Skocz do zawartości
ONE

Team Ico Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy zdobył platynę - SoTc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

Nie da rady, przynajmniej tak mi się wydaję.

Co do ICO team collection, mam od października dalej nie ukończony SOTC. 1 mankament który odrzuca mnie od tych dwóch gier to okropne, okropne sterowanie :confused:

No to chyba masz coś nie tak z palcami. Niejedna gra wypada lepiej pod tym względem, ale mi to jakiś większych trudności nie sprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ICO. 9,5/10

Gra, która jest dziełem sztuki w moim rozumieniu tego słowa.

To jakie wzbudza emocje, aż trudno opisać to trzeba przeżyć. Ciary chodzą po plecach.

I pomyśleć, że kupiłem ją przez przypadek, a ostatnie pół roku leżała nieodpalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zabijania kolosów na czas: mianowicie Time Attack zacząłem po pierwszym przejściu - zdobyłem mape z owocami i jaszczurkami a następnei grałem aby zdobyć max stamine, którą uzyskałem w połowie 4 przejścia.... W międzyczasie zabijałem na czas pare kolosów i dokończyłem dopiero dziś, ku mojemu zdziwieniu ukończyłem wszystko w czasie a trofeum nie wpadło... - dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zabijania kolosów na czas: mianowicie Time Attack zacząłem po pierwszym przejściu - zdobyłem mape z owocami i jaszczurkami a następnei grałem aby zdobyć max stamine, którą uzyskałem w połowie 4 przejścia.... W międzyczasie zabijałem na czas pare kolosów i dokończyłem dopiero dziś, ku mojemu zdziwieniu ukończyłem wszystko w czasie a trofeum nie wpadło... - dlaczego ?

To jest glitch jeszcze z czasów PS2. Chodzi o przedmioty, dzieląc różne time attacki na różne playthrough nie dostaniesz wszystkich przedmiotów. Musisz skończyć wszystkie czasówki na jednym playthrough, najlepiej to zrobić zaraz po skończeniu gry po raz pierwszy.

edit. Przejdź wszystkie czasówki, prócz tych które skończyłeś na PT4, i trofeum powinno wpaść

Edytowane przez wcisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z Kolosami nr 3, 4,.... - o ile zabicie ich na normalu i hardzie, a także normat time attack było proste, o tyle w Hard attack już nie jest tak prosto zmieścić się w czasie..... Największy problem mam w tym że nawet jeśli szybko wejdę na kolosa to skubany tak się rzuca że nie mogę go "ubić" w czasie.... Widziałem filmiki z YT, ale hmm nei wiem czy wersje japońskie różnią się aż tak od europejskich, bo na tych filmach wystarczyło się wbrapać na kolosa i non stop wbijać ostrze miecza, u mnie kończy się na tym że tylko trzymam się kolosa a on rzuca się na prawo i lewo....

Edytowane przez Mac88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 4 jest tak, że jak już na niego wejdziesz i trafisz go raz tak potem już spokojnie można go skończyć ciosami na pełnej staminie. 3 to dla mnie czarna magia jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój czas na trzecim kolosie 5.01, myślałem, że rozbije pada. Mój sposób jest następujący: skok na ten jego miecz, z tego od razu skok za kolano. Do góry do ramienia i czekamy. Jak kolos przestawi rękę to atak na nią. Następnie głowa i dopiero na końcu tyłem na brzuch. Ogólnie miałem ok. 90 sekund na brzuchu i brakło niewiele. Jutro myślę, że w końcu go ubije i zostanie tylko 15 do platyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICO ukończone piękna gra. Walczyłem na chwile sotc i mam pytanie jak tam się robi savyi jak tropic kolosy wcześniej pisaliscie ze wyciągam miecz i kieruje w stronę słońca ale jak tak robię to promienie rozchodzą się w 4 strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisujesz w takich kapliczkach na mapie, jedną masz przy schodach gdzie zaczynasz grę. Miecz nie w stronę słońca tylko ogólnie gdzieśc w dal, kręcisz się w koło i jak wiązka się zwiąże to w tamtą stronę się udajesz.

Dalej męcze tego trzeciego pasożyta i zaczyna mnie już doprowadzać do szewskiej pasji.

I w końcu się udało. 25 sekund zapasu, jutro pomęczę 15 i platyna :)

Edytowane przez wcisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi si jakiś czas temu ubić trzeciego ostatniego kolosa :D, ale jakieś 200 prób wcześniej zabiłem go w 0,65 sekundy po czasie, a nieco wcześniej zabrakło mi jednego uderzenia... 3 kolos jest zdecydowanie najtrudniejszy i nie mam rady co do niego, no może poza jedną: Nie warto niszczyć mu tego pierścienia który traci po trafieniu w centralny okrąg... Można wejść na niego bez marnowania cennych sekund .... Jednak jego "rzucanie" się na boki jest dla mnie nie do ogarnięcia, co prawda zabiłem go po kilkuset próbach, ale to była kwestia szczęścia....

CO do Ico - gra niezła, ale miano kultowej to trochę za dużo... Jeśli ktoś chce platynę to według mnie trofeum 2h jest dziwne, a w zasadzie czy wyścig i pomijanie czego się da pasuje do miana gry kultowej ? Nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ICO od początku wciągnął coś narazie nie mogę się przekonać do kolosow

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi si jakiś czas temu ubić trzeciego ostatniego kolosa :biggrin:, ale jakieś 200 prób wcześniej zabiłem go w 0,65 sekundy po czasie, a nieco wcześniej zabrakło mi jednego uderzenia... 3 kolos jest zdecydowanie najtrudniejszy i nie mam rady co do niego, no może poza jedną: Nie warto niszczyć mu tego pierścienia który traci po trafieniu w centralny okrąg... Można wejść na niego bez marnowania cennych sekund .... Jednak jego "rzucanie" się na boki jest dla mnie nie do ogarnięcia, co prawda zabiłem go po kilkuset próbach, ale to była kwestia szczęścia....

CO do Ico - gra niezła, ale miano kultowej to trochę za dużo... Jeśli ktoś chce platynę to według mnie trofeum 2h jest dziwne, a w zasadzie czy wyścig i pomijanie czego się da pasuje do miana gry kultowej ? Nie sądzę...

pamiętaj, że Ico to gra z ps2 czyli jak wychodziła to nie było trofeów:) więc nie ma to nic wspólnego z tym czy ta gra jest kultowa czy nie bo była już nią zanim wyszła na ps3

szacun za robienie platyny w kolosach ja się poddałem:( nie mam aż tyle czasu

Edytowane przez furo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że Ico to gra z ps2 czyli jak wychodziła to nie było trofeów:) więc nie ma to nic wspólnego z tym czy ta gra jest kultowa czy nie bo była już nią zanim wyszła na ps3

szacun za robienie platyny w kolosach ja się poddałem:( nie mam aż tyle czasu

Pamiętam i to aż za dobrze :D. Trofea w Ico zostały dodane przy okazji wersji HD, więc Ico Team mogło dodać inne... Mimo wszystko Ico jest dla mnie średnią grą, w przeciwieństwie do genialnego SotC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam i to aż za dobrze :biggrin:. Trofea w Ico zostały dodane przy okazji wersji HD, więc Ico Team mogło dodać inne... Mimo wszystko Ico jest dla mnie średnią grą, w przeciwieństwie do genialnego SotC....

Z tym, że SotC jest genialne to się zgodzę:) ale ostatni kolos strasznie mnie zawiódł:( a tak to bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że SotC jest genialne to się zgodzę :) ale ostatni kolos strasznie mnie zawiódł :( a tak to bajka

Z jednej strony tak - mógł zawodzić po 15 poprzednikach, ale hmm muzyka nadrobiła wszystko - ta melodia jest przewspaniała :biggrin:... A co do kolosów to tego(Avion) wspominam najlepiej, mój ulubiony: http://images1.wikia.../AvionViews.jpg, chociaż Dige (twórcy Darksiders go skopiowali) też był fajny :biggrin:http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20090527170802/teamico/images/4/4e/DirgeViews.jpg

Edytowane przez Mac88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak SoTc ograłem na ps2 ICO mnie ominęło .

Wbiłem nie tak dawno w obu grach platynę i ICO swoim klimatem swoją prostotą i emocjonalnością wbiło mnie w fotel, coś pięknego .

Bardzo miło wspominam speedruna(teraz bo w trakcje masakra )

SoTc również platyna 6 przejść znudziło mnie strasznie timeatack niektóre masakra ale gra świetna .

Jak na dzisiejsze czasy gry perełki jak bym miał wskazać lepszą stawiam na ICO chociaż SoTc jest bardziej przystępne dla szarego gracza .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie lepsze jest SotC ;) Zdecydowanie chętniej wracam do tej gry niż do Ico :) http://fc06.deviantart.net/fs25/f/2008/101/4/4/SotC___Avion_by_rah_bop.jpg To jest świetny art Avion'a :D Też się zawiodłem 16 kolosem bo jednak jest komplatnie inny niż cała reszta i to nie jest to czego się spodziewałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoTc najbardziej robi wrażenie animacja konia. Gra piękna, poetycka, majestatyczna,

zapierająca dech, wzruszająca. Najpiękniejsza gra jaka kiedykolwiek powstała.

Edytowane przez pack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio też się w końcu udało dobić SotC na 100%. Jak dla mnie najlepszy kolos to ten latający i Argus.

Ogółem ICO moim zdaniem gra kapitalna, ale na raz. Za drugim przejściem już nie to samo. Shadow jedna z najlepszych gier w jakie grałem, szkoda, że już się nie tworzy takich gier. Muzyka genialna, finałowe sceny po ostatniej walce poezja. Jedyne co rozczarowuje to ostatni kolos, tak to nie mogę się zbytnio do czego przyczepić. Napewno za jakiś czas wrócę do tej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Fumito Ueda (wybaczcie jeżeli przekrecilem ) na PS3 nie może wyrobić się z jednym tytułem ,a PS2 dostało aż dwie gry od niego :(

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie również latający kolos był najlepszy,a zaraz po nim walki z gigantami były najbardziej spektakularne:)

Ciekawe czy kiedykolwiek wyjdzie Last Guardian? Tracę już nadzieję...

Edytowane przez furo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problemy z pierwszym kolosem , za cholerę nie mogę się utrzymać na nim jak mi się juz uda dojść do głowy to żucia się jak poparzony i ląduje na glebie , jakieś wskazówki panowie jak się utrzymać i czy wchodzicie na niego z mieczem czy puste rece. Edit : Rozwalilem juz 4 kolosa , nie wiedziałem zeby puszczać R1 :P

Edytowane przez tresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×