Skocz do zawartości
pitian

Liga 2

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam, że coraz bardziej gt5 mi się podoba. Z początku gra mnie odrzuciła, te samochody wydawały mi się tak strasznie woooooolne, ale jak zrobiłem sobie drugie podejście do gry, zwracając uwagę na inne rzeczy, stwierdzam, że gra, jeśli chodzi o przyjemność prowadzenia auta, jest wręcz rewelacyjna. Mam Toyotę Gt 86' chyba, koło 370 KM, odpaliłem sobie tor można powiedzieć drogowy - całe okrążenie przypomina mi polskie, zwykłe drogi, przedzielone żółtym paskiem. Pojeździłem sobie na spokojnie, koło 100-140km/h jak w realu, i muszę stwierdzić, że model jazdy jest bardzo prawdziwy. Mimo, że nie pomylił bym tego z prowadzeniem prawdziwego auta, to force feedback jest rewelacyjny. F1 przy tym to jakaś popierdółka.

Martwi mnie tylko to, że jak już sobie na spokojnie powygrywam wszystko, co jest do wygrania w A-spec, to nie będę miał co robić w tej grze. Ślepy zaułek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puścisz B-spec'a w enduransie i będzie Ci śmigał 24-godzinny wyścig :D

To jest rzeczą prostą i niedziwną, że GT5 jest najzajebistszą samochodową grą na świecie. To jest w tym wszystkim właśnie trochę przykre, że poświęcamy się bardzo tak spartaczonej grze jaką jest F1 2012, mając pod nosem arcydzieło w postaci Gran Turismo. To niestety tylko i wyłącznie przez nasze zamiłowanie do Formuły 1 i Małej Ligi. Jesteśmy jak te konie z klapkami na oczach i gramy w ten szajs i całkiem nieźle się przy tym bawimy :P

Ja na pewno do GT5 jeszcze wrócę, chociaż bardzo dawno nie grałem, tyle że na razie nie mam za bardzo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że coraz bardziej gt5 mi się podoba. Z początku gra mnie odrzuciła, te samochody wydawały mi się tak strasznie woooooolne, ale jak zrobiłem sobie drugie podejście do gry, zwracając uwagę na inne rzeczy, stwierdzam, że gra, jeśli chodzi o przyjemność prowadzenia auta, jest wręcz rewelacyjna. Mam Toyotę Gt 86' chyba, koło 370 KM, odpaliłem sobie tor można powiedzieć drogowy - całe okrążenie przypomina mi polskie, zwykłe drogi, przedzielone żółtym paskiem. Pojeździłem sobie na spokojnie, koło 100-140km/h jak w realu, i muszę stwierdzić, że model jazdy jest bardzo prawdziwy. Mimo, że nie pomylił bym tego z prowadzeniem prawdziwego auta, to force feedback jest rewelacyjny. F1 przy tym to jakaś popierdółka.

Martwi mnie tylko to, że jak już sobie na spokojnie powygrywam wszystko, co jest do wygrania w A-spec, to nie będę miał co robić w tej grze. Ślepy zaułek.

Prawdziwa zabawa jest ze skrzynią H i sprzęgłem :)

To jest rzeczą prostą i niedziwną, że GT5 jest najzajebistszą samochodową grą na świecie.

A moim zdaniem, jest to 10krotnie większy nie wypał niż wszystkie F1 od CM razem do siebie wzięte. Dlaczego ? Dlatego że gre robili chyba z 5 lat, jest ekskluziwem, a nie potrafili nawet zadbać o podstawę czyli dźwięk, o cieniach nie wspomnę. GT5 jest fajne, ale do ideału daaaaleko.

Chociaż może trochę przesadzam, aczkolwiek uważam że taka superprodukcja jaką jest GT5 powinna być dużo lepsza.

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał zwracać uwagę w grach na takie rzeczy jak dzwięk to w nic bym nie grał :P

Hahah ?! Czyli według ciebie dźwięk w grze wyścigowej nie ma znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba tylko i wylacznie ze wzgledu na ryk odcinajacego silnika i potrzeby zmiany biegu, to chyba jedyne racjonalne wytlumaczenie dlaczego dzwiek moze byc az tak wazny.. innego powodu nie widze. Poza tym jest on tak na prawde zbedny bo nikt sie na nim nie skupia, tylko na jezdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba tylko i wylacznie ze wzgledu na ryk odcinajacego silnika i potrzeby zmiany biegu, to chyba jedyne racjonalne wytlumaczenie dlaczego dzwiek moze byc az tak wazny.. innego powodu nie widze. Poza tym jest on tak na prawde zbedny bo nikt sie na nim nie skupia, tylko na jezdzie!

Pozdrawiam i szczerze współczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dźwięk to jakieś 5%, grafika 5% model jazdy i brak bugów 90%. Chyba lepiej jak w grze dźwięk kuleje, niż jak kuleje fizyka.

Cieniami to mnie rozwaliłeś. Przez te dwa lata nie zwróciłem w żadnej grze wyścigowej na cienie. Nie ma opcji na dzień dzisiejszy na konsolach oddać tego jak powinno to wszystko wyglądać z cieniami itp. Grafika rzecz drugorzędna, dlatego też grałem w F1 2011. Ilość klatek na sekundę w tamtej edycji to jebany śmiech na sali, ale grałem bo w miarę fajnie się jeździło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmieszy porównywanie GT5 do F1 które zrobiło kilku chłystków, gdzie nad GT5 pracowały sztaby ludzi, a i tak wyszło im to średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co mi chodziło zostało już wymienione wyżej przez kolegę s0-vicky oraz Kowiego :)

Obie gry to gry wyścigowe, czyż nie? Więc chyba mozna je porównywać ze sobą, gdzie dla mnie GT5 jest 10 tysięcy lat świetlnych dalej od F1 2012, DIRTów i wszystkiego czym karmi nas ostatnio CM, oczywiście nie mówie o starych Colinach bo tamte to były moim zdaniem najlepsze gry samochodowe w historii tej branży, ale to już nie jest to CM niestety :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacho kto broni panom z CM zatrudnić pierdyliarda ludzi żeby dobrze grę zrobić? Postawili na ograniczenie kosztów i wychodzi gówniana jakość. Szczerze to przy rozmiarach GT5, CM to by się przy produkcji takiej gry obsrali na miętowo.

Teraz niech CM rusza dupę i niech ten sezon już się rozpoczyna bo coraz bardziej irytuje mnie ta gra i brak ścigańska ligowego :P Mam nadzieję, że po pierwszych wyścigach będę mniej żałował tego zakupu, bo mogłem kupić sobie WRC 3 i pobawić się bez większego zwiększania poziomu zdenerwowania.

Edytowane przez KOWI
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co mi chodziło zostało już wymienione wyżej przez kolegę s0-vicky oraz Kowiego :)

Obie gry to gry wyścigowe, czyż nie? Więc chyba mozna je porównywać ze sobą, gdzie dla mnie GT5 jest 10 tysięcy lat świetlnych dalej od F1 2012, DIRTów i wszystkiego czym karmi nas ostatnio CM, oczywiście nie mówie o starych Colinach bo tamte to były moim zdaniem najlepsze gry samochodowe w historii tej branży, ale to już nie jest to CM niestety :)

To tak jakbyś porównywał Fiata do Ferrari i dopierniczał się do jakości wykonania, też samochód prawda ?

I przede wszystkim nie bronie CM, nie nie nie, też uważam że to banda bezmózgich partaczy, ale porównywani F1 z GT5 jest nie na miejscu.

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś porównywał Fiata do Ferrari i dopierniczał się do jakości wykonania, też samochód prawda ?

Tak, tylko że fiata nikt nie reklamuje jako świetne sportowe auto i nie żąda za nie 5mln zł.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś zamieszczę posta informujacego o starcie ligi w GT5 ;) Start 17 listopada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak sharent napisał, po za tym Tacho, porównywanie branży motoryzacyjnej do branży gier również jest nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz niech CM rusza dupę i niech ten sezon już się rozpoczyna bo coraz bardziej irytuje mnie ta gra i brak ścigańska ligowego :P Mam nadzieję, że po pierwszych wyścigach będę mniej żałował tego zakupu, bo mogłem kupić sobie WRC 3 i pobawić się bez większego zwiększania poziomu zdenerwowania.

a ja dalej mam ciagatki zeby WRC 3 kupic, bo fakt ze mimo ustawienia parametrow z saturation i tak nie ma wheel locka na 180 stopniach wku.. mnie. Deadzone nie wiem jak jest bo mam polska wersje ale mi akurat to nie bedzie przeszkadzac bo mialem na 5% ze 180stopni to bedzie tyle samo co 1% z 900 stopni. Wspolczuje tym co grali na innych ustawieniach i beda mieli do wyboru plywanie na prostej albo frustracje na zakretach. CM sie teraz glupio tlumaczy ze to bylo zamierzone a to gowno prawda poczytalem troche zagranicznych forow i tam ludzie skarzyli sie na FFB ze jest za mocny i boja sie ze przy wiekszych ustawieniach moze zniszczyc kierownice na dfgt.

Teraz mam do wyboru co kupic WRC3 czy gt5 academy ? bo raczej na obie mnie stac nie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak na zagranicznych czytalem ;) aczkolwiek nie wiem do ktorej wersji gry moze kazdy ma inne problemy przy ps3 xbox czy pc :D jedyna rzecz pocieszajaca w tym wszystkim to ze gra nie jest tak spierdzielona jak f1 2011 gdzie mogles robic kosmiczne czasy i jechac jak po sznurku jak porownam swoja jazde na spa z 2011 a 2012 to widac roznice na plus. Na plus mozna tez odczytac to ze w ogole wychodza patche i oby one rozwiazywaly problemy bo jak CM wtopi na f1 2012 to juz nikt nie kupi 2013 i to bedzie miod na gry takie jak pCars czy rfactor 2 :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo telepie kierą jak się na tarki wjedzie, ale sama siła FF jest dalej za niska jak dla mnie :P

No lukian teraz tylko ty możesz sobie na to pytanie odpowiedzieć. W sumie to kwestia czy coś będziesz chciał smignąć online obydwa te tytuły. Jak tak to lepiej chyba będzie wziąć WRC 3 póki świeże a później kupić GT5. Chyba, że chcesz śmigać już od zapowiadanego 17 listopada w GT to wybór prosty i poczekać aż WRC stanieje do odpowiedniej ceny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a planujemy w przyszlosci jakies pojedynki WRC :) ? wiem ze to nie ten typ scigania sie, kuzwa no nie wiem do gt5 zraza mnie formula1 bo jak widzialem jazde na youtube to jest maxymalnie nie realna 1:04 na monzie itp i taki sam czas na nurburgringu chyba ze to tylko w vettel challenge tak mozna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a planujemy w przyszlosci jakies pojedynki WRC :) ? wiem ze to nie ten typ scigania sie, kuzwa no nie wiem do gt5 zraza mnie formula1 bo jak widzialem jazde na youtube to jest maxymalnie nie realna 1:04 na monzie itp i taki sam czas na nurburgringu chyba ze to tylko w vettel challenge tak mozna..

A patrzyłeś jakim samochodem robią takie czasy? To prototyp Red Bull'a X1, który w rzeczywistości nie istnieje, więc trudno mówić żeby ten czas był realny, skoro samochód nie jest realny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że gre robili chyba z 5 lat, jest ekskluziwem, a nie potrafili nawet zadbać o podstawę czyli dźwięk, o cieniach nie wspomnę. GT5 jest fajne, ale do ideału daaaaleko.

Chociaż może trochę przesadzam, aczkolwiek uważam że taka superprodukcja jaką jest GT5 powinna być dużo lepsza.

Z tymi cieniami, to chłopie pojechałeś po całości :biggrin: Najlepiej odwzorowana fizyka samochodu na PS3, a ten o cieniach. Faktycznie przesadzasz.. GT5 nie jest idealne, bo takich gier nie ma, ale za to jest usprawniane i cały czas wspierane od 2 lat. Ty za to, co roku masz nową, niedopracowaną grę, która zbiera wiadra pomyj od swoich własnych fanów. Kupiłem F1 2010, bo dałem CM kredyt zaufania. Przejeździłem tutaj z chłopakami 1 sezon ligowy i tylko dzięki nim mogłem czerpać jakąkolwiek przyjemność z tej pomyłki od CM... Nauczony doświadczeniem, nie popełniłem tego błędu w kolejnych latach, a zaglądam tutaj z sentymentu i ciekawości, czym Was w kolejnej edycji będą katować... I masz rację, nie można porównywać tych dwóch produkcji, bo to jak... zresztą nieważne ;)

PS. Sorry, że w temacie ligowym, myślałem, że to Paddock. Czytam wszystkie tematy w F1. Jak chcecie, to usuńcie :) Pozdrawiam.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cieniami, to chłopie pojechałeś po całości :biggrin: Najlepiej odwzorowana fizyka samochodu na PS3, a ten o cieniach. Faktycznie przesadzasz.. GT5 nie jest idealne, bo takich gier nie ma, ale za to jest usprawniane i cały czas wspierane od 2 lat.

Dla mnie każdy szczegół się liczy i często on waży o frajdzie z gry, bo to ma mi gra właśnie dawać, a dźwięk w GT5 jest tak kiczowaty jak poziom podejścia CM do nas (bo o cienie się mnie nie czepiajcie, to pierwsza rzecz na tamten moment która utkwiła mi w pamięci jako spartaczona). Jasne że każdy się podnieca fizyką która i tak zawsze zostanie sztuczną, ale jak już napisałem gra ma dawać fun. Gdzie w moim przypadku GT5 poniosło mnie tylko na chwilę i mogę mieć zdanie takie jakie mi się podoba.

GT5 nie jest idealne, bo takich gier nie ma, ale za to jest usprawniane i cały czas wspierane od 2 lat. Ty za to, co roku masz nową, niedopracowaną grę, która zbiera wiadra pomyj od swoich własnych fanów

Jest usprawniane od dwóch lat i co ? Dźwięk dalej KICHA ! :) A ci którzy uważają że dźwięk w grach wyścigowych jest trzecioplanowy niech się poprostu nie wypowiadają.

Co do F1, tak, mam co roku nowy shit od CM, tylko że każdy czas spędzony z tą grą jest zawsze lepszy od tego spędzonego z GT5 ... Noooo może prócz czasów zajawki driftowej :banana:

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dźwięk główna sprawa w grze wyścigowej, tylko jedna sprawa ten dźwięk nigdy nie będzie dokładnie taki sam jak w rzeczywistości. Jest to jakaś tam wizja twórców gry. Ja jako, że zazwyczaj gram wieczorową porą nie mogę sobie pozwolić na dobry sprzęt dźwiękowy żeby w pełni się cieszyć z mega miodnego dźwięku w grach. Szczerze to nawet jestem w stanie grać bez dźwięku jak fajnie mi się gra w dany tytuł (czytaj BF3 na pleyke).

Wcale ten dźwięk w F1 2012 nie jest idealny, a w połączeniu z resztą bugów przy porównaniu z gt5 gra wymięka na całej linii. Z resztą już napisałem, że CM robiąc grę pokroju gt5 stworzyłoby takiego gniota, że nawet nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić...

Poczekaj na project cars na pc wtedy zobaczysz, fajne cienie itd. tylko, że będzie wtedy trzeba zainwestować w sprzęt bo na ps3 to nawet połowy takiej grafiki nie zobaczymy,a myślę że nawet gt5 będzie w stanie graficznie z tą grą powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dźwięk główna sprawa w grze wyścigowej, tylko jedna sprawa ten dźwięk nigdy nie będzie dokładnie taki sam jak w rzeczywistości. Jest to jakaś tam wizja twórców gry. Ja jako, że zazwyczaj gram wieczorową porą nie mogę sobie pozwolić na dobry sprzęt dźwiękowy żeby w pełni się cieszyć z mega miodnego dźwięku w grach. Szczerze to nawet jestem w stanie grać bez dźwięku jak fajnie mi się gra w dany tytuł (czytaj BF3 na pleyke).

Wcale ten dźwięk w F1 2012 nie jest idealny, a w połączeniu z resztą bugów przy porównaniu z gt5 gra wymięka na całej linii. Z resztą już napisałem, że CM robiąc grę pokroju gt5 stworzyłoby takiego gniota, że nawet nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić...

Poczekaj na project cars na pc wtedy zobaczysz, fajne cienie itd. tylko, że będzie wtedy trzeba zainwestować w sprzęt bo na ps3 to nawet połowy takiej grafiki nie zobaczymy,a myślę że nawet gt5 będzie w stanie graficznie z tą grą powalczyć.

1. Jasne że nie będzie nigdy jak w rzeczywistości, bo po pierwsze rzeczywistość to rzeczywistość a gra to gra :biggrin: ale dźwięk z półki chociaż rFactor czy LFS jest wystarczający.

2. Wystarczy mieć dobre słuchawki :)

3. Mówimy o grach wyścigowych, w pasjansa też mogę grać bez dźwięku :banana:

4. W F1 nie ma nic idealnego :biggrin: ale dźwięk jest fajny, jak dla mnie przyjemny, szału nima oczywiście.

5. Oczywiście, CM robiąc GT5 pomyliła by się nawet w pisowni tytułu.

6. Na Project Cars już czekam :biggrin:

a tak ogólnie to zakańczam temat GT, bo wychodzi że jestem jakimś mega przeciwnikiem tej gry, a jest przecież odwrotnie. Prawda jest taka że to ta gra mnie połączyła z PS3 i to dla niej straciłem głowę kupując G27. Ja tylko uważam że robienie bóstwa z GT5 jest jak dla mnie przesadne i to sporo, a przy tym nie chce mi się już słuchać waszych marudnych narzekań odnośnie F1, ileż można :P

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×