Skocz do zawartości
Flo

Enslaved - Odyssey To The West

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle nie rozumiem całego tego zamieszania z wypuszczaniem dodatków tylko dla określonego rodzaju BLES tej samej gry.

Podobny problem miałem z Uncharted 2, które zakupiłem w wersji angielskiej i oczywiście też nie miałem możliwości zakupu dodatków do multiplayera :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi! 9f839a287c40128f.jpg zaliczona :thumbsup:

Odwołuję sporo z tego co wcześniej pisałem o tech orbach ;) Rozdziały 2, 5 i 9 napsuły mi sporo krwi. Polecam kolekcjonowanie orbów zacząć od tych trzech wymienionych, wszystkie pozostałe to czysta przyjemność i w pewnym sensie formalność :thumbsup: Dlaczego te trzy uważam za trudniejsze? No więc:

Rozdział 2 jest po prostu cholernie duży i rozbudowany, mamy kilkanaście ukrytych lokalizacji z orbami, sporo miejscówek obsianych minami. Na koniec przed walką z demolition mechem ruiny budynku i dwie różne drogi zejścia na dół, aby wyzbierać tam wszystko trzeba odwiedzić lokalizację dwa razy przy dwóch różnych podejściach :confused: Chapter musiałem przechodzić w sumie 3 razy <_<

Rozdział 5 to mnóstwo otwartych przestrzeni, musimy latać cloudem i wszystkie dokładnie zweryfikować, nie jest łatwo zwłaszcza że nasza bohaterka próbuje nas zabić za każdym razem jeśli oddalimy się za bardzo. Najbardziej przeszkadza tu zlewanie się orbów z tłem, jeżeli nie jesteśmy wystarczająco blisko po prostu znikają. Do tego sekwencja gdzie biegniemy chowając się za autem i musimy zbierać orby - nie jest trudna ale też nie wiedzieć czemu minąłem tam sztukę. Chapter musiałem przechodzić jakieś 4 razy.

Rozdział 9 to chyba największa zmora, kolejne otwarte przestrzenie obsiane orbami i do tego cloud pod nogami Monkeya. Wielka lokalizacja z minami, działkami i kilka trudnych do zebrania orbów - jeśli się zginie, zbieranie zaczyna się od ostatniego checkpointu. Przeszkadza bardzo wspomniane przy okazji opisu chapteru 5 znikanie orbów, jeśli nie jesteśmy wystarczająco blisko to tak jakby ich tam nie było - co to ma być? Na deser sekwencja pościgu - generalnie nawet jakby się miało opanowanego clouda do perfekcji to nie da się tego zrobić jednym przejściem bo orby są rozrzucone na dwóch rozbieżnych trasach pościgu. Ten rozdział również musiałem męczyć 4 razy.

Wszystkie pozostałe pod względem zbierania to przyjemność - 100% zebrane za pierwszym ewentualnie drugim razem. Oczywiście nie narzekam bo przecież nikt mi nie kazał tego zbierać, bardziej piszę to jako wskazówkę dla kogoś kto w Enslaved się zdecyduje zagrać :thumbsup: Ufff bardzo przyjemna gra i teraz cierpliwie oczekuje rozwiązania "zgrzytu" z dystrybucją DLC.

Dzięki wszystkim za porady :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! No więc Cenega odpisała mi następująco:

Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, prosimy o przesłanie zdjęcia/skanu paragonu zakupu Pana gry, oraz zdjęcia pudełka z grą, z widocznym kodem EAN (ciąg cyfr pod kodem paskowym), bądź podanie tego kodu.

Ja swój egzemplarz "pogoniłem" :confused: Jeżeli masz paragon zakupu i chce Ci się przesłać do mnie skan + skan okładki z widocznym kodem kreskowym to mogę im odpowiedzieć. W przeciwnym wypadku d... blada :confused:

Panowie z Cenegi nie szukają rozwiązania tylko wykrętów - nie zawiedli nas - standard :verymad:

W razie czego > wojciktomasz@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super :verymad: Grę kupiłem w sklepie PSXEXTREME, też wywalili na to laskę. Paragonów nie trzymam, idą do kosza jak tylko sprawdzę, że przesyłka jest nienaruszona a płyta cała. Mało tego dzisiaj moja konsola zdechła, więc mogę zapomnieć o kupnie wersji kolekcjonerskiej gry :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz jakieś mailowe potwierdzenie że kupowałeś w PSXExtreme? Jeśli tak to prześlij mi takiego maila i dołącz fotkę/skan okładki z widocznym numerem.

Chętnie powalczę z nimi w Twojej sprawie i ponękam ich telefonami, potrzebuje jednak tych danych :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz jakieś mailowe potwierdzenie że kupowałeś w PSXExtreme? Jeśli tak to prześlij mi takiego maila i dołącz fotkę/skan okładki z widocznym numerem.

Chętnie powalczę z nimi w Twojej sprawie i ponękam ich telefonami, potrzebuje jednak tych danych :thumbsup:

Dziękuję już troszkę ich ponękałem sam :pardon: Pewnie przejdę na ciemną stronę mocy, tzn. Ultima odzyska stałego klienta i tyle, a z grą zrobię to samo co ty.Pozdrawiam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem. Gra mnie beardzo wciągnęła. Tak, że zacząłem olewać drastycznie spadajacy frame rate, dogrywające się tekstury ala Mass Effect i to,  że gra była troche skakanką :) Bardzo polubiłem bohaterów.

Fabuła była miała ambicje i czekałem na coś wyjątkowego... chociażby jakiegoś wypasionego bossa.

Ale nigdy, nigdy nie wybacze im zakończenia

"Epilog" TO jakiś skandal. Kurwa, de javu czy jak. 

UWAGA UWAGA SPOILER

Opad szczeny w Matrixie robił wrażenie podczas premiery tego filmu.

DNO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chociażby jakiegoś wypasionego bossa ...

Przecież cały ostatni chapter można spokojnie określić jako walkę z wypasionym bossem ;) Podpisuje się rękami i nogami pod tym co piszesz o niedoróbkach które nadrabiają ciekawe postacie i bardzo dobra fabuła. Co do twojej oceny zakończenia to myślę że jest ciut na wyrost ale każdy ma swoje zdanie i wypada je uszanować. Jeśli chodzi o moją opinię to:

w epilogu wkurzał mnie aktor gadający z ekranu, 100 razy bym wolał aby wsadzili tam jakąś komputerowo zrobioną postać. Nawet jeśli nawiązywali w ten sposób do zdjęć i migawek które widywaliśmy po zbieraniu masek to mi nie pasowało. W sumie to jedyna rzecz do której bym się czepiał. Ogólnie cała gra na jakieś 7 oczek z 10 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aktor" to przecież growy Monkey. ;) Ale faktycznie zakończenie w ten sposób zepsuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK jak dla mnie to mógł tam być nawet Rafał Mroczek :biggrin: :rofl: :biggrin: Chodzi mi tylko o to że sposób w jaki to zrealizowali nijak się miał do reszty. Taka świnia w hełmie i tyle :blink:

Co do Monkey'a i ścieżki audio - głos ma facet zajeb*%^, postawienie na niego było jedną z lepszych decyzji twórców gry :thumbsup: Pozostaje się cieszyć że tytuł nie został spolonizowany :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Monkey'a i ścieżki audio - głos ma facet zajeb*%^, postawienie na niego było jedną z lepszych decyzji twórców gry :thumbsup: Pozostaje się cieszyć że tytuł nie został spolonizowany :sweat:

Co do Serkisa to jest genialny, pamiętacie go z Heavenly Sword ?;)

No i jeszcze absolutne mistrzostwo czyli Gollum, nie wiem jak można tak manipulować swoim głosem ;)

sorki za offtop :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK [...]Chodzi mi tylko o to że sposób w jaki to zrealizowali nijak się miał do reszty. Taka świnia w hełmie i tyle :blink:

[...]

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo Enslaved zawita i do mnie, dlatego jako, że nastawiam się na platynę, mam pytanie - czy istnieje jakiś filmik na YT, w którym są i te wszystkie Maski i Tech Orby?

Z jakich filmików Wy korzystaliście? Jak coś prosiłbym o linka :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebinho nie warto korzystać z filmików. W Enslaved droga jest bardzo liniowa, nie ma otwartych lokalizacji gdzie mógłbyś się zgubić lub mieć problem z wyzbieraniem wszystkiego (poza opisanymi przeze mnie), do tego można powtarzać chaptery i zbierać pominięte rzeczy. Tech orbów jest setki do zebrania, w przypadku masek masz na Yt filmiki więc po prostu wpisz w wyszukiwarkę i gotowe. Zazdroszczę Ci że masz te wspaniałą przygodę dopiero przed sobą :confused: Kilka porad co do zbierania:

:psbutton: Rozglądaj się dookoła, w enslaved każda krawędź, uchwyt czy inny element otoczenia który można chwycić i na niego wejść wyraźnie mruga i świeci się, bardzo łatwo je zobaczyć,

:psbutton: Wspinając się można zawsze skoczyć tylko w stronę następnego lub poprzedniego uchwytu, nie można spać (pomijając opcję wciśnięcia :cicle: i puszczenia się samemu), jeżeli widzisz kolejne miejsce do doskoku i jest ono np: po prawej stronie to sprawdź czy nie ma nic po lewej lub w górę (analogiem i wciskając skok czyli :x:),

:psbutton: Na początku każdego levelu zawsze obróć się i pozbieraj tech orby które są za tobą lub wkoło Ciebie. Idąc przed siebie i schodząc na niższe kondygnacje budynku, czy innego elementu otoczenia, po zeskoku zawsze obróć się za siebie, bardzo często są tam ukryte miejsca z orbami,

:psbutton: Będąc na mostkach, gzymsach itp sprawdzaj czy nie można zejść niżej/wyżej gdzieś przeskoczyć, gra jest tak zrobiona że w zdecydowanej większość miejscówek nie można spać w przepaść i zginąć, jeżeli uda Ci się zejść z jakiegoś gzymsu, klifu czy innej krawędzi to znaczy że coś jest pod nią i pewnie są tam też tech orby, to samo dotyczy przeskakiwania przeszkód czy przepaści - uda Ci się wejść, doskoczyć czy zeskoczyć tylko w te miejsca gdzie faktycznie coś musi jest schowane,

:psbutton: Podczas walk z bossami zbieraj orby od razu, nie ma opcji że zabijesz bossa i potem pozbierasz. Musisz z danej lokalizacji wyzbierać je w trakcie walki, po ubiciu więkoszości bossów masz cut-scenkę i od razu koniec chaptera,

:psbutton: Jeżeli zginiesz np w trakcie walki to musisz wyzbierać jeszcze raz wszystko od ostatniego checkpointu,

:psbutton: Zacznij zbierać od razu, przejdź spokojnie całą grę i dopiero potem wracaj do rozdziałów. Gra cały czas zapisuje twoje postępy,

No to chyba wszystko, ja miałem po przejściu w większości po 90-96%, dwa rozdziały na 100%. O problemach z orbami pisałem powyżej. Maski to raczej banał i powinieneś zebrać sam bez poradnika :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna wpadła ... dojść szybko nawet.

sebinho platynka jest prosta i nawet zbieranie orbow lub masek jest bardzo proste ... no oprocz chaptera 9, 11, no i 5 trzeba uzywac cloud'a ale to naprawde frajda jeżdzenie i zbieranie.

W rozdziale 5 musisz rozwalic statek aby dostac kolejne orbki i to chyba wszystkie ukryte orby w tym chapterze, uważaj tez w chapterze w 9 bo tam pod koniec level'a musisz gonic psa a tam tez są orby ... za pierwszym razem tego niezrobisz bo orbki są porozrzucane po jednej jak i po drugiej stronieverymad.gif. Także w rozdziale 11? gdy gonisz nosorożca ... ta sama sytuacja co w chapterze 9.

Kolejne trofea to trofea zręcznościowe:

Matador - poprostu odpalasz chapter 11 dajesz na easy i walke konczysz bez utraty życia (tu chodzi o to aby rhino nie uderzył Cię z szarżytongue.gif)

Headcase (chodzi tu o strzeleniu 20 headshotow) - więc odpalamy chapter 10 i dochodzimy do miejsca gdy Trip wchodzi na platformę którą trzeba podnieść i wtedy aktywuje się mech i spada na ziemię ... wtedy to właśnie właczamy naboje stun(niewiem jak je nazwac)po prostu to te niebieskie i wtedy to ładujemy mu w głowę i zachwilkę pucharek powinien wpaśćbiggrin.gif

Bad Doggy, Got the Horn - identyczne trofea tylko inne bossy ... poprostu zapiepszamy jak najszybciej używając niebieskich mgiełek jesli za 1-2 sekundy trofik niewpadnie to dajemy szybko start.png i restart from last chekpoint.

Kebabed - jedno z cięższych pucharków ... wiec odpalamy chapter 6 i dochodzimy do momentu gdy Trip ucieka nam a my musimy się zmierzyć z mechami więc rozwalamy pierwszą fale i potem gdy podbiega do nas kolejna fala poprostu biegniemy przez most stunujemy ich tak aby byli ustawieni jeden za drugim i strzelamy blastem i kolejny trofik wpadabiggrin.gif.(tutaj najlepiej miec ulepszony staff na max poniewaz mamy większe pole rażenia z naszej bronidry.gif)

No i to chyba by było na tyle. Reszta pucharków powinna wpaść podczas przechodzenia gry na hard(proponuje przejść grę od razu na trybie hard). Jeśli będą jakieś problemy z zdobywaniem jakiś pucharkow prosze pisać na priv lub na psn moj nick to szymon0508. Miłego grania życzęhappy.gif.

Przepraszam za wszelkie błędy ortograficznesweat.gif.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no dzięki Wam za odpowiedź :ok: Na tym forum zawsze można na kogoś liczyć :thumbsup:

Mam jeszcze tylko takie pytanie - czy pierwszy raz zacząć grę na hardzie i skupić się na wszelakim zbieractwie czy easy/normal i zbieractwo? Planuje właśnie 1 raz wziąć grę na Hard i pozbierać Maski i Tech Orby a potem 2 raz na Easy i dokończyć brakujące trofea.

@TOMO - aż takie proste są do znalezienia te wszystkie rzeczy? Ja zawsze wolałem wspierać się video poradnikiem ale jeśli jest niekonieczny ;). Grę zamówię pewnie po świętach, po teraz mam do skończenia jeszcze Shreka (też zbieractwo, w 3 levelach brakuje mi czegoś do zaliczenia lvla na 100%). Mam nadzieję, że czeka mnie interesująca przygoda (w sumie opinie o Enslaved nie takie bajeczne) ale w demko grało się nawet nieźle, więc liczę na równie dobrą przygodę, co w Dante's Inferno czy God of War :pardon:

Pozdrawiam, Panowie :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz jechałem na hardzie i zbierałem na tyle na ile to było możliwe... później można sobie wracać do poszczególnych chapterów, a także pisze ile mamy % orbow i ile masek np. 0/2.

Jeśli jesteś spostrzegawczy to bez problemu znajdziesz orbkibiggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... TOMO - aż takie proste są do znalezienia te wszystkie rzeczy? Ja zawsze wolałem wspierać się video poradnikiem ...

Proste nie jest ;) są chaptery gdzie zbieranie jest upierdliwe - opisałem dokładniej te lokalizacje tutaj. Ogólnie to co jest wkurzające to że w trakcie grania chapteru nie możesz sprawdzić ilości zebranej - musisz go ukończyć i w menu podejrzeć. Miniesz gdzieś jednego orba i zobaczysz 99% (wkurzające) :confused:

... Mam jeszcze tylko takie pytanie - czy pierwszy raz zacząć grę na hardzie i skupić się na wszelakim zbieractwie czy easy/normal i zbieractwo? Planuje właśnie 1 raz wziąć grę na Hard i pozbierać Maski i Tech Orby a potem 2 raz na Easy i dokończyć brakujące trofea ...

Jeżeli weźmiesz sobie do serca porady to zbierzesz wszystko z palcem w nosie ;) Popieram to co napisał musiol10 z graniem na hard. Ja ubiłem harda za 1szym podejściem a potem na easy leciałem powtórki wybranych rozdziałów i zbierałem orby/maski - nie będziesz musiał całej gry jeszcze raz przechodzić przynajmniej bo spokojnie za 1szym razem w większości chapterów można wyzbierać 100%

Co do trofeum Kebabed to jest etap z wiatrakiem gdzie pod koniec biegniemy wąską ulicą a z naprzeciwka zza bramy wybiega kilka mechów, można je tam ogłuszyć niebieskim nabojem i potem wykonać trofeum. Mnie to wpadło całkowicie przypadkiem :tongue:

@musiol10 Niezły start na forum, już myślałem że samarytanie wyginęli ale widzę że jeszcze kilku pozostało :thumbsup: Tak trzymaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas przechodzenia chapteru drugi raz w poszukiwaniu orbów musimy go przejść do końca, czy do jakiegoś checkpointa by można było wrócić do menu bez ich utraty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można! Po dojściu do checkpointa wyjdź do menu gry i sprawdzić czy masz już 100% Jeśli będzie to łap kolejny chapter, jeśli nie to po prostu coś minąłeś lub coś jeszcze jest do zebrania w dalszej części rozdziału :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i panie), DLC z polskiego PSS będzie działało z Enslaved zamówionym w firmowym sklepie Cenegi? Słyszałem, że jest jakaś heca z kompatybilnością dodatków, ale nie wiem na czym dokładnie polega. Oświeci mnie ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj numer BLES z grzbietu pudełka i opisu na PsStore. Jeśli są jednakowe to DLC zadziała, jeśli różnią się numeracją to wstrzymaj się z zakupami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gre kupiłem za pół darmo z allegro w opakowaniu zastepczym bo na pudle mi nie zależało - a teraz widze że wersje dlc sie po pudełku poznaje...

jest jakaś inna metoda sprawdzenia wersji gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gre kupiłem za pół darmo z allegro w opakowaniu zastepczym bo na pudle mi nie zależało - a teraz widze że wersje dlc sie po pudełku poznaje...

jest jakaś inna metoda sprawdzenia wersji gry ?

Jestem teraz w pracy i nie mam jak zerknąć ale wydaje mi się, że numer na płycie też jest....chyba, że jakąś wersje promo kupiłeś.

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×