Skocz do zawartości
cwir

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł 1 jest najprostszy i chyba najlepszy, ale 4 też jest super. Zmieniłbym w nim tylko jedno. Powiedzmy, że będę grał Man Utd. i kadrą Japonii, albo Anglii. Kiedy będę gospodarzem wybiorę MU, ale lepiej byłoby, gdyby o drużynie podczas wyjazowego decydował "gość" (z puli drużyn wypada ekipa domowa, czyli MU). Wiadomo, że gdybym trafił na Real, to przeciwnik wybrałby mi Japonię i rozniósł na mieczach.

Rodzi się pytanie; po co mi w takim razie Japonia? Żeby móc pograć trudniejsze mecze słabszymi ekipami (np. Polska-Japonia).

W sumie, gdyby można było korzystać z wyedytowanych przez siebie ekip (nie chodzi mi o ML online), które miałyby identyczne statystyki, różniłyby się jedynie strojami i wyglądem piłkarzy (no i nazwiskami). Ciekawi mnie czy taki wyedytowany zespół będzie widoczny w rozgrywkach sieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden mecz na tydzien? To chyba ludzie by zapomnieli, ze ta liga istnieje :)

a zespoly.. imo powinno byc losowanie i kazdy powinien miec swoj jeden jedyny zespol na caly sezon.

Popieram

Zamiast meczy w soboty/niedziele wolałbym jedna kolejkę co 4-5 dni i w tym czasie rozgrywać mecze

Co do zespołów to tez jestem zdania ze lepsze losowanie z pewnej puli równorzędnych zespołów kazdy by był przypisany do jednego zespołu

W ligach w których ja grałem własnie takie były zasady i grało się przyjemnie.

W pkt których Ty podales cieżko by się każdemu było odnaleźć , były by spory itp

Jednym słowem jestem za klasyczna liga bo jakoś nie lubię udziwnien

Edytowane przez RaFaLiK37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i w ligach, w których ja brałem udział, przeważnie mieliśmy do rozegrania 5 spotkań na tydzień / 6 dni. Sprawdzało się to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden mecz na tydzien? To chyba ludzie by zapomnieli, ze ta liga istnieje :)

a zespoly.. imo powinno byc losowanie i kazdy powinien miec swoj jeden jedyny zespol na caly sezon.

To byłby chyba najgorszy sposób wybierania zespołów. Np. wylosuję Barcelonę i muszę nią grać mimo tego, że nie sprawia mi to żadnej satysfakcji. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby chyba najgorszy sposób wybierania zespołów. Np. wylosuję Barcelonę i muszę nią grać mimo tego, że nie sprawia mi to żadnej satysfakcji. :confused:

Też tak uważam. Jeśli ktoś nieznosi ekip z Hiszpanii, a trafi na Barcę, albo Real, to jest w ciemnej..., no wiadomo czym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby chyba najgorszy sposób wybierania zespołów. Np. wylosuję Barcelonę i muszę nią grać mimo tego, że nie sprawia mi to żadnej satysfakcji. :confused:

Jakby było 20 graczy to raczej klubów jak Barcelona by nie było bo cieżko znaleźć 20 klubów o poziomie zbliżonym do barcy dlatego najlepsze są kluby średnie imo

Edytowane przez RaFaLiK37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby było 20 graczy to raczej klubów jak Barcelona by nie było bo cieżko znaleźć 20 klubów o poziomie zbliżonym do barcy dlatego najlepsze są kluby średnie imo

Wydaje mi się, że najlepszą opcją jest ta, gdzie każdy wybiera klub jaki chce. Gdy spotkają się dwaj gracze i będą grać tym samym klubem to i tak nie ma to żadnego znaczenia. Liczą się przecież indywidualne umiejętości, a nie klub którym gramy. No i fun płynący z gry, oczywiście. :biggrin:

Jeżeli kluby będą losowane to zawsze po przegranym meczu nasz brak umiejętności zwalimy na zespół, który wylosowaliśmy. :biggrin:

Mozna rozważyć opcję dwóch, max trzech zespołów, ale czy ma to sens? I tak większość z nas ma swój "najlepszy" zespół i na ogół nim gra przez cały czas. Szukanie na siłę innych wariantów gry, żeby przypasować je do "nowego" klubu mi osobiście się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Co to za róznica, czy będzie 10 Bercelon, kilka MU, Chelsea, czy innych Reali.

Ustawienie formy na normalną (zielona, pozioma strzałka) i jazda. Każdy ma swoją taktykę, filozofię prowadzenia zespołu i ulubionych graczy. Może być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu sprawdziłem demo. Nie rozegrałem jeszcze zbyt wielu spotkań, ale mimo to mogę chyba wysnuć pewne wnioski.

Po pierwsze sprawa animacji o których pisałem wyżej - o ile podczas oglądania filmów to rzeczywiście razi, podczas rozgrywki jest niemal niezauważalne. Skupiając się na grze przyznam szczerze, że ani razu nie wychwyciłem 'dubletów' (ale na powtórkach już tak). Co prawda miejscami można dostrzec szarpanie, jakby animacja nie wyświetliła się poprawnie, ale nie jest to aż tak rażące - oglądając gameplay miałem mieszane odczucia.

Jako gracz fify czuję się tu naprawdę duuużo swobodniej i mniej schematycznie. To jak się domyślam nie jest zasługa 11tki, a całej serii, ale fizyka gry oraz system podań bardzo przypadły mi do gustu. Niekiedy kuleje praca obrońców, którzy zachowują się głupawo, ale na wyższym poziomie trudności jest już lepiej.

Graficznie nie jest źle, przynajmniej ja nie jestem wybredny. Jeśli miałbym się naprawdę do czegoś przyczepić to do jakości powtórek, a właściwie niektórych z nich. Jedne są bardzo ładne, podczas gdy inne..

Ciupnę jeszcze jeden meczyk i pora spać, ale przyznam, że chyba takiej piłki potrzebowałem i kto wie czy w tym roku nie zrobię przerwy od fify ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pkt których Ty podales cieżko by się każdemu było odnaleźć , były by spory itp

Jednym słowem jestem za klasyczna liga bo jakoś nie lubię udziwnien

W czym ciężko się odnaleźć ?

Wszystko jest proste, jak drut w kieszeni. :biggrin:

Co to znaczy "klasyczna liga"? Bo wydaje mi się, że chyba o tym pisałem.

To byłby chyba najgorszy sposób wybierania zespołów. Np. wylosuję Barcelonę i muszę nią grać mimo tego, że nie sprawia mi to żadnej satysfakcji. :confused:

Można jeszcze zrobić tak, że ktoś mówi, z jakiej ligi chciałby drużynę i jest mu losowana.

Lub np. odrzucić najlepsze kluby Europy, tak aby losować tylko z drużyn w miarę równych sobie.

A i w ligach, w których ja brałem udział, przeważnie mieliśmy do rozegrania 5 spotkań na tydzień / 6 dni. Sprawdzało się to bardzo dobrze.

Tu też trzeba by się dogadać.

Niektórzy mogą grać codziennie, ale inni mogą pracować lub uczyć się i nie mają na tyle czasu.

Trzeba by to jakoś wypośrodkować.

W każdym razie, na początku trzeba zebrać odpowiednią liczbę osób, a potem jakoś się porozumiemy.

Ja na razie rzuciłem luźne pomysły.

Wszystkie punkty się dokładnie przedyskutuje, gdy będziemy mieli komplet.:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym ciężko się odnaleźć ?

Wszystko jest proste, jak drut w kieszeni. :biggrin:

Co to znaczy "klasyczna liga"? Bo wydaje mi się, że chyba o tym pisałem.

Klasyczna czyli ze kazdy ma jeden zespół z oryginalnym składem :P

A po za tym to trochę dziwnie by ta liga wyglądała jak by było np 5 barcelon 4 reale 3milany i ze 2 Manchestery

Do tego nie kazdy lubi grać najlepszymi (najfajniej mi się grało w lidze jak graliśmy polskimi klubami)

No to trzeba powoli robić zapisy i słuchać ludu jak sobie to wyobraża ja swoje powiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak:

Tworzymy ligę/ligi (w zależności od liczby chętnych) 16-20 graczy.

Tworzę terminarz, który jest ogólnodostępny na stronie, dodatkowo każdy dostaje na maila, priv, czy gdzie tam chce.

Co tydzień (w sobotę lub niedzielę) gra się jeden mecz z jednym przeciwnikiem, według terminarza.

Zasady jak w każdej z lig - 3 pkt zwycięstwo, 1 remis, 0 przegrana.

Ja nie narzucam konkretnego dnia. Gracze sami muszę dogadać się między sobą co do godziny, oraz czy będzie to sobota czy niedziela.

Dostaję wyniki. Zliczam punkty, bramki. Publikuję tabelę.

Po rozegraniu wszystkich kolejek ktoś zostaje tryumfatorem.

Gdyby było więcej lig, mogłyby być jeszcze puchary, w której grałaby np. czołowa czwórka z każdej ligi lub coś w tym stylu. To na razie odległa przyszłość.

Co do zespołów, mam takie propozycje:

1. Każdy wybiera co chce ( więc może być tak, że w lidze będzie kilka Manchesterów, Milanów, Barcelon, itp.)

2. Tylko jedna osoba może wziąć dany klub (przy tym pewnie byłoby sporo niesnasek)

3. W nowym Pro Evo ma być możliwość gry własnymi zespołami, więc każdy mógłby grać swoją własną ekipą, ze skompletowanymi przez siebie piłkarzami

4. Każdy wybiera dwa lub trzy kluby. Gdy gra mecz "domowy", sam decyduje jaką zagra drużyną, oraz wybiera jakim klubem ma zagrać przeciwnik (oczywiście z tych, które rywal podał przy zapisie do ligi). Wtedy czuło by się różnice pomiędzy meczami domowymi i wyjazdowymi.

Dajcie znać co myślicie o tych pomysłach

Zobaczymy ile osób wyrazi zainteresowanie pogrania w taką ligę.

Jeśli przynajmniej koło 20, to myślę, że można będzie zaczynać zapisy. :biggrin:

co do ligi:

20 graczy to dużo, więc rozgrywanie 1 meczu na tydzień mija się z celem.

Myślę, że 4-5 spotkań na tydzień to będzie ok. I tak biorąc pod uwagę rundę rewanżową to czas trwania ligi (dla 20 osóB) to 2miechy - sporo.

Co do zespołów: pomysł grania kim się chce jest chybiony - no chyba że lubisz co drugi mecz grać przeciwko barcelonie czy realowi.

Jak już będzie znana liczba uczestników ligi to zrób koszyk z zespołami o podobnych statystykach np. dla 20 graczy - 22, 24 zespoły.

Liga będzie bez zespołów typu barcelona czy real, a gracze będą losowali zespół z koszyka

Gospodarzem będzie Host - proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



teraz niech ktorys z ujadajacych o fifie jaka to jest wspaniala, pokaze mi tak rozegrany kontratak w fifce ; ]]
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz niech ktorys z ujadajacych o fifie jaka to jest wspaniala, pokaze mi tak rozegrany kontratak w fifce ; ]]

I po co prowokujesz? Z tego co wiem to jest temat o PES 2011 i nie pamiętam, żeby w ostatnich dniach ktoś tutaj ujadał.

Co do filmiku to zajebiście i naturalnie wyglądała ten kontratak. Strasznie mi się podoba w nowym Pro Evo realistyczne tempo rozgrywania akcji.

Edit: LOL! Widzę, że w temacie o piłce od EA też to zamieściłeś. A podobno mieliśmy skończyć z wojenkami?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz niech ktorys z ujadajacych o fifie jaka to jest wspaniala, pokaze mi tak rozegrany kontratak w fifce ; ]]

Miodzio! :biggrin:

Nawet gdy PES zawiera błędy i "pewne" niedociągnięcia", dla takich akcji warto w niego grać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoita kontra. Szacuneczek dla gracza, który go poprowadził.

Co do ligi, może zredukujmy liczbę drużyn do 10, którymi będzie grało 10 graczy raz na tydzień. Zajmie to mniej czasu. Można stworzyć kilka lig. Niech jedna będzie losowa, inna z ulubionym klubem. Najlepiej zrobić ankietę i na jej podstawie ustalić o i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej serio, jeden mecz na tydzien to za malo :) Bynajmniej ja odpadam w takim ukladzie, bo liga by byla po prostu za nudna. Powtarzające się teamy to rowniez zabawa nie dla mnie.

Niczego nie krytykuje, nie chce byc zle zrozumiany, po prostu wyrazam swoja opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granie 2 razy w tygodniu

środa i sobota lub niedziela

weźcie pod uwagę że nie każdy się uczy (niektórzy mają rodziny,pracują) i im 2 mecze na tydzień powinny wystarczyć

chyba że 2 ligi:

-1 dla uczniów

-2 dla osób starszych co pracują (lub mają mniej czasu na granie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z 2 datami wydania dema na ps3 - to ma byc 14 czy 15 wrzesień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z 2 datami wydania dema na ps3 - to ma byc 14 czy 15 wrzesień ?

Środa

granie 2 razy w tygodniu

środa i sobota lub niedziela

weźcie pod uwagę że nie każdy się uczy (niektórzy mają rodziny,pracują) i im 2 mecze na tydzień powinny wystarczyć

chyba że 2 ligi:

-1 dla uczniów

-2 dla osób starszych co pracują (lub mają mniej czasu na granie)

Dlatego też wydaje mi się, że granie 2 - 3 razy w tygodniu jest wystarczające.

EDIT:

Cwir mógłbyś zmienić nazwę na PES 2011 - Liga

Bo my tam nie chcemy się ustawiać do gier 1 vs 1, tylko pełnych rozgrywek. :smile:

Edytowane przez agPHANTOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosków ciąg dalszy.

- fatalna gra bramkarza na przedpolu. O ile ze strzałami z dystansu i powiedzmy w okolicach 16 metra radzi sobie nieźle, to przy solowych rajdach albo dośrodkowaniach "na nos" jest kiepsko.. Właściwie nie zdarzyło mi się ani raz, by podczas ciągu na bramkę, bramkarz wybiegł, skrócił kąt czy coś w tym stylu (vide fifa). Tu jak dla mnie największy minus dema. Nie chcę generalizować, ale wydaje mi się, że wychodząc sam na sam bramka jest pewna w 90% przypadków (tylko raz mi się nie udało, co było efektem zbyt mocnego strzału, a nie obrony bramkarza).

- piłkarze-maszyny. Czytałem, że było to w poprzednich edycjach pesa, więc krótko: niektórych grajków niemal nie sposób zatrzymać. Trochę to irytujące, szczególnie kiedy ma się naprawdę zorganizowaną obronę. Wbiega taki Messi i mija KAŻDEGO jak tyczkę.. Co prawda to zjawisko występuje w rzeczywistości :), ale kiedy grałem przeciwko Bayernowi, tą samą "właściwość" miał chociażby Muller. Nie zdarza się to bardzo często, ale jednak.

+ wizualizacje zmian (czego bardzo mi brakowało w fifie) i co ważniejsze brak ich doczytywania. Klikasz, zmieniasz, przy nadarzającej się okazji następuje zmiana, bez wczytywania. Ogólny plus za szybkie wczytywanie całego meczu.

No cóż, mimo wad jest miód, oj jest.. Ciężko się oderwać, a i na brak emocji nie mogę narzekać. Mimo iż grałem z konsolą, to zacięty mecz 2-3 (ostatni gol w doliczonym czasie gry) rozruszał trochę serducho hehe ;)

Niebawem przenoszę osprzęt na mieszkanie, kumple już powoli zaczynają podpytywać o jakiś mini-nocny-turniej+ niezbędnik kibica hehe

Edytowane przez Rotting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotting>>> Na jakim poziomie trudności grasz? BTW PES rózni się od FIFy tym, ze niestety, albo stety- kwestia gustu, każdą formacją grasz Ty. Bramkarze nie są supermenami tak jak W grze EA, co może irytyować, ale jak nauczy się człowiek sterować defensorami GK, to wszystko jest cacy.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×