Skocz do zawartości
pitian

Liga 2

Rekomendowane odpowiedzi

Sharent nie licz na to ze beda ci miejsce zostawiac, lepiej odpuscic i lepiej zakret przejechac niz pchac sie w zakret i doprowadzac do kontaktu.

Ja wczoraj oprocz pseudokontaktu z tacho i walka z kuboolem, przy wyprzedzaniu nie mialem kontaktu. Powiem wiecej duzo wieksza satysfakcje sie ma jak jedzie sie dwa czy trzy kolka za kims probujac wyprzedzic i w koncu uda sie wyprzedzic.

Jak juz jedziecie za kims to, jak to dzis piti stwierdzil w rozmowie hamujcie jak "pizdy", duzo wczesniej niz trzeba byloby, wtedy nie bedzie kontaktow i bedzie fajna czysta walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mati, troche na pałe wracałeś na tor :P

Apropo wjeżdżania w tyłek to skoro jest to juz piaty sezon, każdy powinien mieć w małym palcu podstawowe zasady. Mały wyciąg z CRC (Clean Racers Club)

RA-1 Obowiązkiem kierowcy jadącego z tylu jest, podjecie wszelkich działań, ostrożności i odpowiedzialności, by nie wjechać w samochód z przodu.

RA-2 Kierowca jadący z przodu nie może złośliwie, czy nieodpowiednio hamować ani zwalniać.

Kierowca ten ma jednak prawo być wolniejszym i używać dłuższej drogi hamowania, wcześniejszych punktów hamowania. Jest upoważniony by skręcać wcześniej lub później i zbliżać się do wierzchołka zakrętu wcześniej lub później. Ma prawo być niekonsekwentny i niepewny.

Od kierowcy z tyłu wymagane jest by przewidywał możliwość, że kierowca z przodu może mieć dłuższą strefę hamowania. Powinien dostosować swoja jazdę zawsze zachowując odstęp.

Upraszczając, jeśli jedziesz za kimś, Twoją odpowiedzialnością jest uniknięcie kontaktu. Kierowca przed Tobą nie musi Cię unikać.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sytuacje kontaktowe (Contact Concessions)

CC-1 Jeżeli dojdzie do kontaktu między pojazdami, który nie wykluczy żadnego z nich z wyścigu, ale pozwoli sprawcy zdarzenia na zyskanie pozycji względem poszkodowanego, sprawca powinien ustąpić poszkodowanemu i umożliwić mu powrót na pozycję, którą zajmował przed zdarzeniem. Sprawca powinien to uczynić nawet, jeśli oznaczałoby to przepuszczenie innych pojazdów niebiorących udziału w zdarzeniu, a więc i utratę pozycji.

CC-2 Jeżeli dojdzie do kontaktu, który wykluczy poszkodowanego z wyścigu, a sprawca może ten wyścig kontynuować, sprawca powinien wycofać się z wyścigu, tak szybko, jak jest to bezpiecznie możliwe.

CC-3 Jeżeli sprawca podejmie stosowne do sytuacji działania, wtedy jakakolwiek kara, która normalnie byłaby na niego nałożona, może zostać zmniejszona lub anulowana.

CC-4 Jeżeli sprawca nie podejmie takich działań, wtedy nie ma żadnych podstaw do zmniejszenia lub anulowania normalnie nakładanej kary.

Zakręty (Corner Rights)

CR-1 Aby mieć prawo do wewnętrznej strony zakrętu, musisz przed jego początkiem wypracować istotny overlap (pozycję do ataku) w stosunku do samochodu przed Tobą.

"Istotny overlap" oznacza, że przód Twojego samochodu powinien znajdować się na wysokości miejsca kierowcy samochodu jadącego przed Tobą - jest to niezbędne minimum. W niektórych sytuacjach overlap powinien być większy. Kierowca przed Tobą ma prawo podążać wybranym przez siebie torem, jeżeli przed początkiem jego manewru nie został wypracowany istotny overlap.

CR-2 Jeżeli znaczący overlap został ustanowiony przed początkiem zakrętu, to kierowca z tyłu ma prawo do niezbędnego miejsca w zakręcie. Kierowca z przodu ma wtedy obowiązek takie miejsce pozostawić.

CR-2-A Samochód po zewnętrznej ma prawo do miejsca na całej długości zakrętu. Nie może więc być przyciskany do brzegu w drodze do końca zakrętu.

CR-2-B Samochód po wewnętrznej ma prawo do miejsca na całej długości zakrętu. Nie może więc być przyciskany do brzegu w drodze do wierzchołka zakrętu.

Kierowca z przodu może oczywiście walczyć o pozycję, z zachowaniem miejsca dla kierowcy z tyłu.

Manewr polegający na wejściu po wewnętrznej samochodu, który rozpoczął manewr skrętu, a bez wypracowanego istotnego overlap'u, jest czasem określany jako "barge passing". Jest to wysoce ryzykowny manewr, zarówno dla Ciebie, jak i dla innych. Jeżeli spowodujesz wtedy wypadek, nie masz żadnych praw.

CR-3 Jeżeli kierowca z przodu popełnił błąd stwarzający warunki do bycia wyprzedzonym, to kierowca z tyłu ma prawo zaatakować jego pozycję - z zachowaniem ostrożności - bez względu na wypracowany wcześniej overlap, lub jego brak.

Np.: Jeżeli kierowca z przodu spóźni hamowanie i pojedzie zakręt szeroko, zostając przy tym zmuszony do zredukowania prędkości itp., upoważnia to kierowcę z tyłu do (próby) wyprzedzenia, niezależnie od istniejącego (lub nie) overlap'u. Mimo tego, kierowca wyprzedzający ma obowiązek dołożyć wszelkich starań, by manewr przebiegł bezpiecznie.

Małe błędy kierowcy z przodu mogą nie być wystarczającym usprawiedliwieniem ataku na jego pozycję. To, że wyszedł on z wprawy czy np. został rozproszony, nie daje Ci automatycznie prawa do wyprzedzenia czy miejsca w zakręcie. Twoim obowiązkiem jest ocena, czy jego błąd stworzył sytuację wystarczającą do bezpiecznego wyprzedzania.

Jazda defensywna (Defensive Driving)

DD-1 Samochód wiodący ma prawo jechać na prostej po wybranym przez siebie torze. Ma prawo wykonać jeden ruch w celu zablokowania atakującego pojazdu. Po tym jednak musi pozostać na tej pozycji tak długo, jak atakujący pozostaje pod jej wpływem. Potem oczywiście, w miarę zbliżania się do zakrętu, może powrócić na wybrany przez siebie tor jazdy.

DD-2 Samochód wiodący ma prawo przejechać zakręt po wybranym przez siebie torze.

Np.: Może jechać defensywnie po wewnętrznej w celu obrony swojej pozycji, przez co zmuszać atakującego do próby wyprzedzenia po zewnętrznej. To jest normalne zachowanie na torze, a nie blokowanie.

W praktyce, niezależnie od zasady DD-1, samochód prowadzący może jechać po torze, który uzna za najbardziej niedogodny dla próbujących go wyprzedzić.

Proste jak drut ;)

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby proste ale jak jest w praktyce wiemy wszyscy :P Dopóki nie będzie możliwości obejrzenia powtórek zasada oddawania pozycji obowiązuje przy każdym kontakcie z innym bolidem.

Jeżeli ktoś swoim manewrem rozwali inny bolid doszczętnie niech liczy się z dsq z tego wyścigu i ewentualnych innych sankcji.

Edit: Na filmiku matiego widać sytuacje z Tacho, blisko było to na pewno, tylko jeszcze w grę weszła niewidzialna ściana. Wszystko przez to zjebane sterowanie, zaczął mi bolid pływać a chciałem trochę do zewnętrznej tam zejść i oczywiście puściło mnie na bok jak dzikiego. Z mojej perspektywy nie widziałem, żeby tam był kontakt. Niech dają te zasrane patche już i niech sterowanie poprawią bo mnie strzeli...

Za kare powinni każdego patcha oddać do certyfikacji i za każdego zabulić, może wtedy nauczyliby się wydawać sprawdzony produkt, a nie kurwa beta testy po wydaniu gry i skasowaniu kasy od naiwniaków.

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wieści ze stajni Lotus.. Ręka K.Raikonen'a (lukaszasada) powoli wraca do sprawności. Prawdopodobnie będę obecny już w najbliższą niedzielę na oficjalnym treningu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Na filmiku matiego widać sytuacje z Tacho, blisko było to na pewno, tylko jeszcze w grę weszła niewidzialna ściana. Wszystko przez to zjebane sterowanie, zaczął mi bolid pływać a chciałem trochę do zewnętrznej tam zejść i oczywiście puściło mnie na bok jak dzikiego. Z mojej perspektywy nie widziałem, żeby tam był kontakt. Niech dają te zasrane patche już i niech sterowanie poprawią bo mnie strzeli...

He he, przynajmniej kowi przyznałeś się do błędu, przecież ewidentnie widać że załatwiłeś mnie na cacy, z premedytacją :biggrin: a tak serio to bardzo fajna, groźnie wyglądająca kolizja, w realu takie się przecież zdarzają :) Race incident.

A jeszcze poważniej czekamy na patcha. Dobranoc

ps. dobrze że mamy takiego Matijada

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej bede twierdzil ze tam kontaktu nie bylo :P Jak cos to jestesmy kwita za niemcy z poprzedniego sezonu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej bede twierdzil ze tam kontaktu nie bylo :P Jak cos to jestesmy kwita za niemcy z poprzedniego sezonu :P

Jak nie było jak widać, czarno na białym :)

A tak przy okazji to ściga się dziś ktoś ? Będę miał trochę czasu na pojeżdżenie po 17 do 22 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozemy pojezdzic australie bo musze setupy dopracowac np seria jakis 5 okrazen wyscigow albo cus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie widać :P Było blisko ale zero kontaktu, z reszta niewidzialna ściana Cie rozwaliła więc pretensje do gry kieruj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacho, ale ty masz problemy :biggrin:

Jakie problemy ? Ja mam problemy ? :biggrin:

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie skromne ale problemy :D

A tak wgl to kiedy wkońcu jedziemy ten sezon bo ja już zbaraniał :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii u nas termin się nie zmienia i jest nim 4 Listopada. Kwestia tylko i wyłącznie czy patch wjedzie na scenę przed 4 czy jednak stwierdzą, że z patchem PL poczekają trochę aż ludzie się do końca wku.....

Poczytałem to całe forum CM odnośnie patchy i przy niektórych osobach ręce mi opadają. CM nie dość, że wydało do dupy zrobioną grę, to jeszcze patchami niby coś naprawiają ale dużo też psują, a jak pojawi się jakiś głos krytyki to choco lizy się pojawiają i bronią patałachów. Już o patchu na konsole nie wspominając, gdzie wydanie patcha dopiero teraz zwalają na Sony i MS i całą tą certyfikację i na to, że trzeba płacić za każdy patch...

Nie normalnym powinno być, że za błędy swoje się płaci, ale niestety do normalności branży gier na prawdę daleko oj daleko... Nie zdziwcie się jak patch jeszcze bardziej napsuje nam zabawę, bo po cyrkach na PC to wszystko się może zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii u nas termin się nie zmienia i jest nim 4 Listopada. Kwestia tylko i wyłącznie czy patch wjedzie na scenę przed 4 czy jednak stwierdzą, że z patchem PL poczekają trochę aż ludzie się do końca wku.....

Poczytałem to całe forum CM odnośnie patchy i przy niektórych osobach ręce mi opadają. CM nie dość, że wydało do dupy zrobioną grę, to jeszcze patchami niby coś naprawiają ale dużo też psują, a jak pojawi się jakiś głos krytyki to choco lizy się pojawiają i bronią patałachów. Już o patchu na konsole nie wspominając, gdzie wydanie patcha dopiero teraz zwalają na Sony i MS i całą tą certyfikację i na to, że trzeba płacić za każdy patch...

Nie normalnym powinno być, że za błędy swoje się płaci, ale niestety do normalności branży gier na prawdę daleko oj daleko... Nie zdziwcie się jak patch jeszcze bardziej napsuje nam zabawę, bo po cyrkach na PC to wszystko się może zdarzyć.

Na pecetowcach testują, nasz patch będzie doszlifowany :bunny: ................... e? prawda?

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We will say what time will tell, ze tak sobie pozwole zacytowac... jakosc programowania pokazali wydajac wersje na ps3 duzo slabsza niz na klocka wiec nie licz na za wiele :P

To co w niedziele jak patcha nie bede mial to jedziemy cos, czy spokoj wszyscy zakladaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro CM zaklada, ze do konca tygodnia patch dla angielakiej wersji bedzie, to ja zakladam, ze oni dobrze zakladaja :P pojawi sie to dobrze nie pojawi sie to nic sie nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Finally the PS3 patch for European Polish / Russian and American versions will follow in another week or two."

Update: 25/10/12

The F1 2012 patch for PlayStation 3 (SCEE & SCEJ) is now available.

Więc raczej w tym tygodniu dla wersji PL nie będzie. Ale rozumiem że źle się zrozumieliśmy, miałeś na myśli patcha "ogólnie"

Tak przy okazji niech się wypowie ktoś kto ma wersje ANG.

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wypowiadam sie caly czas, dlatego mowie ze jak do niedzieli bedzie ten patch angielski to nie pogramy razem... Sauber ma inglisz wersjon jak by sie ktos pytal :P

Za chwile bede w domu sprawdze co i jak...

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wypowiadam sie caly czas, dlatego mowie ze jak do niedzieli bedzie ten patch angielski to nie pogramy razem... Sauber ma inglisz wersjon jak by sie ktos pytal :P

Za chwile bede w domu sprawdze co i jak...

Niecierpliwie czekam na recenzje, ale oszczędź nas ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze co? :P jak bedzie zle to nic nie pisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×