Skocz do zawartości
Flo

Enslaved - Odyssey To The West

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie nie jest źle. Myslałem, że będzie tak jak z HS, które było krótkie. Aczkolwiek naiistotniejsza jest fabuła i intensywność. Sztuczne przedłużnie i przegadanie jest imho gorszym pomysłem, bo tak powstają nudne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie taka krotka, w recenzji na ign jest mowa o 10-12 godzinach gry wiec jak na obecne czasy jest przyzwoicie

Coz, ja na forum xboxowym czytalem ze ludzie w 5-7h ja przechodza na hardzie, a jak juz wiesz co gdzie i jak to nawet w 3-4h da rade klepnac.

Mi ta gra niczym nie zaskakuje, grafika jakas taka nijaka, probuje byc na sile ladna, animacja chrupie lekko przy kazdej widowiskowej akcji, system walki jest mdly i schematyczny do bolu, bohater kojarzy mi sie z malpa, a otoczka fabularna w ogole mnie nie zacheca do wlaczenia tej gry (motyw niewolnika na uslugach niewdziecznej dziewczynki ktora miala nas w dupie a potem jej sie odwidzialo jak doszla do wniosku ze sie jej przyda ten malpiszon mnie irytuje). Malo tego te wszystkie skoki itp sa do bolu oskryptowane, jak nacisnalem skok do przodu trzymajac galke w gore/dol bohater i tak wiedzial gdzie skoczyc, nawet jak skoczylem 2-3 metry przed progiem to i tak animacja go przesunela do uchwytu po drugiej stronie, lipton straszny.

Non non non, moze za rok/dwa przejde gre podczas sezonu ogorkowego jak bedzie posucha.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem videorecenzję Butcher'a z PSX, w moim odczuciu to taki Prince of Persia, a dokładniej ta część w której książę śmiga z Eliką. Nie powiem, wspomniany PoP mi się podobał, ale po pewnym czasie stawał się nużący, obawiam się, że z Enslaved było by tak samo. Pomysł i świat może fajny, ale rozgrywka i system walki mogłyby być bardziej dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już gram od wczoraj i jak na razie jest całkiem nieźle - mam wrażenie że od chapteru 2 (1 to ten co było demo) grafika trochę się poprawia + nie ma tylu spadków fpsów jednak ekran nadal czasami tnie

też jak grałem miałem wrażenie że to taka post apokaliptyczna wersja PoPa z większą ilością walki, jednak tutaj większy nacisk nałożono na relacje Trip - Monkey które imo, jak na chwile obecną, są zrobione naprawdę dobrze ;]

co do tych co przechodzili grę w te 4 czy nawet 7h to żal mi takich botów które robią speed runy tylko po to by pokazać jacy są pro elo - ja gram dla fabuły, klimatu i lubię zwiedzać każdy kawałek mapy więc mi napewno gra starczy na dużo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi całkiem nieźle. Imho PoP z Eliką jest rewelacyjny. wietna przygoda, a fakt, że nie musze walczyć z setkami ludzików wcale mnie nie zniechęca, bo debilnych sieczek (imho taką jest seria GOW, choć i tam bywają ciekawe fragmenty) nie lubię. Fabuła i relacje między bohaterami to to co lubię. Gollum w roli głównej nie moze zawieść. W demie już było elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nawet 7h to żal mi takich botów

7 to bylo pierwsze podejscie, nie speed run :thumbsup:

Tak gwoli scislosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas o niczym nie musi świadczyć. HS był krótki, ale jednocześnie miał wszystko to co było potrzebne, by uznać go za dobrą grę. ME była jeszcze krótsza, ale tak intensywna w doznaniach, że wcale to nie bolało (piszę o scenariuszu dla 1 gracza, bo speedruny itp. wydłużały zabawę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 to bylo pierwsze podejscie, nie speed run :thumbsup:

Tak gwoli scislosci.

widzisz a ja po ok 3h jestem dopiero pod koniec 4 chapteru (z bodajże 14) i nigdzie mi się nie spieszy ;]

edit: pomyłka - jestem na początku 5 chapteru ;P

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas o niczym nie musi świadczyć. HS był krótki, ale jednocześnie miał wszystko to co było potrzebne, by uznać go za dobrą grę. ME była jeszcze krótsza, ale tak intensywna w doznaniach, że wcale to nie bolało (piszę o scenariuszu dla 1 gracza, bo speedruny itp. wydłużały zabawę).

W obie nie gralem wiec sie nie wypowiadam :teehee:

@dark

Ja tam tylko chcialem, aby byla swiadomosc ze gra do najdluzszych nie nalezy, a to w jakim tepie kto gra to juz inna sprawa :}

W tym miesiacu jest ok. 8 super premier, ta gra moze poczekac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENSLAVED: Odyssey to the West,dzisiaj oficjalna premiera.

Grał ktoś już ? Pytam bo w moich nieco dalszych planach,jest właśnie zakup tej pozycji.

Demo osobiście mi się spodobało,ciekaw jestem jak to wygląda w pełnej odsłonie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem z ciekawosci w saturnie w Karkowie ( Galeria Krakowska ) i nie mieli. I tak kase na kiere wydalem wiec bym nie wzial ale juz szykuje gotowke ;) Enslaved zmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w sklepach takich jak MM czy Saturn tej gry nie spotkalem i kiedy bedzie nikt nie wie.... zalosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla MM i Saturna to nie jest CoD lub Batllefield albo Fifa zeby je dac na polki w dniu premiery... Szkoda ze tak robia poniewaz gra na to nie zasluguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopadłem swoją kopię Enslaved. Jestem na 2 chapterze jak na razie i gierka ogólnie spoko. Nie będę sie na razie szerzej wypowiadał bo jeszcze nie doszedłem nawet do 2/4 gry więc w niedziele napisze swoje wrażenia dokładne :D Tymczasem ja idę dalej grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w koncu dzisiaj z wielkim trudem udalo mi sie kupic gre w Krakowie..... jestem po 3 chapterku i jak na razie jest swietna :) czekam na jakies zwroty akcji :) bo w koncu to fabula jest podobno tutaj najwazniejsza

Edytowane przez thegrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem na 8 chapterze i muszę powiedzieć, że gierka naprawdę jest BARDZO DOBRA :)...

Niektórzy recenzenci narzekają, że mało jest walki. I to prawda mało jest walki, ale TYLKO DO 4 CHAPTERU !! Potem już prawie ciągle walczymy :). System walki jest podobny do tego w Darksiders. Prosty, ale skuteczny :)

Bardzo polecam wszystkim tą grę, bo naprawdę warto w nią zagrać. Moja ocena ostateczna to 8 NA 10 PALCÓW :D. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem 7 chapter i z czystym sumieniem mogę dać grze 8+ (może później będzie gorzej :P) na moją ocenę złożyły się 2 rzeczy - fabuła, wykreowany świat, bohaterowie ( Serkisowi jak zwykle wystawiam 12/10 :) ) dostają ode mnie 10/10 niestety elementy takie jak upierdliwa kamera czy drobne bugi zbijaja ocenę do 8+.

Jeśli chodzi o system walki to już ktoś go trafnie porównał do Darskiders - mnie osobiście w grze tego typu taki system pasuje.

Podsumowując, w ten tytuł warto zagrać, każdy fan przygodówek powinien znużyć się w świat Ensalved a czytając recenzje pamiętajcie żeby minusy nie przysłoniły Wam plusów :P

Tym czasem idę dalej na zachód z nadzieją, że od 8 rozdziału gra nie straci swojego klimatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem na 8 chapterze i muszę powiedzieć, że gierka naprawdę jest BARDZO DOBRA :)...

Niektórzy recenzenci narzekają, że mało jest walki. I to prawda mało jest walki, ale TYLKO DO 4 CHAPTERU !! Potem już prawie ciągle walczymy :). System walki jest podobny do tego w Darksiders. Prosty, ale skuteczny :)

Bardzo polecam wszystkim tą grę, bo naprawdę warto w nią zagrać. Moja ocena ostateczna to 8 NA 10 PALCÓW :D. Pozdrawiam :)

Nie widziałem recenzji, w której narzekałby ktoś na mało walki. Narzekają własnie na dużo nudnej dwuklawiszowej walki, a z twojego posta wynika, że mają rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to widziałem kilka zagranicznych i polskich recenzji, gdzie mówili, że za mało walki :) Może napisali tą recenzje zanim doszli do 5 chapteru :D? Kto wie... Aktualnie jestem na 12 Chapterze :). Lamkers na jakim grasz poziomie trudności ?? Bo ja włączyłem od razy HARDA i gierka jest dosyć łatwa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od razu odpaliłem hard, gra jest w zasadzie prosta nawet na tym poziomie, jedyne co sprawia problem to walka z dużą ilością mechów na raz tzn. może nawet nie naraz ale kiedy atakują np. trzema falami po 5 mechów...przyznam, że właśnie wyłączyłem konsole gdyż dostałem padaki w 8 chapterze - są tam właśnie takie "fale" :P

Macie może jakieś swoje taktyki ? Jak radzicie sobie z taki napływem mechów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od razu odpaliłem hard, gra jest w zasadzie prosta nawet na tym poziomie, jedyne co sprawia problem to walka z dużą ilością mechów na raz tzn. może nawet nie naraz ale kiedy atakują np. trzema falami po 5 mechów...przyznam, że właśnie wyłączyłem konsole gdyż dostałem padaki w 8 chapterze - są tam właśnie takie "fale" :P

Macie może jakieś swoje taktyki ? Jak radzicie sobie z taki napływem mechów :P

Chodzi ci o akcję pod wiatrakiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciąłem się dokładnie na tym samym momencie.:laugh: Myślałem, że od czasu walki pomiędzy dwoma wieżami nic trudniejszego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało ale mój pad ma chyba naruszoną konstrukcję :P aż strach się bać co będzie dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, wchodze teraz na ps3site aby ktos mnie poratowal dobra rada odnosnie walki w 8 chapterku a tu widze, ze nie tylko ja mam z nia problem :P probowalem juz na wiele sposobow i niektore nawet nie byly takie zle, ale niestety zawsze gdzies sie Trip napatoczy i ja zabijaja :P cos mi sie wydaje, ze pozniej juz nie bedzie trdniejszych momentow :)

P.S. jedynym pocieszeniem jest to, ze podczas tej walki mozna sobie sporo pkt zdobyc na ulepszenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×