Skocz do zawartości
kill

Kup Pan Cegłe!

Rekomendowane odpowiedzi

natrafiłem na dosyć okazyjne ceny, m.in. dead island za 70zł.

http://allegro.pl/de...2057572965.html

Gry (Dead Island, Dead Rising 2 - na inne nie patrzyłem) - "w opakowaniu zastępczym".

Na jakimś forum tego użytkownika (http://www.aarjes.pl/) dokopałem się jeszcze do kolejnych 5 kont na allegro - wszystkie zawieszone. Ogólnie kilka komentarzy negatywnych na każdym z kont (ale nadal ok 95% pozytywów).

Miał może ktoś do czynienia z tym użytkownikiem, bo trochę mi to wszystkie śmierdzi niezłym wałkiem...

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z aukcji:

Ofertą jest usługa zamówienia opisanego na tej aukcji towaru bezpośrednio w kraju jego producenta.

imo to podrobka i szkoda na to pieniedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natrafiłem na dosyć okazyjne ceny, m.in. dead island za 70zł.

http://allegro.pl/de...2057572965.html

Gry (Dead Island, Dead Rising 2 - na inne nie patrzyłem) - "w opakowaniu zastępczym".

Na jakimś forum tego użytkownika (http://www.aarjes.pl/) dokopałem się jeszcze do kolejnych 5 kont na allegro - wszystkie zawieszone. Ogólnie kilka komentarzy negatywnych na każdym z kont (ale nadal ok 95% pozytywów).

Miał może ktoś do czynienia z tym użytkownikiem, bo trochę mi to wszystkie śmierdzi niezłym wałkiem...

Ja dokonałem raz zakupu u tego użytkownika.Zamówiłem 2 gry ''jak nowe'' w opakowaniu zastępczym.Po dłuższym okresie oczekiwania (około 10 dni) otrzymałem te gry w opłakanym stanie.Były brudne i porysowane.Skontaktowałem się ze sprzedawcą aby złożyć reklamacje i mówię że w opisie aukcji jest informacja że gry są jak nowe,otrzymałem odpowiedź że one są jak nowe ponieważ ... miały swoją premierę nie dalej niż 3 miesiące temu !!!!!!! Dodał do tego też że skoro kupiłem gry używane to powinienem się liczyć z tym że posiadają ''ślady użytkowania'' !!!! Zabrakło mi słów :))

Skończyło się na tym że z łaską przyjął mi reklamacje i na swój koszt musiałem mu wysłać porysowane gry i znów czekałem prawie 2 tygodnie aż łaskawie wyśle mi inne ''jak nowe'' kopie.

Przyszły w niewiele lepszym stanie (totalnie zasyfione),ale przynajmniej nie tak makabrycznie porysowane !

Dodam że z reklamacją musiałem dzwonić do UK.

Przypomniało mi się później skąd takie gry mogą pochodzić.Pamiętam jak byłem w UK to bardzo popularne są tam tzw. Carbooty gdzie widziałem jak pakistanczycy i hindusi sprzedają takie gry bez oryginalnych opakowań z kartonowych pudeł po 5 funtów za sztukę.

Szkoda nerwów i wspierania cwaniaków dla takich ''oszczędności''

http://allegro.pl/be...2053032188.html

Śmiało kupować, czy raczej nie? Kupował ktoś u niego?

Mam pytanie- chciałbym kupić różowego DS'a 3, i czy nie będzie on gorszej jakości niż czarny (chodzi mi o użyte materiały)?

Zadzwoniłem na Infolinie Playstation 3 i otrzymałem informacje że Sony nie wypuściło oficjalnie różowego Dualshocka 3.

Kupuj pady tylko w normalnych sklepach stacjonarnych i internetowych lub u zaufanych sprzedawców na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.Facet nie prowadzi żadnej działalności,więc nie kupiłby tego produktu u dystrybutora.Skoro nie kupił tego u dystrybutora ,a produkt jest oryginalny to mogł spaść z tira:) Po drugie Sony w Polsce nie sprzedaje już padów w takich blistrach jak on ma na zdjęciu tylko w takich kartonowych z foliową ''szybką'' (Jutro podeśle zdjęcie).Po trzecie ta podejrzana cena...Nie kupiłbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.Facet nie prowadzi żadnej działalności,więc nie kupiłby tego produktu u dystrybutora.Skoro nie kupił tego u dystrybutora ,a produkt jest oryginalny to mogł spaść z tira:) Po drugie Sony w Polsce nie sprzedaje już padów w takich blistrach jak on ma na zdjęciu tylko w takich kartonowych z foliową ''szybką'' (Jutro podeśle zdjęcie).Po trzecie ta podejrzana cena...Nie kupiłbym :)

Ja też bym nie kupował. Tak jak kolega ars wyżej napisał. Najlepiej dopłacić i kupić naprawdę oryginalny pad i nie mieć z nim żadnych problemów.

PS. Faktycznie z 10 sprzedaży, co prawda ma 10 pozytywów, ale jeden to pomyłka wystawiającego(chciał dać neutralny) a dwa kolejne to pozytywy z zastrzeżeniami(czyli zapewne wystawione pozytywy z obawy o odwetowe negatywy).

Edytowane przez Hadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się jakiś ''Jeleń'' :)

http://allegro.pl/playstation3-320gb-wszystkie-dodatki-od-sony-ps3-i2064426930.html

Napisałem do sprzedawcy,ale gość całkowicie oderwany od rzeczywistości.Za taki komplet BEZ szukania jakiejkolwiek okazji można wyrwać za około 3500 zł,a używane na allegro czy lokalnych sklepach poniżej 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znajdzie się jakiś ''Jeleń'' :)

http://allegro.pl/pl...2064426930.html

Napisałem do sprzedawcy,ale gość całkowicie oderwany od rzeczywistości.Za taki komplet BEZ szukania jakiejkolwiek okazji można wyrwać za około 3500 zł,a używane na allegro czy lokalnych sklepach poniżej 2400.

A co to ma wspólnego z tematem ,,Kup Pan Cegłe'' ? Przecież sprzedawca nie wciska jakiegoś nie oryginalnego lub zepsutego sprzętu... A to że se trochę za bardzo ceni swój komplecik to już jego sprawa... Mógł wystawić nawet za 5k.

Pzdr

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zalecam dużą ostrozność przy robieniu zakupów growych w sklepie zavii.com. Dwa razy ostro się przejechałem. Za pierwszym razem zamówiłem dwie gry. Doszły i bło OK. Po 2 tygodniach widzę w skrzynce paczkę z zavvi a w środku znowu drugi raz te same płytki. Sprawdzam konto i sklep drugi raz obciążył mi kartę drugim zamówieniem. Później się tłumaczyli że to błąd w systemie i że mogę odesłać. A że za wysyłkę do UK byłbym znowu w plecy więc jakoś przepchałem duplikaty na allegro. W tym tygodniu dostałem nowe zamówienie - miałbyć komopletny serial LOST na Blu-Ray. Na dzień dobry urząd celny przywalił mi VAT 23%, jakoś przebolałem. Otwieram paczkę a w środku zamiast wersji Blu-Ray leży sobie DVD...Nosz kur$%^ czy nikt tego u nich nie sprawdza ??? Teraz jakbym chciał odesłać to wysyłka do UK takiej paczki to 50zł. Czyli na dzień dobry za ekstra koszty jestem 150zł do tyłu. A jak paczka zwrotna do nich dojdzie to nie mam gwarancji że znowu czegoś złego mi nie wyślą, nie mówiąc że celnicy znowu dowalą VATem...Dramat 

Edytowane przez Kiender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cło a VAT i na przesyłki z UK jest pobierany od roku. Tak się dowiedziałem telefonicznie z biura Urzędu Celnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się robi zakupy na amazonie, oni z automatu naliczają Ci polską stawkę vatu i nie ma kłopotu ;)

Sprawdzam konto i sklep drugi raz obciążył mi kartę drugim zamówieniem

Załóż sobie osobną kartę do zakupów w necie (na której nie można zrobić debetu) - przelewasz na nią pieniądze tylko wtedy kiedy chcesz je faktycznie zrobić i takich kłopotów nie będzie.

Tak na marginesie, w zavvi jak dotąd robiłem tylko jakieś drobne zakupy (pojedyncze gry/filmy) i nigdy takich problemów nie miałem.

Aha i jeszcze jedno, w terms & conditions mają coś takiego

Please note that we can only refund the postage costs for returning an item where:

we sent you the wrong item

Przy Lost'ach masz taką sytuację, pewnie zwróciliby Ci pieniądze za przesyłkę, ale znając życie tylko część (amazon.co.uk chciał mi zwrócić niecałe 3 funty swego czasu, teraz zwroty do nich odsyła się już na polski adres)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......

Edytowane przez jajaja1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sorki ze nie w temacie ale mam taki problem.

na allego sprzedalem 3gry w licytacji za 10zl(chodzi o prowizje) , tak naprawde kupil za 150zl i chodzi o to ze wyslalem mu je w poniedzialek(22.01) i zekomo jeszcze ich nie dostal, wyslalem je kopertami bobelkowymi priorytetem bez potwierdzenia:( i teraz zada kasy albo wlasnie tych gier a jak nie to idzie na policje w ten piatek, co mam zrobic???? aha to jest moja druga aukcja z tym kupujacym, pierwsza byla ok tez gry. prosze o pomoc

trochę nie ten temat i trochę nie to forum;)

jesteś trochę w dupie w tym momencie.

nie spotkałem się jeszcze z tym żeby paczka nie doszła, więc kupujący pewnie próbuje Cię naciągnąć.

w aukcji jako przesyłka była oznaczona polecona czy zwykła? Jeśli polecona, a wysłałeś zwykłą to Ty masz problem. Jeśli było oznaczone, że zwykła to wydaje mi się, że problem ma kupujący, bo wysyłając gry zawierasz umowę z pocztą polską w jego imieniu i skoro niejako upoważnił Cię do wysłania listem zwykłym to nie miałeś obowiązku wysyłać tego inaczej.

Co zrobi policja? tego już nie wiem.

Tak na przyszłość - nie lepiej nie kombinować i płacić tę prowizję dla allegro? (ile to będzie, 3, 5zł?) no i na przyszłość wysyłaj tylko tak żeby mieć jakieś potwierdzenie nadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty dostawy na aukcji nie bylo zadnych takie cos bylo:

Koszty dostawyOdbiór osobisty po przedpłacie0 złOdbiór osobisty0 złi to kupujacy mi zaproponowal zebym tą licytacje tak wystawil za 10zl i ze on szybko kupi zebym nie placil prowizji i szybko mialem zakonczyc.a policje chyba nic nie zrobi bo przeciez kupil za 10zl na allegro ale ze przelal wiecej kasy mogl zrobic jakis blad no nie?moge mu oddac te 10zl. napiszcie cos jeszcze prosze. bo nie chce miec kontaktu z [policja do allegro tez pisalem co z tym zrobic i czekam jeszcze na odp z ich stronywielkie dzieki

a zaproponował jakiś konkretny sposób wysyłki?

Jak dla mnie to teraz jeszcze bardziej śmierdzi oszustwem po jego stronie.

jak chcesz mieć spokój to możesz mu to 10zł odesłać, bo o całą resztę to będzie musiał już się do sądu udać, a tego pewnie mu się nie będzie chciało robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie proponowal zadnej wysylki tylko ja powiedzialem ze wysle priorytetem(bez poleconego) a to ze wplacil te 150zl to co moze zglosic na policje? bo pisal mi ze pujdzie bo zostal wydymany i forma kontaktu bylo tylko gg.odp

a zeby mu kase zwrocic to co w tytule wpisac czy czekac az on zglosi na allegro i wtedy w sporze mu oddac? bo prywatnie to ja sie z nim nie dogadam

Ja bym na Twoim miejscu odstawił konsolę i wziął się za książkę do polskiego.

A co do Twojego problemu - niestety nie rozumiem co napisałeś. Bełkot. Masz jakieś pytania w tej sprawie to postaram się pomóc - w PW i PO POLSKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jezeli gosc ma dowody a w tym przypadku beda nimi rozmowy w archiwum na gg to masz lipke.gdyby nie mial nic ani formy pisemnej ani nagranej rozmowy na telefonie to policja by go wysmiala. Na przyszlosc zawsze wysylaj poleconym

Edytowane przez Gameros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie ten temat i trochę nie to forum;)

jesteś trochę w dupie w tym momencie.

nie spotkałem się jeszcze z tym żeby paczka nie doszła, więc kupujący pewnie próbuje Cię naciągnąć.

w aukcji jako przesyłka była oznaczona polecona czy zwykła? Jeśli polecona, a wysłałeś zwykłą to Ty masz problem. Jeśli było oznaczone, że zwykła to wydaje mi się, że problem ma kupujący, bo wysyłając gry zawierasz umowę z pocztą polską w jego imieniu i skoro niejako upoważnił Cię do wysłania listem zwykłym to nie miałeś obowiązku wysyłać tego inaczej.

Co zrobi policja? tego już nie wiem.

Tak na przyszłość - nie lepiej nie kombinować i płacić tę prowizję dla allegro? (ile to będzie, 3, 5zł?) no i na przyszłość wysyłaj tylko tak żeby mieć jakieś potwierdzenie nadania.

Przepraszam że nie będę miły i uprzejmy dla Ciebie użytkowniku,ale napiszę to co myśli większość osób czytających Twój post.Jak można być takim KRETYNEM,aby próbować zaoszczędzić około 2 zł i nie wysłać tych gier o wartości 150 zł listem poleconym ,aby mieć jakiekolwiek potwierdzenie nadania ? Gdzie Ty miałeś głowę chłopaku ? Potraktuj to jako nauczkę która pomoże Ci nie robić takich głupot w przyszłości i zwróć kupującemu pieniążki za gry lub odkup mu te gry i wyślij ponownie..Lepiej mieć odrobinę honoru niż postąpić frajer.Pamiętaj że ta nauczka da owoce na przyszłość.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gosc ma dowody a w tym przypadku beda nimi rozmowy w archiwum na gg to masz lipke ...

I tyle w temacie, kupujący przedstawi historię korespondencji, przedłoży nad to dowód wpłaty 150zł i z automatu prawo ma po swojej stronie. Sprzedający niestety w żaden sposób nie potrafi udowodnić że cokolwiek wysłał, więc to tak jakby nic nie wysyłał. Szkodliwość społeczna znikoma, sprawa zawiła więc jedynie możemy się domyślać jej rozwiązania.

To jak sprzedający zredagował aukcję na Allegro i co tam wpisał jest tu sprawą drugoplanową, kupujący bez problemu udowodni że wynikało to z wcześniejszych ustaleń, które ma zawarte w historii korespondencji. Pomijam celowość przeprowadzenia lipnej transakcji na serwisie aukcyjnym, po co? Dla bezpieczeństwa? Tylko kogo i przed kim? Kupujący zapewne ma tyle samo rozumu co jego kontrahent potwierdzając tym samym porzekadło o nieszczęściach które chodzą parami. Do tego kolejny aspekt czy obaj Panowie są pełnoletni i wolno im posiadać konta na tym portalu? To jednak już najmniej istotne, jednak w tym przypadku może zadziałać również na szkodę sprzedającego.

No i na koniec; wysyłanie gry/gier listem ekonomicznym, czy priorytetem bez polecenia to jak granie w rosyjską ruletkę rewolwerem załadowanym 5 kulami. Ryzyko zaginięcia jest bardzo duże i nie jest to jakaś straszna tajemnica. Osobiście takiej osobie za wysłanie w ten sposób przesyłki wlepiłbym neutrala lub może i negatywa, nawet jeśli gry dotarłyby do mnie w stanie nienaruszonym ... :fool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mu gry wyslalem ...

Słowo przeciwko słowu, problem w tym że on ma potwierdzenie przelewu a Ty nie masz potwierdzenia wysłania. Naprawdę nie rozumiesz?

... Szkodliwość społeczna znikoma, sprawa zawiła więc jedynie możemy się domyślać jej rozwiązania ...

Wróżymy z fusów, nikt Ci tutaj nie powie jak się policja do tego ustosunkuje, jeśli jednak bardzo chcesz już wiedzieć to jedynie tutaj możesz uzyskać jakąś pomoc, nie wiem kogo z linka polecić ale Wróżka Irena wygląda całkiem kusząco :blush:

Sprawa na tym forum została umorzona, dalsze posty będę wysyłał listem priorytetowym nie poleconym w miejsce którego nie podam. Znikną jak gry które które sprzedałeś. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale masz 18+ lat i tak piszesz? Człowieku przecież jak mówisz tak jak piszesz to każdy sąd czy policja Cię z miejsca osądzi.

A co do sprawy to jest to Twoja wina, może Cię wydymał a może na poczcie ukradli. Przypomina mi to sytuację kiedy sam wysyłałem kilka paczek na poczcie i 2 były polecony a reszta polecony priorytet. Zapomniałem która jest która więc wszystkie wysłałem priorytetem, ale tak robią normalni, odpowiedzialni ludzie. Nie wiem jak mogłeś wysłać gry zwykłym listem- szansa że zawartość zaginie wynosi jakieś 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×