Skocz do zawartości
ONE

Silent Hill: Downpour

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem nowego Sajlenta jest przede wszystkim beznadziejna kampania promocyjna. Downpour to była dla mnie jedna wielka niewiadoma - wszystkie przedpremierowe materiały pokazywały zawsze ten sam, najmniej sajlentowy fragment.

Zresztą nie inaczej było w wypadku HD Collection - pokazywanie niedorobionych i zabugowanych materiałów, brak rzetelnych zapowiedzi (dopiero po premierze okazało się, że sknocili jeszcze więcej). Konami kilkukrotnie samo postrzeliło się w stopę, a szkoda. Gdyby wpakować więcej pieniędzy w same gry (Downpour i HD) oraz ich promocję, to prawdziwe odrodzenie serii byłoby pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że przyszedł weekend, mogłem wreszcie spędzić dlugi wieczór z nowym SH, a oto moje wstępne wrażenia:

Na początku gra wita nas obowiązkowa instalacją ok. 4 gb, później dość klimatyczne menu, wybieramy new game, i tutaj już pierwszy, duży plus. Po raz pierwszy od trzeciej części - wybór trudności zagadek. Krótkie intro i zaczynamy . O fabule nie bede nic pisał, aby nie psuć nikomu zabawy. Grafika nie powala, ale nie jest też zła, powiem nawet, że miejscami jest bardzo ładnie. System walki jest dziwny, i troszke irytuący, np. walczymy z jakimś potworkiem, chcemy się troche cofnąć żeby nie dostać i co sie dzieje? Murphy robi w tył zwrot i przeciwnik wskakuje nam na plecy.. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest albo ucieczka, albo rzucanie w potwora różnymi przedmiotami (jeśli nie mamy pistoletu ofc.). Gram na hardzie (akcja i zagadki) wiec muszę przyznać że często trzeba się nieźle wysilić żeby kogoś ubić. Zagadki poki co sa ok, choć jak na hard nie są zbyt trudne, no ale zobaczymy jak będzie dalej. Jeśli wierzyć statystykom, za mną już 20% gry, a na liczniku mam ponad 3 godziny,więc jeśli chodzi o długość, to nie ma co sie martwić, bo gry na pewno nie skończymy w 1 wieczór, a poza tym, mamy sporo side questów które dodatkowo wydłużają rozgrywkę.

Jak gra wypada na tle innych części? Jest inaczej. Nie można powiedzieć, że to ''stary dobry silent'' co oczywiście nie znaczy, że gra jest zła. Gra ma swój unikalny klimat i nie stara się być na siłę silenthillowa, jak chociażby homecoming. Po raz pierwszy w serii nie mamy wrażenia że gra prowadzi nas za rączkę - podpowiedzi, jak już pisał Numinex jest bardzo mało i może zdarzyć sie tak, że nie będziemy wiedzieli, dokąd pójść.

Największym minusem jak dotąd wydaje się być miejscami chrupiąca animacja, jest to jednak zrozumiałe, gdyż gra jest praktycznie pozbawiona loadingów i wszystko wczytuje się ''na żywca''.

ps. wrzaski Murphy'iego kiedy wyskoczy na nas potwór są przezabawne. Rozumiem, że miało to podkręcić klimat i nadać troszkę realizmu, ja jednak wolę, kiedy uczucie strachu nakładane jest bezpośrednia na gracza, a nie na postać którą gramy.

Póki co to tyle, więcej dopisze po dłuższym ograniu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym zdaniem:

bardzo dobry silent hill! :) ??

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) cieżko powiedzieć, póki co dupy nie urywa, ale jest ok, czuć brak japońskiej ręki i tego mi chyba najbardziej brakuje w nowych sh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajtam. Japońska ręka była przy SH4, który miejscami był nieprzyzwoicie bezpłciowy.

Otherworld w klasztorze/sierocińcu to perełka, widać że Vatra mają własny koncept i pomysły, których się trzymają. Chciałbym, żeby zabrali się za kolejnego pełnoprawnego SH, o ile ten w ogóle będzie w planach. Sądzę, że mogłoby być wtedy jeszcze lepiej - o ile Konami nie stwierdzi, że znowu trzeba uprościć i zamerykanizować grę.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co grali, na samym początku gry, w kuchni gdy zakręcamy gaz i wybucha pożar, gdy podchodze do drzwi, wywala mi komunikat, że nie można odczytać płyty i żebym spróbował włączyć grę jeszcze raz. Czy komuś jeszcze coś takiego się przytrafiło, czy po prostu mam wadliwą płyte którą muszą mi wymienić. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co grali, na samym początku gry, w kuchni gdy zakręcamy gaz i wybucha pożar, gdy podchodze do drzwi, wywala mi komunikat, że nie można odczytać płyty i żebym spróbował włączyć grę jeszcze raz. Czy komuś jeszcze coś takiego się przytrafiło, czy po prostu mam wadliwą płyte którą muszą mi wymienić. Dzięki za odpowiedź.

U mnie takiego problemu nie bylo, poszukaj na zagranicznych forach, może wymiana płyty nie będzie konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwna zależność, ale na innym forum znowuż komuś gra zawiesza konsolę w tym samym miejscu (to nie odosobniony przypadek). Może to wina samej gry, warto by sprawdzić jak sytuacja wygląda na innej konsoli, o ile masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, niestety ale nie mam możliwośći sprawdzenia na innej konsoli, w poniedizałek pójdę wymenić, może się uda i wtedy zobaczymy, czy będzie działać czy będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny są przychylne co do nowego SH zaczekam z kupnem gdy cena spadnie poniżej 100zł, niech za następną część serii weźmie się Konami. Brakuje mi starego poczciwego SH, SH 2, od którego było bić fantastycznym klimatem i fabułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was zauważył u siebie, że gra nie zapisuje niektórych rzeczy w inventory? Juz drugi raz mi się przytrafiło, że po załadowaniu gry zniknęła mi latarka i pistolet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani razu mi się to nie zdarzyło. Jesteś pewien że nie straciłeś ich wcześniej (dwa razy ma miejsce taka sytuacja) albo że gra na pewno zapisała Ci postęp już po ich zebraniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was zauważył u siebie, że gra nie zapisuje niektórych rzeczy w inventory? Juz drugi raz mi się przytrafiło, że po załadowaniu gry zniknęła mi latarka i pistolet.

takiego czegoś nie miałem, mam natomiast inny ''problem''. Wyglada na to ze wyzerował mi sie licznik zaliczonych zagadek w statystykach. Jest tam napisane ze rozwiązałem jedną zagadkę, a dałbym sobie ręke uciąć że wcześniej miałem ich wiecej, tym bardziej jest to dziwne, gdyż mam ukończone już około 70% gry...

Tak czy inaczej, grę szczerze polecam, im dalej przechodze tym jest lepiej i lepiej, dal fanow horrorow zdecydowany must have, tym bardziej że to gatunek wymierający... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Recovery Menu czasami pomaga.

Także nie pomogło, zamieszam filmik nagrany telefonym z moim błędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w sklepie gdzie kupiłem działa bez problemu, tak że chyba coś z moją konsolą musi być nie tak, chcociał to pierwsz płyta z którą mam problem, więc chyba nie pozostae mi nic innego jak sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa moja ps3 też ma różne odchyły w różnych grach no ale jest już prawie rok od wymiany lasera to można się spodziewać R.I.P-a.

A może to jednak błąd gry która ma problem we współpracy z niektórymi modelami konsol? Tak jak było z U3 podobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy po skończeniu głównego wątku fabularnego można dalej wykonywać poboczne questy? Jestem już prawie na końcu gry, a mam dopiero zrobione 2 side questy stąd moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "prawie koniec" ;)

Jeśli skorzystałeś już z łodzi, to przepadło - do SH się nie wraca. Kolejna szansa na wykonanie questów dopiero w nowej grze.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "prawie koniec" ;)

Właśnie to co napisałeś w spoilerze :) Trudno, trzeba będzie zrobić przy następnym podejściu, gdyż grę już mam za sobą. Czuje pewien niedosyt po zakończeniu które uzyskałem, troszkę przewidywalne, ale w ogólnym rozrachunku fabuła jak najbardziej na +. Przejscie gry na hardzie (zagadki + akcja) z 2 zadaniami pobocznymi zajęło mi 10h wiec jest ok. Jak już pisałem wcześniej, nowy silent jest jak najbardziej godny polecenia. Gdyby tylko strona techniczna czasem nie kulała byśmy mieli niezłego hiciora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×