Skocz do zawartości
domall

Wyłączanie / Włączanie / Restart / Zawieszanie Się Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, przy wyłączaniu konsoli, wydała ona takie dziwne charakterystyczne dzwieki, co to mogło być? Po tych dzwiękach się normalnie wyłączyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, charakterystyczne dzwięki tzn, jakie szczekała?

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać.Skąd mamy wiedzieć jakie to dźwięki.

Konsola jest niby nowa (powystawowa) dlatego pytam bo może jakiegoś bubla mi sprzedali...

Zawsze mnie zastanawia,że za te parę zł ktoś się decyduje na powystawowy sprzęt i te magiczne słowa sprzwdawcy on np. tv stał tam tylko tydzień.Nie warto oszczędzać za wszelką cenę na sprzęcie, który ma służyć parę lat.

Edytowane przez Siudak83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Format robiłem dlatego że właśnie gra się zacinała od 14 rozdziału a płyta bez rysek zobaczę czy coś to dało...

Może orientuje się ktoś czy jak gra się zacina, mimo że płyta jest dobrym stanie to czy jest to wina dysku czy lasera?

Ciężko określić, czy problem leży po stronie konsoli czy gry... Raczej skłaniałbym się w kierunku dysku. Swoją konsolę (nową, nie 'powystawową') mam niecały miesiąc, początkowo grałem wyłącznie w Uncharted. Pewnego razu w okolicach 20 rozdziału, w trakcie przerywnika filmowego, konsola się totalnie przywiesiła, pomógł jej jedynie force restart, przytrzymałem przycisk Power, wyłączyła się po czym ruszyła normalnie (i o dziwo moment, w którym się przycieła, był zapisany i save działał bez problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z grą NFS Shift. Otóż przechodzę już ostatni etap gry (NFS Live World Champion) niestety na jednym z wyzwań gra się zawiesza , jest to połączonych 5 różnych map i podczas ładowania kolejnej konsola się zawiesza. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane ponieważ płyta jest bez rys. Wie może ktoś co może być powodem zawieszania się konsoli w tym momencie? Dodam że zazwyczaj nie mam problemu z zawieszaniem się konsoli ( tylko czasami jak ma humory :) ) Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. ( Mam PS3 Slim 320 GB)

Edytowane przez eaglecode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne koszmary w przypadku fify 12

Kolejnosc dzialan:

1. Skopiowalem all save na pendrive

2. Skasowalem wszystkie save z dysku

3. Skasowalem narzędzia danych gier (tylko fifa 12) w moim przypadku waga 767MB

4. Zrobilem REBULID DATABASE z Recovery Menu

5. Skopiowalem save spowrotem na dysk

6. Wlozylem dysk FIFA 12 i zainstalowalem na nowo gre (aktualizacja)

7. NIC NIE ZACINA A GRA WLACZA SIE O WIELE WIELE SZYBCIEJ.

Wydaje mi sie ze wielokrotnie aktualizowana gra, sklady itd, mogly cos pokielbasic w plikach gry zainstalowanych na dysku. Naszczescie problem zniknął.

Edytowane przez diil_gang_Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Wczoraj rano włączyłem PS3. Wszystko było ok, czekałem na informację o epilepsji itd, ale ona się nie pojawiała. Po 5 minutach włączyło się menu, no i poza włączaniem konsoli wszystko było ok. Potem, podczas wyłączania było praktycznie to samo, nie było obrazu a konsola wyłączała się przez 2-3 minuty. Trochę się przestraszyłem, ale wszystko było potem ok, normalnie się włączało, tylko wyskoczył komunikat, że dane są uszkodzone i trzeba je przywrócić.

Dzisiaj rano było to samo, tylko włączanie trwało już z 1-2 minuty, to samo z wyłączaniem. Pomyślałem, że może to dlatego, że mam zawalony dysk grami, więc zacząłem usuwać te mniej ciekawe, kiedy plejka zaczęła się lekko zawieszać nawet w XMB. Podczas usuwania jednej większej gry wyskoczył komunikat, że coś poszło nie tak i dane są uszkodzone.

Po kolejnym, normalnym włączeniu wyskoczył komunikat, że dane systemowe są uszkodzone i trzeba je odbudować, lecz pasek postępu 20 minut stał na 14%, po 20 minutach jest już 16%)

Co się dzieje? Czy jakieś reinstalowanie softu pomoże? A jeśli tak, to jak to zrobić (strzelam że przez pendrive’a, ale nie jestem pewien)?

Dodam, że tylko menu się ścina, wszystkie gry (płytowe, tych z dysku nie sprawdzałem) działają ok.

Dziwne jest to, że jest niby przywracanie danych, a dioda od HDD w ogóle się nie świeci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba format, sproboj jeszcze skopiowac wszystkie wazne save i przywróc ustawienia fabryczne. Mozesz spróbować odbudować baze danych jeszcze. Masz cos nasrane w plikach systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij inny dysk HDD i sprawdź czy objawy nadal występują :P

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zgodnie z poradami (oprócz zgrania save bo zgrywanie jest zablokowane) i niestety to samo. Jak sądzicie może to uszkodzony save lub na płycie są jakieś mikroryski których, ja nie widzę i nie pozwalają na zapisanie przejazdu i skutkuje to zwieszaniem lub wyłączaniem gry? Może jakieś inne porady? Zastanawiałem się też nad kupnem nowej gry ale nie wiem czy to ma sens bo może problem tkwi gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, po 8 godzinach odnawiania danych jest 37%... niby pisze żeby nie wyłączać konsoli, ale bede do tego zmuszony, nic poważnego się nie stanie? nie chcę stracić żadnych danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę brać odpowiedzialności, jednakże skoro pasek postępu nie drgnął od tego czasu, to raczej nie ma sensu czekać dłużej. Następnie uruchom Safe Mode i użyj opcji numer 4 oraz 3.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

W 8 godzin z 16 na 42% :\

Zaraz chyba wyłącze konsolę. Boję się trochę, bo jest napisane żeby nie wyłączać, i jedyny sposób to żeby odłączyć ją od prądu :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@up

W 8 godzin z 16 na 42% :

Zaraz chyba wyłącze konsolę. Boję się trochę, bo jest napisane żeby nie wyłączać, i jedyny sposób to żeby odłączyć ją od prądu :c

Spróbuj wyłączyć przyciskiem I/O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie da się, 3 piknięcia są i nic się nie dzieje, bo na ekranie wyświetla się komunikat żeby nie wyłączać konsoli.

No nic, zostawię ją na noc, 24h bez wyłączania, innej opcji nie mam :c

Jest coraz gorzej...

Wszystko szło ok, chciałem sprawdzić ile jest procent a tu zonk – nie ma obrazu. Próbuję podpiąć pada – 0 reakcji, pad nawet po podłączeniu nie działa. Wyłączyłem konsolę, włączyłem ją ponownie i nadal nie ma obrazu, pad nie działa, a ja nie mogę wyłączyć konsoli, bo przyciskanie guzika I/O nie działa. Po jakieś minucie konsola pika raz, i się wyłącza. Co robić? Prawie załamany jestem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3ioman, spróbuj uruchomić Safe Mode i jak wspominałem użyj opcji trzeciej oraz czwartej, jeśli jednak nie będzie wyjścia to piątej...

Ostatecznie sprawdź na innym dysku, chociaż brak obrazu raczej dyskwalifikuje możliwość awarii HDD.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlił mi się komunikat:

Nie można odnaleźć pamięci masowej.

Czyli dysk padł, i tyle?

Czy można jakoś przywrócić savey ze starego dysku? Bo nie powiem, zależy mi na nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem jest taki:

Nie wyświetla się obraz. Jeśli przytrzymam przycisk I/O, obraz się resetuje, wyświetla się komunikat że nie można znaleźć odpowiedniego dysku. A jak chcę zrobić recovery menu, to robię to co na filmiku, i nic mi się nie pojawia, czarny ekran i nie można wyłączyć konsoli, bo po minucie sama się wyłączy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zgodnie z poradami (oprócz zgrania save bo zgrywanie jest zablokowane) i niestety to samo. Jak sądzicie może to uszkodzony save lub na płycie są jakieś mikroryski których, ja nie widzę i nie pozwalają na zapisanie przejazdu i skutkuje to zwieszaniem lub wyłączaniem gry? Może jakieś inne porady? Zastanawiałem się też nad kupnem nowej gry ale nie wiem czy to ma sens bo może problem tkwi gdzie indziej.

Ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie problem jest taki:<br />Nie wyświetla się obraz. Jeśli przytrzymam przycisk I/O, obraz się resetuje, wyświetla się komunikat że nie można znaleźć odpowiedniego dysku. A jak chcę zrobić recovery menu, to robię to co na filmiku, i nic mi się nie pojawia, czarny ekran i nie można wyłączyć konsoli, bo po minucie sama się wyłączy...

Wydaje mi sie ze musisz wymienic dysk. Proponuje oddac pleja na gwarancje. Masz ja jeszcze

Edytowane przez diil_gang_Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież zacytował..

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Save'y posiadają blokadę przed kopiowaniem, zapewne dlatego. Można jednak skopiować je w chmurę (PS+), bodajże tylko na 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×