Skocz do zawartości
cwir

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chce grać i managerować, mam do tego prawo. Jest to możliwe, ale KONAMI zdecydowało się nie umieszczać tego w swojej grze.. Nic nie pisałem o grywalności, w sensie gameplay'u, symulacji piłki nożnej. Nie porównywałem też dwóch konkurencyjnych tytułów. Po prostu chciałem wiedzieć, czy w PES jest tryb manager mode i tyle. Nie ma, trudno przeżyję. Nie rozumiem tej nagonki i porównywania do gry EA. To jest temat o PES 2011 i na temat tej gry chciałem się czegoś dowiedzieć. I będę się wypowiadał, bo grałem we wcześniejsze wersje i ML mi nie odpowiadał ze względu na samą koncepcję, która jak wynika z wypowiedzi wyżej się nie zmianiła. Więc proszę mi nie zakładać kagańca bo nie jestem fanbojem PES'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już grają

Czy da się sterować bramkarzem ? Np przy sam na sam (w 6 naciskalo się trójkąt + L2 bodajrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, a może ja nie chcę kupować w tym roku tytułu od EA? Założę się, że 80% fanów PES'a zachwycałaby się jeśli Konami wprowadziłoby Manager Mode. Tego brakuje i już. Znam wiele osób, którym ML nie odpowiada właśnie dlatego, że to jedynie stworzony na potrzeby gry turniej, który po prostu nie ma klimatu. Kwestia upodobań.

Master League nie ma klimatu? No chyba masz gościu gorączkę. Na tym trybie wychowali się wszyscy najlepsi zawodnicy PES-a w Polsce kiedy jeszcze nie było online na PSX, a potem w pierwszych częściach na PS2, może dla takich jak Ty, skaczących z kwiatka na kwiatek Master League nie ma klimatu, ale dla większości fanów PES-a ten tryb to wręcz legenda.

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sherman czy Ty musisz atakować każdego, kto krytykuje cokolwiek w tej serii? Czy ktoś wreszcie zareaguje na takie akcje, czy ja też mogę olewać regulamin i jechać po każdym bawiąc się w osobiste wycieczki? PES to nie jest moja panna. Nie muszę być wierny, to tylko pieprzona gra i nie mam obowiązku grać w nią co roku. Tak trudno zrozumieć, że tryb ML nigdy mi się nie podobał? Nawet wtedy gdy spędzałem setki godzin z piłką Konami. To, że najlepsi gracze w PES'a się na tym wychowali mnie nie interesuje. Dla mnie nie ma klimatu i tyle. Jeśli Ty jesteś w tym trybie zakochany to graj ile wlezie. Rozumiem to i nie będę pisał, że masz gorączkę. Ogarnijcie się bo traktujecie tą grę jak jakąś świętość. Możecie wierzyć, że jestem wyznawcą piłki EA a moja stara jest tajnym agentem, który miesza co roku w kodzie KONAMI. Jeśli ktoś ominął jedną część to traktujecie go jak odmieńca i zdrajce. Ile wy macie lat, że się bawicie w sekty FIFY i PES'a. Jestem zwykłym graczem, który według swoich upodobań może wybrać taką grę jaka mu odpowiada. Przy tym co raz bardziej przekonanym do PES 2011. Niestety przez to, że zdarzyło mi się zagrać w produkt konkurencyjny nie mogę liczyć na normalną odpowiedź na pytanie dotyczące gry. Nie podoba wam się moja opinia o ML. Looz, macie do tego prawo. Tylko nie wrzucajcie człowiekowi z tego powodu i nauczcie się szanować zdanie innych.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sherman czy Ty musisz atakować każdego, kto krytykuje cokolwiek w tej serii? Czy ktoś wreszcie zareaguje na takie akcje, czy ja też mogę olewać regulamin i jechać po każdym bawiąc się w osobiste wycieczki? PES to nie jest moja panna. Nie muszę być wierny, to tylko pieprzona gra i nie mam obowiązku grać w nią co roku. Tak trudno zrozumieć, że tryb ML nigdy mi się nie podobał? Nawet wtedy gdy spędzałem setki godzin z piłką Konami. To, że najlepsi gracze w PES'a się na tym wychowali mnie nie interesuje. Dla mnie nie ma klimatu i tyle. Jeśli Ty jesteś w tym trybie zakochany to graj ile wlezie. Rozumiem to i nie będę pisał, że masz gorączkę. Ogarnijcie się bo traktujecie tą grę jak jakąś świętość. Możecie wierzyć, że jestem wyznawcą piłki EA a moja stara jest tajnym agentem, który miesza co roku w kodzie KONAMI. Jeśli ktoś ominął jedną część to traktujecie go jak odmieńca i zdrajce. Ile wy macie lat, że się bawicie w sekty FIFY i PES'a. Jestem zwykłym graczem, który według swoich upodobań może wybrać taką grę jaka mu odpowiada. Przy tym co raz bardziej przekonanym do PES 2011. Niestety przez to, że zdarzyło mi się zagrać w produkt konkurencyjny nie mogę liczyć na normalną odpowiedź na pytanie dotyczące gry. Nie podoba wam się moja opinia o ML. Looz, macie do tego prawo. Tylko nie wrzucajcie człowiekowi z tego powodu i nauczcie się szanować zdanie innych.

No i po co te nerwy, napisałem żartem, że chyba masz gorączkę, a Ty się już spinasz. Dyskusja na forum nie musi być cukierkowa, nie trzeba się lizać po tyłkach i grzecznie odpowiadać. Lekkie zaostrzenie języka od czasu do czasu to nic straszgo. Nie podoba Ci się Master League to ok , spokojnie. Tylko to, że nie ma klimatu trochę dziwnie zabrzamiało w moich uszach i pół żartem pół serio to skomentowałem, a Ty zachowujesz się jakbym krzywdził Twoją matkę. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie denerwuje. Mnie to śmieszy. :blush:

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie fisiuj i wymień płyn hamulcowy, bo sobie krzywdę zrobisz. Twoja wypowiedź o "piatce", a w zasadzie odwołanie do zdań Falcona miałą charakter agresywny, poddający w wątpliwość moją opinię o poczuciu swobody w PES 2011, więc Ci odpowiedziałem, że owa nieszczęsna "piatka" nijak się ma do swobody w nowym pesie, a poza tym jak udowodnił Cycorus inne podejście u konkurencji tylko pozbawiło grę realizmu, no ale nieważne, dupa z tą "piątką". Jeśli natomiast Twoja wypowiedź nie była atakiem na "freedom" w nowym pesie to naucz się pisać, bo tak to wyglądało. Poniemaju teraz ?

Posłuchaj "lyngwisto", moja wypowiedź nie była w żaden sposób agresywna. Tak więc wrzuć luz, a jak masz jakiś problemy do mojej osoby to priv. Bo internetowych szczekaczy to na wszystkich forach jest pełno.

Wypowiedź Cycorusa to obosieczny oręż, ale przecież lepiej podeprzeć się wypowiedzią o "niewidzialnych ścianach" w imię realizmu :thumbsup:

Dzięki za odpowiedź dotyczącą "piątki". Było trzeba od razu napisać, że "dupa". No ale się tak napinasz to mam radę:

Nie fisiuj i wymień płyn hamulcowy, bo sobie krzywdę zrobisz.

:wink:

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy juz moze co? Dyskutujcie jak ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy jesteście delikatni, czasami warto użyć trochę ostrzejszego języka o ile zna się różnicę między obrażaniem, a zaostrzeniem tonu. No, ale dam sobie spokój, bo widzę, że co niektórym niewiele trzeba, żeby ich urazić na wskroś, haha.

@RaFaLiK37

Dobre pytanie z tymi bramkarzami, muszę to sprawdzić dzisiaj to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie powiedzcie czy jest możliwość wyłączenia nazwisk nad głowami?? Nie bardzo mi to pasuje - a może jest możliwość powrotu do standardu od lat czyli na dole ekranu dane zawodników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie powiedzcie czy jest możliwość wyłączenia nazwisk nad głowami?? Nie bardzo mi to pasuje - a może jest możliwość powrotu do standardu od lat czyli na dole ekranu dane zawodników??

Nie wiem jak tam jest z tą możliwością o którą pytasz - nie grałem jeszcze w demo. Ale myślę jest taka możliwość lub będzie w pełnej wersji.

Ale mi osobiście się bardzo podoba przedstawienie wydarzeń na boisku w taki sposób jaki jest prezentowany na filmikach, czyli z niezbędnym minimum interfejsu.

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie powiedzcie czy jest możliwość wyłączenia nazwisk nad głowami?? Nie bardzo mi to pasuje - a może jest możliwość powrotu do standardu od lat czyli na dole ekranu dane zawodników??

Jak dla mnie to jest bardzo fajne te nazwiska nad glowami , zawsze tak gram :P, w kazdej ostatniejj edycji dało sie to dowolnie zmieniac , wylaczyć właczyc , jakk równie i nazwiska na dole. Nie gralem w demko jeszcze ale mam nadzieje że nowy pesik bedzie miał ta możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie powiedzcie czy jest możliwość wyłączenia nazwisk nad głowami?? Nie bardzo mi to pasuje - a może jest możliwość powrotu do standardu od lat czyli na dole ekranu dane zawodników??

Można, trza wejść w Select Sides i wcisnąć "kwadrat" , możesz wtedy zmienić przełączanie kursora i właśnie to co ma być nad głowami grajków, czyli nazwisko, cyferka lub nic. Mi też trochę brakuje tych nazwisk, a w zasadzie brakowało, już się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tryb rozgrywek w realnym świecie nie istnieje? Wrzucają Cię do kotła z drużynami z całej Europy podzielonymi na grupy, dziękuję bardzo. Granie w jakimś wymyślonym przez Konami turnieju mnie nie jara. Wolałbym poprowadzić przez kilka sezonów klub w lidze angielskiej lub hiszpańskiej z możliwością transferów.

KONAMI nie ma pełnej licencji, więc wygląda to w ten sposób, ale możesz zawsze pobawić się w edycję drużyn i dorobić kilka ekip np. z drugiej ligi angielskiej i wtedy masz zabawę co się zowie, bo nie ma żadnego mieszania drużyn z róznych lig.

Lol, a może ja nie chcę kupować w tym roku tytułu od EA? Założę się, że 80% fanów PES'a zachwycałaby się jeśli Konami wprowadziłoby Manager Mode. Tego brakuje i już. Znam wiele osób, którym ML nie odpowiada właśnie dlatego, że to jedynie stworzony na potrzeby gry turniej, który po prostu nie ma klimatu. Kwestia upodobań.

ML jest trybem menadżerskim i nie ma co do tego żadnej wątpliwości. W zeszłym roku zmieniono punkty, z których finansowano transfery i pensje, na faktyczną walutę. Negocjujesz transfery/wypożyczenia, załatwiasz sponsorów, trenujesz poszczególnych graczy i grasz mecze ligowe i pucharowe.

Ja zachwyciłem się menager mode od Konami jak tylko zacząłem grać w tę serię, a od zawsze nazywa się MASTER LEAGUE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz to może Ty mi wyjaśnisz jak do końca wygląda teraz ML, bo w nawet w necie nie ma na ten temat za wiele informacji. Ja pamiętam taką formułę, że były grupy podzielone ze względu na klasę drużyn - czyli najlepsza z europejską czołówką itd. Chodzi mi o to czy można grać ML pomiędzy np. samymi hiszpańskimi albo angielskimi drużynami? Czyli generalnie coś na wzór normalnej ligi, nieważne jak się ona nazywa i jak się nazywają zespoły (wbijam w brak licencji, mam od tego option file). No i czy później można awansować do pucharów, w których gra się z klubami z innych państw - nieistotne jak te turnieje się nazywają. Generalnie, czy można grać w ML tak, żeby chociaż trochę przypominało to zwykły sezon w np. Premier League?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz to może Ty mi wyjaśnisz jak do końca wygląda teraz ML, bo w nawet w necie nie ma na ten temat za wiele informacji. Ja pamiętam taką formułę, że były grupy podzielone ze względu na klasę drużyn - czyli najlepsza z europejską czołówką itd. Chodzi mi o to czy można grać ML pomiędzy np. samymi hiszpańskimi albo angielskimi drużynami? Czyli generalnie coś na wzór normalnej ligi, nieważne jak się ona nazywa i jak się nazywają zespoły (wbijam w brak licencji, mam od tego option file). No i czy później można awansować do pucharów, w których gra się z klubami z innych państw - nieistotne jak te turnieje się nazywają. Generalnie, czy można grać w ML tak, żeby chociaż trochę przypominało to zwykły sezon w np. Premier League?

Odpowiedz na wszystkie te pytania brzmi tak. Każda dywizja to jedna liga, kiedyś były tylko cztery, w 2010 są już wszystkie dostępne w grze , czyli angielska, francuska, włoska, hiszpańska i holenderska. Ja sobie ściągnąłem OFa z całą drugą ligą angielską i grałem jako Watford, awansowałem do Premier Leauge, grałem w pucharach, czyli Puchar Anglii (nie na licencji), Liga Mistrzów i Liga Europejska (obie na licencji). Master League zawsze miało jakieś tam opcje managerskie, a w PES 2010 ten aspekt uległ znacznemu rozwojowi, możesz kupować droższych i lepszych trenerów, lekarzy, scoutów, inwestować w szkółkę klubową i potem dawać kontrakty młodym talentom. Z tym szukaniem sponsorów to Kopaczk przesadził, po prostu dostajesz oferty coraz to lepszych sponsorów wraz z sukcesami drużyny, w umowach sponsorskich są czasami warunki, np. Ferdinand nie może opuścić klubu, bo umowa straci ważność albo bonus w postaci dodatkowej kasy za strzelenie przez Rooneya co najmniej 15 bramek itp.

Edytowane przez Sherman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. O taką odpowiedź mi chodziło. Miałem całkiem inny obraz ML. Taka zabawa jak najbardziej mi odpowiada, bo nie obchodzi mnie jak nazywa się liga angielska w PES ( z resztą zawsze można to zmienić). Z tego co napisałeś wynika, że to taki "menadżer mod" pełną gębą i o to mi chodziło :thumbsup:

Edit: Wybaczcie mi moje błędne przekonanie o współczesnej koncepcji ML. To błąd innowiercy,który od dawna nie miał styczności z tym trybem, a pierwsze posty do końca nie wyjaśniały jak to teraz wygląda. Cóż, może źle zadałem pytanie...

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!! Zagrałem ze znajomym 4 mecze w demo nowego PESa i muszę powiedzieć, że jest to coś... fantastycznego!!! :woot:

Dawno już nie miałem takiej frajdy, grając przeciwko komuś w piłkę od Konami.

Grało się zupełnie inaczej niż z komputerem. Miód płynący z rozgrywki, wręcz wylewał się z ekranu.

Czasem gra potrafi lekko wkurzyć, ale ogólnie jest naprawdę znakomicie.

2 mecze wygrałem, 1 przegrałem, 1 zremisowałem.

Zrobiłem filmik z ostatniego meczu i niestety pech chciał, że był to jedyny mecz, w którym nie padła żadna bramka.

Jak tylko wrzucę na yt, to się nim pochwalę. :tongue:

Edytowane przez agPHANTOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopacz to może Ty mi wyjaśnisz jak do końca wygląda teraz ML, bo w nawet w necie nie ma na ten temat za wiele informacji. Ja pamiętam taką formułę, że były grupy podzielone ze względu na klasę drużyn - czyli najlepsza z europejską czołówką itd. Chodzi mi o to czy można grać ML pomiędzy np. samymi hiszpańskimi albo angielskimi drużynami? Czyli generalnie coś na wzór normalnej ligi, nieważne jak się ona nazywa i jak się nazywają zespoły (wbijam w brak licencji, mam od tego option file). No i czy później można awansować do pucharów, w których gra się z klubami z innych państw - nieistotne jak te turnieje się nazywają. Generalnie, czy można grać w ML tak, żeby chociaż trochę przypominało to zwykły sezon w np. Premier League?

Odpowiedź już dostałeś, ale odpowiem, ostatecznie pytanie kierowałeś do mnie. ;) TAK! ML to świetny tryb menadżerski. ;)

Z tym szukaniem sponsorów to Kopaczk przesadził, po prostu dostajesz oferty coraz to lepszych sponsorów wraz z sukcesami drużyny, w umowach sponsorskich są czasami warunki, np. Ferdinand nie może opuścić klubu, bo umowa straci ważność albo bonus w postaci dodatkowej kasy za strzelenie przez Rooneya co najmniej 15 bramek itp.

Szczegół. Fakt jest faktem, że mamy kontrakty, któe w jakiejś formie się negocjuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten gameplay z dema już się pojawił w jakimś poście, ale nie wydaje mi się. Dobra jakość obrazu i dźwięku - polecam. Cały czas czekam na udostępnienie dema zwykłym śmiertelnikom, ale muszę przyznać, że wygląda to wszystko wyśmienicie.

Edit:

To co zauważyłem w fimach z dema, a czego nie było widać we wczesnym kodzie gry:

- zdecydowanie poprawione animacje zwodów, a także zmiany kierunku biegu z piłką, sam bieg pozostawia trochę do życzenia

- imponujące odwzorowanie fizyki piłki, dośrodkowania wyglądają po prostu zajebiście

- nowy system podań sprawia, że wygląda to jeszcze realniej

- niemalże perfekcyjne odwzorowanie twarzy, piłkarze nie wyglądają już jakby się zderzyli ze ścianą

- siatka po zdobyciu bramki zachowuje się lepiej

Zapowiada się hicior. Jak to oglądam to cały czas mam wrażenie, że w PES 2011 mimo niedociągnięć w aspekcie animacji, gra się bardzo "miękko". Ciężko mi to wyjaśnić, ale zawsze było to dla mnie bardzo ważne.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem w fimach z dema, a czego nie było widać we wczesnym kodzie gry:

- zdecydowanie poprawione animacje zwodów, a także zmiany kierunku biegu z piłką, sam bieg pozostawia trochę do życzenia

- imponujące odwzorowanie fizyki piłki, dośrodkowania wyglądają po prostu zajebiście

- nowy system podań sprawia, że wygląda to jeszcze realniej

- niemalże perfekcyjne odwzorowanie twarzy, piłkarze nie wyglądają już jakby się zderzyli ze ścianą

- siatka po zdobyciu bramki zachowuje się lepiej

Zapowiada się hicior. Jak to oglądam to cały czas mam wrażenie, że w PES 2011 mimo niedociągnięć w aspekcie animacji, gra się bardzo "miękko". Ciężko mi to wyjaśnić, ale zawsze było to dla mnie bardzo ważne.

No zgadzam się z większością punktów. Ale mi osobiście te twarze zawodników jakoś nie podchodzą, w PES2010 czasem wyglądały słabiutko - tutaj widzę poprawę. Jednak cały czas odnoszę wrażenie że graficznie to jest ten sam poziom co PES'a 2010 z nielicznymi poprawkami. Cóż przez lata nie przeszkadzała mi brylantyna na włosach więc nie ma co narzekać :turned:

Mam nadzieję , że większoćś mocy przerobowej teamu poszło na poprawę gameplay'u .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten gameplay z dema już się pojawił w jakimś poście, ale nie wydaje mi się. Dobra jakość obrazu i dźwięku - polecam. Cały czas czekam na udostępnienie dema zwykłym śmiertelnikom, ale muszę przyznać, że wygląda to wszystko wyśmienicie.

Edit:

To co zauważyłem w fimach z dema, a czego nie było widać we wczesnym kodzie gry:

- zdecydowanie poprawione animacje zwodów, a także zmiany kierunku biegu z piłką, sam bieg pozostawia trochę do życzenia

- imponujące odwzorowanie fizyki piłki, dośrodkowania wyglądają po prostu zajebiście

- nowy system podań sprawia, że wygląda to jeszcze realniej

- niemalże perfekcyjne odwzorowanie twarzy, piłkarze nie wyglądają już jakby się zderzyli ze ścianą

- siatka po zdobyciu bramki zachowuje się lepiej

Zapowiada się hicior. Jak to oglądam to cały czas mam wrażenie, że w PES 2011 mimo niedociągnięć w aspekcie animacji, gra się bardzo "miękko". Ciężko mi to wyjaśnić, ale zawsze było to dla mnie bardzo ważne.

Naprawdę ciężko zrecenzować nowego PESa na podstawie filmików w sieci. Trzeba samemu pograć, aby zobaczyć, jak się prezentuje. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przetestować, to polecam przedwonić do znajomego, aby zarezerwował sobie środę, i pograć wtedy na dwa pady. Mnie gra naprawdę urzekła. :biggrin:

Mój ostatni mecz z kumplem. Ja grałem Internacionalem (białe koszulki), kolega zespołem z Guadalajary.

Zapewne po obejrzeniu, będziecie się zastanawiać - jakim cudem mogłem tego spotkania nie wygrać ?!? No cóż, czasem tak bywa... niemoc strzelecka. :blush:

http://www.youtube.com/watch?v=YRPjRQSu56Y

http://www.youtube.com/watch?v=O_zlE60Rhn0

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podania góra (L1+trójkąt) tez trzeba manualnie kontrolować czy sam komputer decyduje gdzie piłka poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem zadowolony. Graficznie mi starczy ładnie mi sie podoba ; ) PES to PES Zawsze coś nowego sie przyda w PES'ie . ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×