Skocz do zawartości
ONE

Team Ico Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem siebie trochę w głupka, więc napisze co by komuś nerwów oszczędzić:

Jeśli chcecie celować w platynę, lub po prostu mieć więcej procent zaliczone i robicie trofeum "Temple prayer" to zróbcie je najlepiej świeżo po pokonaniu przedostatniego kolosa, dlaczego? A no dlatego, że ostatnia świątynia jest za bramą która dopiero się otworzy po pokonaniu w/w. Ja pomyślałem że zrobie póki co mogę na starym save'ie z pokonanymi już wszystkimi kolosami (Reset gry, tak jakbym zaczynał od pierwszego) i jadąc do ostatniej świątyni się rozczarowałem, cóż, zrobie wpierw normal time attack a później przy przechodzeniu na hardzie zrobie świątynie. Pozdrawiam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS2 nie miałem styczności z tymi grami więc kupiłem, zacząłem od Shadow co prawda dopiero jestem na początku ale wrażenia są jak najbardziej pozytywne, świetna gra świateł, starcia od samego początku są naprawdę epickie, muzyka. Jedyne co mnie denerwuje to sterowanie koniem jest jakieś hmm... mało intuicyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS2 nie miałem styczności z tymi grami więc kupiłem, zacząłem od Shadow co prawda dopiero jestem na początku ale wrażenia są jak najbardziej pozytywne, świetna gra świateł, starcia od samego początku są naprawdę epickie, muzyka. Jedyne co mnie denerwuje to sterowanie koniem jest jakieś hmm... mało intuicyjne.

Sterowanie koniem to koszmar, ale dla mnie gorsze jest to używanie R1 żeby się gdzieś złapać. Skok + R1 podczas walk z kolosami mnie do szału doprowadzało. Przez sterowanie dałem sobie spokój i nie ukończyłem tej gry. ICO dopiero dzisiaj zacznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku także strasznie irytowało mnie sterowanie(szczególnie, że wcześniej ukończyłem ICO), ale nie dałem się złamać i teraz szczerze muszę przyznać, że w 100% się przyzwyczaiłem(ukończyłem już SotC na normalu i przymierzam się do hard-a). cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi SotC o wiele bardziej podchodzi niż Ico, a co do sterowania to jedyne co mnie wkurzało to ciężkie manewrowanie koniem w niektórych starciach, czy to wąskich przejściach, a poza tym to tylko kiedy chcę skoczyć z jednej krawędzi do drugiej, to mimo że przechylam gałkę w stronę drugiej krawędzi, Wanderer skacze tak naprawdę gdzie chcę i zwykle potrzebuje dwóch prób na udany skok.

Krypto - Napisano dziś o 11:58

ukończyłem już SotC na normalu i przymierzam się do hard-a)

Powodzenia, trzy pierwsze kolosy są dość łatwe (Sam przechodzę na hardzie i na Gaiusie się zatrzymałem póki co) ale mała ilość staminy przysparzała mi irytacji kiedy spadałem z olbrzymów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie jedno pytanie. Jak uruchomić "Time Attack"(chodzi mi mianowicie o pucharki: "Collector" i "Meticulous Collector")? Coś o tym pojawiło się po napisach końcowych, ale zapomniałem co to było. tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głównej świątyni są te posągi przedstawiające kolosy, podchodzisz do któregoś z nich i przyciskasz O, to Wander kucnie jakby się modlił i wtedy wyświetli Ci się komunikat z jakim kolosem, czas etc. Itemy wylądują w tej "studni" przed schodami prowadzącymi do mostu, podnosisz i voila. A co do Meticulous Collector to dokładnie to samo, tylko po przejściu gry na hard. A ja się pochwalę że udało mi się w końcu zrobić trofik Tower of Prayer, ostatni kolos do pokonania, Hard Time Attacki do ukończenia (Już się boję), zebranie owoców i jaszczurek + wspięcie się na świątynie i kolejna platyna, czasochłonne ale jakie satysfakcjonujące :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdego kolosa dostaje się jakiś przedmiot(Time Attack)? Bo udało mi się zrobić pierwszego, ale nic w studni się nie pojawiło. confused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za każdego, sądze że pierwszy przedmiot pojawi się po pokonaniu trzech, przynajmniej tak jest na Hard Time Attack które teraz robie (Cholera, jakie to ciężkie). Więc się nie martw, jeśli tylko pokonasz kolosy przed wyznaczonym czasem, na pewno pojawią się wszystkie itemy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna SoTC zmusi Cię do poświęcenia sporej ilości czasu i nerwów.

Czas potrzebny do scalakowania: ok. 60 godz.

Grę trzeba ukończyć co najmniej: 6 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jako że nie uważam się za jakiegoś łowce trofeów i platynę wbijam tylko wtedy kiedy jest ona albo w miarę prosta do zdobycia, albo gdy jakiś tytuł szczególnie mnie zaintryguje, postanowiłem odłożyć na razie starania zmierzające do zdobycia tego pucharku w SotC. Jest to w 100% spowodowane dużymi wymogami czasowymi(60h to jednak sporo). Może za jakiś czas spróbuję ponownie, jak będę miał jakiś dłuższy okres wolny. rolleyes.gif

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dość sporo czasu trzeba z grą spędzić (Przy okazji, poradnik mój ma się na dniach pojawić, przynajmniej tak sądze, bo Patricko coś się nie odzywa od dłuższego czasu, także ułatwi co-nie-co zaciekawionym. A przynajmniej tak sądze :whistling:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam z niecierpliwością, bo może się w przyszłości przydać. thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem sobie krótką przerwę od SotC i postanowiłem przejść ICO (Które miałem już za sobą kilka razy na ps2) i tak jak wtedy znałem na pamięć wszystkie lokacje, tak po długim czasie rozłąki z tytułem musiałem chwilami główkować (Ba, dzisiaj zajrzałem aż do walkthrought na jutjub). Średnio mnie ciągnęło do ponownego przechodzenia jej, ale im dalej w las tym lepiej, zapomniałem już że ta gra do długich nie należy i jestem już po mechanicznym młynie, zaraz po tym była kanapa, zapisałem i wyświetliło mi się że mam równe "02:00:01". Czyli na tym przejściu mogę się pożegnać z trofeum Castle Guide, ale że inny trofik wymaga drugiego przejścia to się nie załamuje, postaram się ukończyć przynajmniej w te niecałe 4 godziny, co by później został tylko shining sword, podzielenie się melonem i ukończenie w 2h. Tym razem raczej już z walkthrough na bieżąco co by się nie stopować :thumbsup:

Edytowane przez Chmurowaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie krótką przerwę od SotC i postanowiłem przejść ICO (Które miałem już za sobą kilka razy na ps2) i tak jak wtedy znałem na pamięć wszystkie lokacje, tak po długim czasie rozłąki z tytułem musiałem chwilami główkować (Ba, dzisiaj zajrzałem aż do walkthrought na jutjub). Średnio mnie ciągnęło do ponownego przechodzenia jej, ale im dalej w las tym lepiej, zapomniałem już że ta gra do długich nie należy i jestem już po mechanicznym młynie, zaraz po tym była kanapa, zapisałem i wyświetliło mi się że mam równe "02:00:01". Czyli na tym przejściu mogę się pożegnać z trofeum Castle Guide, ale że inny trofik wymaga drugiego przejścia to się nie załamuje, postaram się ukończyć przynajmniej w te niecałe 4 godziny, co by później został tylko shining sword, podzielenie się melonem i ukończenie w 2h. Tym razem raczej już z walkthrough na bieżąco co by się nie stopować :thumbsup:

Ja skończyłem z czasem 01.59.46 gdybym miał 02.00.01 to odrazu zawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni zapis oscylował gdzieś w okolicach 1h 20min. Spokojnie przeszedłem ostatni etap i jeszcze przy okazji "Castle Guide" wbiłem pucharek z tym melonem(pomyślałem, że jak nie zaryzykuję to i tak będę musiał przejść końcówkę jeszcze raz) . smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Na początku lutego kupiłem tego właśnie klasyka. Nigdy nie grałem w żadną z tych gier. Pewnie dlatego, że generacja na jaką się pojawiły, mnie ominęła (raczej byłem graczem za czasów Amigi i PSX'a). Zacząłem od ICO (mimo, że sprzedawca polecał bardziej Shadow Of The Colossus) i powiem szczerze, że bawiłem się przednio. Teraz nie ma już takich gier. W ogóle bardzo pozytywnie zaskoczył mnie motyw z prowadzeniem panienki za rączkę (jakie to romantyczne). Ale nie o tym chcialem pisać. Mianowicie w czwartek skończyłem ICO, przez weekend nie grałem i dzisiaj zacząłem "Shadow". Wszystko pięknie-ładnie, ale aż wstyd się przyznać, nie wiem jak wytropić kolejnego kolosa. Zabiłem pierwszego, tego na przeciw zamku i co dalej? W instrukcji wyczytałem, że muszę użyć miecza do tropienia. Ale nie bardzo kumam, kieruję go w słońce i co dalej? Proszę o pomoc. Jeśli gdzieś już ta kwestia była rozważana, proszę o skierowanie na odpowiedni temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Na początku lutego kupiłem tego właśnie klasyka. Nigdy nie grałem w żadną z tych gier. Pewnie dlatego, że generacja na jaką się pojawiły, mnie ominęła (raczej byłem graczem za czasów Amigi i PSX'a). Zacząłem od ICO (mimo, że sprzedawca polecał bardziej Shadow Of The Colossus) i powiem szczerze, że bawiłem się przednio. Teraz nie ma już takich gier. W ogóle bardzo pozytywnie zaskoczył mnie motyw z prowadzeniem panienki za rączkę (jakie to romantyczne). Ale nie o tym chcialem pisać. Mianowicie w czwartek skończyłem ICO, przez weekend nie grałem i dzisiaj zacząłem "Shadow". Wszystko pięknie-ładnie, ale aż wstyd się przyznać, nie wiem jak wytropić kolejnego kolosa. Zabiłem pierwszego, tego na przeciw zamku i co dalej? W instrukcji wyczytałem, że muszę użyć miecza do tropienia. Ale nie bardzo kumam, kieruję go w słońce i co dalej? Proszę o pomoc. Jeśli gdzieś już ta kwestia była rozważana, proszę o skierowanie na odpowiedni temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Dobrze kombinujesz, wyciągasz miecz łapiesz nim wiązkę światła i kiedy skupi się ona w cienki promień to znak że w tą stronę trzeba się udać... dasz rade to banalne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, wyciągasz miecz łapiesz nim wiązkę światła i kiedy skupi się ona w cienki promień to znak że w tą stronę trzeba się udać... dasz rade to banalne jest.

Ok dzięki :) Moja panienka właśnie zasnęła, więc zmieniam polsat na ps3. Zobaczę, czy ogarnę to hehe... Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) Moja panienka właśnie zasnęła, więc zmieniam polsat na ps3. Zobaczę, czy ogarnę to hehe... Pozdro...

Da się łatwo przyzwyczaić, sam na początku jak głupi bez przerwy biegłem za tą wiązka światła i czasami trafiałem do bardzo dziwnych miejsc, które nie miały żadnego związku z lokacją kolosa (Kraina może ogromna nie jest, ale jednak różnorodności nie można zaprzeczyć :thumbsup:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahaha co za banał :) Człowiek czasem zamiast się skupić, to na szałaputa chce. Już wiem o co chodzi. 2gi kolos za mną, teraz szukam 3ciego... Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie ICO .

Ominąłem Spiked Club jestem już na samym końcu gry, da radę jakoś tam wrócić ?

Speedruna będę robił ale nie chcę gry 3 razy przechodzić .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

Nie da rady, przynajmniej tak mi się wydaję.

Co do ICO team collection, mam od października dalej nie ukończony SOTC. 1 mankament który odrzuca mnie od tych dwóch gier to okropne, okropne sterowanie :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×