to zawodnik automatem bedzie kierowany na zawodnika, z tym, ze bez odpowiedniego wypracowania pozycji jedyne co zrobisz to albo sfaulujesz, albo tylko uprzykrzysz zycie osobie przy pilce. Nie mowie, ze to zawsze dziala idealnie, ale zawsze przynajmniej jest gra cialem, tu niestety zawodnicy maja tendencje do zatrzymywania sie i nic nie robienia. Jesli mam atakowac tylko biegiem bez uzycia przycisku to mogli go w ogole nie dawac, nikt by im nic nie zarzucil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze gra sobie przlicza statystyki nie ma nic do rzeczy, ze zawodnik nie wykonal zadnego gestu, by odebrac pilke. Wykonujesz atak, gra przelicza statystyki, i zawodnik atakuje z miernym skutkiem nie trafiajac w pile i troche przeszkadzajac Roonowi, ktory jest szybszy, szybko odzyskuje rownowage, ponownie w pelni panuje nad pilka, oddaje strzal i jest gol. Ale nie, ze obronca zatrzymuje sie i zupelnie nic nie robi, zwlaszcza w takiej stytuacji. Druga sprawa w innych stytuacjach jest w porzadku i obronca robi co powinien, wiec nie rozumiem twojego bronienia gry w takim momencie. Raz dziala, za drugim nie, wiec ewidentny blad gry.

I fifa ma przepuchanie sie i gre calem za kazdym razem, gdy wcisniesz X, gdy bedziesz bark w bark, zawodnik bedzie probowal oepchnac rywala od pilki, za plecami bedzie ciagna za koszulke nawet bez wciskania X'a. Fakt jak wciszniesz X to zawodnik automatem bedzie kierowany na zawodnika, z tym, ze bez odpowiedniego wypracowania pozycji jedyne co zrobisz to albo sfaulujesz, albo tylko uprzykrzysz zycie osobie przy pilce. Nie mowie, ze to zawsze dziala idealnie, ale zawsze przynajmniej jest gra cialem, tu niestety zawodnicy maja tendencje do zatrzymywania sie i nic nie robienia. Jesli mam atakowac tylko biegiem bez uzycia przycisku to mogli go w ogole nie dawac, nikt by im nic nie zarzucil.

Klucicie się o takie pierdoły ze aż żal czytać . A SmaleC to próbuje przekazać jakaś głębsza ideologię ... Grasz po to żeby wyszukiwać jakieś błędy w każdej akcji ? Ja gram dla fanu , żeby przyjemnie spędzić czas z kumplem na kanapie . Ty powinieneś być betatesterem pesa/fify bo nikt normalny nie analizuje gameplayu klatka po klatce żeby zobaczyć czy aby napewno animacje płynnie przechodzą w całość albo czy to właściwe ze jak naciska x to piłkarz idzie bark w bark a nie próbuje odebrać piłki

Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra. Starczy juz. Bo gadka jest o poprzednich PESach a to nie to miejsce. Poza tym zaczelo sie znowu porownywanie z Fifa. Skupmy sie na zaletach i wadach nowej odslony, a nie wywlekajcie stare kwiatki o ktorych juz nie raz bylo..

SmaleC oszczedzaj sily i zagraj najpierw w demo, a potem narzekaj ile wlezie :). Masz gwarantowane ze Ci nie braknie drugiej strony do dyskusji. Ale na razie nie masz na co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy da się po meczu "przeskoczyć" te filmiki pokazujące nowości w nowym PESie?Tak mnie to wkuffia, że masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy da się po meczu "przeskoczyć" te filmiki pokazujące nowości w nowym PESie?Tak mnie to wkuffia, że masakra.

Nie da sie. Ja wylaczam gre i wlaczam od nowa. Duuuuzo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy da się po meczu "przeskoczyć" te filmiki pokazujące nowości w nowym PESie?Tak mnie to wkuffia, że masakra.

Też mnie to wpieniało. Nie da się tego wyłączyć, ale jak wyjdziesz do XMB i włączysz ponownie demo to wychodzi znacznie szybciej. No i nie musisz czekać tylko cały czas coś robisz, więc się nie nudzisz ;)

Pytanie do chłopaków mających demko, o co chodzi z tymi zwodami na prawej gałce bo coś nie mogę tego rozgryźć. Jak kręcę gałką to mi tylko jakieś przeplatanki i inne drobiazgi wychodzą.

Ktoś może się wypowiedzieć?

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jednym słowem bryndza z nędzą;)że nie można tego wył.Zauważyliście, że podczas replayów kam wide tak jest ustawiona, że wiele razy nawet piłki nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to wpieniało. Nie da się tego wyłączyć, ale jak wyjdziesz do XMB i włączysz ponownie demo to wychodzi znacznie szybciej. No i nie musisz czekać tylko cały czas coś robisz, więc się nie nudzisz ;)

Pytanie do chłopaków mających demko, o co chodzi z tymi zwodami na prawej gałce bo coś nie mogę tego rozgryźć. Jak kręcę gałką to mi tylko jakieś przeplatanki i inne drobiazgi wychodzą.

Ktoś może się wypowiedzieć?

Jak tylko krecisz prawa galka to robi takie podstawowe zwody jak machniecie noga nad pilka i przeplatanki itp, zalezy tez od zawodnika. Zobacz sobie na Command List co sie jak robi (spauzuj w trakcie meczu i tam masz). A te przypisywane sie robi L2 + prawa galka. I tez nie kazdy zawodnik. Najlepiej poprobuj Messim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w FIFie. Hm... Fajne to? Sprawdza się w praniu?

Czy ja wiem. Pewnie trzeba sie przyzwyczaic. Przeplatanki pod L1 i R2 byly wygodniejsze. Na domyslnych ustawieniach L2 + R3 lewo/prawo jest dosc ostry zwod 90 stopni i kilka razy zajebiscie wszedl Messim. Najazd po skosem od prawej w pole karne, zwod w lewo i dlugie okno z lewej nogi - klasyczny Messi :). Ale trzeba naprawde dobrze wyczuc. Raz tez przypadkiem mi wyszedl zwod gdzie znow Messi przelobowal lekko pile nad obronca robiacym w slizg, ominal go i z podbitej pily zasadzil petarde w tyczke. Na pewno bylo to z kombinacji L2 + R3 ale jakiej to nie wiem bo przypadkiem weszlo. Mysle ze do opanowania wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję rozegrać kilkanaście meczy w DEMO najnowszego PESa. Postanowiłem opisać SWOJE SUBIEKTYWNE wrażenia, dla tych, którzy jeszcze nie mogli zagrać w demko.

PS: Kiedyś zagrywałem się w PESa (4,5,6), 2009 kupiłem, ale grałem bardzo krótko, 2010 nie kupiłem (grałem jedynie w demo) - za to kupiłem FIFĘ 10.

MENU:

Od początku przypadło mi do gustu. Wielkie podobieństwo do PESa 4. Wszystko wykonane bardzo ładnie, przyjemnie dla oka.

Muzyka również nie wkurza, pasuje.

USTAWIENIA PRZEDMECZOWE:

Stroje drużyn przedstawione na piłkarzach - dość ładne.

Ustawienia taktyczne - dostaliśmy kursor, wygodnie można rozmieścić piłkarzy po całym boisku, a lista rezerwowych jest po lewej stronie wzdłuż planu boiska, co jest bardzo wygodne.

ROZGRYWKA:

Pierwsze wrażenie przed gwizdkiem - wkurzenie. Ostre krawędzie paskudne. Rażą ostro w oczy.

Wrażenie po pierwszym gwizdku - Ogromne zaskoczenie na +.

Zapomniałem o nieostrych krawędziach, bo po dłuższym graniu przestaje zwracać się na nie uwagi, co nie zmienia faktu, że jest to wada tej gry.

Bardzo podobają mi się podania. Są naprawdę świetne i nie było to zwykłe gadanie KONAMI, rzeczywiście są bardzo fajne, dają olbrzymią swobodę rozgrywania - można skonstruować efektowne i zarówno efektywne akcje, które wyglądają bardzo realistycznie.

Strzały - niektóre strzały z dystansu są nierealistyczne, bez rozbiegu, z boku, a mimo to są bardzo silne. Ogólnie strzały mi przypadły do gustu, można strzelić na milion sposobów. Do tej pory każda strzelona przeze mnie bramka była niepowtarzalna, piękna.

Dośrodkowania - bardzo intuicyjne i efektowne. Wykończenia główką również wyglądają bardzo ładnie, aczkolwiek bardzo często piłkarze próbują strzelać na szczupaka.

Przyjęcia na klatkę piersiową wyglądają ładnie, widać że sporo animacji dodano.

Bieg - w poprzednich częściach bardzo denerwowała mnie animacja biegu, nadal nie jest świetna, ale przynajmniej mnie nie wkurza jak w poprzednich częściach.

Sędzia - czepia się bardzo często, nawet jak odbiór był delikatny. Na źle odgwizdanym spalonym ja jeszcze go nie złapałem, ale wiem od innych, że tak się zdarza. Raz dostałem czerwoną kartkę za faul od tyłu Ibrą w polu karnym przeciwnika - sfaulował komputer, a ja sterowałem Messim na skrzydle.

Karne - bardzo mi się nie podobają.

Cieszynki - nic specjalnego.

Zwody - ładne, ale ja nie używam ich zbyt często, raczej bardziej skupiam się na podaniach.

Gwiazdy - Gracze typu Messi mają nadal pewną przewagę nad przeciwnikami (jak i w rzeczywistości), ale nie jest już tak łatwo przejść całej obrony - przynajmniej mi się nie udało, może ktoś inny da radę :)

Obrona - Nie mam jej zbyt dużo do zarzucenia - poprawnie.

Bramkarz - baboli jeszcze nie widziałem, ale pięknych parad również nie.

POZIOMY SZYBKOŚCI:

Bardzo fajny bajer. Dobrze sprawdza się w praktyce. Można grać szybkie dynamiczne akcje na (+2) lub powoli konstruować akcje (-2). Ja gram na 0.

OGÓLNE WRAŻENIA:

Najnowszy PES przypadł mi do gustu, mimo że nie jest idealny to mnie zdobył i niebawem złoże pre-order. Wiele trybów, ciekawe rozwiązania, wiele możliwości taktycznych.

Ogromna SWOBODA w konstruowaniu akcji - to dla mnie największy plus. Można pykać jak Barcelona, można grać dynamicznie.

Na minus - wyżej wspomniane ostre krawędzie (brak AA), praca sędziego.

Więc wrażenia są jak najbardziej POZYTYWNE

Tak jak powiedziałem na wstępie: Jest to moja subiektywna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać, ale jeśli ktoś będzie negował to proszę o odpowiednie uargumentowanie przykładami.

Jeśli ktoś ma pytanie odnośnie jakiegoś elementu gry to proszę pytać. W wolnej chwili odpowiem.

Edytowane przez Pablisso
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karne strzela się tak jakby z kamery z boku czy z przed bramki (jak np pes6)

Bo grając w bete był to dla mnie najgorszy elemnt całej rozgrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karne strzela się tak jakby z kamery z boku czy z przed bramki (jak np pes6)

Bo grając w bete był to dla mnie najgorszy elemnt całej rozgrywki

Z boku pod baardzo lekkim katem. Ale jednak z boku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablisso>>> Moim ulubionym PESem jest 4 odslona serii i w sumie to co piszesz świadczy bardzo dobrze o nowej odsłonie gry.

Fajnie się to czytłao. Jasno przedstawione za i przeciw.

Czy ja wiem. Pewnie trzeba sie przyzwyczaic. Przeplatanki pod L1 i R2 byly wygodniejsze. Na domyslnych ustawieniach L2 + R3 lewo/prawo jest dosc ostry zwod 90 stopni i kilka razy zajebiscie wszedl Messim. Najazd po skosem od prawej w pole karne, zwod w lewo i dlugie okno z lewej nogi - klasyczny Messi :). Ale trzeba naprawde dobrze wyczuc. Raz tez przypadkiem mi wyszedl zwod gdzie znow Messi przelobowal lekko pile nad obronca robiacym w slizg, ominal go i z podbitej pily zasadzil petarde w tyczke. Na pewno bylo to z kombinacji L2 + R3 ale jakiej to nie wiem bo przypadkiem weszlo. Mysle ze do opanowania wszystko.

Czyli nie jest to tak banalne, jak sie ludzie obawiali? Bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w demo, ale na filmikach interfejs wygląda rewelacyjnie. Wielki skok w przód. Co do gameplay'u się nie wypowiadam. Najpierw sam sprawdzę z padem w łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. A jak sie wykonuje karne,tak jak w 2010 czy po staremu bo to z 2010 to totalna porazka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. A jak sie wykonuje karne,tak jak w 2010 czy po staremu bo to z 2010 to totalna porazka?

Jak dla mnie jeszcze gorzej niż w 2010 zasady są te same a kamera jest taka jak by normalna akcja szła (wide)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego meczu w demo PES 2011 miałem mieszane uczucia, ale podczas kolejnych spotkań nowa odsłona stopniowo zaczęła mi się podobać.

Przede wszystkim nowe Pro Evo trzeba poznać, aby je polubić. Jeśli się nie pogra samemu, to ciężko cokolwiek powiedzieć.

Są jeszcze błędy, niektóre występują od lat, jak np. sytuacja w której dwóch obrońców biegnie do piłki, po chwili obaj się zatrzymują, a futbolówka trafia do przeciwnika. Lecz ogólnie, gra różni się od poprzedniczek.

Na pewno jest o wiele mniej schematyczna. Nawet grając z komputerem, każdy mecz, jest inny. Budowanie akcji, to czasem ciężka praca, ale gdy w końcu dotrze się pod bramkę przeciwnika i odda strzał, który zatrzyma się w siatce, jest ogromna satysfakcja.

Jedne mecze są piękne, inne rwane, z dużą ilością fauli, jak w prawdziwym futbolu. Nowe Pro Evo jest najbardziej piłkarskie od lat.

Z rzeczy które mnie najbardziej denerwują, to przełączanie się zawodników, w momencie gdy tego nie chcę oraz fakt, że zawodnik, do którego jest adresowana piłka górą, często czeka do chwili, aż ta spadnie mu na głowę, w ogóle się do niej nie wysuwa, przez co cała akcja traci impet.

Mam nadzieję, że błędy te w finalnej wersji zostały całkowicie lub choćby częściowo wyeliminowane.

Największym plusem nowego PESa jest system podań. Chociaż zdarza się czasami, że gra ma problem ze zinterpretowaniem zamiarów podającego, to jednak dzięki paskowi siły i możliwości dokładnego wyboru kierunku podania, można jednym celnym zagraniem ominąć całą obronę rywala i strzelić bramkę.

Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć o sędziowaniu w nowym Pro Evo. Według mnie arbiter odgwizduje za dużo drobnych fauli, w środku boiska, które nie mają znacznego wpływu na przebieg mecz. Na szczęście nie sypie czerwonymi kartkami z rękawa, jak to było w "dziesiątce".

Ogólnie mówiąc sędziowanie jest dobre, ale mogłoby być lepsze.

W każdym razie nowy PES jest o wiele ciekawszy i bardziej wciągający od poprzednich części na PS3. Powoli Konami idzie w dobrą stronę, aby znów Pro Evo stało się niekwestionowanym mistrzem piłki .

Ogólnie gra mi się podoba, na pewno kupię, chociaż to wiedziałem już dawno, a demo tylko podtrzymało mnie w tym przekonaniu.

Pozdrawiam

Ps. Oto trzeci lub czwarty mecz, który rozegrałem:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się do czegoś doczepic ... Podoba mi się :P

Fajnie ze doliczony czas tez jest liczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeszcze gorzej niż w 2010 zasady są te same a kamera jest taka jak by normalna akcja szła (wide)

To w sumie lepiej, że tak się strzela karne bo jak było normalnie'' face to face'' to celność strzału karnego była znaczniej gorsza :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę obejrzeć jakieś tutki żeby obczaic o co w tych karnych chodzi bo miałem 3 (beta) i żadnego nie strzelilem (wszystkie obok bramki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę obejrzeć jakieś tutki żeby obczaic o co w tych karnych chodzi bo miałem 3 (beta) i żadnego nie strzelilem (wszystkie obok bramki)

Najpierw naciskasz kwadrat (krótko przytrzymasz poleci po ziemi, długo pod poprzekę), potem kierunek, czyli strzałkę/lewy analog (krótko przytrzymasz poleci mniej więcej w środek bramki, długo poleci pod słupek, za długo poleci panu Bogu w okno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie się to prezentuje. Jeśli finalna wersja wygląda jeszcze lepiej, to jestem zachwycony. Nie jest to gra idealna, co widać, ale łaczenie animacji, jak i same ruchy piłkarzy, prezentuje się imho przyzwoicie.

agPHANTOM>>> Ciekawy meczyk. Chętnie zagrałbym z Tobą, jeśli się uda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×