Skocz do zawartości
cwir

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

AgPhantom , ile Tobie zajmnie zrobienie OFA z LOGAMI i STROJAMI oraz NAZWISKAMI do najnowszej odsłony? Mniej więcej. Bo jesteś pewniak od którego będe pobierał :D

PS: Mowa o klubach bez licencji , ale standardowych w PES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, ale to trochę bardziej złozona sprawa.

Współczuję... Niezbyt fajna sprawa.

Masz rację, ale bramkarze (w zależności od edycji) grają na różnym poziomie. Niektórzy to szmaciarze do kwadratu, inni dają radę. Wychodzą kiedy trzeba. Wszystko jest obecne.

Generalnie, problem bramkarzy jest problematyczny dla twórców gier futbolowych, co widać. Każda firma obiera swoją strategię. Osobiście wolę podejście KONAMI. Choć zapewne za jakiś czas twórcy postarają się to zmienić. Byłoby miło, gdyby bramkarze stali się bardziej realistyczni.

Dzięki. Pod koniec września kroją mnie szósty raz i obiecują powrót do 85 % sprawności stawu więc może nie tylko za pomocą pada będę sadził bramy ;)

Co do bramkarzy to racja i zawsze stanowili oni problem. Wcale nie twierdzę, że u konkurencji jest cacy. Twórcy mają wyraźnie problemy ze skryptami dla łapaczy, może dlatego, że naprawdę ciężko przewidzieć wszystkie sytuacje boiskowe a SI to nie człowiek i reaguje tylko na konkretne zachowania. Ja jestem dobrej myśli i uważam, że Konami aż tak nie mogło spartaczyć sprawy. W 2010, w który trochę pograłem nie było tragedii więc po tegorocznej edycji też się tego nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przesadzam, ale wy też przesadzacie z błędami w nowym Pesie.

Już dziś mogę śmiało twierdzić, że jest on NAJLEPSZY OD LAT.

Gwarantuje Wam, że podczas gry nie ma czasu skupiać się na takich szczegółach typu: jak zawodnik wyrzucił aut, albo jaka animacja załączyła się przy obronie.

Niektórzy tu bawią się w jakiś agentów CIA, oglądają po kilkanaście razy jedną powtórkę, żeby się przyczepić tego, jak dany zawodnik postawił nogę.

Podczas meczu skupiasz się na rozgrywaniu piłki i tym jak Ci to przychodzi, a w tym nowe Pro Evo jest naprawdę świetne.

Jedyne trzy rzeczy w gameplayu, które mnie osobiście czasami drażnią, to:

- momentami gubienie się linii obrony + przełączanie się zawodników, gdy tego nie chcę!

- brak przywileju korzyści, który denerwuje, w momencie gdy masz szansę wyjść sam na sam, a tymczasem słyszysz gwizdek i nawet kartki dla faulującego nie ma.

- słaba interpretacja przepisu o spalonym, czasem w ogóle nie biegnę do piłki albo robię to zawodnikiem, który nie był na spalonym, a tu sędzia odgwizduje spalonego

Jednak mimo powyższego gra mi się bardzo podoba. Do tego nowe bajery np. Stadium Editor.

No i jak sobie pomyślę, że w końcu więcej przestrzeni dla patchmakerów. :biggrin:

Będzie Ekstraklasa, oj będzie... :happy:

Temu, ze to najprawdopodobniej najlepsza odslona nikt nie zaprzeczy, to, ze pierwsza od wielu lat wprowadzajaca na prawde widoczne zmiany tez nie(tak naprawde to pierwszy PES godny miana Next-genowego). Ale obecna generacja konsol to nic innego jak kosmetycznie doprawione gry i podciagniete w grafice i rozdzielczosci. Noramlne tez jest to, ze jesli decydujes sie na produkt konami male bledy po pewnym czasie sa nie zauwazalne, ze wzlgedu na to, ze na nich sie nie skupiamy. Jednak we wczesniejszym kodzie bledy animacyjne byly widoczne(mielenie nogami w miejscu) i nie ma nic zlego w tym, ze oczekujesz, aby zostaly wyeliminowane, lub inne bledy ktore sie powtarzaly od jakiegos czasu. W koncu kadzy wolal by miec produkt pozbawiony tych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pod koniec września kroją mnie szósty raz i obiecują powrót do 85 % sprawności stawu więc może nie tylko za pomocą pada będę sadził bramy ;)

Co do bramkarzy to racja i zawsze stanowili oni problem. Wcale nie twierdzę, że u konkurencji jest cacy. Twórcy mają wyraźnie problemy ze skryptami dla łapaczy, może dlatego, że naprawdę ciężko przewidzieć wszystkie sytuacje boiskowe a SI to nie człowiek i reaguje tylko na konkretne zachowania. Ja jestem dobrej myśli i uważam, że Konami aż tak nie mogło spartaczyć sprawy. W 2010, w który trochę pograłem nie było tragedii więc po tegorocznej edycji też się tego nie spodziewam.

Trzymam kciuki. Powodzenia. W razie czego chętnie zagram na żywca. Słowem, informuj mnie na bieżąco. ;)

Otóż to. Na bank kiedyś powstanie dobrze zbalansowane SI bramkarzy. Nie wiem czy w PESie, czy w FIFie, ale bankowo kiedyś osiągną ten poziom.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Powodzenia. W razie czego chętnie zagram na żywca. Słowem, informuj mnie na bieżąco. ;)

Otóż to. Na bank kiedyś powstanie dobrze zbalansowane SI bramkarzy. Nie wiem czy w PESie, czy w FIFie, ale bankowo kiedyś osiągną ten poziom.

Bankowo nie w tej generacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz najlepszymi napastnikami swiata to z 10 sam na sam 8 by spokojnie strzelili

A i gorsi nie powinni mieć problemów ze strzeleniem , wolalbys cyborgow z fify ?

Sam byłem takim "lapaczem" jak go nazywasz i wychodzenie przy sam na sam to była podstawa , zawsze obrońcy krzyczeli jak już nie mogli dogonić napastnika "wyyyyjdz"

Trochę lipa by była jak by w pesie trzymali sie bramki jak pies na smyczy.

przeciez od niepamietnych czasów, bramkarzem wychodzi sie za pomocą trojkąta.... W tym roku cos sie zmienilo?

pozdro dla połamańca od połamańca - ja więzadła w obu kolanach pozrywalem na boiskach mazowieckich ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale nam chodzi tylko o to jak bramkarze zachowują się sterowani wyłącznie przez komputerowego przeciwnika. Gracz nie ma problemu bo może sam wyjść bramkarzem.

Dzięki za pozdrowienia, mi się udało zniszczyć co prawda jedno kolano, ale za to porządnie. Dobra dosyć tego szpitalnego offtopu :teehee:

Edit:

Na filmiku załączonym przez UniteD - a dokładnie

bramkarz się porządnie zachował. No chyba, że to był mecz player vs. player.

też było ok, chociaż bramka wpadła. Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, mnie rozgrywka z konsola niezbyt interesuje :) Od dawna tylko online pykam... aktualnie w PES'a 6.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę to demo od tygodnia i im więcej meczy mam rozegranych tym bardziej mi się ten pesik podoba. Owszem ma swoje wady, ale mimo wszystko i tak wolę podejście zaprezentowane przez Konami w PES 2011 niż w zeszłorocznej edycji. Skleiłem krótki filmik z mojej kilkudniowej randki z nowym pesem. Oto i on:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sherman

No i jak jest z tym zachowaniem się bramkarzy? Na Twoim filmiku widać kilka takich akcji, w których rzeczywiście stoją jak kołki w ogóle nie reagując. Grałeś więc masz na pewno większe pojecie na ten temat, więc pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły filmik , potrafisz lepiej zachęcić do gry niż samo konami :D

Mnie bardziej ciekawi ten system dryblingu przypisany na galce czy jest intuicyjny i czy czasami piłkarzom jakiś tryk nie wyjdzie bo im sie nogi np poploncza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę to demo od tygodnia i im więcej meczy mam rozegranych tym bardziej mi się ten pesik podoba. Owszem ma swoje wady, ale mimo wszystko i tak wolę podejście zaprezentowane przez Konami w PES 2011 niż w zeszłorocznej edycji. Skleiłem krótki filmik z mojej kilkudniowej randki z nowym pesem. Oto i on:

Mam pytanie; czy ten, który powstrzymuje Messi`ego na 1`46 to Daniel van Buyten? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grabeq

No muszę przyznać, że faktycznie średnio się zachowują jeśli chodzi o to wychodzenie do głębokiego podania w pole karne i to, że "trójkąt" jest taką mocną bronią w PES 2011 to po części zasługa właśnie stania jak kołki kiedy powinni wyjść, zdecydowanie za często zdarza im się nie wyjść do takiej piłki i nawet taki zagorzały fan jak ja nie może tego nie zauważyć.

@RaFaLiK37

System dryblingu jest ok, nie powiedziałbym, że intuicyjny, bo człowiek trochę nieprzyzwyczajony do tego L2, i do prawej gałki zresztą też, ale po rozegraniu solidnej dawki meczy wszystko ładnie wchodzi w krew i można nieźle wymiatać. A nogi się czasami płączą jak za bardzo się człowiek wczuje i macha tą gałką jak szalony :P

@alien666

No chyba Van Buyten, a co?

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alien666

No chyba Van Buyten, a co?

Sam go ustawiłeś na lewej obronie czy tak jest ustawiony przez Konami?

Żartuję, pewnie "przywołałeś" go jako drugiego obrońcę... Jeszcze nigdy nie widziałem go tak blisko lewej linii bocznej; od razu coś mi tu nie zagrało. :biggrin:

Filmik pierwsza klasa, dzięki.

Edytowane przez alien666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AgPhantom , ile Tobie zajmnie zrobienie OFA z LOGAMI i STROJAMI oraz NAZWISKAMI do najnowszej odsłony? Mniej więcej. Bo jesteś pewniak od którego będe pobierał :D

PS: Mowa o klubach bez licencji , ale standardowych w PES.

Ciężko powiedzieć. Jeśli będzie można zaimportować save'y z 2010, to tylko kosmetyczne zmiany, a więc 1 - 2 dni.

Jeśli będę zaczynał od zera to trochę dłużej.

Oczywiście na razie mowa o poprawieniu nielicencjonowanych drużyn w nowym Pesie.

Bo zrobienie Ekstraklasy zajmie mi nieco więcej, ale będę nad tym systematycznie pracował. :happy:

Edytowane przez agPHANTOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik przeniesiony do Fifa vs Pes. Nie chcemy tu wiecej porownan ani klotni. Poza tym, bez wzgledu na to czy obrona w PES jest lepsza czy nie, filmik jest tak stronniczo i wybiorczo zmontowany ze nie udowadnia kompletnie nic ;)..

Back on topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych ktorzy maja demko- czy w nowa wersje PES'a granie na "krzyzaku" ma jeszcze sens? Chodzi mi o to, czy podania ida naprawde tam gdzie skierujecie analoga? Bo wtedy oznaczaloby to koniecznosc przesiadki na "galki" a jakos juz tak sie nauczylem grac na krzyzaku, ze ciezko mi sobie wyobrazic granie na galkach- no ale jak trzeba to trzeba :) to jak to z tym jest w praktyce?

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych ktorzy maja demko- czy w nowa wersje PES'a granie na "krzyzaku" ma jeszcze sens? Chodzi mi o to, czy podania ida naprawde tam gdzie skierujecie analoga? Bo wtedy oznaczaloby to koniecznosc przesiadki na "galki" a jakos juz tak sie nauczylem grac na krzyzaku, ze ciezko mi sobie wyobrazic granie na galkach- no ale jak trzeba to trzeba :) to jak to z tym jest w praktyce?

Dzieki za odpowiedzi.

Przy graniu na krzyżaku czuć nieco asystę ze strony gry, tak jak w poprzednich częściach, ale mimo to przyjemniej gra się na analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych ktorzy maja demko- czy w nowa wersje PES'a granie na "krzyzaku" ma jeszcze sens? Chodzi mi o to, czy podania ida naprawde tam gdzie skierujecie analoga? Bo wtedy oznaczaloby to koniecznosc przesiadki na "galki" a jakos juz tak sie nauczylem grac na krzyzaku, ze ciezko mi sobie wyobrazic granie na galkach- no ale jak trzeba to trzeba :) to jak to z tym jest w praktyce?

Dzieki za odpowiedzi.

Ja sie moge wypowiedziec bo od ISS Pro do tej pory gralem wylacznie na krzyzaku (sterowanie 360 mnie nie ruszalo wczesniej), ale odkad pogralem w demo i zobaczylem roznice dokladnosci podan (bo kiwac sie spokojnie dalej da na d-padzie), stwierdzilem ze chyba sie przeprosze z gala i sprobuje. I po 3 meczach zapomnialem ze dawniej gralem krzyzakiem :).

Generalnie roznica jest spora w dokladnosci i w egzekwowaniu tego co chcesz, a przestawic sie wcale nie jest trudno. Wiec mysle ze najwyzszy czas dokonac transformacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie moge wypowiedziec bo od ISS Pro do tej pory gralem wylacznie na krzyzaku (sterowanie 360 mnie nie ruszalo wczesniej), ale odkad pogralem w demo i zobaczylem roznice dokladnosci podan (bo kiwac sie spokojnie dalej da na d-padzie), stwierdzilem ze chyba sie przeprosze z gala i sprobuje. I po 3 meczach zapomnialem ze dawniej gralem krzyzakiem :).

Generalnie roznica jest spora w dokladnosci i w egzekwowaniu tego co chcesz, a przestawic sie wcale nie jest trudno. Wiec mysle ze najwyzszy czas dokonac transformacji ;)

Właśnie o tym samym mówię.

Ja też od czasów PSXa grałem na krzyżaku, ale w nowym Pro Evo czuć większą swobodę grając na analogu, no i te dokładne podania dzięki gałkom.

Naprawdę gra się o wiele przyjemniej i już po chwili można zapomnieć, że kiedykolwiek grało się na d-padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie krzyżak w pesie to jak krzyż dla tych z Krakowskiego Przedmieścia :tongue: No, ale jak tak zachwalacie to może spróbuje pograć trochę tą gałką, choć i tak pewnie wrócę na stare śmieci po paru dniach :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opanowaniu i przetestowaniu tych Link Feints (schematów zwodów, do ustawienia w game plan) dochodzę do wniosku, że kawał dobrej roboty wykonali panowie z Konami.

Zwody są bardzo ciekawe, efektowne i przede wszystkim efektywne. Dużym ułatwieniem jest, że aby wykonać zwód lub serię zwodów (max 4) wystarczy wcisnąć L2 + dany kierunek na prawym analogu.

Ja w końcu przeproszę się z trickami i zwodami, bo do tej pory bardziej skupiałem się na samych podaniach, a ułatwienia z tej serii bardzo się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem ze demo pesa ma być dzisiaj na amereykanskim store. Jak ktoś ma konto to może sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×