Skocz do zawartości
ONE

Silent Hill: Downpour

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moglbym wtracic, gdzie kosztuje 90? Najmniej widzialem za 115. Sorry za zmaine tematu ps gierka zapowiada sie fajnie

Na allegro np, no może nie 90 ale 99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do silenta to na forum xboxa ludzie piszą że gra genialna 9/10

tylko pytanie, czy twierdzą tak fani serii, czy też zwykli gracze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem w PSX EXTREME, że no nie ma szału. Chłopaki bodajże ocenili grę 7.5/10. Myślałem, że gra się lepiej zaprezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosi mnie aby kupic ta gre z tym ze nie wiem czy mi podejdzie - moze jakies demko pojawi sie za czas jakis

nie wiem czy fakt iz nie znam wczesniejszych czesci serii nie spowoduje ze nie polubie badz nie zatrybie co i jak ... tak jest w przypadku serii resident evil ktora dla mnie to jedna wielka kupa gowna ...

pytanko dla ludzi ( ale nie fanbojow ) ktorzy juz to maja i znajdowali sie w podobnej sytuacji jak jak - co sadzicie warto dla gry nie dla serii dla gry i tego co sie dzieje ...

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat żeby móc zagrać w tę część, to nie trzeba znać fabuły z wcześniejszych, więc spoko, tutaj z tego co się orientuję, zupełnie nowy wątek jest. Tak jak w FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SH: Downpour można przyrównać do Homecoming. Grafa słaba, nudna rozgrywka, słaby design. Najmocniejszy atut tej gry to jedynie dźwięk. Jeśli ktoś chce się porządnie przestraszyć na PS3 to zdecydowanie polecam Siren Blood Curse, ceny na alledrogo: http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&string=siren+blood+curse

Edytowane przez Thrasher8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Siren nie jest taki straszny no i jego fabuła jak dla mnie lekko przesadzona( nie każdemu podejdzie) gra strasznie liniowa i sztywna w ,,fanie" podczas grania można ją porównać do Assassina I po 1h nudzi., gra spoko ale na pewno nie lepsza od SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siren moim zdaniem to najlepszy horror tej generacji i jeden z najlepszych w ogóle. Genialny klimat, muzyka, ciekawa, zakręcona historia i fajny skradankowy gameplay. To jest horror, a nie jakieś czesko - amerykańskie twory.

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siren najstraszniejsza gra w jaką grałem, nawet jej nie skończyłem, bo nerwowo nie wyrabiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtop'ujecie strasznie..

ktoś z was już w sh downpour gra?? ja wrażenia?? i dlaczego to kolejny tylko troszkę powyżej średniej tytuł o cichym wzgórzu jak miałem nadzieję na petardę niczym w świętej trójcy??

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić HD Collection, ale z racji tego że SH 2 i 3 po prostu zgwałcono, postanowiłem zainwestować w Downpour.

Po pierwszych 3h gry - jest nieporównanie lepiej niż w Homecoming. Jest naprawdę dobry klimat, atmosfera i motywy charakterystyczne dla klasycznych Sajlentów. Voice acting bardzo dobry, a side questy zapowiadają się na naprawdę fajne novum (póki co zrobiłem dopiero jeden :P).

Byłoby idealnie gdyby nie problemy technicznie. To że gra wygląda średnio - to jedno. Gorzej, że framerate jest strasznie niestabilny i czasami masakrycznie przycina bez żadnego powodu. Gram na PS3, nie wiem jak to na Xie wygląda, ale to dziwna sytuacja. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że PS3 jest niby platformą docelową. Cóż, zobaczymy co będzie dalej. Walka - w porządku, ale Murphy ma głupi zwyczaj obracania się plecami do atakującego przeciwnika, co kończy się wiadomo jak. Zresztą i tak walki lepiej unikać, jeśli mamy do czynienia z więcej niż jednym potworem (bardzo dobrze zaimplementowana mechanika z Shattered Memories).

Aha, no i - w końcu mamy miasto które można EKSPLOROWAĆ. Tak jak w SH 1, 2 czy Origins. Dwie uliczki na krzyż z Homecoming to była jakaś kpina. Niemnie jednak, póki co dziwi mnie, że Downpour jest oceniane niżej niż Homecoming - nawet jeśli wzięć pod uwagę tylko mocno średnią grafę.

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony:) Przebrnij wstęp (dość długi) - po dojściu do miasta kończy się Alan Wake, a zaczyna rasowy Sajlent. Szkoda tylko, że Konami poskąpiło grosza na porządny silnik, bo są miejsce, gdzie tesktury wyglądają miernie.

W ogóle to chyba pierwszy SH od czasów jedynki, gdzie radyjko (w tym wypadku walkie-talkie) autentycznie powoduje niepokój. O ile w reszcie gier z serii było bo było, tak tu nieraz czułem się mocno niefajnie, bo rzęzi, a nic nie widać :biggrin:

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie grafika się liczy :biggrin:

ps. świetliki mi powiedziały że alfik też już ma :) dawaj opinie!

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no masz: homecomming (średnie), siren (dobre) i chyba naprawdę wsio... :(

a alan to nudaaaaaaaaaaaaa :) zobaczysz na koniec.... po 30 minutach widziało się już wszystko poza fajnym dość endingiem...

Przesadzasz, moim zdaniem Alan to jedna z lepszych i ciekawszych gier "sajlentowych".

Ja bym mógł napisać,że IMO Heavy Rain to gra nudna po półgodzinie schematyczna ale wtedy rozpętałbym piekło i ekipa fanów gry odwiedziłaby mnie z siekierami i benzyną;)

A co do SH: Downpour to obejrzałem pierwsze 30 min. na YT i zobaczyłem...KLIMAT ta gra trzyma za jaja od samego patrzenia.

Gdybym miał "dwie stówki" to must have,a tak to może za kilka lat się dorobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby sh downpour powodował wzwód, sh hd nadal powoduje :D

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę,że ten SH Downpour będzie jedną z tych gier,która u recenzentów dostanie max 7/10,a u graczy 10/10;)

SH HD Collection podobno ssie na PS3 tzn. słaba jakość i zwiechy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mini recka samego sh2(tyle z sh hd zdążyłem ograć) w "co wybrać", zapraszam.

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, klimat Downpour ma naprawdę świetny. Bałem się że nie zostanie z niego już nic, a jest lepiej niż można by się spodziewać.

W ogóle rozwala długość gry - mam na liczniku jakieś 8h i trochę ponad 30% gry zaliczone. Najbardziej pozytywnie zaskakuje samo miasto i jego eksploracja - sandbox to w sumie nie jest, ale raczej nikt nie powinien narzekać. Podejrzewam, że to co na głównie plują się recenzenci, czyli archaizmy, to jak na ironię - plus produkcji. Homecoming za bardzo chciało unowocześnić serię. Tutaj nikt nie prowadzi nas za rączkę, nie ma ikonek pokazujących co zrobić, a przedmioty domyślnie nie świecą się jak psu wiadomo-co (ale można to włączyć w opcjach). Podpowiedzi ograniczone do minimum, a gram na normalu póki co.

Na chwilę obecną bardzo podobają mi się zagadki (przegenialny subquest w kinie - polecam odwiedzić!). Niektóre dość oryginalne, inne inspirowane klasykami w serii, ale zawsze pasujące do klimatu.

Szkoda, że oceny są tak niskie - tu chyba najbardziej dało dupy Konami skąpiąc forsy na porządny silnik graficzny.

Zdun - co do twojej oceny SH2:

Obiektywnie kto nie grał a lubi horrory - 8+/10

To raczej dla każdego miłośnika horrorów 10/10, a conajmniej 11/10 dla fanów . Chyba że chodzi o samą wersję HD, bo wystawiać SH2 "tylko" osiem to zbrodnia ;-)

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie pocieszasz przez 2 najbliższe tygi sh hd + downpour = idealne 2 tygodnie horrorowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej 2 tygodnie ;-) Swoją droga ciekawy jestem, czy po przejściu gry odblokowują się jakieś bonusy (tzn specjalnie bronie etc, bo galerie w menu to inna sprawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, klimat Downpour ma naprawdę świetny. Bałem się że nie zostanie z niego już nic, a jest lepiej niż można by się spodziewać.

W ogóle rozwala długość gry - mam na liczniku jakieś 8h i trochę ponad 30% gry zaliczone. Najbardziej pozytywnie zaskakuje samo miasto i jego eksploracja - sandbox to w sumie nie jest, ale raczej nikt nie powinien narzekać. Podejrzewam, że to co na głównie plują się recenzenci, czyli archaizmy, to jak na ironię - plus produkcji. Homecoming za bardzo chciało unowocześnić serię. Tutaj nikt nie prowadzi nas za rączkę, nie ma ikonek pokazujących co zrobić, a przedmioty domyślnie nie świecą się jak psu wiadomo-co (ale można to włączyć w opcjach). Podpowiedzi ograniczone do minimum, a gram na normalu póki co.

Na chwilę obecną bardzo podobają mi się zagadki (przegenialny subquest w kinie - polecam odwiedzić!). Niektóre dość oryginalne, inne inspirowane klasykami w serii, ale zawsze pasujące do klimatu.

Szkoda, że oceny są tak niskie - tu chyba najbardziej dało dupy Konami skąpiąc forsy na porządny silnik graficzny.

Zdun - co do twojej oceny SH2:

[/size][/font][/color]

To raczej dla każdego miłośnika horrorów 10/10, a conajmniej 11/10 dla fanów . Chyba że chodzi o samą wersję HD, bo wystawiać SH2 "tylko" osiem to zbrodnia ;-)

Ee tam olać recenzje ja już po YT poznałem,że to będzie conajmniej dobry SH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×